Kuce - wszystko o

Pisałyście o zarośniętych kucykach to przedstawię tą mniej zarośniętą  😂 - Happy

falabana , jaki uroczy obrazek!  💘
Haffek , odnoszę wrażenie, że twój koń i tak jest szczuplejszy niż wcześniej (wnioskuję tylko po zdjęciach). Fajnie zaczyna wyglądać  🙂
Ja puchnę z dumy, bo dzisiaj strugaczka potwierdziła moje podejrzenia, że Burzu mi schudł. I tak jest gruby, nie będę się oszukiwać. Ale dieta i obniżone temperatury jej służą  😁
Teraz jestem na etapie szukania ochraniaczy. Miałam poniaki z HKMu, ale i tak były za wielkie... Za małego mam kucyka chyba  😵
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
11 grudnia 2016 18:29
A jaki wzrost? Może shetty będą dobre?
ontaria dobrze wiedzieć, że nie tylko ja to zauważyłam, że schudła 🙂
lusia722 , 127cm. Pony z HKM są na pewno za duże (przody, tyły ujdą), rozglądam się jeszcze za rozmiarowo mniejszymi, może inne firma poratuje. Bo shetty tak właściwie to raczej nieciekawe są wizualnie. A póki koń nic nie robi, to mogę szukać "do woli" 😉
emptyline   Big Milk Straciatella
13 grudnia 2016 22:31
ontaria, najładniejsze shetty są chyba z Horze. Klasyczne, ale w kilku kolorach i dobrze się noszą.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
17 grudnia 2016 15:32
Dziewczyny, jaką derkę padokową podszytą polarem polecicie 115 cm ? :< w derkowym wątku same duże rozmiarówki ..
subaru2009 My mamy HKM, od września jak na razie nie do zabicia 🙂 Ma tylko 2 małe dziurki, kucynka z tych mało szanujących derki
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
17 grudnia 2016 19:00
subaru2009 przecież firmy, które są polecane w wątku derkowym często mają też rozmiary kucowe.
Polecam Horze Avalanche fajnie też wygląda Waldhausen 😀
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
17 grudnia 2016 22:56
Nie do końca sprecyzowalam, ale ja mam jakieś zawahania w wypowiadaniu się ostatnio ... Generalnie chodzi mi o to, aby to wypadło jak 115, a nie 125 ... Z yorkiem tak miałam, o ile tamta szybko opchnelam , tak tu obawiam się , że mogłabym mieć problem
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
18 grudnia 2016 01:59
Waldhausen ma normalną rozmiarówkę, przynajmniej te, które mam na stajni. Horze też raczej, chociaż ten model jest "sukienkowaty" z założenia.
Decathlon też (stajenne te po 180zł wypadają ciut mniejsze).
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
18 grudnia 2016 08:32
Dzięki 🙂
Jak się mają Wasze kuce? u nas dzisiaj o 7 rano było -30, a moja gwiazda zamiast iść do boksu, do świeżego sianka, stała na dworze i wyglądała tak:
kaktusowe piękna! 😍
Tusia2012 Dzięki 🙂  :kwiatek:
kaktusowe , ojeju jakie urocze!  💘
Powoli zwiększamy wymagania, przypominamy co to siodło. Niedługo może wrócimy do pracy (czekam na buty)  😀
W międzyczasie cieszymy się śniegiem:

i nasz krzywy ogon  😁 :
Witam 🙂 jestem tu nowa.
Mam pytanie. Od miesiąca jestem posiadaczką kucki szetlandzkiej. W kwietniu skończy 5 lat, ma 85 cm wzrostu. Nie jest ujeżdżona. Moje pytanie dotyczy właśnie tej kwestii. Chodzi ładnie na lonży, przyjęła już siodełko, zaakceptowała wędzidło. Teraz kwestia przyjęcia jeźdźca. Jakiej maksymalnej wagi osobę mogę na nią wsadzić. Oczywiście w grę wchodzą krótkie 10-15minutowe sesje.  🙂



