paznokcie, żele, tipsy

Dziękuję za taki odzew. Mam zagwozdkę, bo taka cienka "papierowa" jest tylko na końcu paznokcia, ma góra 2mm. W tym momencie (po kilku tygodniach od uszkodzenia tak płytki) palec pod spodem już nie boli. Nie wiem kurczę, wcieram w nie olej rycynowy z olejem z wit. E, ale w sumie nic to nie dało. Same hybrydy paznokci mi nie niszczą, ale wiem, że z żelem/akrylem to już inna sprawa.

Witam,  do słabej płytki paznokcia polecam [CIACH], jest to hybryda budującą do paznokci, która umożliwia przedłużenie paznokci, wzmocnienie oraz odbudowę słabej płytki. Pamiętaj, że przed pierwszym nałożeniem lakieru hybrydowego musisz się upewnić, że masz wszystkie potrzebne akcesoria, a Twoja płytka paznokcia jest zdrowa.

Popełniłam Semilaca Brown Black i menda kurczy mi się na paznokciu, nie wiem czemu 🙁.

Powodem może być zbyt krótkie utwardzenie lakieru, zalecamy wydłużenie czasu utwardzania i nakładanie cienkich warstw.

Forum to nie miejsce na ogłaszanie swoich produktów! Od tego są ogłoszenia.

 Uciszenie do czasu zmiany reklamowego nicka - proszę o kontakt po zmianie

[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnmute.gif[/img] 
Czy to nie przypada czasem pod reklamę?
Edycja też obca.
Biczowa, tak samo robi się z białym i czarnym 😉 mi czarny sie po paru dniach rozwarstwia. Tez myśle, ze jak każda cieniutka warstwę dłużej naświetlisz, to bedzie ok.

Ja ostatnio odkryłam lakiery z victoria vynn (mam nadzieje ze dobrze napisałam) i sa super. Łatwo zrobić cienka warstwę, , nie sa aż tak gęste i super sie trzymają 😉
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
10 grudnia 2016 19:48
Nałożyłam ten kolor koleżance i chyba odkryłam czemu się kurczy choć tym razem skurczyła się pierwsza warstwa. Mam bazę i top w jednym semilaka. Dobrze zmatowiłam, dokładnie odtłuściłam płytkę, nałożyłam bazę. Przy pierwszej cieniutkiej warstwie koloru zanim do lampy zdążyłam wsadzić rękę, już się lakier jakby zbiegł ku środkowi/środku (?) płytki, drugą warstwę zrobiłam grubszą nieco i było elegancko. Także ta baza chyba jest powodem, ona jest dość śliska. Swoją drogą ta baza i top w jednym super wygląda na pazurach bez koloru.

Semilac dłuższe naświetlanie nie sprawi że lakier się z powrotem naciągnie na płytkę 😉

Swoją drogą czarny semilac miałam na pazurach kilka razy i wiem co się dzieje przy zbyt grubych warstwach dlatego uważam przy takich mocno nasyconych kolorach. Tyle że zbyt grube warstwy się nie kurczyły a tak jakby marszczyły i wybrzuszały.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
15 grudnia 2016 07:44
na jakim kolorze najlepiej robić kameleona i lustro?
wasia   Goniąc marzenia!
15 grudnia 2016 08:05
Najlepszy efekt uzyska się na kolorze czarnym
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
15 grudnia 2016 08:48
Dziewczyny czy sa jeszcze jakies inne niz  striplac lakiery uv do sciagania ( peel off - bez acetonu )?
Dziewczyny jakie lampy polecacie do utwardzania hybryd ? Moja stara 3 letnia lampa powoli umiera,potrzebuje na szybko dobrej lampy w przystępnej cenie i nie wiem w co celować.Mam zwykłą na "żarówki" może teraz LED i szybszą z utwardzaniem ale na co w ogóle patrzeć ? 😵
a to moje ostanie

