Runnersi- czyli biegaj z nami :)

wiorek mam znajomych którzy korzystają, coś chcesz wiedzieć  :kwiatek: ?
kolebka chciałam tylko zapytać jak długo powinna trzymać bateria w pulsometrze, bo mi na ostatnim treningu zaczął coś świrować
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
13 grudnia 2016 07:25
Runneri jak biegacie w te mrozy, tzn. jak chronicie twarz ? Zakładam cienki komin ale zaraz robi się mokry od pary i zimny, bez ochrony twarzy boję się o zatoki i gardło  🙄 .
Euforia_80 a może termoaktywny komin? Ja mam ambitny plan biegania przez cała zimę pierwszy raz i rozważam zakup takiego.
Wiórek napisałam do przyjaciółki 🙂

Co do biegania w mrozy, to ubieram komin. Na początku go nasuwam na twarzy do oczu, a potem robi mi się ciepło i biegne bez :P tylko na szyi mam ten komin 🙂 póki co bez chorowania, zawsze mam czapkę.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
13 grudnia 2016 09:24
hmm idąc waszym tropem znalazłam taki
http://allegro.pl/ocieplacz-na-szyje-komin-termoaktywny-5-w1-nessi-i5024200588.html?bi_s=ads&bi_m=p2,1&bi_c=72576

może będzie mniej łapał parę jak zwykła bawełna?
Dzisiaj rano przy -6 biegałam w polarowej opasce i kominie właśnie i było w porządku. A na komplet z nessi komin, rękawiczki i czapkęt o się czaję od dawna - będzie urodzinowy pretekst w styczniu. Komina nie miałam od nich ale biorąc pod uwagę jak ze spodni jestem zadowolona to na pewno warto.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
14 grudnia 2016 07:17
zamówiłam , a co na gwiazdkę mogę sobie mały prezent zrobić  😁
kolebka dzięki 🙂

Euforia_80 to ja tez zamawiam, zawsze to jedna wymówka mniej, żeby nie iść biegać jak jest zimno  🙂
Warszawscy runnersi, jak podchodzicie do smogu i zaleceń pozostawania w domu? Nie posiadam niestety żadnej maski z filtrem. Biegacie czy odpuszczacie?
Wiorek w Krakowie chyba gorzej niż z Wawie... Ja odpuszczam, wczoraj włączyłam HIITa z fitness blenderem, dzisiaj może odwiedzę basen bo trochę czuje mięśnie (ale czuję się tam sobie...), a jutro bieżnia. Szkoda mi płuc i serca, jak nie pobiegam na zewnątrz to świat się nie zawali 😀 od środy ma być lepiej, ma wiać.
czy takie buty
http://allegro.pl/nike-w-flex-experience-rn-2-sld-38-5-run-bieganie-i5189229347.html
i takie
http://allegro.pl/nike-flex-2015-rn-do-biegania-trening-free-wys-pl-i6327539519.html

nadają się do biegania po wszystkim? czyli trochę po piaszczystej drodze, trochę po asfalcie itd? 🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
25 lutego 2017 19:45
są chyba na zwykłej piance? ja bym w nich nie biegała
Mnie jakiś kryzys biegowy dopadł, tak mało km jak w lutym dawno nie zrobiłam, ale nie zmuszam się, trochę poluzowałam bo jednak b. intensywna sesja, mało snu to nie było nastroju do w koncu przecież rerkeacyjnego biegania, ale od jutra powracam🙂

Z racji, że przez ten weekend przedstawiciele Asics są w Lublinie to skorzystałam i dzisiaj byłam na foot ID - na maila mam dostać dokładne pomiary stóp, ale przynajmniej wiem, że mam szukać butów neutralnych najlepiej ze średnią amortyzacją. A jutro przy okazji treningu będzie okazja na tesotwanie właśnie Asicsa, Pan obiecał mi poszukać odpowiednio dużego damskiego rozmiaru i odłożyć, choć i tak przy mojej stopie raczej jestem skazana na szukanie w męskich 😁
Madmaddie to w czym biegac? Zawsze do biegania mam jakies tam Nike, wygodnie mi, nic mnie nie boli i myslalam, że tak jest ok 😉
Magdzor, ja biegam w męskich asicsach, zakochałam się w nich od pierwszego wejrzenia, tak więc tego..  👀 😁
sanna które konkretnie masz? Mi proponowali cumulusy, zobaczę jakie dzisiaj będą do testowania🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
26 lutego 2017 09:19
Madmaddie to w czym biegac? Zawsze do biegania mam jakies tam Nike, wygodnie mi, nic mnie nie boli i myslalam, że tak jest ok 😉

