kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

Niestety tych facebookowych kwiatków jest bardzo dużo, tylko koni żal.
smartini oraz strzyga mam rozumieć, że delikatne zwrócenie uwagi przynosi taki efekt ? Czy już była ostra wymiana poglądów?
Aż mam ochotę się troche "pokłócić" 🤣

Swoją drogą niezły cenzor ze strony matki, zapewne tak samo nieomylnej jak córka. Młoda sobie robi co chce, mamusia jest dumna a na stronce lądują tylko ochy i achy.

Macie może zdjęcie gdzie kon w niskim ustawieniu naprawdę pracuje grzbietem ? Tak dla porównania.
Nie jestem ekspertem chce robaczyc na własne oczy o czym mówimy,
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
20 grudnia 2016 10:41
Sonika,
Tutaj masz video, widać różnice w tym jak wyglada grzbiet. Te konie na tym cideo tez nie robią tego super dobrze, ale jestem na telefonie i nie chce mi sie szukać :P


Sonika, cała rodzinka prowadzi wojnę ze wszystkimi, którzy nie wielbią ichniej dziecinki. Nie ma tam normalnej rozmowy, argumenty nie trafiają. Kiedyś sporo ludzi dziecię skrytykowało, że galopuje po kopnym plaku na plaży, na koniu po kontuzji, nagrywając filmik a jej koleżanka wtedy, wpadła w płot odgradzający wydmy? Nikomu sie nic nie stało, ale nie można było zwrócić uwagi ze owy filmik nie jest śmieszny, tylko przerażający.

Już pomijam nocne wyjazdy do lasu, rodzice też nie rozumieli czemu ktokolwiek śmie mówić że to nieodpowiedzialne.
smartini   fb & insta: dokłaczone
20 grudnia 2016 16:50
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
20 grudnia 2016 17:06
smartini, ale konie jak patrzę to mają też łeb na wysokości nadgarstków.

Strzyga jeśli jej "praca" z tym koniem wygląda tak jak na tym filmie to się nie dziwię 🤔
smartini   fb & insta: dokłaczone
20 grudnia 2016 17:20
Strzyga, no dobra, ja myslalam ze przeszlismy do niskiego ustawienia a patologiczne szukanie trufli zostawilismy w spokoju 😀
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
20 grudnia 2016 17:26
smartini, ja tylko zwracam uwagę, dobre obrazki zawsze w cenie, tylko jednak też trzeba za każdym razem zaznaczyć, że to jest praca grzbietu, podstawiony zad. i żaden nie szura pyskiem w piachu 😀



I dlatego właśnie dzieci, lepiej oddawać konia do zajazdki specjaliście.
Prawdopodobnie teraz przemawia przeze mnie tylko zazdrość, ale zazdroszczę jej jednego- pieniędzy.
Jak widać jak się je ma to można wszystko, zarówno kupować konie z wyższych półek jak i posiąść wiedze wszelaką oraz tysiące fanów na fanpagu.

Teraz też martwi mnie fakt, że wzięła się za "natural", nie jestem przeciwniczką broń boże, sama tak jeżdżę. Ale do tego trzeba mieć naprawdę wiedzę i doświadczenie. A tutaj ani ona nie rozumie co robi, ani koń nie ma zielonego pojęcia co ta dziewczynka chce. Coś się obawiam, że piękny sportowy koń z potencjałem i fajnym charakterem niedługo będzie pojawiał się w ogłoszeniach jako koń "dla doświadczonego jeźdźca, mający swoje humory po kontuzji"  🙁

smartini   fb & insta: dokłaczone
20 grudnia 2016 17:39
Sonika, generalnie do jakiejkolwiek pracy z jakimkolwiek zwierzęciem trzeba mieć ogrom wiedzy i jeszcze więcej pokory.  Czy to natural, czy reining czy agility z psami.
O jakiej stronie rozmawiacie?

