DIY - zrób to sam

cieciorka bardzo ladne torby, przekaz kolezance ze jak bede miala przyplyw gotowki to bedzie miala nastepna klientke 😉

co do rzeczy handmade, to w wiekszosci mi sie podobaja, troche mnie jednak denerwuje natlok robionych kolczykow, wszystkie na jedno kopyto, duza kulka albo kilka polaczonych kulek. Zeby znalezc jakies oryginalne trzebaby sie chyba naszukac. Ja nie mam cierpliwosci.
cieciorka   kocioł bałkański
16 maja 2009 20:44
mnie w recznie robionej bizuterii uzeka jej niepowtarzalnosc, lecz faktycznie paradoksalnie ciezko znaleźć cos oryginalnego i ładnego- ale się da 🙂
U mnie na osiedlu jest coś takiego:
http://www.vevka.pl/
ale ceny są dość..spore 😉
uwielbiam zwlaszcza bizuterie, jakis czas temu na bazarku hand-madeow dorwalam przegenialne kolczyki za uwaga 7zl, tylko nie pamietam nazwy pracowni 😡
jestem stala klientka decobazaru i wylegarni i jak juz wejde na strone siedze przynajmniej godzine...ale za to ta satysfakcja, ze zaraz pol szkoly nie bedzie mialo takiego samego naszyjnika jest bezcenna 😉
Torby tej Mirabelki są baaardzo fajne.
sihaja wiesz, czy ona robi na farbowanym lnie też czy tylko na takim naturalnym?

Ma ktoś jeszcze jakieś strony z torbami?😀
cieciorka   kocioł bałkański
16 maja 2009 21:56
to chyba do mnie- nie robi tylko na naturalnym.
ale mnie pomalowala koszulke, znajomym bluzy z logo. trzeba sie dogadac. dodam ze co do wzorow warto pisac do niej- bo wielu nie ma na stronie, a niektorych, ktore sa juz nie ma.
po drugie zrobila ostatnio wg mnie ciekawsze torby- nie takie szerokie i z kieszonka i suwaczkiem.

inne torby: http://www.ho-lo.pl/
nie calkiem hand made, ale i tak bede polecac. torby wykonane ze smieci, a dokladnie zurzytych banerow reklamowych.
Jejku, przepraszam Cię pomyliły mi się wiadomości  😡 i zamiast do Ciebie zwróciłam się do innej użytkowniczki.
W takim razie jutro do niej napisze 🙂 Powinnaś dostać jakiś procent :P
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
16 maja 2009 22:40
Ja uwielbiam ręcznie robioną biżuterię z modeliny ak i z materiałów bardziej szlachetnych.

Polecam szczególnie te, bo ich kolczyki są wystrzałowe
http://annantonina.digart.pl/
http://monika1986.digart.pl/ (u tej będę robić zamówienie kolczyków na urodziny mojej przyjaciółki)
http://greendragonfly.digart.pl/
oo, widzę że jest jednak sens zaczynać coś robić. Cieszę się niemiłosiernie.

Ale czyżby nikt na re-volcie sam nic nie tworzył? Chwalcie sie własnymi pracami!
Ja jak uzbieram materiały i coś stworze to pewnie też tu swoje prace pokarzę🙂
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
16 maja 2009 22:52
sihaja, Ale taki wątek już chyba był, tylko tytułu nie pamiętam ;-)
tworzy tworzy (;
sprawdziłam w swojej 'księgowości' i okazuje się, że leci już trzeci rok od moich pierwszych kolczyków (btw, dziurek w uszach sie nie dorobilam ;P). robię głównie biżuterię, breloczki, zawieszki do telefonów.
kiedy coś z ręcznie robionych cacek wpadnie mi w oko - nie kupuje, tylko szukam metody tworzenia i sama próbuje. bawiłam się trochę w filcowanie (szybko wymiękłam, ale szykuje się powrót, bo czesanka zalega w szafie), wyplatanie koszyków z gazet, kartki okolicznościowe. ostatnio wciągnęły mnie farby do tkanin, co zaowocowało wspaniałym 'psajdakiem' na ekotorbie (;

'na stanie' mam teraz tylko jedną, banalną parę kolczyków, a aparat zagościł w moim domu dość niedawno, więc fot brak. mam jedną- niedawnego wyrobu, z którego byłam bardzo zadowolona - jutro postaram się wstawić.
ja jestem fanką DIY
ozdabiam meble, wyszywam, i takie tam
generalnie ostatnio wymysliłam ze bym chciała miec krosna;]
sihaja, Ale taki wątek już chyba był, tylko tytułu nie pamiętam ;-)


A może chodzi Ci o ten: http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,4368.0.html ? Bo naprawdę niczego innego nie znalazłam.


Ja właśnie zamawiam czesankę na allegro, a jutro idę na podbój sklepów szukać półproduktów 😉
Ostatnio znalazłam fajne forum: http://www.craftladies.org/ Dla początkujących baaardzo pomocne🙂
Torby
http://kocianka.blogspot.com/
jak dla mnie są super  🙂
Ja sama robię biżuterię. Zaczynałam dla siebie od zwykłych koralików szklanych, potem robiłam też dla rodziny, znajomych. Zainwestowałam w szlachetniejsze materiały: kamienie różnorakie, masę perłową, srebro, szkło weneckie i inne ... Trochę sprzedawałam na allegro moich wyrobów. Teraz zaczynam zabawę z FIMO (masa termoutwardzalna).


Robiłam wiele rzeczy na zamówienie - często rzeczy, które mi się nie podobały niestety a tego robić nie lubię.

