szkolenia, kursy

Akurat lekarze też potrafią nadużywać różnych metod leczenia tam, gdzie są one zbędne (jak również leczyć na schorzenia, które danego pacjenta nie dotyczą lub to nie one wywołują objawy kliniczne). 😁 Akupunktury również.
Akurat lekarze też potrafią nadużywać różnych metod leczenia tam, gdzie są one zbędne (jak również leczyć na schorzenia, które danego pacjenta nie dotyczą lub to nie one wywołują objawy kliniczne). 😁 Akupunktury również.


Masz rację . Od dzisiaj wszyscy leczymy się u znachorów   😁
Dolnośląskie/Wielkopolskie (okolice Rawicza):


Stadnina Koni Dębno zaprasza na dwudniową klinikę z utytułowaną zawodniczką i trenerką ujeżdżenia Mariette Almasy.


Klinika skierowana jest do jeźdźców z własnymi końmi, niezależnie od uprawianej dyscypliny.


Marietta Almasy pochodzi z Francji, jako juniorka odnosiła sukcesy w znaczących konkursach skoków przez przeszkody oraz wkkw, by ostatecznie wyspecjalizować się w ujeżdżeniu. To właśnie w tej dyscyplinie osiągnęła najwięcej:
- przygotowała ponad 10 koni do rangi GP,
- wygrała ponad 1000 (!) konkursów na terenie Francji,
- w 2001 została mistrzynią Francji,
- wielokrotnie brała udział, indywidualnie i jako członkini drużyny francuskiej, w najbardziej prestiżowych, międzynarodowych zawodach takich jak Aachen, Hickstead czy Parsi Bercy,
- kilkukrotnie reprezentowała swój kraj w Mistrzostwach Europy oraz finałach pucharu świata,
- od ponad 30 lat jest sędzią międzynarodowym, a od 15 sędziuje najważniejsze konkursy na świecie o randze 4* (Hickstead, Aachen, Olimpia w Londynie itp.),
- jako trenerka jest autorką sukcesów wielu jeźdźców. Jej podopieczni we Francji znani są z tego, że wygrywają większość konkursów, w których uczestniczą. Jednym z ciekawszych osiągnięć trenerskich Marietty jest wytrenowanie od początkującego jeźdźca do uczestnika olimpiady w Sydney Dr Jorge da Rocha. Warto zaznaczyć, że Pani Almasy dokonała tego w 5 lat, a Dr Jorge urodził sie w 1945r.
- jej własne młode konie, których treningiem oczywiście również sie zajmuje, wygrywają czempionaty Francji w swoich kategoriach wiekowych.


Pani Marietta ma szczególny talent do szybkiego identyfikowania problemów jeźdźca i konia, a dzięki swej ogromnej wiedzy potrafi szybko dopasować program ćwiczeń, który można kontynuować samemu. Konie traktuje z ogromnym szacunkiem i w każdym z nich widzi przede wszystkim mocne strony. Jej rady będą ogromnie przydatne nie tylko zawodnikom ujeżdżenia, ale i skoczkom czy zawodnikom WKKW.


Pozostałe informacje:
- klinika ma charakter zamknięty, by umożliwić maksymalną koncentrację trenerki na uczestnikach, ale będzie możliwość obserwacji treningów pozostałych jeźdźców,
- ze względu na kameralny charakter ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń,
- intensywne treningi będą miały formę indywidualną, po jednym każdego dnia,
- termin: 4-5 lutego 2017
- miejsce: Stadnina Koni Dębno, Dębno 1a 55-140 Żmigród,
- hala 22x80m, podłoże piaszczyste, wyposażona w nagłośnienie
- cena 650 zł (promocyjna ze względu na pierwszą wizytę Pani Marietty w Polsce) z boksem dla konia, organizator zapewnia siano i słomę, zakwaterowanie i wyżywienie we własnym zakresie. W bezpośrednim sąsiedztwie ośrodka znajduje się restauracja serwująca pyszne dania w przystępnych cenach,
- treningi mogą być prowadzone w języku francuskim, angielskim, niemieckim lub portugalskim, bądź w obecności tłumacza na język polski


Zgłoszenia przyjmujemy na adres e-mail: stadninadebno@gmail.com, warunkiem ostatecznego przyjęcia zgłoszenia jest zadatek na konto w wysokości 300zł. Dane do przelewu otrzymają Państwo w wiadomości zwrotnej.


Na wszelkie pytania uzyskają Państwo odpowiedź pod numerem 691192666.