pianka też jest różna. Można żel (asiscs), ja biegam na cieczy nieniutonowskiej (Brooks).
ale wystarczy wrzucić w google, żeby zobaczyć że się myliłam:
https://treningbiegacza.pl/szybki-nike-flex-run-2015-oraz-spec-od-dluzszych-dystansow-nike-air-zoom-pegasus-32-jak-wypadly-recenzja-konkurs
😉
Magdzior, mam Gel Cumullus 13, 2 pary. Meskie, szare, zimowe bo goretex i pol numeru wieksze ( na grubsza skarpetke) i troche szersze - sila rzeczy od damskich czarnych. Obie pary kocham, super mi sie w nich  biega, sa mega wygodne. Zrobilam zdjecie porownawcze obu par : damskie, pol nr mniejsze kontra meskie.
I jeszcze wymiary: meskie sa rozmiaru 7 1/2(US) = 40,5 (EURO)= 25,5 cm a damskie 7 (US) = 40 (EURO)= 25cm. Meskie sa nieco szersze, jak zmierzylam podeszwe w najszerszym miejscu roznica wynosi 2,5 - 3mm.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
26 lutego 2017 11:42
sanna, a Ty masz normalną stopę czy jakieś "usterki"? ja mam moje Brooksy ze wsparciem i czasami mi nieco wąsko (chociaż są szerokie i się dopasowują mega), bom platfus 😉 więc może w męskie celować?
Waszym zdaniem te asics sa lepsze od nike? Bo bardzo je chwalicie w tym watku, ja szczerze mowiac zawsze mam jakies nike i jest mi w nich ok i jakos wizualnie bardziej mi sie podobaja 😉 a asics tez mierzylam i szczerze w nike bylo mi wygodniej, tak jakios bardziej miękko, tylko że jedne jaki  i drugie nie byly gornopóklowe a do 150 zl wiec moze dlatego 😉
Madmadie, mam normalna stope, 24,5cm, dość waska, z wyższym podbiciem ale bez przesady. Do biegania mam buty rozmiar (letnie)/poltora rozmiaru(zimowe) większe i o dziwo, moja, jak pisałam, dość waska stopa czuje się bardziej komfortowo w tych nieco szerszych butach, mysle, ze wynika to z faktu, ze stopa podczas biegania 'rozplaszcza' się. Mam tez nowe asicsy, sliczne i w ogole  😜, gel cushionning system , mój rozmiar czyli 24,5 cm i nie poszłabym w nich na dluzsza przebiezke, so mega wygodne, sliczne, delikatne ale będę tylko na wakacyjne urlopowe wloczenie się po ulicach Gdyni/Barcelony/Dublina. Do biegania tylko te za duże i za szerokie - czego się w sumie w ogole nie czuje gdy się zakłada.
Hanexxx, buty to bardzo indywidualna sprawa, ja zawsze biegałam w asicsach, pasuja mi, lubie je ale ktoś inny - Ty - może w ogole ich nie zaakceptować natomiast Nike będą wlasnie 'tymi" . To troche jak z Canonem i Nikonem  😉
hanexxx- tu nie chodzi o firmę. Tu chodzi o to, do czego but jest wyprodukowany. Nike robią buty : do biegania po asfalcie, do biegania po terenie, do biegania na bieżni, NIE do biegania a do ćwiczenia na siłowni, NIE do biegania a do chodzenia sobie na co dzień. A wśród butów do biegania są buty na różne stopy: zwykłe, pronujące, supinujące, da biegaczy biegających od palca, dla tych co biegają od pięty.

