Stajnie w Warszawie i okolicach

Dance Girl jasne ze tak jak opisałaś też bywa..Ja jednak podzielam sceptycyzm Megane.Wiesz my w tej okolicy mieszkając słyszymy różne rzeczy...Nie chodzi o opinie osób jezdzących rekreacje,chodzi o opinie ludzi w ogóle związaną z końmi...przyjezdza Ci do stajni koleś z sianem: i mówi tutaj i tutaj mi zalegają,już tam wozić nie będę wiec jak chcecie to mogę mieć dla Was więcej..Mija miesiąc wpada jakaś osoba pytać się o pensjonat i opowiada takie rzeczy,że włosy na głowie się jeżą...i tak można jeszcze powymieniać kilka sytuacji po których w głowie masz obraz całej sytuacji co najmniej nieciekawy...Wiesz nie ma miejsc idealnych,wszędzie są demony i różnego rodzaju problemy,jednak jeśli wokoło jakiegos miejsca narasta,aż tyle róznorodnych opinii i przepychanek to naprawdę znaczy ze coś jest nie tak...
Dance Girl jasne ze tak jak opisałaś też bywa..Ja jednak podzielam sceptycyzm Megane.Wiesz my w tej okolicy mieszkając słyszymy różne rzeczy...Nie chodzi o opinie osób jezdzących rekreacje,chodzi o opinie ludzi w ogóle związaną z końmi...przyjezdza Ci do stajni koleś z sianem: i mówi tutaj i tutaj mi zalegają,już tam wozić nie będę wiec jak chcecie to mogę mieć dla Was więcej..Mija miesiąc wpada jakaś osoba pytać się o pensjonat i opowiada takie rzeczy,że włosy na głowie się jeżą...i tak można jeszcze powymieniać kilka sytuacji po których w głowie masz obraz całej sytuacji co najmniej nieciekawy...Wiesz nie ma miejsc idealnych,wszędzie są demony i różnego rodzaju problemy,jednak jeśli wokoło jakiegos miejsca narasta,aż tyle róznorodnych opinii i przepychanek to naprawdę znaczy ze coś jest nie tak...


RatinaZ, myślę, że źle mnie zrozumiałaś. Ja też podzielam sceptycyzm Megane. Żeby mieć mniej więcej świadomość co i jak w danej stajni jest to zwykle albo trzeba stać w pensjonacie albo być sąsiadem w miarę bliskim, właśnie żeby Ci dostawca doniósł. Jak ktoś się umawia na jedną jazdę rekreacyjną tak jak dar to ma szansę na odniesienie wrażeń z jazdy i powierzchownych ze stajni i to mniej więcej tyle.

Jak się gdzieś stoi jakiś czas i nie możesz się doprosić o wypuszczenie na padok, orientujesz się, że Twój koń notorycznie zamiast 2 miarek owsa dostaje jedną, siano leci stęchlizną i lepszego nikt nie kupi, albo koń ma kolkę/kaszle/ma ranę na nodze (*niepotrzebne skreślić) a nikt nawet do Ciebie nie zadzwoni - to dopiero jesteś w stanie stwierdzić, jaka jest naprawdę stajnia. Ludzia, który przychodzi na jazdy rekreacyjne nie obchodzi na przykład czy jest karuzela i jaka, i ktoś kto Ci konia do niej wsadzi, jak masz właśnie gorączkę 38 i zapalenie płuc. Albo czy Ci dosypią dodatki do paszy wieczorem, czy raczej nie masz szans na dosypanie tej porcji magnezu czy biotyny...

Ja oczywiście nie przesądzam, bo w danej stajni nie stoję, ale wiem że różnie to bywa pod każdym kątem bo widziałam wiele różnych pensjonatów.

A cóż takiego sie wydarzyło, że przez tak długi czas "tego czegoś" nie zauważałaś? Może być na pw.


