paznokcie, żele, tipsy

smartini   fb & insta: dokłaczone
21 grudnia 2016 01:30
_Gaga, ja przerobiłam jeden system, który w ciężkiej harówie w stajni działa i - co mnie zaskoczyło - wzmocniło mi płytkę. Kosmetyczka zamiast typowego żelu nakładała mi produkt, który się nazywa bardzo błyskotliwie HARD :P
Wzmacnia ale jest elastyczny w przeciwieństwie do żelu, więc paznokcie nie pękają w połowie i nie umierają po kilku miesiącach (moje po żelu były jak papier), trzyma się to to skubane i ładnie łapie hybrydę, ja potrafiłam przetrzymać 4 tygodnie spokojnie bez pęknięcia zasuwając ostro w stajni (od 5 do 19, 7 koni pod tyłkiem, kąpanie, lonżowanie, pełen serwis)
Ja na Twoim miejscu poszłabym do kosmetyczki ogarnąć te połamańce, one mają swoje patenty. Moja ratowała mój rozwalony palec (po wojnie z szyciem Budynia) bo miałam mięcho oderwane od boku paznokcia i HARDa do zdjęcia i położenia na nowo. Udało się jej zrobić to bardzo niewielkim kosztem bólowym 🙂
nie wiem czy tu się można chwalić swoimi ale zrobionymi nie przez siebie, ale co tam, moją świąteczną matowo-chromową wersję uwielbiam i chyba będzie częstą opcją :P
[img]https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t34.0-12/15555880_10206059250279375_2053091067_n.jpg?oh=68dec16b465b84c6c970ae19aa394353&oe=585C2C3C[/img]
i wcześniejsza butelkowa zieleń z tym samym nudem co u góry
[img]https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t34.0-12/15570948_10206059250359377_1365412022_n.jpg?oh=7e858bf79bf0a7e7005a68b34aa7da5f&oe=585BF44C[/img]

edit, przejrzałam wątek i widzę, że można się chwalić :P
smartini, ja mam zawsze dwie warstwy hardi, ale 4 tygodni to by nigdy nie przetrwały :p nie wkurzał Cie odrost po takim czasie? 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 grudnia 2016 11:49
Libeerte, ja mialam 3 warstwy 😉 oczywiście, że wkurzal ale te 4 tygodnie to nie byly zalezne ode mnie, brak czasu, te sprawy 🙂
smartini, właśnie dzwoniłam do kilku - do Sylwestra nie ma opcji na wolny termin w godzinach popołudniowo wieczornych 🙁

_Gaga, możesz po prostu ciemnym lakierem pomalować po hybrydzie. Całościowo. Będzie ok.

Najprostsze rozwiązania bywają najlepsze. Za kilka dni jak już odrost będzie przeszkadzał ściągnę hybrydę z wszystkich niepołamanych , połamane malnę ciemniejszym i poczekam aż odrosną
Chyba zadziała
Te połamane się jakoś trzymają
Mam dziś specjalnie dzień zakupów, to skoczę do Rossmana i spróbuję pokupować jakieś lakiery
Pomysł na dobre i tanie? (na prawdę nie maluję paznokci i nie będę tego raczej robić :/ szczególnie po przygodzie z hybrydą wiec raczej jednorazowo - tj do zrośnięcia tych pechowych pęknięć)