i wczorajsze


😍
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
15 grudnia 2016 13:03
gunia92 ja mam lampa led sun9c z aliexpress i jestem bardzo zadowolona, koleżanka kupiła inną i nie chwali sobie bo jest za płytka i kciuki musi robić osobno, a ta spokojnie całą dłoń mieści.
Malaaa śliczne, nie zaczepiają ci te kamyczki np. o rajstopy?
Malaaa, fajne, napisz, jak Ci się te kamyki trzymają? Wg mojej kosmetyczki szybko odpadają i nie chciła mi takich zrobić.
Euforia_80 , anai na razie nie mam żadnych problemów, jadę dzisiaj do koni, także zobaczę jak tam się sprawdzą. Dziewczyna która mi robiła mówiła, że jak robiła sobie to nic jej się nie działo, mam nadzieję że i u mnie tak będzie
Mi odpadały. Dostałam do domu kilka sztuk i resztkę kleju w tubce żeby sobie poprawiać. Ale też myślę, że to kwestia tego co kto robi rękoma i jak to robi. Jeśli się uważa, nie dotyka natrętnie, trzymają nieźle. "Damulkom" trzymają długo, kobietom pracującym- krótko.
gunia92, ja mam SunOne, też z aliexpress, i jak na razie jestem bardzo zadowolona, chociaż mam ją dopiero z 2 tygodnie. 😉 Ale utwardza dobrze, szybko i w promocji kosztowała jakieś 100 zł, więc nie mam się do czego przyczepić. Szła mi ok. 2,5 tygodnia. Normalnie kosztuje ok. 42$, choć często można ustrzelić taniej. Można też kupić ją w Polsce, parę firm "paznokciowych" ją ma w ofercie, tylko odpowiednio drożej (np. Cosmetic Zone za 350 zł :hihi🙂. Na ezebrze jest za 188 zł. Polecane są jeszcze Sun5 i Sun9c, ale mają mniejszą moc, więc trochę dłużej utwardzają. Sun9c jest teraz dostępna w Semilacu, tylko z ich logo - i też cena to lekka lipa w porównaniu z zamówieniem z alie. 😉

Mi dziś w końcu przyszły hybrydy i matowy top z Color Tale, fajne są. 🙂 Dwa kolory trochę odbiegają od wzornika, ale niech im będzie. Konsystencja i wypełnienie butelek w porządku. Ciekawe, ile się będą trzymać (Modena mi odprysnęła na jednym paznokciu po tygodniu mimo primera, nie cierpię tych moich paznokci pod tym względem :icon_rolleyes🙂. Dobrze, że przyszły, bo akurat muszę zdjąć poprzednie, po 8 dniach mam ponad 1 mm odrostu. 🤔wirek:
tunrida to moje będą miały mocny test- konie, praca, remont, święta, przeprowadzka  🏇
wasia   Goniąc marzenia!
16 grudnia 2016 09:30
W kwestii lampy ta ma 36wccfl Diamenta. Użytkuję pół roku i jestem bardzo zadowolona.

Dziewczyny, potrzebuję porady odnośnie piłowania.
Paznokcie piłuję w migdał, ale mam problem z bokami. Gdy paznokieć odrasta, w miejscy gdzie kończy się płytka, a zaczyna wolny brzeg, robi mi się taki jakby schodek. Jakby bok paznokcia był źle, za mało wypiłowany(?) Szczególnie widać to u mnie na fakerze 😉 bo jest dość płaski i płytka ma tendecję do rozszerzania się. Internet przekopałam i dalej zachodzę w głowę...  🤔
emptyline   Big Milk Straciatella
19 grudnia 2016 09:36
Podejscie numer 2 😉

Pierwszy raz w tym wątku, bo ja generalnie nie - paznokciowa jestem
Dostałam od "bab paskudnych" 😉 z okazji urodzin m.in. manicure hybrydowy. Zaszalałam, wybrałam mocny , rzucający się w oczy kolor... Lakier nakładany 10 dni temu nadal super wygląda. Odrosty nie są na tyle wielkie aby spieszyć się ze ściąganiem ale... 3 paznokcie mam już złamane ... w połowie opuszka (ała!!) Co z tym dalej zrobić??!! Boję się, że jak ściągnę hybrydę to "umrę z bólu" . Poczekać aż całość odrośnie, czy jak? ?Z tym kolorem to raczej marne szanse...
Kurcze nigdy w życiu nie pękały mi pazury. Ba - mam je na prawdę mocne. Skąd takie pęknięcia? Co robić?
Aa dostanie się do manicurzystki przed Sylwestrem jest nierealne 🙁
_Gaga, kupić zmywacz do hybrydy (hebe, rossmann) albo aceton czysty - spiłować top pilniczkiem, delikatnie, po czym aceton/zmywacz na wacik, na paznokieć, zawinąć pod folią alu na 10-15 minut i po tym czasie zdrapać hybrydę patyczkiem do skórek, takim drewnianym 🙂
emptyline jak zrobiłaś wzorek? Ja mam problem z naklejkami zwykłymi, takimi które mają jedną cześć pokrytą klejem. Nie potrafie tak nakleić żeby nie było nierówności.
Podobają mi się takie koronki na całe płytki, ale nijak nie mogę tego nakleić... Wodne lepiej się sprawdzają?
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
19 grudnia 2016 18:43
_Gaga, kupić zmywacz do hybrydy (hebe, rossmann) albo aceton czysty - spiłować top pilniczkiem, delikatnie, po czym aceton/zmywacz na wacik, na paznokieć, zawinąć pod folią alu na 10-15 minut i po tym czasie zdrapać hybrydę patyczkiem do skórek, takim drewnianym 🙂


Obawiam się, że jak _Gaga ma te paznokcie pęknięte do mięsa (a "ała!!" to właśnie sugeruje), to bidna _Gaga przy tym acetonie/zmywaczu się pos... (pokupcia) z bólu.

