Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

sienka, gratuluje ogromnie!
Lotnaa   I'm lovin it! :)
26 grudnia 2016 14:07
sienka, gratulacje! Będzie nowe revolciątko 🙂  💃

Dzionka, Sarka przeurocza jak zawsze  😍
U nas prezentowo sporo książeczek i klocki, przy czym mega blocki otworzymy po powrocie do domu, bo tutaj mamy nadmiar zabawek 😉
W ogóle to Hanka ma time of her life z kuzynostwem, są wobec niej bardzo delikatni i fajnie na nich patrzeć razem. Do tego spory dom dziadków z wieloma zakamarkami do odkrycia, będzie nam bardzo nudno po powrocie do domu.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
26 grudnia 2016 14:26
Revolciątek nigdy nie przestanie przybywać B-)

U nas też szał prezentowy, Kalinę zasypano, głównie wszystko z Maszą, ale też super ubranka, drewniane auto z przyczepą kempingową i zestaw małego doktora (i teraz wciaż nas osłuchuje, mierzy temperaturę i kłuje). Odwiedziła dziadków, osłuchała przez brzuch swojego kuzynka, było cudnie.



Dziękuję wam wszystkim pięknie za gratulacje! Przyjmuję z ogromną radością  😅

sienka To i ja dołączę do gratulacji! Pięknie, tak w święta głosić nowinę. Od dawna już wiesz? Przeczuwać płec?
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
26 grudnia 2016 19:26
dziewczynki szukające dobrego fotelika  - wrzuciłam na naszym wymiankowym forum ofertę sprzedaży fotelika RWF  Klippan Kiss 2 który ma zalicozny dodatkowy test plus. Był wielokrotnie na tym forum wspominany i polecany.
oto link do ogłoszenia na naszym forum wymiankowym:
http://www.dzieciowewymianki.fora.pl/sprzedam,6/sprzedam-fotelik-rwf-klippan-kiss-2,587.html
nada, dzięki! 😀 wiem od...samego początku 🙂 pierwsza wartość b-hcg jaką zrobiłam to było 9 😂
Mam przeczucia ze będzie baba, ale jestem jedyna...WSZYSCY jak jeden mąż mówią że będzie facet 🙂 tez byłoby super także czekam aż się okaże 🙂
maleństwo   I'll love you till the end of time...
26 grudnia 2016 20:34
sienka, życzę zatem tej baby 😉 Wiadomo, byle zdrowe... Ale ja od zawsze chciałm córkę i nawet nie umiem sobie wyobrazić syna, wcale! Jakby mi ktoś zagwarantował, że druga też będzie córka, to może bym się i skusiła 😀
Na kiedy termin?

leosky na jaki fotelik zmienliście?
Kurde, moja mi zaraz wyrośnie z Recaro 9-18, ustawiliśmy na 3 lata i nie zostało wiele do wyciągnięcia...
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
26 grudnia 2016 20:51
maleństwo chyba coś z obcją przodem i tyłem wybiorę. Kupie jak sprzedam ten. Inaczej kasowo nie podołam. Bo mam wizję "tysiąca" badań u siebie 🙁
maleństwo, 30.07/02.08 🙂
Ja myślę że Ty to już tyle dumasz o rodzeństwie że to się musi w końcu wydarzyć 😉 także czekam na nowinę z Twojej strony! 🙂

leosky, borelioza jest paskudna, życzę Ci zdrowia i wytrwałości, masakra z tą masą antybiotyków 🙁
maleństwo   I'll love you till the end of time...
27 grudnia 2016 08:00
sienka, tak obstawiałam, termin jak u mnie. Będzie mały lewek czorcisław 🙂
Ooo to Kalinka którego konkretnie się urodziła? Ja bardzo chętnie małego czorcisława! 😍
Lewki są najlepsze 🙂 Mam tatę i męża lewka, narzekać nie można!

maleństwo, też bym wolała córę drugą, ale chyba zrobię to dla męża i urodzę mu syna 😉
maleństwo   I'll love you till the end of time...
27 grudnia 2016 08:10
sienka, miała być 5.08./ 8.08., a wyszła 25.07.

