Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Frankusowa, Marstall Sinfonie
Kucek1331, imo pieniądze wyrzucone w błoto 😉 z tańszych hodowlanych bardzo fajna jest Merrie z Mastersa chociażby 🙂
Czy ktos z Was podawal granulat z masters polska? Dokladnie interesuje mnie Sereen?
"Spokój i koncentracja – Pasza charakteryzująca się wolnouwalniającą się energią, dodatkiem magnezu dla zachowania spokoju w sytuacjach stresowych prowadzących do wykazywania nadpobudliwości. Wysoka zawartość witamin, pierwiastków śladowych oraz ziół zapewniających poprawę metabolizmu mięśni i przepływ krwii, a co za tym idzie lepsze wchłanianie składników odżywczych. Dodatek biotyny poprawiający stan kopyt.

biotyna dla zdrowych kopyt
magnez , wit. E, B-kompleks i selen – zapewniają wyciszone, zrelaksowane konie


Zawiera: jęczmień, grysik pszeniczny, płatki kukurydziane, granulowane płatki owsiane, łuska sojowa, melasa z trzciny cukrowej, makuch lniany, drożdże piwne, wapń, tlenek magnezu, propionian wapnia"
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
29 grudnia 2016 17:46
Ja podawałam. Efektów uspokajających nie zauważyłam, ale pobudzać nie pobudzał. Natomiast strasznie mi się na tym koń spasł, a nie dawałam tego jakoś dużo (0,5 miarki na posiłek).
Podawał ktoś z Was kiedyś coś od Ardex? Oferują dość tanie wysłodki buraczane i otręby pszenne, a nigdy nic nie słyszałam o tej firmie
Podawałam wysłodki niemelasowane. Są ok.
Ja podawałam. Efektów uspokajających nie zauważyłam, ale pobudzać nie pobudzał. Natomiast strasznie mi się na tym koń spasł, a nie dawałam tego jakoś dużo (0,5 miarki na posiłek).
ooo to moze byc taki efekt tez mnie zadowoli 😀 jestesmy na wyslodkach buraczanych ale wlaczylam ten granulat w zwiazku z zawartoscia magnezu. Kon ma byc skoncetrowany niby. Zobaczymy mam 6opakowan. Jesli efektu nie bedzie to trudno
Mój koń jest już miesiąc na nowej diecie od Nuba Equi i jestem bardzo zadowolona 💃
Koń w super kondycji,sierść się pięknie błyszczy,kopyta w dobrym stanie,a mięśnie coraz bardziej rozbudowane.
Kobyłka Chętną do pracy,ma zawsze siłę i energię 😀 Dodatkowo wszystko smakuje,nie mówiąc już o meszu 😍
Karmię Nuba Slimmer Musli+otręby ryżowe bilansowane i do tego olej lniany (i ok.5x w tyg mesz)
Naprawdę polecam 😍
Czy mamy dostępne w PL jakies pasze dedykowane minikucykom?
Ja znam tylko Purinę, ale nie widziałam jej w żadnym polskim sklepie - chyba ze o czymś nie wiem 🤔
W temacie trawokulek,ja kupiłam właśnie te http://allegro.pl/trawokulki-siano-w-granulkach-worki-14-5-kg-i6328429002.html?reco_id=12f8a91b-ceb4-11e6-be41-028561b10925&ars_rule_id=201&ars_source=ars&ars_socket_id=11    i zaden kon w stajni (16 szt) nie chciał ruszyć...co gorsza nawet wszytskozerne kozy się nie skusily 😵 czy ktos mial podobne doswiadczenia?
i jeszcze czy ktoś podaje susz z lucerny granulowany z agrokompleksu?
BUCK   buttermilk buckskin
30 grudnia 2016 18:07
Alicja tak, parę osób miało takie doswiadczenie, nawet na stronie poprzedniej jest o nich "wspomnienie" oraz tutaj:  http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,62364.300.html