Kiedyś przy żelach tak mi się zdarzyło. Piłowałam paznokcia na kruciusieńko i usztywniałam jakoś, chyba naklejką i warstwą lakieru.
mils   ig: milen.ju
19 grudnia 2016 19:39
Na miejscu _Gagi bym spiłowała delikatnie wszystko. Na tyle, na ile pozwoli ból. Paznokieć pod hybrydą złamał mi się tak raz (pisałam o tym 2 strony temu i prosiłam o pomoc). Spiłowałam prawie wszystko, do tego skróciłam paznokcie. Zrobiłam łatkę z torebki po herbacie i paznokieć elegancko wytrzymał i urósł tak, że złamanie wystawało już poza palec. Z tym, że mnie to nie bolało do momentu, gdy nie odgięłam paznokcia po linii złamania.
Jeśli złamanie poszło do żywego, to ja bym się jeszcze przemęczyła ten tydzień, żeby paznokieć urósł chociaż 1mm i jeśli skóra była uszkodzona, to żeby się to zasklepiło. Nawet jeśli spróbujesz ściągnąć hybrydę pilnikiem to od nacisku i nie daj Boże jak niechcący przejedziesz pilnikiem po tym miejscu, będzie ból. Acetonem też będzie nieprzyjemnie.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
19 grudnia 2016 21:32
Ja bym skróciła paznokieć i zawinęła w plaster żeby nie kusiło na kilka dni, potem już nie powinno piec przy acetonie.
mils   ig: milen.ju
19 grudnia 2016 21:46
Z tym acetonem to trochę też indywidualna kwestia chyba. Mnie piecze zawsze, ale ja mam AZS. Bólu palców, na których skóra jest chorobowo zmieniona nie umiem opisać, tragedia. Te zdrowe pieką mnie tylko trochę, ale jednak pieką. 🙄 Dlatego tak złamanego paznokcia jak ma _Gaga nie traktowałabym acetonem wcale. "Mięso" pod paznokciem to jednak delikatne miejsce, nawet jak po kilku dniach się zagoi.
emptyline   Big Milk Straciatella
20 grudnia 2016 01:23
Kaarina, wodna naklejka. Moim zdaniem super sie sprawdza 😉
ahh, nie doczytałam o tym do żywego...
jak do żywego to faktycznie tylko spiłować, ale na pozostałe pazury to metoda jak wyżej 🙂

Ja muszę zrobić świąteczne mani, chyba pójdą w ruch stempelki 🙂
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
20 grudnia 2016 10:13
Zrobiłam sobie pierwszy raz sweterek i jestem z siebie dumna bo na prawej ręce wyszedł identycznie jak na lewej, ale jakoś tak mam do niego mieszane uczucia.
Poskracałam wszystkie pazury, bo i tak urosły za długie jak na moje możliwości manualne  😵
Złamane w połowie płytki mam 3 paznokcie 🙁 Jeszcze kilka dni wytrzymam, bo póki co wyglądają w miarę ładnie (odrost nie jest jakiś wielki). Później będzie o tyle słabo, że ja kompletnie nie noszę lakierów żadnych (przy codziennej pracy w stajni i jeżdżeniu kilku koni nie znam trwałych rozwiązań) i nie umiem łatek robić 🙁
Jest jakiś zwykły lakier (bezbarwny?), który da radę po zdjęciu tej cholernej hybrydy utrzymać mi paznokcie do czasu ich odrośnięcia? Szczerze pisząc boję się toto ściągać 🙁 a i zostawić się nie da
aceton mam, pilniki do ściągnięcia też... heh
buu
Co mnie podkusiło? 🙁

A jakby domalowywać odrost od dołu? Będzie paskudnie? :/ oczywiście koloru nie dobiorę idealnie... i pewnie będzie odpryskiwać w stajni
heh
tak to jest jak baba ze wsi się na miastową raz zrobi  😂
_Gaga, możesz po prostu ciemnym lakierem pomalować po hybrydzie. Całościowo. Będzie ok.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się