Sesja/Studia i t d ;)

Gniadata gratulacje!
Mi jeszcze została rejestracja w jednym instytucie, ale wszystko jest na dobrej drodze, że wyjdą mi dwa dni wolne przy reszcie wypchanej od rana do 17.30.
Gniadata   my own true love
14 grudnia 2016 12:42
kaszmirowa Ola dzięki!
czasem Wam zazdroszczę tego ustalania sobie planu - mój kumpel ułożył sobie tak, że jego weekend zaczyna się w środę (a i dwa pozostałe dni nie są jakoś strasznie zawalone chyba) 🥂
A ja dostałam pierwszą 5 z wejściówki z filozofii! 💃 Nie wiem po co on nas tak tym nęka, ale wreszcie zaczyna wychodzić, jutro zaliczam jeszcze jedną i koniec tej męki 🏇 Teraz byle algebrę tak pozytywnie pociągnąć do końca semestru i zapowiada się całkiem dobrze 😎
A ja mam pytanie , czy jest tutaj ktoś kto odbywał praktyki w SK w Michałowie ? Mam kilka pytań  :kwiatek:
galopada_   małoPolskie ;)
15 grudnia 2016 11:46
Ja coś się mało tu odzywam w tym semestrze 😉

Na razie pchnęłam na 5 endokrynologię dziecięcą u ekhem lekko wymagającej pani szefowej oddziału endokrynologii 😁
Za tydzień w środę zdaje egzamin praktyczny z pediatrii, następnie 16 stycznia egzamin z psychiatrii, 30stycznia test z pediatrii. 😅

Później przerwa prawie 3 tygodniowa i jakoś w marcu egzamin z ginekologii 🙂

Kurcze i... zostanie mi jeden semestr studiowania! Szok!
galopada Idziesz jak burza przez te studia! Brawo!🙂😉 I fajnie, że macie skalę ocen do 5 😁

U nas właśnie ostatnio analizowaliśmy skalę ocen z mikro i w sumie to wychodzi, że jest ich tyle ile być powinno ale w przedziale od 2 do 3,5 (2, 2+, 3=, 3-, 3, 3.5), jak ktoś dostanie 3,5 to już jak 6stka, no ale cóż trzeba się przyzwyczaić i ważne, że póki o wszystko do przodu.

Jeszcze w poniedziałek wyniki z farmy ale mam nadzieję, że zdane bo poprawa będzie tego samego dnia, a ja się ucz jeszcze na środową wejściówkę i to na ten tydzień tyle. Za to po powrocie w styczniu właśnie wpisałam w kalendarz i znowu będzie pracowicie, potem sesja i egzamin z mikro, który obecnie przeraża mnie na samą myśl o nim. W pierwszym tygodniu stycznia trzeba jeszcze zdać koło z bakterii by w ogóle móc o nim myśleć.

A ogólnie to studia mimo to podobają mi się bardzo i czuję, że to jest TO. Choć muszę przyznać, że o ile na początku byłam pewna, że potem tylko konie będą w kręgu moich medycznych zainteresowań to obecnie kotłują mi się w głowi też inne pomysły. Dlatego też postaram sie w przyszłym semestrze poszukać w Lublinie jakiejś lecznicy małych zwierząt, która przyjęłaby mnie na praktyki, bo wakacje pewnie znowu pod znakiem koni będą.

Myślę też o Erasmusie albo Mostarze, ale przerażają mnie różnice programowe z SGGW, o której myślałam. Muszę w końcu iść do koordynatorki programu z wydrukowanymi planami studiów i porozmawiać czy w ogóle jest to do zrobienia.
Mam pytanie jako, że tutaj jest więcej koniarzy niż gdziekolwiek indziej.

