Perfekcyjny makijaż

Powiedzcie mi prosze, czy da sie jakoś obrócić zdjęcie w naszej galerii? 🤣 bo chciałam pokazać makijaż, ale trochę byście musialy sie nagimnastykować zeby zobaczyć :p
Wrzucę, moze uda mi sie pózniej zmienić 😉 przy rożnym świetle, nie mam jeszcze na linii wodnej jasnej kreski, bo zapomniałam zabrac kredki do domu 😉 właściwie nie wzorowałem sie na konkretnym tutorialu, tylko polaczylam wiele sposobów.
Na powiekach mam:
Baza, jasny cień "bazowy" na całej powiece + 299 i 302 inglota, 124 sypki inglota (to co sie błyszczy ) i roztarta kreska (czarny kohl), na dolnej ten ciemny cień 302.
Podkład HD Inglota, bronzer i rozświetlacz 😉
I brwi tez zrobione pomadą inglota (nr 16)


Scottie   Cicha obserwatorka
07 grudnia 2016 12:49
Pomada wygląda na za ciemną i początek brwi powinien być słabiej zaznaczony, ale za to kształt brwi bardzo ładny!! 🙂 I trochę bardziej roztarłabym ten brąz na powiece. I jeszcze rzęs mi brakuje.

A ten podkład z Inglota jak Ci się sprawdza? Jaką masz cerę?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
07 grudnia 2016 13:03
Na ostatnim zdjęciu wyglądasz jak Shakira  😲

Scottie, mam rzęsy 1:1 i nie mam czasu jechać dopełnić, tez mi bardzo ich brakuje 🙁 No i chyba jadę dzis po ciemna farbę do włosów i wrócę do naturalnego kolory włosów, wtedy myśle ze bedzie juz ok z brwiami. No i w sumie faktycznie, postaram sie lepiej rozetrzeć, dzięki! 😀 cerę mam raczej normalna w kierunku tłustej. Juz teraz wielu czerwonych krost nie mam, ale wszystkie ładnie przykrywa. Jak na początku sprawdzałam jego konsystencje na ręce, to miałam wrażenie, ze jest strasznie ciężki i ze bedzie wyglądał jak maska, ale na szczęście wcale tak nie jest. Świetnie kryje, można spokojne dołożyć druga warstwę tam, gdzie potrzeba, a dalej bedzie to wyglądało dobrze. Na twarzy lekki, nic mi sie nie wazy ani nie roluje. Wykończenie nie jest aż tak silnie matowe jak np. W YSM inglota, ale mnie to jak najbardziej pasuje. Spokojnie utrzymuje sie cały dzień (tylko nie na nosie jak mam silny katar, ale to chyba wszystko bym tymi chusteczkami starła :p). Póki co najlepszy podkład jaki miałam, ale zazwyczaj kupowałam te drogeryjne typo bourjois, albo l'oreal 😉

safie, takiego porównania jeszcze nie słyszałam 😀 ale dziękuje :kwiatek:
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
07 grudnia 2016 16:50
Libeerte, serio? no patrz, jakie podobne jesteście (przynajmniej na tych zdjęciach )
Libeerte całościowo oceniając - super wygladasz! Brwi to ciemna magia, ja zawsze mam problem z odpowiednim zaznaczaniem ich początku  🙄 rzęsy rzeczywiście mogyby być ciut mocniej zaakcentowane Ale! Mi fotki zawsze odejmują rzęsom, w realu są bardziej wyraziste. Ładne masz usta!  😜
Scottie   Cicha obserwatorka
07 grudnia 2016 19:07
Scottie, mam rzęsy 1:1 i nie mam czasu jechać dopełnić, tez mi bardzo ich brakuje 🙁


😲 W życiu bym nie powiedziała, że masz coś tam doczepionego i nieuzupełnionego, rzęsy wyglądają tak, jakbyś miała naturalne i w ogóle nie pomalowane.