A ty wstawiasz jakieś Nike bez opisu do czego te buty, nie wiadomo jak biegasz, a my patrząc na buta mamy się wypowiedzieć, czy to dobry but do biegana czy zły. A ja się spytam...." a co producent na to?"  Da mnie, laika biegowego, te buty to takie buty "do niczego" czyli do chodzenia na siłownię abo do chodzenia po  mieście.
no to zapytam inaczej 😉 też jestem laikiem biegowym bo biegam tylko od później wiosny do wczesnej jesieni, 2-3 razy w tygodniu po 5-8 km po nawierzchniach różnych (asfalt, piach, park) i wrzucające tamte dwa linki czy Nike Free run i nike flex chciałam się tylko zapytać czy taka dziwna podeszwa (bo maja nietypową) jest własnie przeznaczona na asfalt bo nie bardzo mogę znaleźć  to w necie, wydaje mi się, że tak ale ja sie nie znam i chciałam się spytać kogoś bardziej zorientowanego 😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
26 lutego 2017 19:36
but powinien być opisany. A jesteś pronatorem, supinatorem, czy masz neutralny ruch stopy? potrzebujesz dużej, małej czy średniej amortyzacji?
to trzeba wiedzieć, jak się wybiera but 😉
ja biegam w Brooksach na grubej podeszwie ze wsparciem, bo mam nadpronację i muszę mieć taką amortyzację, bo mam kiepskie stawy i parę wad postawy.
popatrz jak ten but jest opisany np. w tym sklepie:
klik
biegam mało, więc nie muszę inwestować w buty okienko wyżej czyli:
klik
Pobiegałam dzisiaj trochę w tych Asics Cumulus 18 - całkim fajne! Początkowo nie odczuwałam zbytniej różnicy w porównaniu do moich sytranych zwykłych kalenji, po prostu sobie były na nodze i nie przeszkadzały, ale jak wróciłam do swoich butów to wtedy poczułam różnicę, nagle sięz robiły jakieś takie twarde i mało zamortyzowane (te moje).

Orientuje sie ktoś czy jest jakaś znacząca różnica między tymi Cumuluami 18 a starszymi wersjami? Bo możliwe, że będę na nie polować a widzę, że łatwiej dosta wersje 14, 15.

Co do pytania nike vs asics to już dziewczyny odpowiedziały, że zależy w czym Ci wygodnie. Ja jeszcze rozważam nike pegasus, ale je tylko mierzyłam w sklepie tak na pierwsze odczucia to one bardziej trzymają stopę, wydawały mi się węższe, Asics takie bardziej 'szmaciane', materiałowe przez co mniej się je czuje ale z drugiej strony mniej tą stopę trzymają takie miałam wrażenie. Choć w sumie nie przeszkadzało to kompletnie w bieganiu ibardziej to kwestia psychiki i przyzwyczajenia.
Mnie jakiś kryzys biegowy dopadł, tak mało km jak w lutym dawno nie zrobiłam,

ja się od maja nie mogę zebrać, zajrzałem tu to może mnie trochę zdopinguje
Magdzor, ja biegam w 13-stkach i moje rozchechlane przez konie i narty kolana dają spokojnie radę a potrafię czuć kolana po 10 minutowym truchciku do autobusu w mega wygodnych salomonach (nie dedykowanych bieganiu) , i tak sobie myślę, że te 15stki zapewne nie odbiegają za bardzo od 18stek, nie znam się ale to chyba raczej marketing niż rzeczywiste stopniowanie zaawansowania technologii, może je różnią jakieś niuanse, ale na pewno są na tym samym  schemacie. Btw ja mam prawa stopę spinujaca i, znowu, pourazowa kostkę i teraz już się przyzwyczaiłam do moich butów ale na początku przez kilka pierwszych minut czułam jak mi ten but nienachalnie koryguje ustawienie stopy i supportuje  te nadwyrezona kostkę. Ja w moich asicsach czuje się mocno pewnie ze nic mi się nie przytrafi no i zwyczajnie je lubię.
Nie wiem czy to przypadek czy nie, ale dzisiaj pierwszy raz w życiu boli mnie lewe kolano!🙁 

Nie sądzę by to było z przeciążenia bo wczoraj biegałam naprawdę mało, skromne 5 km i to truchcikiem, z przerwami, może jakoś krzywo stanęłam albo co. Mam nadzieję, że przez kilka dni je pooszczędzam, poszukam zaraz jakiejś maści w domowych zapasach i mam nadzieję, że przejdzie bo ja właśnie złapałam motywację a tu taki psikus🙁 Nie jest spuchnięte, przy dotyku też nie boli, tylko przy zginaniu i obciążaniu jakby mi ktoś szpilkę wbijał od zewnętrznej strony  🤔wirek:
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
28 lutego 2017 08:09
hanexxx, Nike Free Run to są buty z małą amortyzacją, ponieważ to są buty minimalistyczne. Czyli dla osób, które potrafią biegać. Podobnie jak Nike Flex Run. Jest to but na asfalt lub na siłownię. I raczej oba buty są dla osób z nienaganna techniką biegania.

Nike Dual Fusion, Adidas Energy Cloud, Adidas Cosmic, Nike Zoom Wifno czy Reebok Sublite XT Cusion 2 będą zdecydowanie lepsze.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się