dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

Ale zadziała na co? 😉

Ups, spieszyłam się i nie napisałam na co.
Zadziała na wzrost konia. Bo w tej chwili moja klacz jest za niska.
A to nie przypadkiem kwestia genów?  😉

Haffek nam sprzedawczyni mówiła ze ta lizawka powinna być raczej dawkowana niż wrzucona do boksu bo szybko zniknie.
drabcio Ale z jednej strony po coś sprzedają te uchwyty. W innym wypadku jak stawiamy na chwilę to równie dobrze można wstawić do żłobu czy zostawić na ziemi.
Teraz już wiem żeby jej nie zostawiać  😉
No tak ale chodzi chyba też o rozmiar lizawki bo na małą chyba nie ma? No chyba ze ci dużą zezarl w dwa dni :o
Małą, małą 😀
A to nie przypadkiem kwestia genów?  😉


Jej rodzice nie są raczej niscy, z tego co wiem to przodkowie też nie byli. :/
Kucek1331, wystarczy, że prapradziadek był niski i geny mogły akurat teraz zadziałać
Żaden dodatek nie poprawi koniowi wzrostu...
Spokojnie, może ją jeszcze później wyciągnie w górę ma na to jeszcze jakby nie było parę lat, ale dobrze nakarmić wręcz wskazane. 😉 
Gaga no ale jeśli koń jest tylko na gniecionym owsie to dostaje wszystko w wystarczających ilościach? Pasze dla odsadów chyba po coś są? Wydaje mi się, że młody koń powinien jednak dostawać coś więcej..
Fokusowa, oczywiście, że rozsądnie suplementować młodego konia. Mimo to żaden suplement nie wpłynie na jego wzrost. Na kościec, na rozwój mięśni, na ścięgna - tak. Na wzrost wpływają jednak przede wszystkim geny.
Przede wszystkim siano dobrej jakości do oporu, a niestety o to może być ciężko w pensjonacie. A witaminy lub dobrze zbilansowana pasza oczywiście wskazane. Jeśli koń jest kiepsko żywiony to pewnie nie osiągnie swojego maksymalnego wzrostu.
Gaga no ale jak koń by był odpowiednio żywiony to pewnie byłby większy, przecież to normalne, że organizm bez potrzebnych do rozrostu "środków" nie urośnie, tak jak napisała panda1990
Fokusowa, ale użytkowniczka narzeka, że koń jest mniejszy niż tego oczekuje i chciałaby podać coś co poprawi koniowi wzrost.
Takich rzeczy nie ma. Są dodatki, które wspomagają jedynie prawidłowy rozwój i wzrost młodych koni uwarunkowany genami, ale nie zapewnią 170+ 😉
Puma no ale ja nie o tym, tylko o tym, że możliwym jest, że to przez złe żywienie koń jest mały. Ja na miejscu włascicicielki zainwestowałabym w porządną paszę dla młodych koni, to 2 latek, ma czas żeby podrosnąć, ale musi mieć z czego czerpać.. nie istnieje "suplement na porost koni", ale przy takim żywieniu nic dziwnego, że koń nie wyrósł..
Koń dostaje tyle jedzenia ile powinien, siano dostaje. Ma do niego praktycznie stały dostęp. Paszę na razie odpuszczę, ale witaminy w postaci owoców i warzyw i jakichś ziół jej zapewnię. Nie żeby ich nie dostawała, ale teraz będzie dostawała częściej. 🙂
Co myślicie o tym jako dodatek do owsa: http://sklep.zabookuj.eu/mobile/pl/p/NutriHorse-Junior/1939
Albo o tym: http://sklep.zabookuj.eu/mobile/pl/p/Sukces-pasza-hodowlana-25-kg-/1279
Fokusowa, znam dziesiątki koni żywionych sianem i owsem, które rosną grubo powyżej 170 cm...
Ba niejeden młodzik odkupiony z paskudnych warunków spokojnie dorasta do swojego wzrostu
Jednostronne żywienie przede wszystkim osłabia kości, ścięgna, aparat ruchu, ale na wzrost ma nikły wpływ.

