strzyżenie / golenie koni

Gillian   four letter word
06 grudnia 2016 07:58
jechałam ciągiem 2,5h i nic się nie wydarzyło.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
07 grudnia 2016 07:56
Ja ogoliłam swojego młodziana, Camry 2823, bezproblemowo, cicha bardzo i całkiem szybko. Pół konia w godzinę. Później wstawię zdjęcie. Pracowała ciągiem i nic się nie działo  😉 także możesz śmiało jechać dłużej niż te 10 min 😉
Dzięki! 🙂
Czesia również ogoliłam w tym roku maszynką Camry. Poszło w miarę szybko i sprawnie. Nie robiłam przerw co 10 minut, które są wspomniane w instrukcji obsługi. Maszynka nie nagrzewała się. Pojechałam na dwa razy z przerwą na kawę 🙂. Golenie zajęło mi około 1.5h. Maszynka spodobała się bardzo u nas w stajni i Angole zaraz porobili zamówienia na Amazonie  😁 😀.

Po zeszłorocznych doświadczeniach z goleniem Vimto - w tym roku zamówiłam mu Domosedan (Sedalin na niego nie działa i rok temu był w rezultacie golony na dwóch zastrzykach uspakajających,  podanych przez veta).
Poprosiłam o pomoc panią, która goli w okolicznych stajniach i ludzie ją chwalą jako niestresującą zwierzaków.
Domosedan jest jednak mocny... Zsedowane konisko przekimało całe golenie 😉. Pani załatwiła sprawę szybciutko i sprawnie za pomocą trzech cicho pracujących maszynek.  Obyło się bez końskiego przerażenia, wielkiej paniki i nikt nie wylądował na pogotowiu jak rok temu.
Edit. literówka, dopisek
Pytanie z serii ignoranckich (moje konie wsiowe, nigdy nie golone) - koń z ogolonymi nogami może być normalnie padokowany (1-2h dziennie)?
Pytam, bo do tej pory wszystkie "padokowce" ogolone z jakimi miałam do czynienia miały zostawione nogi i głowę. Trochę się boję, że golas mimo derek zamarznie.  👀
Gillian   four letter word
13 grudnia 2016 07:25
Może ale 1-2 h to nie jest normalne padokowanie 😉
deborah   koń by się uśmiał...
13 grudnia 2016 07:46
czy konie golone do zera z głowa i uszami powinny mieć zakładaną czapkę? 😉

tak mnie naszło bo ogoliłam głowę CB i zastanawiam się, czy nie będą marzły mu uszy na padoku...
Ja posiadam Heiniger Progress oraz taniutką Strauss - ona wygląda jak te hkmu, z juli, heiniger też ma taki model tylko droższy - to taki "wół do roboty" jest głośna, i dmucha powietrzem, co jest uciążliwe, ale goli dobrze i się nie grzeje. Progress jest lekka, cicha, ale potrafi się grzać, że trzeba zrobić przerwę 🙂

Ja nie polecam taj z Julii miałam i ogoliłam 1 konia a przemy 2 przestała.  Po naprawie znów taka sama sytuacja. Poza tym okropnie się nagrzewa i jest głośna
Hej hej 🙂 wiem że teamt pewnie wałkowany byl 100x ale nie umiem znalesc, gdzie kupie ostrza do maszynki Bass tej do koni? 🙂 na alledrogo są ale moze gdzieś jeszcze? :kwiatek:
Poleciłby mi ktoś może jakiś porządny filmik na YT o goleniu koni? Wolałabym nie nasłuchać się jakichś idiotyzmów i nie schrzanić czegoś. : )

EDIT: Byk się trafił.
CeraŁ   dużo dużo zmian..
01 marca 2017 16:05
Mam nadzieję że mnie nie zjecie ale przeszukałam i znaleźć nie mogę:
Która z maszynek Heiniger - Delta, Handy, Progress, Xperience jest najlepsza?

