Konie czystej krwi arabskiej

Saklavi, a właśnie, mogłabyś coś powiedzieć o tym Waszym skakaniu? : ) Widziałam w którymś wątku pojedynczą fotę, ale teraz ni cholery sobie nie przypomnę, gdzie. Też cośtam próbujemy czasami skiknąć, więc chętnie bym się dowiedziała czegoś więcej. : D
Saklavi, a właśnie, mogłabyś coś powiedzieć o tym Waszym skakaniu? : ) Widziałam w którymś wątku pojedynczą fotę, ale teraz ni cholery sobie nie przypomnę, gdzie. Też cośtam próbujemy czasami skiknąć, więc chętnie bym się dowiedziała czegoś więcej. : D

Sivrite a co konkretnie chcialabys wiedziec ? Tak od siebie moge pow. Ze jestesmy w treningu od maja zeszlego roku wykluczajac sezon zimowy bo niestetety hali brak 🙁 Mimo to konio sie mega  rozwija ( Szybciej niz ja  😜 ). Nie raz pokazal ze ma duze serce do skokow  :kwiatek:
[quote author=Sivrite link=topic=752.msg2621463#msg2621463 date=1480589799]
Saklavi, a właśnie, mogłabyś coś powiedzieć o tym Waszym skakaniu? : ) Widziałam w którymś wątku pojedynczą fotę, ale teraz ni cholery sobie nie przypomnę, gdzie. Też cośtam próbujemy czasami skiknąć, więc chętnie bym się dowiedziała czegoś więcej. : D

Sivrite a co konkretnie chcialabys wiedziec ? Tak od siebie moge pow. Ze jestesmy w treningu od maja zeszlego roku wykluczajac sezon zimowy bo niestetety hali brak 🙁 Mimo to konio sie mega  rozwija ( Szybciej niz ja  😜 ). Nie raz pokazal ze ma duze serce do skokow  :kwiatek:
[/quote]

No właśnie mój też ma, cieszy się jak głupi, jak może poskakać. A ciekawa jestem, jak Wam idzie. Pasują Wam odległości dla dużych koni? Swojemu zawsze muszę trochę skrócić. Potrafi mi skoczyć przeszkodę razem ze wskazówką, jak mu nie pasuje, a za kolejnym razem próbuje dorobić sobie jeszcze jeden kroczek, bo może będzie lepiej.
[quote author=saklavi link=topic=752.msg2621492#msg2621492 date=1480594959]
[quote author=Sivrite link=topic=752.msg2621463#msg2621463 date=1480589799]
Saklavi, a właśnie, mogłabyś coś powiedzieć o tym Waszym skakaniu? : ) Widziałam w którymś wątku pojedynczą fotę, ale teraz ni cholery sobie nie przypomnę, gdzie. Też cośtam próbujemy czasami skiknąć, więc chętnie bym się dowiedziała czegoś więcej. : D

Sivrite a co konkretnie chcialabys wiedziec ? Tak od siebie moge pow. Ze jestesmy w treningu od maja zeszlego roku wykluczajac sezon zimowy bo niestetety hali brak 🙁 Mimo to konio sie mega  rozwija ( Szybciej niz ja  😜 ). Nie raz pokazal ze ma duze serce do skokow  :kwiatek:
[/quote]

No właśnie mój też ma, cieszy się jak głupi, jak może poskakać. A ciekawa jestem, jak Wam idzie. Pasują Wam odległości dla dużych koni? Swojemu zawsze muszę trochę skrócić. Potrafi mi skoczyć przeszkodę razem ze wskazówką, jak mu nie pasuje, a za kolejnym razem próbuje dorobić sobie jeszcze jeden kroczek, bo może będzie lepiej.
[/quote]
Tak. Tez to przerabiamy ze albo dotupta albo odskok taki ze sie ledwo zabieram :-P ale jest coraz lepiej. Trenujemy na odleglosciach dla duzych koni takze grunt to dobre tempo . Duzo gimnastyki, poszezania wykroku, okragle foule itd. Genaralnie sporo wlasnie takiej pracy przy koniu z tendencja do skracania . Jeszcze multum roboty przed nami  ale sa efekty i to najwazniejsze bo daja spory zastrzyk motywacji  😍 
Tak. Tez to przerabiamy ze albo dotupta albo odskok taki ze sie ledwo zabieram :-P   