Sonika fakt, pieniądze dają możliwości lecz nie wbiją wiedzy. Można roztrwaniać je na prawo i lewo, chwalić się tysiącami kursów, a jeżeli w głowie pusto to... nie ma o czym rozmawiać.
maluda Tak tak, pisałam to troszkę sarkastycznie. Że na jej przypadku widać iż można "mieć wiedzę wszelaką" i nikt ci nie zaprzeczy bo masz pieniądze. Niestety coraz więcej jest takich osób w społeczeństwie, a jeszcze więcej żałosnych przy lizusów, którzy zrobią wszystko żeby być w "towarzystwie"

smartini Oczywiście, że tak. Do hodowania rybek akwariowych też. Porównywałam bardziej do innych dziedzin jeździectwa.
Dobrze jeździć może osoba, która od wiedzy na zasadzie "koń ma cztery nogi" do poziomu startu w zawodach dojdzie w kilka lat. I naprawdę będzie to robić dobrze, posiądzie wiedze trochę z Internetu, trochę od instruktorów. Wszystko będzie grało, wielkiej krzywdy koniom nie zrobi. Może poświęcać na to kilka godzin w tygodniu.
W naturalu, żeby w ogóle się brać za prawdziwy natural już pasowałoby posiadać wiedzę klasyczną, choćby umieć utrzymać się w siodle. Do tego dochodzą dosłownie lata w obserwowaniu i pracy z końmi na co dzień, kilka-kilkanaście godzin dziennie. Tego od tak nie da się posiąść. A samouki i osoby zielone po naczytaniu się z Internetu zazwyczaj kończą ze znarowionymi końmi  🙄 Widziałam takie kwiatki niestety.
Dla kogoś kto ma swoje konie od x lat, wejście w myślenie naturalistyczne zajmie chwilkę, potem kolejna chwilkę na naukę technik - ponieważ nawet nieświadomie rozumie konie. Wie np. kiedy zwierzak się buntuje a kiedy zwyczajnie boi- dla dziewczynek co mają konika godzine dziennie to już takie jasne nie jest.
Tak ja to widzę.
Filmik z zajazdki - biedny koń 🤔. Przeglądam sobie tego fanpejga i poziom jaki prezentuje ta dziewczyna mnie przeraża. Szczególnie na tych lajWach... Ma rzeszę fanek, a potem takie dziewczynki się napatrzą i robią to samo 😵

Szkoda też, że dziewczyna nie widzi różnicy między głową w dole, a rozluźnieniem... Inna sprawa, że ma szczęście do konia, który nic sobie z tego wszystkiego nie robi. Trafiłaby na bardziej temperamentnego i by zobaczyła 😁
Ok, doszłam do tego o jakiej stronie rozmawiacie. Zaśmiałam się jak zobaczyłam z kogo bierze ona przykład...

Sonika to nic personalnie, po prostu nie "chwyciłam" sarkazmu.  😉
Ten koń to złoto - to na pewno, mało który ma tak spokojną głowę żeby znosić poronione pomysły 14stoletniej, nadambitnej dziewczynki. Porównując filmiki sprzed sprzedaży a teraz - dwa inne konie, w tym ten drugi rusza się niewiele lepiej od mojej niedokraczającej lewym zadem kobyły, która nie ma nawet w 1/4 tak dobrego rodowodu... :P Zwrócenie uwagi skutkuje permanentnym blokiem, no bo jak to sprzeciwiać się JEJ? Właśnie podczas jej 'live' sprowadziła swoje 2 koleżanki do stajni. Uwagę zwrócił im stajenny, że nieznajomym wstęp wzbroniony i mają wyjść przed, więc główna bohaterka wdała się w konkretną dyskusję z człowiekiem, który mógłby być jej dziadkiem. Nie pojmuję tego braku szacunku, noszenia nosa tak wysoko, że aż haczy o gwiazdozbiór i braku pokory. Po prostu nie rozumiem. Zazdroszczę, że miała fajnego młodziaka, z którego byłby koń na wysokie konkursy - ale niestety, brak wiedzy robi swoje... Przykre 🙄
Naprawdę tak jest w stajniach, że nie można przyprowadzić koleżanki ?  😲