Kucek1331, aby jakikolwiek suplement działał trzeba podawać go codziennie...
Gaga no tak, niektóre "mimo wszystko" są gigantami  😁
kucek a Ty rodziców widziałaś na żywo? Czasem sprzedawcy mówią co chcesz usłyszeć, a nie zawsze jest to zgodne z prawdą 😉
Tak, znam. Matka miała ok. 160cm, a ojciec to dosłownie olbrzym. 😀
A poza tym przepraszam za kłopot. Jutro zamawiam paszę Agrovital Strong i mam nadzieję, że konik zacznie prawidłowo rosnąć. 🙂
Fokusowa rozumiem Twój punkt widzenia odnośnie wzrostu koni i jak najbardziej się z nim zgadzam. Geny oczywiście swoją drogą, ale niedożywienie (i nie mówię tu o koniu głodzonym tylko żywionym nieprawidłowo) może powodować zahamowania wzrostu. Np niedostatek fosforu, potasu, żelaza, cynku, miedzi, jodu itp. Nie wspominając o aminokwasach.

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
26 grudnia 2016 20:57
Fokusowa, masa młodziaków wychowuje się na wielkich pastwiskach i żadnej paszy na oczy nie widzi, póki nie przychodzi czas na zajazdkę. I żyją i są o wiele lepiej wyrośnięte, niż te na "paszach", a z kiepskiej jakości trawą i małą ilością ruchu.
Koń dostaje tyle jedzenia ile powinien, siano dostaje. Ma do niego praktycznie stały dostęp. Paszę na razie odpuszczę, ale witaminy w postaci owoców i warzyw i jakichś ziół jej zapewnię. Nie żeby ich nie dostawała, ale teraz będzie dostawała częściej. 🙂
Co myślicie o tym jako dodatek do owsa: http://sklep.zabookuj.eu/mobile/pl/p/NutriHorse-Junior/1939
Albo o tym: http://sklep.zabookuj.eu/mobile/pl/p/Sukces-pasza-hodowlana-25-kg-/1279


Ja tylko napomknę, że często ludziom się wydaje że konie mają w stajni super. Przyjeżdżają raz w tygodniu lub o takiej porze w której siano akurat jest rzucane i wydaje się że zwierzaki mają wszystkiego pod korek. Albo właściciel twierdzi że tak jest, a w rzeczywistości jest zupełnie inaczej i autentycznie wiele razy mi się taka sytuacja zdarzyła. Warto mieć to na uwadze.
Strzyga wnioskuję z poprzednich postów właścicielki, że koń nie stoi w stajni z hektarami dzikich pastwisk i całą sforą młodzieńczych podrostków 🙁 to jednak są inne warunki, mimo wszystko.
Kucek masz tą kobyłę chyba od małego, pamiętasz ile miała mniej więcej jako odsad?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
26 grudnia 2016 23:06
Fokusowa, to ja bym zmieniła stajnie, a nie dawała dodatki.
Strzyga tru, zgadzam się zupełnie 😉
Fokusowa, nie mam pojęcia ile wtedy mierzyła, nigdy tego nie sprawdzałam :/
panda1990, stoimy w tej stajni od lutego, przyjeżdżam o różnych porach i konie zawsze mają siano 🙂
A ile to zwierze ma zapewnione ruchu?
Kucek ale według Ciebie urosła od tego czasu czy mniej więcej jest podobna wzrostowo? I tak jak drabcio - ile ma ruchu?
A ruch jest bardzo ważny! Znam konia, który w wieku źrebięcym dzielił boks z matką i nie wychodziła na padok nazbyt często jak i w ogóle... Rodzice około 150 cm, źrebię zaś wyrosło do 140 cm jak nie mniej. Nie dość, iż krzywe to jeszcze wąskie w klacie jak cholera. Taka "kaleka" z winy wcześniejszych niedopatrzeń.
Latem jest na dworze 24h/dobę, w pozostałe dni jest od 10 do ok. 20, zależy od pogody.
Oj ja nawet zapomniałam jaka ona była mała haha 😀 Ok. 20cm urosła, dokładniej nie wiem ile. Na pewno dużo urosła w ciągu tego roku, odkąd stoimy w pensjonacie. 🙂
Fokusowa, nie mam pojęcia ile wtedy mierzyła, nigdy tego nie sprawdzałam :/
panda1990, stoimy w tej stajni od lutego, przyjeżdżam o różnych porach i konie zawsze mają siano 🙂


no to ciekawe bo stoimy w tej samej stajni i mam zupełnie inne zdanie na ten temat .. 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się