No własnie też mam ten problem, taki wyskok o krok za wcześnie potrafi nieźle człowieka wbić w siodło. : P Całe wakacje trenowałam raczej rajdowo i podstawy ujeżdżenia, teraz do wiosny chciałabym znowu go trochę naskakać, co by sobie nie przypomniał, że tak naprawdę to jest nielotem. : P Tempo na szczęście ma bardzo równe, od razu jak wie, że będzie skakał. Nie wyłamuje, ale potrafi czasami skoczyć tak pokracznie, że aż chcę się katapultować. : P Ale to raczej przejdzie z czasem, jak będzie po prostu częściej skakał. Ale to jak trochę odmokniemy. : D
Czyli na duże konie... Niby lepiej się uczyć już poprawnie, a nie potem go douczać... Ale jak mu postawiłam tę wskazówkę na 3 metrach i skoczył mi ją razem z przeszkodą, to trochę zwątpiłam. : P
Sivrite jest tak jak piszesz- koń tez musi sobie wyrobić oko a to przychodzi razem z praktyką . Najważniejsze to dobry najazd i  "nie przeszkadzać "  😀
Zachęcam cię do trenowania skoków. Araby  mają moc !
I te spojrzenia  współzawodników na parkurze  🤣
P.S, O jakims krótkim rajdziku tez coś mysle.....moze wiosną w Ciosnach ? kto wie  🏇
Saklavi, no ja właśnie na wiosnę planuję debiut w Ciosnach, stacjonuję w stajni całe 1,5 kilometrów od nich. : P
To się widzimy! : D
Saklavi, no ja właśnie na wiosnę planuję debiut w Ciosnach, stacjonuję w stajni całe 1,5 kilometrów od nich. : P
To się widzimy! : D

Sivrite super <3 grzech nie skorzystać skoro tak blisko 🙂 My troszke dalej ale tez tragedii nie ma, wiec mam nadzieje , że uda mi sie to pogodzić z planami "podstawowymi "  wiec na pewno byłoby razniej 😉 na 40 km sie wybieracie ?
Saklavi, tak, zaczynamy się zagrywać. W zeszłym sezonie zabradziażyłam z odznaką, miałam zacząć wtedy. Dzikowscy po prostu nawet nie reklamują tych odznak, bo są pewni, że nikt prócz ich ludzi na nie nie przyjedzie. : P Więc mi minęło koło nosa i jechałam zdawać na MP.
Czy ktos z Was wyrabiał paszport na PKWK?
ile się czeka (ustawa przewiduje 90 dni ) ale czy jest szansa aby otrzymac go wczesniej ?
(czekam juz prawie 2 miesiace).
Czy ktos z Was wyrabiał paszport na PKWK?
ile się czeka (ustawa przewiduje 90 dni ) ale czy jest szansa aby otrzymac go wczesniej ?
(czekam juz prawie 2 miesiace).

A dzwoniłaś tam? Jeśli nie to po prostu zadzwoń... 🙂
[quote author=saklavi link=topic=752.msg2624784#msg2624784 date=1481455181]
Czy ktos z Was wyrabiał paszport na PKWK?
ile się czeka (ustawa przewiduje 90 dni ) ale czy jest szansa aby otrzymac go wczesniej ?
(czekam juz prawie 2 miesiace).