Swoją drogą mam zarąbisty różowo brokatowy lakier i bardzo mi się to podoba 🙁 szkoda, że to jednak nie dla mnie (patrząc po połamańcach)
_Gaga, wibo i golden rose
może wy coś doradzicie, bo mnie się powoli kończą pomysły. 🙁
z zazdrością patrzę na Wasze zadbane i gładkie skórki przy paznokciach. jakaś rada na takie zniszczone, z mnóstwem pęknięć i zadziorów, niekiedy do krwi? 🙁 ręce wycieram do sucha, smaruję kremami. Formuła Norweska, Arkana polecana przez kosmetyczkę, maski na ręce, rękawiczki i inne uje muje dzikie węże nie pomagają. 🙁 co robię źle? jak mogę pomóc moim rękom? dodam, że mam je zawsze zimne. stopy też. Czy może to być jednym z powodów takiego stanu skórek?
Kahlan mam ten sam problem i też stopy i dłonie od zawsze mam zimne, nawet w środku lata. Mnie od niedawna pomaga Pilarix, to jest krem z zawartością mocznika większą niż w większości kremów do stóp. Ma w składzie jeszcze panthenol alantoinę, masło shea i kwas salicylowy i jest polecany do takich hardcorowych przesuszeń. Trudno mi ocenić czy doprowadzi dłonie do stanu tip-top, bo używam go od kilku dni, ale na ten moment to najlepsze czego używałam. Do kupienia za ok. 20 zł w aptece ale chyba będzie wydajny. Stosuję go na noc, bo zostawia taką tłustawą warstwę (ale trochę inną niż większość drogeryjnych kremów).  😉
edit: wspomnę jeszcze o zapachu, bo jest specyficzny, więc jak ktoś jest wrażliwy na tym punkcie to warto wziąć ten aspekt pod uwagę.
Cookie, dzięki za odzew. To ten krem?

Kahlan tak, to ten 😉
dzięki, wypróbuję, bo już naprawdę mnie rozpacz dopada. :kwiatek:

gdyby jeszcze któraś z Was miała inne pomysły to będę bardzo wdzięczna! 🙂 wiedzy nigdy dosyć, a naprawdę chciałabym temu zaradzić. 🙁
Anaa, dziękuję  :kwiatek:
Kahlan, ja na takie dłonie - tez mam problem, używam kremu... do stóp z Neutrogeny, formuła norweska.
I jeszcze... okłady z parafiny. Taka z apteki, zwykła. Rozpuszczasz i ręce zanurzasz w ciepłej.
już próbowałam i Formuły Norweskiej i parafiny. poległy. 🙁 edit: oleju też próbowałam.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
22 grudnia 2016 19:51
Moje z sylwestrowym akcentem


smartini   fb & insta: dokłaczone
03 stycznia 2017 23:21
moje świąteczne bordo się pokruszyło strasznie 🙁 diagnoza: moja płytka nie dogaduje się z bazą proteinową  😤 wróciłyśmy do zwykłej hybrydowej a ja się wreszcie zdecydowałam na holo  😀iabeł: do tego środkowy pękł pod hybrydą więc klejony jedną warstwą żelu...
[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t34.0-12/15841749_10206190917170965_200893174_n.jpg?oh=b4161f047c0ed86a28ffbb87d449e677&oe=587017FC[/img]
w rzeczywistości ten granat jest bardziej 'złamany' w szarość, urok fotki telefonem  🙄

Gigantyczna fotka!
~sorki, skopiowałam nie ten link co trzeba było, już powinna być ok 😀
Ja się pochwalę, że popaliłam sobie skórę palców acetonem a hybryda jak trzymała tak trzyma. Oczywiście spiłowałam wcześniej jak najwięcej, ale chyba za mało... (?) Połamały się pod nią kolejne paznokcie, w tym jeden w "piękne" odwrócone V 🤔wirek:

Ale jakoś ogarniam malując po hybrydzie lakierem i czekam aż to wszystko odrośnie. Wygląda OK. Nie boli (już).
aa z 2 pazurów hybryda odpadła 🤔 - szczęściem nie połamanych...
To możliwe, że te moje pazury nie nadają się pod takie eksperymenty? 🙁 Bo mi się opcja trzech tygodni lakieru przy pracach stajennych podoba bardzo, ale nie kosztem połamańców i bólu 🙁
Gaga widać masz dość "słabe" te paznokcie, które niezbyt dobrze tolerują takie zabiegi. Może to też zależeć od użytych materiałów (firma, rodzaj itp.) Ja bym na Twoim miejscu (po zaleczeniu) położyła żele i na to hybryda.
smartini   fb & insta: dokłaczone
04 stycznia 2017 09:41
_Gaga, albo masz za tłustą płytkę i hybryda sier nie trzyma (wtedy żel albo w twoim przypadku leppiej hard pod spod) albo mialas zle zrobione (moje pierwsze zele zeszly po trzech (!) dniach bo mi tak je babka spaprala :/
U mnie np baza peoteinowa okazala sie tragedią, zamiast wzmocnic to cala sie pokruszyla
smartini, chyba nie mam za tłustej, bo hybryda odpadła z 2 na 10 palców i to po ok miesiącu od położenia... (?)
Mnie bardziej martwią te połamańce. Nigdy mi się paznokcie nie łamały (w znaczeniu jakoś specjalnie). A teraz mam już 6 połamanych do żywego na płytce , z czego jeden kciuk ba prawdę konkretnie (odwrócone V przez cały paznokieć)... Nie ogaraniam dlaczego i na pewno póki to mi się nie odbuduje nie zdecyduję się na żadne eksperymenty, bo się boję... to przecież boli 🙁 Na razie staram się pozbyć hybrydy, maluję wierzch sama i pokrywam topem, dzięki czemu jest to i trwałe i estetyczne.
Ile taki cały paznokieć odrasta?
Malaaa, a u kogo robisz?
[quote author=_Gaga link=topic=11436.msg2632556#msg2632556 date=1483524283]
Ile taki cały paznokieć odrasta?
[/quote]