Odeszłam z tej stajni jakieś 18 czy 19 lat temu więc spuszczę zasłonę miłosierdzia. Aczkolwiek czasem widzę posty niezbyt zadowolonych pensjonariuszy, więc wiem, że kierownictwo nadal niereformowalne.

A jest tak jak napisałam, punkt widzenia często zależy od punktu siedzenia. Jak płacisz za jazdy albo pracujesz za jazdy to masz inną percepcję niż jak płacisz za utrzymanie i opiekę nad konkretnym koniem.
Dziewczyny, wypadłam z obiegu już trochę, więc musicie mnie wesprzeć swoją wiedzą :P
Czy gdzieś ktoś nie szuka luzaka albo oferują treningi za pracę? Jakaś magiczna stajnia w okolicach Wawy?
Chciałabym w końcu wrócić od stycznia do jazdy, ale nawet nie mam pojęcia kogo pytać i gdzie startować 🙂
Dzięki za wszelkie dobre rady 🙂
Wydaje mi się, że w Szkole Sportów Konnych jedna osoba szukała luzaka.
Musiałabyś zadzwonić i dowiedzieć się szczegółów.
Rozglądam się powoli za stajnią w Warszawie, prawa strona Wisły, wymagań wiele nie mam: możliwość jazdy wieczorami (18-19), dojazd ztm, hala i karuzela. Ktoś, coś?
Wypadłam z warszwskeigo obiegu, więc mało się orientuję w temacie.
Poszukiwana stajnia, wymagania:

Sensowny dojazd z Bemowa tak do 40km.
B. dobra opieka.
W lecie łąki.
Jakiś las.
Cena do 600zł.
Dojazd samochodem.
Nie potrzebna żadna infrastruktura - chętnie stajnia przydomowa.
Zoyabea, a co rozumiesz przez bliski dojazd z Bemowa?
20? 30 km? Niestety w tej cenie raczej nie ma niczego.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
11 grudnia 2016 19:29
Rozglądam się powoli za stajnią w Warszawie, prawa strona Wisły, wymagań wiele nie mam: możliwość jazdy wieczorami (18-19), dojazd ztm, hala i karuzela. Ktoś, coś?


Stajnia Konik w Starym Koniku? Dojazd ztm na 2 strefę, hala nieduża ale skoczyć się da, z kwarcem, opieka dobra, czysto, kilkoro re-voltowiczów tam stało i na pewno są tu opinie. Nie wiem tylko jak z jazdą na zewnątrz po ciemku bo nie pamiętam czy jest jakieś światło, zawsze byłam w dzień 😁 I nie wiem czy są miejsca
Zoyabea, a co rozumiesz przez bliski dojazd z Bemowa?
20? 30 km? Niestety w tej cenie raczej nie ma niczego.



UPs. edit. Tak do 40km.
[quote author=huzarova link=topic=46.msg2624889#msg2624889 date=1481475807]
Rozglądam się powoli za stajnią w Warszawie, prawa strona Wisły, wymagań wiele nie mam: możliwość jazdy wieczorami (18-19), dojazd ztm, hala i karuzela. Ktoś, coś?


Stajnia Konik w Starym Koniku? Dojazd ztm na 2 strefę, hala nieduża ale skoczyć się da, z kwarcem, opieka dobra, czysto, kilkoro re-voltowiczów tam stało i na pewno są tu opinie. Nie wiem tylko jak z jazdą na zewnątrz po ciemku bo nie pamiętam czy jest jakieś światło, zawsze byłam w dzień 😁 I nie wiem czy są miejsca
[/quote]