Czy studiując turystykę i rekreacje to mam w ogóle szanse na praktyki związane z końmi?
Czy znacie jakies ośrodki które przyjmują praktykantów ?
Ja z pytaniem trochę niezbyt na temat. Ale to najbliższy mu wątek.
Może mi ktoś polecić naprawdę dobry podręcznik do chemii? Poziom rozszerzony, podstawa ewentualnie też jakaś. Wzięłam sobie na cel napisanie matury z tego przedmiotu jako dodatkowy (maturę zdawałam dwa lata temu), ale w internecie nie potrafię nic znaleźć. Interesuje mnie wszystko - od określania wartościowości pierwiastków po całe tworzenie reakcji. Wytłumaczone po ludzku. Ktoś coś?  :kwiatek:
Bo chyba tracę nadzieję na szybką naukę  😵
Sonika Moim zdanim pewnie czemu by nie, praktykantów zwykle ośrodki przyjmują chętnie, gorzej potem z pracą. Musisz sama poszukać gdzie bys chiała i pytać. Zależy też czy to maja byc praktyki dla ciebie czy te programowe uczelniane bo wtedy placówka, do której idziesz musi spełnic jakieś kryteria. Ja np na praktykach hodowlanych musiałam mieć gospodarstwo/obiekt, które ma więcej niż kilkanaście zwierząt (było określone dokładnie).

ontaria Nie pomogę niestety bo teraz to już się ni orientuję, a moich czasów pamiętam, że zbiór zadań z Pazdro to była podstawa, ale chyba najlepiej wziąć jakąś która obecnie obowiązuje w LO bo pewnie jest zgodna z programem matury. No i moim zdaniem nic tak dobrze nie pomaga w nauce jak rozwiązywanie testó∑, arkuszy i przy okazji szukanie, doczytywanie o danym zagadnieniu. Mi dużo łatwiej tak zapamiętać jak widzę, że wiedza się do czegos przydaje i potem kojarzę z danym pytaniem.
Pazdro właśnie mam rozszerzonego. Tylko on niewiele tłumaczy. Dlatego chciałabym też podręcznik jakiś. Arkusze też już pobrałam, wydrukuje i będę działać. Również wyszłam z założenia, że jeśli poznam mniej więcej schemat zadań, to czy w przykładzie będzie 1 czy 2, to i tak zrobię. Dzięki za odpowiedź  :kwiatek:
Magdzior właśnie te uczelniane praktyki  😉 dzięki i tak wybierałam się do biura karier to dopytam
galopada_   małoPolskie ;)
18 grudnia 2016 08:32
Magdzior, to super, że trafiłaś i wiesz, że to jest TO 😀 ja właśnie zaczynam myśleć o spec. i chyba powoli mi sie klaruje co chcę w życiu robić 😀

Ale najpierw czekają mnie 3 tygodnie ferii (!!!!!!!!!)w lutym 🏇
Ja liczę na to, że z większości przedmiotów uda mi się prześlizgnąć bez pisania egzaminu, póki co takich do pisania na pewno mam 2, więc nie jest źle. Pewnie dojdzie jeszcze statystyka, bo te laborki to nieporozumienie i wątpię, żeby dało radę uzyskać zwolnienie, wtedy już będzie źle (i kucie po nocach 😁 ). Póki co dziś w nocy walczyłam z algebrą i bazami danych, chyba póki co walka z moją przewagą uff 🏇
Ontaria z Operonu sa fajne podręczniki i zbiory zadań. Takie zielone. Na podręcznik niestety pozno trafiłam a szkoda, bo wszystko było w miarę fajnie wyjaśnione ..

Ja uczę sie na wtorkowe koło z farmakologii i jestem troche bardzo przerażona.  😀
Plus zaczynam juz cos robic na czwartkowe apy, bo kolejny pogrom sie szykuje ..  😵 my to jednak mamy szczescie. Normalnie apy mamy w piątek a w tym tygodniu musieli zrobic czwartek piatkiem. Akurat przed świętami i akurat z najgorszym prowadzącym ...  😵
O tak też miałam z Operonu i z tego w ogóle w LO się uczyliśmy.

A ja zdałam koło z farmakologii zeszłotygodniowe, więc w tym tygodniu już 'tylko' w środę wejściówka z pierwszej części OUN, wlasnie proboje coś czytać alee przecież wszędzie w koło już Święta! I jest ciężko;/

W środę też mam zaliczenie z marketingu, ha to dopiero będzie się działo, ponoć opisowe ale niespecjalnie planuje się na to uczyćw więc trzeba będzie puścić wodze fantazji.