lucerno-granulat z agrokompleksu  - absolutnie zero zastrzeżeń
Popieram, agrokompleksowa lucerna w granulacie bez zarzutu 🙂
Orzeszkowa, w PL nie ma szans na zbyt tego typu paszy. U nas w stajni kuc, który nie ma dostępu do trawy przez cały rok i pracuje trochę pod dziewczynką, dostaje po kubeczku Lo-Cala. Taki witaminowo-mineralno-aminokwasowy balancer to chyba jedyny tryb dla mikrokonika.
Orzeszkowa ja dla kucy w wersji mini, które mało pracują polecam Brandona XL, idealny dla takich kulek.
Cześć 😀 no więc mam konia, którego karmię owies+wysłodki buraczane+otręby pszenne. Otręby uwielbia ale niestety za wysłodkami nie przepada, zjeść zje ale nie duże ilości. Poczekam aż te pasze się skończą i chciałabym czymś innym pouzupełniać owies. Koń ma siano i słomę 24h i 3 rodzaje lizawek(himalajska, biała i czerwona) podawane na zmianę. Co polecacie? 😀 Myślałam nad łuską słonecznika, olejami, może jakiś balanser. Na chwilę obecną dostaje siemię lniane raz na dwa tygodnie, od stycznia raz na tydzień 😀 Ogólnie to bardziej chciałabym coś typu łuska czy otręby, koń stoi w gospodarstwie i mam sporo takich rzeczy po taniości 😀
Koniuszek, co chcesz osiągnąć zmianą karmienia? Co koń robi? W jakim jest wieku? Jak przyswaja paszę? Ile aktualnie czego dostaje?
_Gaga - po prostu urozmaicić dietę, ostatnio musiałam mu trochę obciąć owies,  bo zaczęło mu odbijać.
Ma 8 lat, pracuje 3/4 razy w tygodniu, teraz trochę mniej intensywnie ale ilość pracy się nie zmieniła, raz w tygodniu jedzie na 2/3 godzinny teren na górki, raczej nie skaczemy.
Znam tylko ilości w miarkach ;/
Dziennie 3 miarki owsa(2 rano, 1 wieczór)
Do tego w południe dostaje pół miarki wysłodków buraczanych, jedną otrębów pszennych i dodatek wapniowy
Wysłodki ledwo je, nie cierpi ich, obawiam się, że niedługo kompletnie przestanie je jeść
Koniuszek tą obecną diete warto uzuelnic w mineraly i witaminy. Szczegolnie teraz, gdy nie ma trawy.
Jeśli koń ma dobrą mase i wystarczajaco emergi na owsie uderzylabym w pasze typu balancer 🙂
Kraja właśnie o to chodzi, żeby pouzupełniać witaminy i minerały, na razie dodaję otręby i wysłodki- mam je prawie za darmo, więc w sumie skorzystałam haha, a jakie polecasz balancery? Ja na paszach niezbyt się znam, to mój pierwszy koń a wszędzie gdzie jeździłam karmi się tylko owsem haha
Jeśli masz dostęp do podawaj mu też okopowe: marchew i buraki.
Koniuszek, w takiej sytuacji dodałabym po prostu porządne witaminy (Horse Vital Plus, Chevinal Plus). Koń nie lubi urozmaiconej diety, nie trzeba mu jej wzbogacać bez konkretnej przyczyny 🙂
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
01 stycznia 2017 10:16
Czy otręby ryżowe nadają się do podtuczenia / podtrzymania masy mięśniowej konia w areszcie boksowym czy dają efekty tylko w treningu?
Oręby ryżowe to raczej dla konia w pracy, a dla takiego w areszcie boksowym pasza objetosciowa jak siano, słoma dobrej jakości, trawokulki, sieczka lub wyslodki czy okopowe.
Nie udalo mi sie znalezc w watku opinii o musli  Multi Free Agrokompleksu. Czytajac sklad bardziej przypomina bogatsza sieczke jak Energia z Podkowy.

Skład: susz z lucerny, sieczki (susz traw, lucerna susz cięty, łuska słonecznika, gałązki brzozy, słoma jęczmienna i owsiana cięta), łuska sojowa, susz jabłkowy, susz marchwiowy, otręby ryżowe, łuska owsiana, olej sojowy, jęczmień, makuch lniany, algi morskie, węglan wapnia, chlorek sodu, tlenek magnezu.

Czy ktos probowal?
_Gaga, dziękuję bardzo 😀
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
01 stycznia 2017 17:11
Amelia  :kwiatek:  Zapomniałam, że trawokulki mogą być skarmiane na sucho. Powinny dać radę jako alternatywa wysłodków.
Może niektórych zainteresuje drobna zmiana na plus w sieczce Alfibre Regular  Pro-Linen,  otóż nie dodają już do niej melasy i problem sklejonych partii zniknął.
Koniuszek skoro koń niechętnie je to zmiana paszy może być dobrym pomysłem. Na pewno się ucieszy w Nowym Roku🙂
Samej sypiąc to i owo raczej trudno będzie Ci zbilansować idealne proporcje minerałów, energii, białka itp.
Wysłodki same w sobie są raczej ubogie w mikro i makro elementy, a właśnie te warto uzupełniać karmiąc samym sianem i owsem.
Jeśli siano jest dobrej jakości to martwiłabym się gównie jakością białka (choć koń w tym wieku i w mało intensywnym nei ma wielkich zapotrzebowań) i pierwiastkami.
Jakaś dobrze zbilansowana "dosypka" do owsa będzie chyba najlepszym wyborem🙂

Edit: marchewki, buraki, jabłka jak najbardziej nie zaszkodzą jako dodatek🙂
Może niektórych zainteresuje drobna zmiana na plus w sieczce Alfibre Regular  Pro-Linen,  otóż nie dodają już do niej melasy i problem sklejonych partii zniknął.

Serio?
Może to jakaś nowość, ale w workach które dostałam od firmy w ramach zadośćuczynienia i tak były.  😂 Co prawda nie takie duże i nie tak dużo jak w tym felernym worku, kolor sieczki też był w ogóle inny (bardziej zielona i pachnąca), ale były. 😉
A ja przyszłam zachwalić - od kilku worków jesteśmy na nubie i jestem mega zadowolona! Nie dość że bardziej wydajna ( nuba nam przy karmieniu jedynie paszą bez owsa starcza na 10 dni, spillers starczał na 6 przy tej samej cenie) to jeszcze koń uwielbia, pasza pięknie pachnie a koń wygląda rewelacyjnie. Sierść mu się tak błyszczy ,że jak zdejmuje derkę to sama jestem w szoku, a ogon muszę podcinać teraz co miesiąc bo rośnie strasznie szybko . Pykne na pewno zdjęcia "po"  jak będe przy dobrym świetle żeby było widać różnicę przed i po 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się