Z tym 18-19 chodziło mi o to, żeby stajnia nie była zamykana np. o 20, żeby można było na spokojnie pojeździć, we wcześniejszych godzinach nie mam możliwości przyjeżdżać 🙁
Szkoła sportów konnych w Koczargach nowych - czy ktoś ma numer do  Włodzimierza Gieryszewskiego?
Stajnia nie działa w poniedziałki, więc nikt nie odbiera telefonu podanego na ich stronie, a potrzebuję się z nim bardzo pilnie skontaktować

edit: znalazłam w zakamarkach internetu, sorki za post  :kwiatek:
Rozglądam się za stajnią z w miarę dobrym dojazdem z Wilanowa - ale może być też coś w okolicach Wesołej, Wawra - tak żeby jechać Siekierkowskim.
Z halą, padokami no i najważniejsze żeby koń mógł stać na pellecie bo okazuje się że to nie zawsze da się zrobić :-/.
Ktoś kojarzy coś wartego uwagi?
Fajnie by było gdyby stajnia była otwarta do minimum 21.00 bo czasami mogę wyjść z domu dopiero przez 19.00.
Rozglądam się za stajnią z w miarę dobrym dojazdem z Wilanowa - ale może być też coś w okolicach Wesołej, Wawra - tak żeby jechać Siekierkowskim.
Z halą, padokami no i najważniejsze żeby koń mógł stać na pellecie bo okazuje się że to nie zawsze da się zrobić :-/.
Ktoś kojarzy coś wartego uwagi?
Fajnie by było gdyby stajnia była otwarta do minimum 21.00 bo czasami mogę wyjść z domu dopiero przez 19.00.



A może stajnia Prado, Habdzin, niedaleko Konstancina?

[/quote]

Z tym 18-19 chodziło mi o to, żeby stajnia nie była zamykana np. o 20, żeby można było na spokojnie pojeździć, we wcześniejszych godzinach nie mam możliwości przyjeżdżać 🙁
[/quote]

Jakbyś była w stanie z karuzeli zrezygnować to stajnia czeremchowa🙂
Hekate1, dawne Encanto w Kawęczynie za Konstancinem?
Nie wiem jak jest tam przy aktualnym dzierżawcy terenu. Z tym, że tam hala jest mikroskopijna 😉 taka, żeby się schować jak pogoda koszmarna i tyle. Galopować się da ale nic więcej.
https://www.facebook.com/konieikropka/?fref=ts
Saccarin   I am the voice of Never-Never-Land
14 grudnia 2016 08:23
Wypadłam z warszwskeigo obiegu, więc mało się orientuję w temacie.
Poszukiwana stajnia, wymagania:

Sensowny dojazd z Bemowa tak do 40km.
B. dobra opieka.
W lecie łąki.
Jakiś las.
Cena do 600zł.
Dojazd samochodem.
Nie potrzebna żadna infrastruktura - chętnie stajnia przydomowa.


może UP Ranch? Z bemowa się świetnie śmiga autostradą 😉
Rozglądam się za stajnią z w miarę dobrym dojazdem z Wilanowa - ale może być też coś w okolicach Wesołej, Wawra - tak żeby jechać Siekierkowskim.
Z halą, padokami no i najważniejsze żeby koń mógł stać na pellecie bo okazuje się że to nie zawsze da się zrobić :-/.
Ktoś kojarzy coś wartego uwagi?
Fajnie by było gdyby stajnia była otwarta do minimum 21.00 bo czasami mogę wyjść z domu dopiero przez 19.00.

Jaki budżet?
huzarova, Konik jest super 🙂 świetna właścielka, a to też ważne. Tęsknie za tą stajnią 🙂 Hala jest nieduża, ale fajna - murowana, z niezłym podłożem.
Amnestria to wracaj  😉
Jest tu może ktoś ze stajni Milord w Falentach?
Jak funkcjonuje tam pensjonat? Wszelkie informacje i opinie mile widziane  :kwiatek:
Saccarin, a może przemyśl Stajnię Stangret w Lorcinie pod Nasielskiem? 🙂
Warto się przejechać i zobaczyć warunki. Wybierane w boksach codziennie, karmienie wg. ustaleń z właścicielem, super tereny - w lato można pojechać na żwirownie i jest miejsce do pławienia, dookoła są lasy. Stajnia posiada duży plac zewnętrzny do jazdy, w gorsze dni funkcjonuje mała hala.
[quote author=Hekate1 link=topic=46.msg2625744#msg2625744 date=1481653736]
Rozglądam się za stajnią z w miarę dobrym dojazdem z Wilanowa - ale może być też coś w okolicach Wesołej, Wawra - tak żeby jechać Siekierkowskim.
Z halą, padokami no i najważniejsze żeby koń mógł stać na pellecie bo okazuje się że to nie zawsze da się zrobić :-/.
Ktoś kojarzy coś wartego uwagi?
Fajnie by było gdyby stajnia była otwarta do minimum 21.00 bo czasami mogę wyjść z domu dopiero przez 19.00.

