kącik skoków

Dava   kiss kiss bang bang
05 grudnia 2016 07:10
my się ciągle spotykamy tylko nie wiesz że ja to ja  👀  w niedzielę ruszamy na C, mam nadzieje, że parkurmajster będzie dla mnie łaskawy  😜



Koń petarda i strasznie sympatyczny zwierzak  😎 Wielkie gratulacje przejazdów, próbujcie wyżej  :kwiatek:
Gillian   four letter word
05 grudnia 2016 07:27
chciałaś chyba powiedzieć aspołeczny psychopata, ciocia aż z Krakowa przyjechała a on się nawet nie chciał pogłaskać  😂
Gillian, oj tam po prostu autysta 😉 mój tez taki jest, choć zrobil postępy i pańcia już może bezkarnie konia molestować 😉

Zobaczysz, jeszcze trochę pojeździsz N i na C tez się porwiesz 😉 później to już te 120 wydaje ci się małe. Jak patrzylam na twój filmik to wlasnie takie mialam przemyślenia "co to takie małe stoi" 😉


Edit,

Ja dostałam zdjęcia i się nie mogę napatrzeć na mojego kochanego Paskuda  😍 😍

Czy da się jeszcze bardziej złożyć nogi?




Gillian on jest MEGA!! 😍 😍 a po czym jest? I ile ma lat? 
Gratuluję debiutu!
Gillian   four letter word
08 grudnia 2016 10:05
Dzięki 🙂 rocznik 2003, po Quirinusie, z matki po Cabrolu.
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
10 grudnia 2016 09:19
A my nasze pierwsze Mistrzostwa Śląska zakończyliśmy w dniu wczorajszym. Kolka, której drobne przesłanki pojawiły się już przed wyjazdem, ale wtedy bardziej wyglądało to na stres 🙁 Na szczęście przebiega dosyć łagodnie, jednak smutek pozostał...
eterowa, bardzo współczuję Eterowi kolki i Tobie stresu :przytul:. Całe szczęście wszystko dobrze się zakończyło i to jest tu najważniejsze🙂.
Miałam z Vimto w tym roku podobną przygodę - w Aston Le Walls (start tu to moje marzenie), w noc przed zawodami Vimto biedak zaczął kolkować (bez weterynarza się nie obyło), ale wszystko zakończyło się szczęśliwie i do Aston też kiedyś jeszcze pojadę 🙂.
Gillian   four letter word
11 grudnia 2016 07:05
eterowa, ale pech 🙁 zdrowia dla konia! Jeszcze wszystko przed Wami!

My wczoraj N na czysto, debiut w C również na zero. Kończymy tym sezon, dziś już tylko spacer i wracamy do domu, puszczam konia na padok na miesiąc 😉
Gillian, bardzo mi się podobały Twoje przejazdy 🙂 Równe, bez kombinacji, naprawdę miło się to oglądało. Gratulacje!
Gillian, super 🙂

My w N trochę przesadziliśmy (czytaj ja) i mieliśmy jedną zrzutkę. Za to w C Siwy wymiatał 😉 Komentarz mojej ekipy bezcenny :P

eterowa   dawniej tyskakonik ;)
11 grudnia 2016 17:30
Gillian, xxagaxx, gratuluję :kwiatek:
czeggra1, tak to czasem bywa, podobno nic nie dzieje się bez przyczyny, także już to prrzetrawiłam, a Eter czuje się lepiej 😉
Młodą z kolei szybko progresuje jeśli chodzi o skoki luzem i pracę z ziemi. Na jeździe bywa równie, ale generalnie cały czas do przodu 🙂 Pod siodłem póki co nie skaczemy, raczej się bawimy. Musi jeszcze nabrać trochę świadomości swojego ciała, ale coraz lepiej jej to idzie. Taki przykładowy skok luzem :
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=962762743824941&id=579322495502303
Cieszy, że robi się coraz pewniejsza i luźniejsza.
Gillian   four letter word
11 grudnia 2016 21:32
wymodelowana, dzięki 🙂 następnym razem chodź się przywitać 😉
xxagaxx, komentarz jak zawsze the best 🙂 Siwy jest niesamowity. Swoją drogą jaki miły parkur, wszędzie od stacjonat 😉 Aż  żałuję, że nie jechałam.
Gillian, rewelacja. Gratuluję!
xxagaxx, Siwy jest zachwycający! Jak się na Was patrzy, to to wszystko wydaje się być takie proste 😁
Gillian, widziałam Cię tylko na parkurze 😉 Zresztą ja mam wrażenie, że nikt mnie nie kojarzy, więc głupio mi podejść i powiedzieć, że z RV jestem 😁