Sonkowa Będę trzymać kciuki! Mi apy się dopiro w nast semestrze zaczną ale u nas też podobno katedra specyficzna i jest ciężko...
Gniadata   my own true love
18 grudnia 2016 21:12
wszędzie w koło już Święta! I jest ciężko;/


Podpisuje sie pod tym najbardziej jak się da! Jutro poprawiam histo i nie mam pojęcia jak się zmusić do nauki, więc chyba pozostaje mi liczyć na to, że w panią profesor też wstąpi duch świąt  😁
[quote author=galopada_ link=topic=518.msg2627219#msg2627219 date=1482049971]
Magdzior, to super, że trafiłaś i wiesz, że to jest TO 😀 ja właśnie zaczynam myśleć o spec. i chyba powoli mi sie klaruje co chcę w życiu robić 😀

Ale najpierw czekają mnie 3 tygodnie ferii (!!!!!!!!!)w lutym 🏇
[/quote]
O czym myślisz, jeśli to nie tajemnica? 😀 mi też się już coraz bardziej rozjaśnia, tylko jedynie co to przeraża mnie próg na rezydenturę 😵
galopada_   małoPolskie ;)
19 grudnia 2016 06:31
maracuja, mam na razie na horyzoncie dwie opcje 😉 jedną wybraną sercem, możliwością i drygiem do nauki, drugą rozumem i możliwością 😉
Pw
Koło z rzeź-algebry zaliczone na 82% 😜 🏇 Robi mi to dobrą sytuację na koniec semestru, także nie jest źle, wczoraj jeszcze pani "oddawała" egzaminy kluczowe w wystawianiu oceny na koniec z technologii informacyjnych i dostałam 5, bezbłędna praca 😍 a jak to pisałam to się bałam, że jeden program w ogóle nie zaskoczy i będzie jeden wielki error 😁
Dzisiaj wolne i jutro ostatni dzień 💃
Gniadata   my own true love
20 grudnia 2016 09:17
To u mnie histo do przodu, może nie jakoś powalająco ale wciąż do przodu 😁 jeszcze tylko odbębnić dzisiejszą łacinę i do doooomu 😍
maiiaF gratulacje  🙂
Ja jestem już po kole z biochemii, które udało mi się zaliczyć na 4 i po mikrobiologii. Teraz mogę nic nie robić i czekać na święta  😀
Gratulacje!
A ja czuję taaaką niemoc... normalnie siedzę nad tą książką do farmakologii i czytam i nic do mnie nie dociera, ech tyle dobrze, że okazało się, e jutro nie ma ćwiczeń z diagnostyki, wykorzystam sobie więc dozwoloną nieoboceność na mikro i tym samym mam dopiero na 15:30 - jest nadzieja, że jutro mój mózg będzie lepiej chłonął, ale dzisiaj jeszcze spróbuję powalczyć
galopada_   małoPolskie ;)
21 grudnia 2016 11:21
Egzamin praktyczny z pediatrii z glowy  💃
Ja się chwalę! Od dziś mgr inż  💃

Uff ja też dostałam przepływu pozytywnej energii i wejściówka myślę że zdana A z poprzedniego żal 4🙂

A teraz idę uwaga... na zaliczenie z marketingu😀 kciuki bardzo potrzebne
Ja dzisiaj napisałam ostatnie dwa kolokwia w tym roku - literaturoznawstwo i gramatykę z francuskiego i cieszę się wolnym, zanim zacznę myśleć o tym, co czeka mnie w styczniu 🤣
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
21 grudnia 2016 23:25
Wiecie, ja dzisiaj zwątpiłam... Na roku u mojego narzeczonego dziewczyna zrobiła prezentację na temat uzależnienia od internetu i użyła danych ze stycznia 2000r.  🤔wirek: 😵
Cofnęłam się do tego okresu (byłam wtedy 2 klasie podstawówki i chyba wtedy pierwszy raz zetknęłam się w ogóle z komputerem).
breakawayy, gratulacje!
co tu taka cisza? wszyscy się uczą do egzaminów?  😁

ja dzisiaj pchnęłam pierwszy egzamin w sesji (psychiatrię ustnie, na piąteczkę), jutro zaliczenie z chirurgii onkologicznej, pojutrze z gastroenterologii dziecięcej, w czwartek z ginekologii i zostaje mi kucie pediatrii do egzaminu 30 czy tam 31 stycznia  💃 a egzamin z ginekologii dopiero 17 marca 2 tygodnie po feriach  💃 💃
Ja czekam na wyniki dzisiejszego egzaminu. To pierwsza moja sesja na dwóch kierunkach na raz i trochę mi słabo za każdym razem gdy patrzę w kalendarz.  😁
Oczywiście najwięcej problemów z durnym przedmiotem-zapchajdziurą.  :/
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się