Jestem teraz w pracy i w sumie na 1 i 2 zdjęciu te brwi nie wyglądają aż na tak ciemne. Akurat ja lubię ciemne brwi u blondynek i na Twoim miejscu nie zmieniałabym koloru włosów 🙂
Libeerte, ale jesteś śliczna 😀 Kolor tej pomady pomagał ci dobrać ktoś w sklepie, czy sama sobie dobrałaś?
safie, hmmm, No moze faktycznie trochę :p

Scottie, moze tez tak wyglądają, bo ja swoje naturalne włoski i tak mam w takim kolorze, naturalnie mam bardzo ciemne włosy, No w sumie dokładnie takie jak odrost. Ale farbuje, bo lubię co chwile cos zmieniać 😀 a ze sztucznymi rzęsami jest tez  taki problem, ze obsypują sie na nie cienie, a w sumie nie powinnam ich malować (chociaz tu i tak je pomalowałam trochę tuszem). Na szczęście wypadły mi jutro zajęcia i jestem umówiona na dopełnienie w końcu 😉

honey, dziękuje bardzo :kwiatek: wybierałam sama 😉 ta pomada jest na tyle uniwersalna, ze spokojnie da sie ja rozetrzeć i wtedy daje mniej koloru, a zupełnie inaczej bedzie wyglądać u kogoś, kto ma swoje własne włoski jasne.
Libeerte, ja mam ciemne brwi, no taki szatyn. Bardzo mi się podoba efekt. Jeszcze muszę się nauczyć oczy malować i jakoś to będzie, ale na razie zapisuję sobie, że muszę tę pomadę wreszcie sobie sprawić 🙂
Graba.   je ne sais pas
08 grudnia 2016 17:42
Ja mam czarne brwi. Naprawde, mimo, ze wlosy mam ciemno brazowe. Polecicie jakis odcien pomady? Ciemno brazowa, ale koniecznie zimna...
Graba., panie w Inglocie na pewno chętnie Cie pomalują i sama zobaczysz 😉 z tego co pamietam, to 19 jest chłodniejsza
mils   ig: milen.ju
26 grudnia 2016 15:18
Dziewczyny, mamy tu kogoś z AZS albo mocnego alergika? A najlepiej jedno i drugie? 🤣 Szukam dobrych cieni we w miarę przystępnej cenie, które nie uczulają osób ze skórą specjalnej troski. Nigdy się nie malowałam, więc swoich cieni nie miałam żadnych. Jakiś czas temu mama pożyczyła mi na wyjazd zespołowy (mocny makijaż obowiązkowy) i... Cienie uczuliły mnie tak bardzo, że przez następne 3 tygodnie na powiekę mogłam nałożyć jedynie grubą warstwę Alantanu. Zrobiła się na niej zmiana atopowa, ropa lała mi się z powieki do oka i w ogóle było słabo. Nie chcę eksperymentować w ciemno, boję się kolejnych przebojów, a dobre cienie muszę mieć. Wiem, że każdy i tak może zareagować inaczej, ale zawsze to trochę mniej poszukiwań. Macie coś godnego polecenia? :kwiatek: Od razu podpytam, czy ta baza Keeper z Inglota nie uczula?
mils, z inglota teoretycznie nic nie powinno Cie uczulić, bo wszystko jest hipoalergiczne 😉 ale wiem tez, ze w rossmannach jest zazwyczaj szafa czegoś w stylu "hypo alergic", tylko nie pamietam jak to poprawnie napisać 😉
Martita   Martita & Orestes Company
26 grudnia 2016 19:03
mils Ja jestem mega alergikiem i cokolwiek co nakładam na oczy (cienie, tusz, liner etc.) najpierw testuję w domu na jednym oku. Jak czuję, że  oko zaczyna łzawić i powieka swędzieć od razu zmywam żeby nie doprowadzić do stanu zaropiałego, spuchniętego i zamkniętego oka na 3 dni...  🤔

Z cieni mogę polecić wspomnianego Inglota - mam różne kosmetyki do twarzy, oczu i zawsze bez problemów.
Do tego mam paletę z Urban Decay Naked (1) - jak masz możliwość najpierw przetestuj bo paletka z najtańszych nie jest a nie każdemu pasuje.

Szczerze nie polecam kosmetyków L'Oreal, zarówno tusz jak i cienie dały mi w kość po kilku minutach noszenia.