W brew pozorom ciężko mi jest coś zrobić dla siebie ... za dużo tego mam i za dużo pomysłów  🙂
Moja mam robi rzeczy (typu bluzeczki, sukienki, spódnice) na szydełku. Muszę ją namówić na nausznki 😀
cieciorka   kocioł bałkański
17 maja 2009 15:45
zanim dojdzie do połączenia (napisalam juz do mod'a) - dam fotkę (wspaniałej jakości 😉) tutaj.
niedawne asymetryczne kolczykowe cudaki:

slojma   I was born with a silver spoon!
17 maja 2009 21:01
Ja kiedyś zrobiłam kulki takie ozdoby na święta Bożego Narodzenia, robiłam też anioły z masy solnej, jako nastolatka miałam fazę na robienie koralików i naszyjników, a ostatnio zrobiłam dwa koniki. Zdjęcia zrobię jutro i wrzucę 😉
Seksta   brumby drover !
18 maja 2009 11:08
rowniez tworze z masy termoutwardzalnej FIMO (kolczyki,wisiorki, broszki etc ), natomiast moja mama jako artysta- plastyk maluje na szkle i jedwabiu 😉
www.artmal.one.pl  wyroby mojej mamy.
Swoje wstawie jak porobie fotki 🙂
slojma   I was born with a silver spoon!
19 maja 2009 13:07
Moje konie
Dzięki za znalezienie tego wątku i scalenie. Naprawdę go nie widziałam 😡

Ja próbowałam uszyć sobie torbę ale nie wyszło 🤔 Pewnie będę próbować jeszcze raz.
Na szczęście jest u mnie ciup z materiałami. Naprawdę wielki wybór i tanio więc mogę się pouczyć nie wydając zbyt dużo kasy 😅

I zaczynam zabawę z modeliną. Stwierdziłam ze najpierw pouczę się na tańszej modelinie a jak będzie mi coś wychodziło to przerzucę się na FIMO. Tylko kurcze u nas w empiku Fimo brak i pewnie znowu będę musiała po necie szukać 🤔
Jakoś tak ucichło.

To ja się pochwalę moją pierwszą torbą 💃 Idealna to ona nie jest, ale jak na pierwszy raz to jestem z siebie dumna 🙂
Pewnie niedługo wystawie ją Po cenie produktów, żeby sobie zarobić na nowy materiał.



Słuchajcie, poszukuje miejsca w sieci, gdzie mogłabym sobie zrobić coś ala galerię/stronę. Zależy mi, żeby można był zrobić foldery np: torby, tabliczki, w których byłyby poszczególne zdjęcia. I żeby do tych zdjęć można było dodać opisy. I oczywiście żeby ta strona/galeria mogła byc ogólnodostepna. Myślałam o założeniu photobloga, ale nie znalazłam w żadnym możliwości założenia tych folderów. Ładnej strony sama zrobić nie potrafię (opanowałam aby notatnik), zresztą nawet jakbym zrobiła w tym notatniku t nie wiem gdzie ją wrzucić. Macie może jakieś pomysły?
cieciorka   kocioł bałkański
28 maja 2009 09:13
ale mnie nakrecilyscie! wczoraj zrobilam mega zakupy, dzis/jutro wybieram się do stolarza, w celu poproszenia go o zrobienie czegos dla mnie i bede tworzyc!!
zamierzam tez pobawic sie modedlina- czy ona moze sie przeterminowac?
chcialam kupic mase modelarska ale sie powstrymalam. czym zabezpieczacie swoje prace? kiedys uzywalam bezbarwnego lakieru..
Zrobiłam kolejną torbę 😅


I modeliną się trochę pobawiłam. Fajny z niej materiał, chyba zostaniemy "przyjaciółmi" na dłużej 😉
Sihaja, na prawdę świetne te torby  😉
Ja jakiś czas temu miałam wizję żeby zrobić sobie czarną torbę, taki jakby worek na ramie, nabijaną ćwiekami  😀iabeł:
No, ale jakoś się do niej nie zabrałam  😁
Chyba uszyję sobie jakąś spokojniejszą, może coś wyszyję, naszyję, przyszyję i będzie "w moim stylu"  😉

Edit, wklejam fotki "mojej dotychczasowej twórczości"

Coś co miało być lampionem a zostało kloszem  🤣


Laleczka wudu xD, obie to tak zwane Szatany
Ja zrobiłam tego po prawej



Tutaj natomiast Duża Wersja Szatana, prezent dla osoby "kochajacej" różowy kolor  😁
Niestety nie mam lepszej fotki
Ogólnie służy jako "trzymak" do notatek

cieciorka, modelina po jakimś czasie zaczyna się kruszyć - chyba na skutek wysychania? ten czas zależy ofc od jakości i sposobu przchowywania.

do nabłyszczania/ zabezpieczania FIMO oferuje swoje lakiery. ja nie bawię się modeliną, ale moge polecic forum wizazu (dzial 'zrób to sama'😉 - sporo informacji, kursów, zdjęć, opinii.

pamiętam z podstawówki, że modelinowe twory maziało się lakierem do paznokci albo tylko nabłyszczało olejem po upieczeniu ;P

Chess, z czego jest ten klosz?
Z papieru  😉
cieciorka   kocioł bałkański
31 maja 2009 22:59
klosz, super!


kuki, chetnie jesli znajde chwile poczytam to forum, podasz linka?
moze jakies rady- jakie produkty/materiały typu koraliki można wykonać samemu? 🙂
slojma, cuowne konie!
Chess, masz zdjęcie klosza bez zapalonego swiatła?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się