Jakby kogoś interesowało, galeria z soboty na Hipodromie 🙂
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
12 grudnia 2016 18:26
xxagaxx widzę, że siwemu Twoje wizje nie przeszkadzają 😉

Gillian gratuluję i oby tak dalej 🙂
Xxagaxx: gratuluję, łatwo nie masz z tą twoją ekipą, ale nikt nie mówił, że będzie łatwo. Inni by już dawno wymiękli.... Dobra robota.
Gillian   four letter word
12 grudnia 2016 22:08
No uwaga, jedzie łamaga 🙂
deborah   koń by się uśmiał...
13 grudnia 2016 07:44
Gillian super przejazd. spokojny równy, żadnych przypadkowych odbić. Miło się ogląda..
Ale jaka on ma foulę!

xxagaxx uwielbiam na Was patrzeć.  😜 😍
eterowa,, deborah,  dzięki 😉

anai, niby tak, ale łatwo nie było, te parkury Arek stawia trudne technicznie, np. stała sobie linia po łuku na 28 m 😀 i weź to coś wymyśl 😀

wymodelowana, no jak ja na to patrzę z boku też mam takie wrażenie. Jak na nim siedze to jestem bladozielona ze strachu 😉

Constantia, on się po prostu przyzwyczaił :P

melehowicz, na tych ludzi zawsze mogę liczyć, trochę się ponabijają jak można, ale zawsze wiem ze pomogą 😉

Gillian, jak ja bym chciała zeby Siwy taki spokojny byl w parkurze jak twój 😀
xxagaxx, zdążyłam już dwa razy jechać linię na 28m, Arek to chociaż stawia ją po łuku, w Ciekocinku stała w linii prostej 😉 😉 Ale fakt, są zagadki.
Gillian, super 🙂
anai, śmiesznie było, bo wszyscy mierzyli po 2-3 razy, nawet jak się szło dużym łukiem (nie dało się za mocno bo stały inne przeszkody) wychodziło w porywach 30 :P
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
13 grudnia 2016 18:29
Dziewczyny super jeździcie to C. Ja sobie w przyszłym roku nie odpuszczę. Wczoraj poskakałam 130, 140 i fajnie było  🙂
Gillian
Gratulacje, BTW znam siostrę Twojego konia - poczciwa rodzina! 😀
Dziewczyny super jeździcie to C. Ja sobie w przyszłym roku nie odpuszczę. Wczoraj poskakałam 130, 140 i fajnie było  🙂

Powiem szczerze, po treningach ze skokami 140+ mam radochę, ale jest to jednak okupione stresem 😉
anai, ja jak widzę co piszesz to juz mam stres.
A GP to ja nie mogę oglądać wcale, bo mam taki stres jak obcy ludzie jadą, w sumie nie wiadomo czemu  😁

Pytanie z cyklu ignoranckich (ale niewiedza mnie męczy) - o ile zmniejsza się szereg (odpowiednio na 1 i 2 foule) dla kucy na zawodach oficjalnych? Nie mogę się doszukać konkretniej odległości w regulaminie dyscypliny. Czy robi to GT wg własnego uznania?
seczuanowa, GT wg wzrostu kucy. Inaczej zmniejszy dla kuców A - grupowych inaczej dla D. Często GT rozmawia też z trenerami aby nie utrudniać kucom skoków.
[quote author=_Gaga link=topic=18.msg2629780#msg2629780 date=1482823880]
seczuanowa, GT wg wzrostu kucy. Inaczej zmniejszy dla kuców A - grupowych inaczej dla D. Często GT rozmawia też z trenerami aby nie utrudniać kucom skoków.
[/quote]

No ale na ZR przecież nie startują kuce grupami, tylko wszystkie mają wspólny, odpowiednio zwężony parkur.  👀
Czy ktoś mógłby polecić linki do fajnych ćwiczeń gimnastycznych ?
Gdzieś można znaleźć zestawy ćwiczeń dla rozwiązania konkretnego problemu ?
Np. Potrzebuję coś żeby koń się uczył cofać sam.
Perlica, trochę kanałów na yt z filmikami:






Aby nauczyć konia skrócenia samodzielnego, przede wszystkim trzeba dać mu poczuć, jak kończy się nie skracanie 😉 Dobre są szeregi klasyczne, np drąg, 2-3 skoki-wyskoki- 1 foule krótkie -stacjonata-1 krótkie foule-okser. Można położyc drągi przed stacjonatą i okserem. Wszystko jedzie się równym tempem, nie próbując skracać w środku. Koń ma sam kombinować, jak się nie uderzyć. Pracując na jednej przeszkodzie, kładziesz drąg przed i po przeszkodzie. Można postawić dwie przeszkody linii na np. 4 foule i w środku drągi na ziemi na galop. Obojętne, co stawiasz, ważne, żeby nie działać samemu wodzami.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się