siodła bezterlicowe

Livia   ...z innego świata
29 października 2016 12:45
horka, raczej wątpię - w sklepach w swojej okolicy o ile widziałam siodła, to tylko zwykłe terlicowe.
Co sądzicie o siodle bezterlicowym Liberty ze sklepu Galopagos? Pod niego też trzeba kupować specjalny pad? Nic nie piszę o rozmiarze łęku, to siodło uda się dopasować? Ja  od 15 lat jeżdżę tylko w siodłach terlicowych i nie znam się, ale niestety obecne siodło zrobiło się za wąskie i zainteresowałam się tymi bezterlicowymi. Jeżdżę 1-2x w tyg. rekreacyjnie, w okresie zimowym tylko stępo-kłusem. Koń budową przypomina hucuła, bez kłębu, z wielkim brzuchem i krótkim grzbietem. Może polecicie mi jakieś inne, wolałabym syntetyczne. Myślałam jeszcze o Cheyenne Drytex. Proszę o opinię i rady,
Wybrałabym Barefoota- sprawdzona marka robi różnicę. Siodła porządne, jeśli ktoś dba- wyglądają jak nowe. Wiele koni u nas w takich chodzi i dobrze im służą 🙂.
Livia   ...z innego świata
11 listopada 2016 19:20
Miał ktoś może do czynienia z siodłami Colorado Spring, dostępnymi w GNLu? Wyglądają wypisz-wymaluj jak nieprodukowane już Freemaxy i mniej więcej tyle samo kosztują. Zastanawiam się, czy jakość też jest porównywalna 🙂

Model DENVER

Model MEMPHIS

edit: sepia, znalazłam że miałaś to siodło, jak wrażenia po dłuższym czasie? Końcowo wymieniłaś je na większe?
Taki mały up. Faktycznie siodła łudząco podobne, cena dość przystępna i zastanawiam się czy warto w nie inwestować.
Livia   ...z innego świata
24 listopada 2016 11:48
ontaria, mam opinię sepii - jest bardzo z tego siodła zadowolona, także ja zaczynam zbierać i się na nie skuszę 🙂
Czy są jakieś siodła bezterlicowe,które będą się nadawać na konia wykłębionego z "wystającym" kręgosłupem, bez uformowanych mięśni grzbietu ?
Czy są jakieś siodła bezterlicowe,które będą się nadawać na konia wykłębionego z "wystającym" kręgosłupem, bez uformowanych mięśni grzbietu ?


Na koniu z takimi plecami nie powinno się jezdzić........ 😵
Mam pytanie dotyczące łęku do siodła Barefoot. Zdecydowałam się na siodło Cheyenne Drytex, ale już wiem na pewno że ten standardowy łęk będzie za wąski. W ofercie  Barefoota są też miękkie łęki. Są one lepsze/gorsze od sztywnego? Łatwiej jest je dopasować do konia? Wpływają jakoś na komfort jazdy dla konia czy jeźdźca?
Mam siodło westowe z miękkim łękiem i oznacza to nie mniej i nie więcej, że w miejscu wypełnienia (przedni łęk) nic nie ma.

Jak wypchasz sobie łęk skarpetami to będzie to mniej więcej to samo co łek miekki - opinia osoby sprzedającej siodła barefoot 😉 Na poważniejszą jazdę raczej się nie nada moim zdaniem, ale na jazdy raz na czas ujdzie.
ed
Ma ktoś zdjęcia jak zamontować zwykłe puśliska do zamkniętego zamka (okrągłego)? Pokopałam trochę w temacie, ale nie znalazłam.. Z góry dziękuję  :kwiatek:


Ja montowałam normalnie, tylko strzemiona bezpiecze.
Możesz też zpaiąć je "do góry nogami" i końcówkę gumką do włosów przytwierdzić do puśliska ale z tym za dużo zachodu i źle sie samemu z siodła reguluje długość.
Tak czy siak nie miałam odwagi jechać przy zamnkniętym - całym zamku bez bezpiecznych strzemion. Wiem, że jak jest ryzyko to jest zabawa, ale w tym wypadku kluczowe jest zachowanie obydwóch nóg :P
ed
Czy ktoś z Was stosował może czapraki firmy "Bonidos" pod siodła bezterlicowe? (np. taki http://bonidos.eu/pl/p/Potnik-siodlowy-z-podkladem/101 ). Chodzi mi konkretnie o wszechstronnego Freemaxa.  :kwiatek:
NISSE   Ostroznie z marzeniami, bo jeszcze się spełnią...
20 stycznia 2017 16:19
Livia   ...z innego świata
20 stycznia 2017 16:32
Nisse, nie używałam tych siodeł, ale po samym wyglądzie bym nie ryzykowała zakupu 😉