lamkowata Ja mam trochę większego - 105-110cm i zajeżdżałam sama, mam ok 60 kg,no może wtedy było ze 2kg mniej. Wydaje mi się że twoja ślicznotka udźwignie spokojnie 40kg na takiej krótkiej sesji. Mój jak tylko przyjął ciężar to zaczął chodzić pod moją (córką 6 lat), na ląży, na moje komendy słowne. Jeszcze teraz zdarza mi się na Fuńka wsiąść, jak mnie mocno zdenerwuje swoim cwaniactwem  🏇 Pomiziania dla kucki
No to ciezko będzie  🙁 Ja ważę 55 więc sie już nie łapie, a u mnie w okolicy ciężko o jakąś taką drobinke, która względnie dobrze trzymałaby sie w siodle  🙁 kucke wymiziam na pewno 🙂
Moje szetlandki przygotowuje moja 3,5 letnia córka. Ja układam je z ziemi i do bryczki - znaja wszystkie komendy, chodzą w równowadze na lonży (praca na dwóch lonżach), tolerują wszystko co się przy nich robi.. córka pierwsza na nich siadała i na razie jako jedyna siada bowiem sa młodziutkie - 3 latki. waży 22 kg. więcej niż 30 bym raczej nie siadało..no, może na oprowadzanki. Za to uciągnąć są w stanie duużo bez szkody dla zdrowia. Obie mini szetlandki przyjeły jeźdźca bez żadnych problemów. mniej ogarnięta ze dwa razy bryknęła ale miałam osobę obok do .. eh, złapania dziecka. druga raz i od tamtej pory spokój .. to tej mam też większe zaufanie. Na razie jeździmy tylko na zasadzie oprowadzanek (też po wiosce "w teren"😉, ani one ani dziecko nie są jeszcze gotowe na więcej ale z czase wdrążymy jazdę na lonży. ogólnie świetne stworzonka.. uwielbiam z nimi pracować.
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
20 stycznia 2017 11:53
Te malutkie kucyki są słodkie ,sama od pewnego czasu przymierzam się do szetlanda .
Marzy mi się dwukółka i kucyk <3
Myślałam o takim szetlandzie i jakimś kucu 115-120 bym jeszcze czasem sobie wsiadła .
Wydaje mi się że dwa kucyki jeden ok metra drugi ok 115-120 cm będą lepszym towarzystwem dla Siebie niż moje dwie Misia gr D i Dimer pewnie rozmiarowo gr D lub E .
Czy taki kuc ok 100 cm max 120 mógłby pracować w bryczce z dwiema osobami waga ludzi na bryczce max 130 kg .

A To moje baby gniada Misia i siwa Dimer

Ostatnie zdjęcie przeogromne.
.
Czy taki kuc ok 100 cm max 120 mógłby pracować w bryczce z dwiema osobami waga ludzi na bryczce max 130 kg .



tak, chodzą takie kuce zawody, single też

Mój kucunio,
luzak przeważnie na bryczce, ale akurat robi foto 🙂
[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/15965214_1353813471315685_5490859572621996055_n.jpg?oh=8e92cb96ef3c4e09081cae2b6ad6cf53&oe=590B8503[/img]

[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13716174_1178206632209704_6492976156098114049_n.jpg?oh=2a931df6458c84f69be126282c004a30&oe=590F0ADE[/img]
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
20 stycznia 2017 14:17
montana Dziękuje za odpowiedz :-) Widze że używasz też dwukółki o jakiej marze :-) na niedzielne spacerki po lesie <3
Jak się sprawdzają dwukółki i bryczka którą masz na pierwszym zdjęciu ?
Co jest lepsze wygodniejsze dla kucyka .
Dwukółka jest super, ale nie mam w niej akurat hamulca i miałam już przygody w związku z tym, więc zdecydowanie wolę maratonkę na 4 kołach.
Choć są oczywiście dwukółki z hamulcem.
Powoli szykuję się do zapięcia pary 🙂 Wyślę Ci na maila kilka zdjęć kucykowych zaprzęgów.
montana Może lekko offtopowo, ale niesamowicie podoba mi się ten kucyk w "letniej wersji" na tym drugim zdjęciu! Po prostu piękności  😍
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
20 stycznia 2017 16:56
montana super czekam na zdjęcia :-)
A kucyk śliczny , ja bym chciała siwka ,ale będzie co się trafi .

A jak z zajazdka takiego kurdupla? Moja 3 lata skonczyla we wrzesniu tamtego roku, kuc szetlandzki. I chyba oddam ją komuś do zrobienia. Ale wsiadaja osoby dorosłe?  Wsadzam  na oklep swojego syna 5-co latka na kilkanaście metrow. Ale nie wyobrażam sobie , żeby sam jeździł.
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
20 stycznia 2017 21:22
montana  :kwiatek: dzięki cudne fotki  😍
Nic tylko szukać małego kucyka , czy znacie może jakiś handlarzy koni z Mazowsza ?
Może warto u takich ludzi się rozejrzeć za malcem do bryczki .

nokia6002 żeby z małego szetlanda zrobić kucyka dla dzieci potrzebujesz dziecka ok 7-12 letniego ,do ok 40 kg .
Ja się z jednej strony cieszę, że chodź wiek coraz starszy i powinnam na dużych poważnych koniach jeździć.
To przez wagę mogę się też powozić na kucach (ok 42 kg i strasznie ciężko mi przytyć :/ ) .
Z drugiej na kucach wciąż czuje się dzieckiem .
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się