Jaki budżet?
[/quote]

Najchętniej 1000-1100 bo niestety jeszcze pellet mi dochodzi. Wiem że niektóre stajnie obniżają trochę cenę jeśli samemu się zamawia pellet



Cytat: Hekate1 Grudzień 13, 2016, 19:28:56
Rozglądam się za stajnią z w miarę dobrym dojazdem z Wilanowa - ale może być też coś w okolicach Wesołej, Wawra - tak żeby jechać Siekierkowskim.
Z halą, padokami no i najważniejsze żeby koń mógł stać na pellecie bo okazuje się że to nie zawsze da się zrobić :-/.
Ktoś kojarzy coś wartego uwagi?
Fajnie by było gdyby stajnia była otwarta do minimum 21.00 bo czasami mogę wyjść z domu dopiero przez 19.00.


A może stajnia Prado, Habdzin, niedaleko Konstancina?


Trochę za drogo dla mnie 😉

Chess
Umieść cytat
Hekate1, dawne Encanto w Kawęczynie za Konstancinem?
Nie wiem jak jest tam przy aktualnym dzierżawcy terenu. Z tym, że tam hala jest mikroskopijna wink taka, żeby się schować jak pogoda koszmarna i tyle. Galopować się da ale nic więcej.
https://www.facebook.com/konieikropka/?fref=ts

A ktoś może zna tą stajnię z "autopsji" ? jak działa z aktualnym dzierżawcą, warunki itd ?

http://re-volta.pl/stajnie/szukaj/mapa🙁52.20949056888243,%2021.088505596191453)/odleglosc:10

hej tutaj masz pare stajen, cos napewno znajdziesz 🙂
Hekate1 A ile kosztuje pensjonat w stajni Prado?
Hekate1 A ile kosztuje pensjonat w stajni Prado?



pisałam z jedną z dziewczyn z forum i mówiła ze 1600 jak była oglądać boksy w wakacje
bodajże +vat 😉
Dzięki dziewczyny  :kwiatek: Jeszcze jakieś propozycje? Nie pogardziłabym też jakimś dokładniejszym opisem opieki i ogólnie warunków w Koniku, na priv najchętniej  :kwiatek:
rybka   Różowe okulary..
18 grudnia 2016 20:40
Jest tu może ktoś ze stajni Milord w Falentach?
Jak funkcjonuje tam pensjonat? Wszelkie informacje i opinie mile widziane  :kwiatek:

Ja, 9 letni staż w tej stajni, wpisz w wyszukiwarkę, kilka razy już pisałam o tej stajni nic się nie zmieniło, oprócz tego, że mamy teraz w Milordzie sporo skoczków i jest tłoczno,bo hala mała.
Hekate1, olqDziękuję. Tanio to nie jest.
Misiek, ano nie jest - zwłaszcza biorąc pod uwagę sporą ilość jazd rekreacyjnych, bardzo kurzliwy plac, brak lonżownika/karuzeli i w sumie średniej wielkości halę (jak na ilość planowanych boksów).
Natomiast muszę przyznać, że w stajni ładnie, czysto i pachnące sianko - no i blisko (co dla niektórych może być jednak plusem przeważającym wszystkie minusy🙂😉.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się