A dzwoniłaś tam? Jeśli nie to po prostu zadzwoń... 🙂
[/quote]
Jasne ze dzwonilam: "prosze czekac " wiec nurtuje mnie czy czekanie bedzie ustawowe  🤔wirek:
Ktoś coś wie o wynikach pierwszej aukcji w Michałowie? Pojawili się kupcy? Jakie kwoty uzyskano za konie? Zadziwiająca cisza w tej kwestii zarówno wśród zwolenników, jak i przeciwników "dobrej zmiany" w stadninach.
http://www.polskiearaby.com/?page=news&lang=pl&id=1083
Większość koni sprzedana, kupców trochę było (chyba niewielu z zagranicy), organizacja super. Ceny za wałachy od poniżej 1000 euro za 2,5-latki do 5600 euro za niektóre 3-latki (nie zostałam do końca, nie wiem jak poszły fajne koniki jak Złocisz, Węgrzyn)
Dziękuję i przepraszam, ostatnio na "polskie araby" nie zaglądam.
mils   ig: milen.ju
14 grudnia 2016 16:27
Przychodzę do wątku jako laik w kwestiach arabów i proszę o pomoc. Czy są tutaj osoby, które siedzą w temacie wychowu arabów? Najlepiej w naszych stadninach arabskich, ale wszystkie informacje są cenne i bardzo chętnie przyjmę. 🙂 Bardzo ładnie proszę o kontakt na PW. :kwiatek:
Uwaga, pytanie roku :P czy wasze konie z wami (jezdzcy +60kg) tez sie tak rozkraczaja ?  co ogldam swoje foty w stój ,to moj koń stoi jak sierota , linczujcie mnie ile chcecie , pewnie schudne ale moze to ich taka "niedbala uroda"?
Jestem bardzo ciekawa waszych spostrzeżeń  🤣
W sensie przód-tył czy prawo-lewo?  😉
Uwaga, pytanie roku :P czy wasze konie z wami (jezdzcy +60kg) tez sie tak rozkraczaja ?  co ogldam swoje foty w stój ,to moj koń stoi jak sierota , linczujcie mnie ile chcecie , pewnie schudne ale moze to ich taka "niedbala uroda"?
Jestem bardzo ciekawa waszych spostrzeżeń  🤣

Kiedyś - fakt, ale to była jej reakcja "obronna", bo swego czasu jeździec był dla niej problemem.


saklavi naucz równego zatrzymywania, to się nie będzie rozkraczać 😉
Chyba nigdy mi sie nie zdarzylo zeby sie rozkraczala, moze cos z plecami?
W sensie przód-tył czy prawo-lewo?  😉

Prawo-lewo 😉
Dziewczyny, które używają ochraniaczy Harry's Horse, Elite R
mówicie o skokowych skorupkach Titanium, czy ujeżdżeniowych Grand Prix?
Ja mam skorupki.
[quote author=ogurek link=topic=752.msg2628741#msg2628741 date=1482355366]
W sensie przód-tył czy prawo-lewo?  😉

Prawo-lewo 😉
[/quote]

moze najzwyczajniej kłopoty z równowagą? jak reaguje na innego jeźdźca? to młody koń?
majek   zwykle sobie żartuję
23 grudnia 2016 08:09
Ja calkiem spora, moj arab calkiem spory (i na dodatek niezbyt mlody bo ma 22 lata). I tez sie rozkracza, staje jak chce, skubie sie za (moja) lydka jak na nim siedze i robi inne rozne wygibasy, trzepie sie jak pies itd. Jak wsiadam zawsze staje chociaz jedna tylna noga bardziej pod brzuchem. Sam na padoku potrafi sie podrapac tylna noga `pod broda`, Moze to po prostu swiadomosc wlasnego ciala i jak sie spodziewa, ze zaraz bedzie obciazony z jednej to sie na to przygotowuje?

A on tak ma jak wsiadasz z siemi czy z podwyzszenia?
(BTW ja tyle lat wsiadam ze schodkow, ze ostatnio az w terenie sprawdzalam, czy uda mi sie wsiasc po strzemieniu. A w terenie, zeby mnie nikt ze stajni nie zobaczyl! Ale udalo sie)

Wiele razy pytalam o zdanie osob bardziej ode mnie doswiadczonych, czy jestem dla niego za ciezka itd. Odpowiedzi byly:
- gdybys byla za ciezka to by z toba tak radosnie nie pobrykiwal w galopie
- bolalyby go plecy (konska fizjoterapeutka twierdzi ze na ten wiek plecy ma super, nogi zreszta tez)
- moj ulubiony: gruby sultan na pustyni pewnie byl ciezszy