do golenia większej ilości koni.
:kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
W zasadzie wszystkie te maszynki bez problemu gola po kilka koni dziennie.
Ja używam handy i xperience, wolę tą drugą, ciszej chodzi.
Co do maszynek to spróbujcie nowego ostera a6, z ostrzem wahl,  zestaw ok 900zl,  ale ekstremalnie trwały i ultra cichy,  nowe ostery to zdecydowanie wysoka półka w niezłej cenie,  bałam się że będzie lipa z jakością ale jestem zaskoczona pozytywnie,  pracuje nią na psach w trybie ciągłym kilka godzin dziennie i nawet nie jest ciepła,  napęd cewkowy brak filtrów. Ostrza tylko wahl,  są testowane przed sprzedażą i mają niemal dwa razy wyższa żywotność niż inne.
Dava   kiss kiss bang bang
02 marca 2017 10:22
A do koni się nadaję? Czy ostrze nie jest 'za wąskie'?
a wie ktos może jakie wymienne ostrza zastosowac do maszynki Heiniger  Progress? bo te co sa potem cięzko naostrzyc
U Bobera ostrza bez problemu i nawet czasem po tym ogola więcej koni niż nowe.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
02 marca 2017 18:41
Camry koleżanki chyba zaczęła umierać na jej koniu, traci moc (podłączona pod prąd), nowa maszynka, dwa ostrza na koniu padły i zastanawiam się co się z nią dzieje.

Na szczęście zdążyłam wyciąć mój wymarzony wzorek na pośladzie 😀 jakość kalkulatorowa niestety.

[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/16939226_168980273607517_5623013830353247479_n.jpg?oh=5cddca2b045cad7aecb8953d035155f5&oe=59348C43[/img]
[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/16997689_168980276940850_9185935106854843649_n.jpg?oh=842065fcb662ea3aa2653c58aa5f6c44&oe=5936D5BE[/img]
deborah   koń by się uśmiał...
02 marca 2017 19:09
Biczowa, napisz do sklepu. przecież jest gwarancja!
Czy Camry należy olejować? W opisie producenta nie widzę żadnej wzmianki, jest tylko o czyszczeniu z włosia, a instrukcji obsługi jeszcze nie mam w łapkach.
Gdzie kupię ostrza do Camry?
Tzn. Tą całą głowicę  ❓
A do koni się nadaję? Czy ostrze nie jest 'za wąskie'?


Sa ostrza poszerzane wahl t10 i t28.
Gdzie kupię ostrza do Camry?
Tzn. Tą całą głowicę  ❓


Klik
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
02 marca 2017 21:47
Miałam w tym tygodniu możliwość naocznego sprawdzenia jakości ostrzy Ostera vs Walh'a. Wahl ogolił od lata 10 koni i padł w połowie 11, a Oster padł po... 1,5 konia (połowie tego 11 i drugim całym). Jeszcze raz dzięki Escada za polecenie Wahl'a.  :kwiatek: Ostrze Ostera dostałam w komplecie z maszynką, ale od razu domówiłam Wahl'a i osterowego nawet nie użyłam, aż do przedwczoraj.  😁

Z poszerzanych t10 znalazłam tylko Andisa: [[a]]https://www.groomershop.pl/pl/p/Andis-UltraEdge-nr-T10-szerokie-ostrze-1%2C5-mm/1176[[a]] .
Sivrite, bardzo dziękuję  :kwiatek:

Co robicie z blanket klipami na wiosnę ? Moje gubią strasznie i się zastanawiam czy nie ogolić teraz całych ? Ale jak to będzie wyglądać skoro pewnie wyjdzie nierówno ?
powtarzam zapytanie: wie ktos może jakie wymienne ostrza zastosowac do maszynki Heiniger  Progress? bo te co sa potem cięzko naostrzyc
Możliwe że andis, nie wahl,  te ujda w tłoku lepsze od ostera ale gorsze od wahla. Więc wg mnie lepiej wąski wahl niż szeroki andis, bo mówimy o 2cm szerszym ostrzu gdzie różnica w czasie golenia jest żadna.

Lanka ja sama jestem w szoku jak dobre są te ostrza,  oster padł z jakością pięć lat temu,  andis szwankuje od trzech, a wahla co nie kupię to działa długo i nie zawodnie 🙂
Nie wiem czy tu czy w derkowym, ale zastanawiam się kiedy mniej więcej/przy jakich temperaturach można ogolić konia i zostawić go bez derki?
I jak golicie teraz czyli temperatury od 3 w nocy do 7-14 w dzień to w co ubieracie? Zawsze goliłam jesienią i po całym sezonie derkowym miałam punkt odniesienia, a teraz chciałam ogolić z zimówki i nie mam pojęcia jak do tego podejść.
Ja bym ogoliła i zostawiła bez derki powyżej 15 w dzień, a na noc jeżeli temperatura spada poniżej 10 założyła bawełnę. Ogolonego teraz ubrałabym w 100 / 150 g  😉
tulipan dziękuję  :kwiatek: Mam 70 g, plandekę na polarze i na bawełnie, ale na razie jeszcze się wstrzymam. Czekam na sleekez i jak nie poradzi sobie to ogolę, a jak da radę to poczekam aż będzie cieplej żeby już derek nie wyciągać na finiszu :P 
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się