Indywidualna sprawa, ale całkowicie odrasta około 3 miesięcy.
Takie dzisiejsze, jeszcze ciepłe  😀
Większość użytych rzeczy z ali 😉
Martita   Martita & Orestes Company
04 stycznia 2017 19:52
Kahlan mi osobiście na skórki pomogła lanolina i dokładne wycięcie jak były rozmiękczone  🙂 a miałam poszarpane, twarde etc.
_Gaga po miesiącu to już jest czas na nowe. Możliwe, że te dwa paznokcie były jakoś mniej dokładnie zrobione i dlatego odpadły ale nawet kosmetyczki nie dają gwarancji na paznokcie na miesiąc czasu  😉
fruity_jelly, ale ja nie chcę nowych, skoro mi 6 paznokci pod hybrydą paskudnie i boleśnie popękało 🙁
Hybrydy z popękanych boję się ściągnąć , bo mi się kompletnie rozpadną :/ i nic nie chcę na to nakładać skoro moje paznokcie tak paskudnie reagują  😕
Dlatego pytałam tu co robić i dzięki revolcie ogarniam to na wierzchu lakierem i tyle
Część hybrydy spiłowane, zatem nie wygląda źle 🙂
Mój wcześniejszy post był odnośnie tego że dwa Ci odpadły ☺ ale jeśli paznokcie zareagowały pękaniem i bólem to może być uczulenie i trzeba do lekarza.
fruity_jelly, mogę mieć prośbę? Przeczytasz mój post z poprzedniej strony? Będziesz wiedziała z czym miałam problem i jakich porad szukałam... lekarz raczej nie ma tu nic do roboty.
Gavi poszło pw

no to zdaje relacji z cyrkonii- trzymały się znakomicie, zdjęłam je we wtorek i kompletnie nic się z nimi nie stało. Zostały zamienione na bardziej stonowane kolory
Ja się pochwale przy okazji moimi pazurkami http://re-volta.pl/galeria/foto/162517
Robię też paznokcie dziewczynom z rodziny i coraz bardziej mnie to kręci  💘
http://re-volta.pl/galeria/album/6942
Dziewczyny są bardzo zadowolone w końcu mają długie twarde paznokcie które utrzymują się do 4 tygodni ,szczególnie szwagierka której stan paznokci po żelach był opłakany(wszystkie połamane do żywego z bardzo spiłowaną płytką)
Używałam długo HARDA z NeoNail ,teraz się przerzuciłam na Proteinową z INDIGO i powiem wam że nie każda płytka przyjmuje tą proteinową,niektóre moje "klientki" musiały zostać przy Hardzie bo proteinowa robiła z ich paznokciami totalną masakre  🙄
_Gaga czytałam. Ale na podstawie samego opisu bez zdjęcia to każdy sobie może wyobrażać sytuację inaczej 😉 raz piszesz, że Ci się połamały, innym razem że popękały. Dla mnie to zupełnie co innego. Objawy uczulenia są różne.  Przy uczuleniu płytka może pękać do żywego. Ale już nic nie mówię  🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się