Wiec chyba easy, jak nie widac innych oznak ze boli, to chyba po prostu tak mu wygodniej
siodło niedopasowane, zły popreg itd. koń arabski wie co "mówi"
[quote author=majek link=topic=752.msg2629076#msg2629076 date=1482480559]
Ja calkiem spora, moj arab calkiem spory (i na dodatek niezbyt mlody bo ma 22 lata). I tez sie rozkracza, staje jak chce, skubie sie za (moja) lydka jak na nim siedze i robi inne rozne wygibasy, trzepie sie jak pies itd. Jak wsiadam zawsze staje chociaz jedna tylna noga bardziej pod brzuchem. Sam na padoku potrafi sie podrapac tylna noga `pod broda`, Moze to po prostu swiadomosc wlasnego ciala i jak sie spodziewa, ze zaraz bedzie obciazony z jednej to sie na to przygotowuje?

A on tak ma jak wsiadasz z siemi czy z podwyzszenia?
(BTW ja tyle lat wsiadam ze schodkow, ze ostatnio az w terenie sprawdzalam, czy uda mi sie wsiasc po strzemieniu. A w terenie, zeby mnie nikt ze stajni nie zobaczyl! Ale udalo sie)

[/quote]

czesto konie 'rozkraczające' sie po wsiadaniu po prostu nie lubia wsiadania z ziemi. Ja mam zawsze schodki i jeszcze druga osoba, z drugiej strony konia, stoi i trzyma strzemie, obciazając je, by siodło nie jezdziło. Wiele arabow tez nie lubi, jezeli ktos a) wsiada z ziemi i b) ma od razu na maxa dopięty popręg.
Co do drapania sie tylną noga po uchu - normalka, kazdy kon to zrobi, nie tylko arab. A ze arab to kon, ktory potrafi isc na raz kazdą noga w inna strone to juz inna historia 😉
[quote author=fender link=topic=752.msg2629688#msg2629688 date=1482781109]
[quote author=majek link=topic=752.msg2629076#msg2629076 date=1482480559]
Ja calkiem spora, moj arab calkiem spory (i na dodatek niezbyt mlody bo ma 22 lata). I tez sie rozkracza, staje jak chce, skubie sie za (moja) lydka jak na nim siedze i robi inne rozne wygibasy, trzepie sie jak pies itd. Jak wsiadam zawsze staje chociaz jedna tylna noga bardziej pod brzuchem. Sam na padoku potrafi sie podrapac tylna noga `pod broda`, Moze to po prostu swiadomosc wlasnego ciala i jak sie spodziewa, ze zaraz bedzie obciazony z jednej to sie na to przygotowuje?

A on tak ma jak wsiadasz z siemi czy z podwyzszenia?
(BTW ja tyle lat wsiadam ze schodkow, ze ostatnio az w terenie sprawdzalam, czy uda mi sie wsiasc po strzemieniu. A w terenie, zeby mnie nikt ze stajni nie zobaczyl! Ale udalo sie)

[/quote]

czesto konie 'rozkraczające' sie po wsiadaniu po prostu nie lubia wsiadania z ziemi. Ja mam zawsze schodki i jeszcze druga osoba, z drugiej strony konia, stoi i trzyma strzemie, obciazając je, by siodło nie jezdziło. Wiele arabow tez nie lubi, jezeli ktos a) wsiada z ziemi i b) ma od razu na maxa dopięty popręg.
Co do drapania sie tylną noga po uchu - normalka, kazdy kon to zrobi, nie tylko arab. A ze arab to kon, ktory potrafi isc na raz kazdą noga w inna strone to juz inna historia 😉

[/quote]

Przyklepię - mój też nie cierpi wsiadania z ziemi. A jako że ja się też przyzwyczaiłam do schodków, to jak mu kamyk w terenie wpadnie i muszę zsiąść i wsiąść, to się tak kręcimy ze 3 minuty zanim się wtaszczę na niego. No, zadowolony to on nie jest w takich momentach. : P
pożar 🙁(  - znam Monikę tylko z facebooka ale jest mi bliską osobą poprzez konie arabskie . Ktoś jest tam w pobliżu ?

https://www.facebook.com/monika.nowakowska.3532
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się