Nasza twórczość fotograficzna cz. II

nancy94, byłabym wdzięczna za dokładniejsze informacje o tej zniżce studenckiej :kwiatek:
smartini   fb & insta: dokłaczone
30 listopada 2016 23:39
Libeerte, http://www.adobe.com/pl/education.edu.html? google nie gryzie ;D
Z niedzielnej Cavaliady mam całe jedno zdjęcie, które nadaje się do pokazania. To się nazywa produktywność. 🤣

forumowa disco i Aqsel
Facella   Dawna re-volto wróć!
06 grudnia 2016 20:36
Słyszałam, że oświetlenie ciężkie? Żałuję, że znowu mi się nie uda pojechać na żadną imprezę z cyklu :/ tęskno mi już do reporterki, a mija dopiero 1,5 miesiąca od ostatnich zawodów.
smartini   fb & insta: dokłaczone
06 grudnia 2016 20:38
flygirl, brzmi znajomo... 😂 ja niby miałam jechać ale zarzuciłam pomysł, potem przez chwilę pożałowałam ale mi przeszło :P
mooooooże się pojawię w Wawie ale pewnie znowu głównie ze względów towarzyskich 🙄
Facella no mój obiektyw nie podołał kompletnie. Myślałam, że mimo, że jasny to on nie jest, to jednak przy takim body i jako nówka da radę lepiej. I plus ja, która nadal go całkowicie nie ogarnia i nie działam intuicyjnie, także no, porażka. 🤣
smartini ja już na żadne nie jadę, Lublina od lutego mam zamiar unikać jak ognia, a w trakcie Warszawy mam nadzieję, że będę odznakę zdawać. Chyba, że się uda zrobić wypad na jeden dzień, tak jak do Poznania, jeszcze się zobaczy. Ale ja to bym już chciała, żeby się sezon halowy skończył i pojechać na jakieś duże zawody na zewnątrz. 😍
smartini   fb & insta: dokłaczone
06 grudnia 2016 20:51
flygirl, ja do hal to przyzwyczajona jestem (letni sezon na hali pozdrawia ;D Kołobrzeg przegrał z ME w Tarnowie na dwóch halach 😁 ) ale... hm, ostatnio była moja pierwsza cavaliada i uratował ją w moich oczach tylko aspekt towarzyski także jeśli się 'osobnikowe' warunki nie powtórzą to mnie wołami nie zaciągną :P
Dava   kiss kiss bang bang
07 grudnia 2016 16:57
Słyszałam, że oświetlenie ciężkie? Żałuję, że znowu mi się nie uda pojechać na żadną imprezę z cyklu :/ tęskno mi już do reporterki, a mija dopiero 1,5 miesiąca od ostatnich zawodów.


Dla mnie oświetlenie super, ale ja mam na codzień do focenia jedną z cięższych hal w PL, więc na C czuję się jak podczas porannej bryzy w lecie  😁

Na pocieszkę, jeszcze nie miałam chwili aby przeglądnąć foty  👀
Nie wiem, jak w tym roku, ale będąc w zeszłym roku w Poznaniu to w zasadzie nie narzekałam, chociaż też przed słyszałam opinie, że oświetlenie ciężkie 😉 Podrzucam fotkę, Nikon D3100 + Tamron 70-200
Dava, nie jesteś jedyna 🙂 ja dziś wieczorem trochę podziałam ale tak naprawdę jedyne o czym myślę to odespanie zarwanych nocek
I lepiej nie oglądajcie, bo obie robicie takie zdjęcia, że tu będę usychać z zazdrości. I na co mi to. 😀
madmaddie   Życie to jednak strata jest
08 grudnia 2016 22:15
wyłamię się z końskiego nurtu. jak będę miała chwilkę, to obrobię resztę materiału, na razie migawka z Wrocławia





światło na hali stulecia mnie oczarowało. cudne targi  💘 niestety, obiektyw rozkalibrowany, więc mam ruletkę w ostrość :/
No i są moje zdjęcia dla Equisty 🙂 Pewnie niektórym już wyskakuję z lodówki... Ale może nie wszyscy dotarli 🙂
Grand Prix

I na zachętę:

[img]https://scontent.fhen1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/15355814_723510757799447_8993646787013302348_n.jpg?oh=9e1f9d372d5391a7f152dfe275b4eacc&oe=58F24EFA[/img]
Wpadam z prośbą o pomoc. Poszukuję jasnego obiektywu (f1,8 lub 1,4) do Canona 450D. Czy możecie coś polecić?
thaya, ale do czego? 😉
Głównie portretówka, zdjęcia we wnętrzach.
Rozważamy na razie Canony 50mm f1,4 EF USTM albo 50mm F1,8 EF STM.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
10 grudnia 2016 18:41
do portretów super, do wnętrz za ciasno, to APS-C. do wnętrz celowałabym w 28/35mm. a do portretów 50tkę 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
10 grudnia 2016 22:50
Zdjęcia warszawskie odleżały ile trzeba, jest wena 😀
stwierdzam, że pozostaje mi już chyba tylko focenie w paskudną, pochmurną pogodę  🤔wirek:
[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t34.0-12/15416082_10206019779332626_242836617_n.jpg?oh=3bd3b21292ae7f03b979610ef2188d42&oe=584F1A1F[/img]

abre, widziałam na fejsie, sztosik, gratulacje 3🙂
madmaddie, kurcze, fajne momenty i w ogóle ale ani jeden kadr mi nie leży 🙁 jakby takie nieprzemyślane w moim odczuciu, szkoda
Uwielbiam takie proste, nieprzekombinowane, czyste i przyjemne kolorystycznie zdjęcia. Mega!
smartini
Wszystko fajnie, ale imo koń wyszedl tu niekorzystnie (szyja).

abre
😍 😍 😍
Niekorzystnie, bo Pamir to łoś  😂
Uszyska też mu wyszły niekorzystnie 😉


Nawet konia z taką szyją można dobrze pokazać 😉
madmaddie , abre a możecie podpowiedzieć który z podanych 50tek byłby lepszy. Podobno ten droższy jest nie przyszłościowy jeśli chciałabym zmienić aparat na lepszy. Ogarniam podstawowe dane i na tym moje amatorstwo się kończy.
Regionalki w Sopocie:
smartini   fb & insta: dokłaczone
12 grudnia 2016 18:25
dziewczyny, jasne, że dałoby się go znacznie lepiej pokazać 😉 właścicielka zadowolona, to najważniejsze, tym bardziej że takich portretów nie było w planie (ani warunków za bardzo)
flygirl - dzięki 🙂 pora roku i pogoda sprzyja takim fotkom 😉
wymodelowana, szkoda ukrytego kopytka
madmaddie   Życie to jednak strata jest
13 grudnia 2016 07:26
madmaddie , abre a możecie podpowiedzieć który z podanych 50tek byłby lepszy. Podobno ten droższy jest nie przyszłościowy jeśli chciałabym zmienić aparat na lepszy. Ogarniam podstawowe dane i na tym moje amatorstwo się kończy.


nie pomogę Ci, bo nie mam żadnego z tych obiektywów, to się wypowiadać nie będę :-) na optycznych są testy, poczytaj i zobacz na czym Ci zależy.

madmaddie, kurcze, fajne momenty i w ogóle ale ani jeden kadr mi nie leży 🙁 jakby takie nieprzemyślane w moim odczuciu, szkoda

no. wyszłam z wprawy 🙁 ciasno mi też na tych ogniskowych. od stycznia mam plan regularnie focić, o!
smartini, racja, jakby stali minimalnie bardziej w lewo, to byłoby lepiej 🙂


Pierwszy raz w życiu robiłam rawy. WOW! Nie wiem, czy nie przesadziłam, ale wyszło coś takiego 😁
Mi się bardzo podoba, choć łysina konia mnie mocno razi.
Facella   Dawna re-volto wróć!
29 grudnia 2016 15:23
wymodelowana, dla mnie zdjęcie jest ogólnie za ciemne, szczególnie lewa strona kadru, z za dużym kontrastem. Biel aż świeci, ale gubią się szczegóły w czerni. Poza tą drobnostką fotka jest piękna 😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
29 grudnia 2016 15:42
u mnie nie jest za jasno, ani za ciemno, idealnie 😉 fota fajna i koń cudny. życzę powodzenia z rawami, zupełnie inny wymiar zdjęć 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się