Sama zastanawiam się nad kupnem paletki z Zoeva ale obawiam się, że to nie będzie to. Słyszałam same pochlebne opinie odnośnie jakości, napigmentowania etc. ale co z alergikami? Testowała któraś może?  :kwiatek:
mils   ig: milen.ju
26 grudnia 2016 19:12
Libeerte tak, w Rossmannie jest Bell, ale jakoś tak... No nie ufam takim markom. 🙂
Martita bardzo dziękuję!
Zoevę mam i sobie chwalę, ale jestem alergikiem średniego kalibru.  😉
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
27 grudnia 2016 11:04
pomożecie znaleźć paletę kolorów szminki  Flormar supermatte  , nie mogę  namierzyć  👀 . Najlepiej  byłoby z testami na ręce lub ustach.
edit:
Gdzie kupię szminki tej firmy?
[quote author=Euforia_80 link=topic=92900.msg2629831#msg2629831 date=1482836649]
pomożecie znaleźć paletę kolorów szminki  Flormar supermatte  , nie mogę  namierzyć  👀 . Najlepiej  byłoby z testami na ręce lub ustach.
edit:
Gdzie kupię szminki tej firmy?
[/quote]

Flormar widuję często stacjonarnie w galeriach handlowych. Ale szczerze nie polecam. Może i kupiłam tylko jedną i może to był jakiś błąd statystyczny, ale po dosłownie godzinie usta były jak suchar... A to była "kremowa i nawilżająca" wersja, boję się myśleć co by było z matową...
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
28 grudnia 2016 06:53
uuuu to mnie zaskoczyłaś, bo czytałam że bardzo trwała jest.
BASZNIA   mleczna i deserowa
10 stycznia 2017 18:51
Jestem makijazowym imbecylem.  Do zrobienia mam makijaż w stylu Kleopatry,  dużo czarnej kredki.  Mam jakąś,  dobrze się nią maluje, ale czy ona nie spłynie?  Co nie spłynie?  Help!
Martita   Martita & Orestes Company
10 stycznia 2017 20:40
BASZNIA moja koleżanka, która bez czarnej kredki nie wyobraża sobie życia używa Zoevy i sobie chwali. A może do tego co potrzebujesz lepszy byłby eyeliner z duraline zagruntowany cieniem?
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
10 stycznia 2017 20:49
Dziewczyny, potrzebuję podkład dobrze kryjący i długo trzymający, ale nie robiący efektu maski. Nie chcę wyglądać jakbym miała szpachlą nakładany kosmetyk. Do cery mieszanej. Polecano mi Revlona- któraś posiada? Obecnie mam Bourjois Healthy Mix, a do tej pory używałam 123 perfect- niestety nie trzymają zbyt długo i często muszę się poprawiać  🙁

Szukam również dobrej bazy pod makijaż- siostra ma dość tłustą cerę. Obiecałam, że skoro już pytam na forum o podkład dla siebie to spytam również o bazę dla niej 🙂

EDIT: Przepraszam za wcięcie się w środek dyskusji  😡
Ja używam Revlona, jest meeega dla mnie. Super trwały jak dla mnie, dość kryjący, tylko teraz chyba jednak wezmę do cery suchej, aktualnie mam do tłustej, jednak troszkę wysusza.
Revlon dobrze kryje, długo się utrzymuje.  😉 Z droższych polecam estee lauder double wear - według mnie najlepiej matujący, całkiem niezły jeszcze dr irena eris provoke matt :kwiatek:
Pharmaceris, idealny. 😉
Revlona używałam bardzo długo, niestety to on był powodem mojej masakry na twarzy. Jak odstawiłam sporadycznie mi coś wyskoczy, wystarczy że pomaluje się nim dwa razy z rzędu i już mam wysypane pół twarzy.....
Przerzuciłam się na Catrice HD Liquid i jestem totalnie zachwycona. Tylko kolor niestety.... muszę mieszać ze sobą dwa żeby uzyskać żółty odcień. Nie robi maski, nie podkreśla porów ani skórek i wytrzymuje u mnie cały dzień.
Jestem makijazowym imbecylem.  Do zrobienia mam makijaż w stylu Kleopatry,  dużo czarnej kredki.  Mam jakąś,  dobrze się nią maluje, ale czy ona nie spłynie?  Co nie spłynie?  Help!


od kredki na kleopatrę lepszy EYELINER - takie coś w pędzelku - jak sie człowiek pomaluje - to to wyschnie i nie zejdzie ;-)
malinowaa, spróbuj HD Inglota 😉 najlepiej pójdź i poproś zeby pani ci na miejscu nałożyła (przy okazji z baza matującą moze, bo tez jest fajna), wtedy możesz zobaczyć jak ci sie utrzyma i czy da radę cały dzień 😉
malinowaa a jaki masz puder? Mi też się żadne podkłady nie chciały trzymać dłużej niż 4h (na nosie i czole), a miałam Inglota HD, MACa Studio Fix i Burjois Healthy Mix. Dopiero jak kupiłam dobry puder makijaż wytrzymuje mi te 8h bez poprawek  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się