Ja zamówiłam w końcu bezterlicówkę z GNL, mam nadzieję, że jakością dorówna Freemaxowi 🙂
Ja kiedyś testowałam coś o takowym wyglądzie i cenie - porażka i dla mnie i dla konia, na tyle że przy zagalopowaniu koń się buntował, a nie jest z wrażliwców. Za takie pieniądze lepiej kupić używane barefooty czasem sie okazje trafiają.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
20 stycznia 2017 18:04
http://barefoot-saddle.com/de/en/Horse/Saddle-Accessories/Stirrup-Leather-Stirrup-Straps/DryTex-Stirrup-Leathers.html
Ktoś używał tych strzemion? Ciekawi mnie jak się reguluje długość z siodła.
NISSE   Ostroznie z marzeniami, bo jeszcze się spełnią...
20 stycznia 2017 18:15
Dzięki dziewczyny
Acoma   kc limbus papadapa tubisiowy krrrrem ;v
20 stycznia 2017 21:13
To  może ja się pochwalę - bezterlicówka-cudo razem z osprzętem (nawet popręg!)i kilkoma nieznacznymi wadami (dwie przystuły [ale to już "wrodzone", nie są urwane; po prostu trzeciej nie zrobiono], malutkie, niewidoczne zadrapanie i troszkę sztywna skóra [spokojnie, tym już ja się zajmę  🙂😉. Firma nie znana. Świetnej jakości, łatwe w przenoszeniu itd. Rozmiar 16 cali. Cena? 200 zł!  🤔 Do tego dorwałam takiego fajnego Bonidosa za 30 zł  i śliczny kantar za dychę  💘 Postanowiłam sobie świątecznie zaszaleć (tak, były święta c🙂. Co do bezterlicówki - trochę mało czasu, więc testować będę dopiero teraz. Ale zapowiada się ciekawie  😉.
Hej, jestem nowa na tym forum i mam pytanie dotyczące siodła Cherokee Barefoot. Jakie są  wasze odczucia związane z jazdą na tym siodle? Ja moje mam od 2 dni i jestem przerażona, posiadam rozmiar 1, siodło jest nowe, a siedzi się na nim koszmarnie. Nie wiem czy jest to spowodowane przyzwyczajeniem się do starej bezterlicówki czy budową tego siodła, jest strasznie szerokie, wszystko w nim odstaje, a pod pupą mam jakby poduchę???  🤔 Dziwne uczucie, bardzo nie komfortowe. Nie wiem czy to kwestia wady siodła, czy po prostu musi mieć czas na rozbicie się pod mną.  Proszę o pilną odpowiedź.

Za duże zdjęcie + nie rozjeżdżaj tekstu milionem znaczników!

Dziękuje za moderację, nie wiedziałam dlaczego się rozjechało.

A siodło wygląda tak:

To jeszcze się naucz edytować posty i będzie ok.
didko te siodła uchodzą za szerokie zatem to nic nowego.
Jedni twierdzą, że strasznie psują dosiad a ci drudzy, że da się przeżyć.

W tym modelu siedziałam tylko raz i fakt, prawie szpagat.

Obecnie mam westową z tej firmy i nic takiego nie ma miejsca.

zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
08 lutego 2017 13:32
Maluda znaczy ze siedzialas w zle dopasowanej bezterlicowce proste.
To nie jest tak ze te siodla bezterlicowe uchodza za szerokie z natury. To jest kompletna bzdura.
To jakby napisac ze kazda terlicowka niszczy konskie plecy.

Problem jest jeden -nalezy poprawnie dobrac siodlo do konia jak i do jezdzca. O czym czesto osoby kupujace bezterlicowki kompletnie zapominaja.
Siedziałam tylko raz na siodle znajomej, więc nijak miało być dopasowane, bo nie było moje.
Wypadło szerokie i z takimi opiniami też się spotykam.

Kwestia inna czy było dobrane do jeźdźca itd. - tego zweryfikować nie mogłam.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
08 lutego 2017 13:40
Mialam ten model Cheroke 18, ktory idealnie usadzal mnie na koniu ktory byl akurat wąski w klebie. Z tym ze  samo siodlo zostalo  dopasowane konkretnie do dwoch stron i sprawdzalo sie fenomenalnie szczegolnie na placu.
Chyba je sprzedam... Nie mogę odnaleźć się w tym siodle.

Jeździł ktoś może na tym modelu Barefoot  Lexington lub London??

Mam 164cm wzrostu i 78kg szukam siodła dla krótko nożnych, bo w moi Cherokee poduszki kolanowe nic mi nie dają, a jeżdżę w długich strzemionach.

Mam na uwadze Lexington rozm 1 z krótką tybinką  z tej strony https://sklep.bergo.pl/p/745/16161/barefoot-siodlo-bezterlicowe-lexington-ujezdzeniowe-siodla-i-akcesoria-barefoot-siodla-siodla-i-osprzet-kon-cob-full-xfull.html  co na to powiecie?
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
08 lutego 2017 18:38
Zmierz konia oraz siebie i wyślij zapytanie do producenta. Ja w kwestii siodła pisałam do niemieckiego przedstawiciela ,bo polski olał mnie ciepłym moczem.
Bezterlicowego siodła nie jest wcale tak łatwo dobrać.
Tutaj magia polega na tym, że takie siodełka łatwiej dopasowują się do końskiego grzbietu, ale jeźdzcy przyzwyczajeni do  kontrukcji i podtrzymania jakie daje nam terlica  biorą bezterlicówki za pewniaki. Pierwszy podstawowy błąd.
I później wielu pisze że siedzi jak na beczce i że bezterlicówki psują dosiad. Co jest kompletną bzdurą. Siedzę w tych siodłach 5 lat.Przerabiałam różne modele i wiem, ze bezterlicówka obnaża zaległości w kwestii dosiadu, dwa niedopasowana  do dupska jeźdźca  nie spełnia swojego zadania.
Ja mam doświadczenie w bezterlicówkach, na jednej jeździłam już 5 lat, ale tamten model był bez poduszek kolanowych i syntetyczny. Może z stąd ta różnica. Stara bezterlicówka ma rozmiar 17,5 i była dobra, ale nie dawała wystarczającego luzu na kłąb na mojej klaczy która zaczęła się rozbudowywać.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
08 lutego 2017 19:59
No to zmierz starą bezterlicówkę i wyślij wymiary do producenta plus informację o potrzebie rozbudowania miejsca na kłąb.  Na tej podstawie dobiorą Ci poprawny model.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się