Rozumiem osoby obce, same pałętające się po stajni. Ale jesli przychodzę do własnego konia z koleżanką to raczej nie powinien być problem.
Zastanawia mnie czy tak jest w stajniach, w regulaminach czy to jest reakcja na tą konkretną sytuację ?
Tak naprawde nie dziwiłoby mnie gdyby to obowiązywało tylko wyżej wymieniona dziewczynkę
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
20 grudnia 2016 19:48
👀

[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnmute.gif[/img] Całkowita edycja posta
Strzyga, ooo, to też fakt, zwracam honor. Jeszcze lepiej... 🙄
co myslicie o tej stronie na ktore j wzoruje sie ta dizewcznyka? dobre zrodlo czy zle?
Obejrzałam filmik i posty z fb.... Ja pierd*le. Wydawało mi się, że już różne gówniary widziałam w życiu, ale ta to przebija wszystko. Już wole siedzieć w swojej malutkiej, kameralnej stajence niż obcować z takimi rozpieszczonymi bachorami.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
20 grudnia 2016 20:42
rosi, to jest na przykład dobre źródło
Albo to w temacie młodych koni. Wiedza podana na tacy. Od osób z mierzalnymi wynikami, w swoim życiu robiącymi z sukcesami setki, tysiące koni.
Sonika, Powiem Ci szczerze, że jak czasem widzę, jakie koleżanki przychodzą do pensjonatów z pensjonariuszkami, to aż miałabym ochotę wprowadzić zakaz przyprowadzania kogokolwiek oprócz bliskiej rodziny. Przychodzi jedna z drugą, przesiadują po stajniach, palą za stodołami, konie traktują jak maskotki.... jeżdżą w asyście przynajmniej 2-3 koleżaneczek....
Jasne, że nie wszyscy tacy są, ale patrząc na tą dziewczynę, o której w wątku dyskutujecie - ręce opadają.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
21 grudnia 2016 06:45
To jest gorzej niż źle, ale Ci którzy mają jakiekolwiek pojęcie i mieli okazję poznać są tego świadomi.
A tu kolejna dziewczynka.
Powie mi ktoś skąd się tacy ludzie biorą? Strasznie konia szkoda.
lusia722 ja tą laske kojarzę stąd klik. To chyba ta sama?
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
21 grudnia 2016 07:03
a ja w kontekście powyższej rozmowy mam pytanie, żółtodziobowe.
Kupiłam 5 letniego konia, zajeżdżonego i po treningu (coś tam już startował skokowo, ale niewiele), czy powinnam z taką 5 latką pracować jak z młodym koniem? Dosiad odciążający, dużo pracy w dole?
Trening zaczynamy dopiero od wiosny z uwagi na brak hali, ale wolałabym wiedzieć czy trener pracuje z koniem prawidłowo.
julka177, - nie ta sama, to siostry są. Kojarze, bo moje okolice
Sugerowałam się podobieństwem 😉
Ale z końmi pracują tak samo
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
21 grudnia 2016 08:09
Zawsze sobie obiecuję, że już nie będę takich rzeczy komentowała.
Ale no nie mogę. Przecież to jest normalnie znęcanie się nad zwierzęciem.
keirashara Jest u Was jakiś godny polecenia trener ujeżdżeniowy?
Trzeba dziewczynie podpowiedzieć, gdzie może znaleźć fachową pomoc.
Wątpię, żeby to coś dało.
Tak jak w przypadku poprzedniej dziewczynki, która ma trenerkę i to świetną.
O kim piszecie, że ta dziewczyna z We Can & We Will się wzoruje? Coś nie mogę znaleźć na tym cudownym FP.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
21 grudnia 2016 12:11
Sivrite, na tym cudzie natury:
https://m.facebook.com/DRRWalker/
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się