Serdecznie zapraszamy
Czy ktoś słyszał o planach organizacji kursu podstawowego dla sędziów w dyscyplinie ujeżdżenia? Województwo dolnośląskie/wielkopolskie/opolskie.
zonglerka7, masz FB? Poszukaj Elizy Skórczyńskiej i spytaj - ostatnio takie kursy głównie ona organizuje.
Jeszcze agencja atelier ale ujezdzenie było niedawno teraz skoki w styczniu.
Dzięki epk, drabcio  :kwiatek:
Witam, z właścicielami stajni Folwark Leszczynówka na dolnym śląsku (https://www.facebook.com/folwarkleszczynowka/?fref=ts) planujemy rozpocząć różne szkolenia jeździeckie i tutaj pytanie do Was drodzy revoltowicze jaka tematyka szkoleń, z jakiego zakresu czy z jakimi osobami najbardziej przydałoby Wam się szkolenie? Czym jesteście zainteresowani i czego Wam brakuje? Będę wdzięczna za każdą odpowiedz 🙂
Kurs masażu :
Mam kilka dla mnie nie rozwiązanych przez wujka google pytań na temat kursów:
- czy po kursie masażu, który trwa 44 godziny jestem upoważniona za pobieranie opłat za masowanie koni ?
- czy są kursy doszkalające po takim 44 godzinnym kursie ?
- studium zoofizjoterapii koni= czy tylko studium czy w Polsce jest kierunek ogólnej zoofizjoterapii ?
Dziękuje za odpowiedzi, które pozwolą mi spokojnie zasnąć w nocy 🙂
Jest w Polsce kierunek studiów zoofizjoterapia, na UTP w Bydgoszczy. Przynajmniej był, bo nie wiem, czy były prowadzone kolejne nabory po 2014, a patrząc w program - ten kierunek bardzo usiłuje nie być zootechniką/hodowlą zwierząt i trochę mu nie wychodzi. Poza tym wygląda na dedykowany bardziej dla osób chcących zajmować się zwierzętami towarzyszącymi. Była też (nie wiem, czy nadal jest) specjalizacja z rehabilitacji zwierząt na zootechnice w Olsztynie.
Odnośnie pierwszego pytania - teoretycznie jesteś (zyskujesz zawód masażysty koni), ale w praktyce po tym kursie wg mnie wyniesione umiejętności są niewielkie. Na pewno nie na tyle duże, by zajmować się końmi z konkretnymi problemami - a znaczna część takie problemy ma. Inne kursy są, choć te obecnie dostępne w Polsce jeszcze nie oferują zbyt wiele. Choć ponieważ rośnie zainteresowanie i liczba fizjoterapeutów, powoli zaczynają być organizowane konkretniejsze kursy doskonalenia zawodowego i pewnie będzie ich coraz więcej.
WARMIŃSKO-MAZURSKIE / POMORSKIE

Ośrodek Jeździecki Ekwador (pod Olsztynem) organizuje konsultacje ujeżdżeniowe z Janem Gaweckim w dniach 21-22.01.2017 r.
Takie spotkania będą odbywały się cyklicznie!
Koszt konsultacji dwudniowych to 280 zł.

Zgłoszenia można wysyłać przez PW, bądź na adres: gabrielapyzak@wp.pl , lub SMS-em 692 922 875.

Termin zgłoszeń do dnia 12 stycznia.

Zapraszam 🙂

Wydarzenie na facebooku..
https://www.facebook.com/events/984655301678325/permalink/984665175010671/

[b]OSTATNIE MIEJSCA na [size=15pt][color=red]szkolenie z Jarosławem Skrzyczyńskim we Wrocławiu na Partynicach w najbliższy poniedziałek 16.01[/b][/color][/size]

http://dzj.wroclaw.pl/szkolenie-z-jaroslawem-skrzyczynskim/
Czy istnieją jakieś szkolenia z zakresu natural  horsemanship, najchętniej Wielkopolska?
Czy istnieją jakieś szkolenia z zakresu natural  horsemanship, najchętniej Wielkopolska?


Raczej mało się tu dzieje w ogóle, ale u nas w stajni teraz jest dziewczyna która baaardo zna się na rzeczy i myślę że jak masz np swojego zwierzaka to mogłaby się z nią poumawiać. My właśnei pracujemy po raz enty nad przyczepą (strach to niby neigroźnym zdarzeniu drogowym) ale jak widać w koniu siedzi - od razu zdiagnozowany i przepracowany problem 🙂
Zapraszamy na wiosenną edycję Kursu Zoofizjoterapii Koni w Warszawie.
Rozpoczęcie 22.04.2017.
Nowy program kursu obejmuje 11 zjazdów, w tym jeden zjazd poświęcony metodzie Kinesiology Taping.
Więcej szczegółów tu:
http://zoofizjoterapia.edu.pl/kursy-3/zoofizjoterapeuta-konie/
Stadnina Koni Dębno zaprasza na trzydniową klinikę z utytułowaną zawodniczką, trenerką i międzynarodowym sędzią ujeżdżenia Mariettą Almasy.

Widząc ogromne efekty pierwszego spotkania bez wahania zdecydowaliśmy się na dalszą współpracę z Panią Mariettą. Planujemy też, by spotkania te stały się regularne.

Klinika skierowana jest do jeźdźców z własnymi końmi, niezależnie od uprawianej dyscypliny.


Marietta Almasy pochodzi z Francji, jako juniorka odnosiła sukcesy w znaczących konkursach skoków przez przeszkody oraz wkkw, by ostatecznie wyspecjalizować się w ujeżdżeniu. To właśnie w tej dyscyplinie osiągnęła najwięcej:
- przygotowała ponad 10 koni do rangi GP,
- wygrała ponad 1000 (!) konkursów na terenie Francji,
- w 2001 została mistrzynią Francji,
- wielokrotnie brała udział, indywidualnie i jako członkini drużyny francuskiej, w najbardziej prestiżowych, międzynarodowych zawodach takich jak Aachen, Hickstead czy Parsi Bercy,
- kilkukrotnie reprezentowała swój kraj w Mistrzostwach Europy oraz finałach pucharu świata,
- od ponad 30 lat jest sędzią międzynarodowym, a od 15 sędziuje najważniejsze konkursy na świecie o randze 4* (Hickstead, Aachen, Olimpia w Londynie itp.),
- jako trenerka jest autorką sukcesów wielu jeźdźców. Jej podopieczni we Francji znani są z tego, że wygrywają większość konkursów, w których uczestniczą. Jednym z ciekawszych osiągnięć trenerskich Marietty jest wytrenowanie od początkującego jeźdźca do uczestnika olimpiady w Sydney Dr Jorge da Rocha. Warto zaznaczyć, że Pani Almasy dokonała tego w 5 lat, a Dr Jorge urodził sie w 1945r.
- jej własne młode konie, których treningiem oczywiście również sie zajmuje, wygrywają czempionaty Francji w swoich kategoriach wiekowych.


Pani Almasy ma szczególny talent do szybkiego identyfikowania problemów jeźdźca i konia, a dzięki swej ogromnej wiedzy potrafi szybko dopasować program ćwiczeń, który można kontynuować samemu. Podczas treningów łączy ponadczasowe, klasyczne zasady z nowoczesnym podejściem. Jej rady będą ogromnie przydatne nie tylko zawodnikom ujeżdżenia, ale i skoczkom czy zawodnikom WKKW.


Pozostałe informacje:
- klinika ma charakter zamknięty, by umożliwić maksymalną koncentrację trenerki na uczestnikach, ale będzie możliwość obserwacji treningów pozostałych jeźdźców,
- ze względu na kameralny charakter ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń,
- intensywne treningi będą miały formę indywidualną, po jednym każdego dnia,
- termin: 19-21 maja
- miejsce: Stadnina Koni Dębno, Dębno 1a 55-140 Żmigród,
- hala 22x80m, podłoże piaszczyste, wyposażona w nagłośnienie
- cena 1000zł z boksem dla konia, organizator zapewnia siano i słomę, zakwaterowanie i wyżywienie we własnym zakresie. W bezpośrednim sąsiedztwie ośrodka znajduje się restauracja serwująca pyszne dania w przystępnych cenach,
- treningi mogą być prowadzone w języku francuskim, angielskim, niemieckim lub portugalskim, bądź w obecności tłumacza na język polski


Zgłoszenia przyjmujemy na adres e-mail: stadninadebno@gmail.com, warunkiem ostatecznego przyjęcia zgłoszenia jest zadatek na konto w wysokości 500zł. Dane do przelewu otrzymają Państwo w wiadomości zwrotnej.


Na wszelkie pytania uzyskają Państwo odpowiedź pod numerem 691192666.

Serdecznie zapraszamy
Orientujecie się może, czy gdzieś są organizowane szkolenia z zakresu żywienia koni? Przeszukałam x stron i wszystko, co znalazłam, to już nieaktualne.
Orientujecie się może, czy gdzieś są organizowane szkolenia z zakresu żywienia koni? Przeszukałam x stron i wszystko, co znalazłam, to już nieaktualne.

Na facebooku są 🙂
Mogę podrzucić na priv
Poproszę, bo ja niestety nadal nic nie znalazłam konkretnego. 🙂
Zrozumieć ciało konia - warsztaty fizjoterapeutyczne: 12-14 maja 2017r Stajnia Sarnówek k. Kwidzyna woj. pomorskie
Prowadząca Monika Tołkacz -
certyfikowana terapeutka The Masterson Method, Stecco Facial Manipulation, Kinesio Taping i doktorantka anatomii na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu

Wiedza i umiejętności potrzebne każdemu jeźdźcowi, miłośnikowi i właścicielowi konia.
Plan zawiera:
3-4 godziny teorii-biomechanika i anatomia koni, fizjoterapia zwierząt, praktyczne wskazówki jak dopasować siodło.
1 godzinę lonży jako alternatywnej metody rozluźnienia napięcia mięśniowego
8 godzin zajęć z końmi z użyciem podstawowych Metody Mastersona, terapii powięziowej, osteopatii.

Grupy 8-10 osób,
ilość koni 4-5

Koszt od jednej osoby 450zł. Wpłaty za uczestnictwo przyjmujemy do dnia 13.04.2017r.
na konto 58 8300 0009 0000 1095 3000 0010
Stajnia Sarnówek
Rozajny Małe 13, 82-520 Gardeja
z dopiskiem "Monika Tołkacz" oraz nazwiskiem wpłacajacego

Ważna jest kolejność zgłoszeń telefoniczna 693511902 lub mailowa biuro@stajnia-sarnowek.pl .

Nocleg i wyżywienie na miejscu.
Kontakt: Katarzyna Kaniecka 693511902

https://www.facebook.com/events/1892901927606658/
Poproszę, bo ja niestety nadal nic nie znalazłam konkretnego. 🙂

Tak na szybko wrzucam 2 linki. Może jeszcze w wolnej chwili poszperam, bo widziałam więcej 🙂 Nie wiem jak z merytoryką, ponieważ nie uczestniczyłam nigdy w żadnym z poniższych, ale może ktoś na forum się orientuje  😉
https://www.facebook.com/events/218613555210235/
https://www.facebook.com/events/229975084076544/
https://www.facebook.com/events/1750355895206779/
To akurat też widziałam, ale dziękuję.
[font=Verdana]DOLNOŚLĄSKIE[/font]

Kursy Masażu i Stretchingu koni z lek.wet. Katarzyną Żukiewicz-Benoit

1 stopień 15-16.06.2017 kurs 2 dniowy, nocleg, wyżywienie
2 stopień 17-18.06.2017 kurs 2 dniowy, nocleg, wyżywienie

Miejsce kursu: KJ VOLTA Miłocice Małe

info www.facebook.com/KJVOLTA
Prowadząca Monika Tołkacz -
certyfikowana terapeutka The Masterson Method, Stecco Facial Manipulation, Kinesio Taping

Ta metoda to Fascial Manipulation. Manipulacja powięzi, nie twarzy. 😵
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 marca 2017 18:41
Pewnie autokorekta zrobiła swoje, al brzmi to ciekawie 😉 Chętnie bym się zajęła manipulacją twarzy mojego konia, może by takich min nie robił brzydkich 😁
W sumie w tej metodzie się pracuje też na punktach na głowie... Ale raczej konie robią wtedy jeszcze głupsze miny zamiast mądrzejszych. 😉 Mnie np. ostatnio pacjent w trakcie stwierdził, że "muszę się koniecznie podrapać po nodze, o Boże, Bożenko, teraz-zaraz-natychmiast!", wykręcił głowę, podniósł nogę, więc zabrałam ręce... na co koń się zawiesił z miną "o matko, i co teraz" i stał tak przez dłuższą chwilę, kompletnie nie wiedząc, co ze sobą zrobić. 😂 Więc może jakby spojrzeć na to od tej strony... to facial manipulation może by nie było taką nazwą od czapy. 😁
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 marca 2017 20:28
Widzisz, może jednak był w tej pomyłce głębszy sens? 😉
Warsztaty dosiadowe Warszawa i okolice. Więcej info poniżej:

https://www.facebook.com/events/1917111948508431/
POMORSKIE !!

7-9.04.2017, Parchowo, KJ Nad Stropną - konsultacje z Piotrem Sawickim
Możliwość zakwaterowania i wyżywieniana miejscu. Bardzo gorąco polecam !

https://www.facebook.com/events/1814947412161007/
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się