Dzionka co za poświęcenie 😀 Mój nie ma na szczęście parcia na syna. Bardziej babcia, ale w marcu będzie "nasz" siostrzeniec, to już chłop w rodzinie załatwiony.
maleństwo, mój ma straszne ze względu na to, że jest piłko-zapaleńcem i marzy mu się granie z synem, gadanie o meczach i te sprawy 😁 No więc dobrze, niech ma 😉

U nas po wstępnej euforii i sukcesie znów lipa z usypianiem. Męczę się z usypianiem jej w łóżeczku tylko dlatego, że potem śpi o wiele lepiej w nocy, ale trwa to wieczność, kosztuje wiele łez a i tak zazwyczaj kończy się "dobiciem" na rękach/przy jedzeniu. Eeech.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
27 grudnia 2016 09:31
Haha, mój na szczęście równie mocno jak ja nie znosi piły. Za to jak jego babcia kazała nam zachować wózek razem z pudłem, bo "jaaaak toooo Kaaaamil, nie chcesz mieć syyyyynaaaa?", odparował, że już ma, z grzywą i kopytami <3
To trzymam kciuki aby ten mały piłkarz był egzemplarzem bezobsługowym, samozasypiającym i wszystkożernym, w nagrodę za trudy przy Sarce 😉
Dzionka, coś przegapiłam  👀
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
27 grudnia 2016 10:48
no własnie Dzionka  🤣 ?

dziewczyny próbuję już od dłuższego czasu odpieluchować Bola .. ale jest to męka. On nie sygnalizuje potrzeb fizjologicznych , na nocniku czy kibelku jak go sadzam ( na różne możliwe sposoby ) jest płacz i dramat ... nie mam pomysłu co zrobić . Jak go puszczam bez pieluszki to mam zasikane całe mieszkanie  😵 kupę też mi walnął pod stołem .... kurde no czy to tylko u Nas tak to wygląda ?  🙄
maleństwo   I'll love you till the end of time...
27 grudnia 2016 10:51
zduśka, nie tylko. Tzn u nas trochę inaczej, bo mówi jak chce, obie rzeczy, ale bardzo rzadko chce na wc. Zazwyczaj żąda pieluchy, choć zawsze proponujemy kibelek. Sadzanie też na nic, jak nie chce to nie usiądzie i kropka. I też awantura. Ja czekam aż dorośnie. Widocznie jest z tych późnych.
edit co Wy, przecież Dzionka zawszenpisała, że chcą kiedyś drugie, skąd to zdziwko? :p
Nie nie, jeszcze nie oszalalam zeby przy takim egzemplarzu jak Sara fundowac sobie dobitke tak szybko 😀 ale kieeedys tego syna bedzie trzeba urodzic 😉
Dziewczyny, cos sie podaje dziecku przy grypie zoladkowej? Wodnista kupa i wymioty, snieta Iga biedna... Nie wiem, czy ja poic na sile, zeby nie podrazniac zoladka... Help!  🙁
maleństwo   I'll love you till the end of time...
27 grudnia 2016 11:48
nerechta, dziewczyny pisały, że po łyżeczce - dwóch a bardzo często.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
27 grudnia 2016 12:04
nerechta, smecta i elektrolity. Taki maluch bardzo szybko się odwadnia.
nerechta, Sarze przepisała lekarka Orsalit chyba jest bez recepty. Biedna Iga 🙁

Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
27 grudnia 2016 13:27
Orsalit jest tak ohydny, że ja nie mogłam się zmusić a co dopiero dziecko 🙁 Ponoć są w aptece jakieś nowe wody z elektrolitami, które dobrze smakują i dzieci chętnie je piją.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
27 grudnia 2016 13:49
nerechta po łyżeczce co 5 minut - aby się nie odwodniła. Orsalit faktycznie jest przebrzydły .... ale Bolo jak był chory to jakoś pił - nawet chętniej niż wodę, więc dziwne bo mi na bełty się zbierało. A ma temperaturę ?
Nie ma, tylko oslabiona, zle sie czuje, duzo spi. Na szczescie tylko raz poki co dzisiaj wymiotowala i miala wode w pieluszce. Duzo wisi na cycu, pije dosc chetnie wode z sola, miodem i ciut cytryny. Troche kaszki zjadla. Takze gnijemy w lozku "radosnie" - nie ma to jak po swietach  🙂
nerechta, możesz jej przemycać probiotyk, żeby trochę podbudować florę jelitową. Zdrówka!
Podobno można dawać dziecku paluszki ale nie wiem czy to dobry pomysł  🙄

Kurcze Adas od kilku dni odmawia cyca w nocy... Niby ok, ale dzisiaj rano obudziłam się z meega twarda piersią  🙁
Wybudzilam młodego ale za dużo nie possal, laktator odpada bo boli masakrycznie i nie dam rady odciągnąć.
Ogrzalam, pomasowalam, ściągnęłam ręka trochę. Dostawilam młodego... Nie chciało puścić.
W końcu zaszczypalo, zastój "wystrzelil", Adas się zachlysnal aż mu mleko nosem poleciało!  😲
Dziecko zachlapane mlekiem, poduszka... Masakra totalna! Nigdy jeszcze czegoś takiego nie miałam (nawet przy Krzysiu), jakiś mega, mega nawał pokarmu mam od wczoraj... Młody ma dość (nie je nic oprócz cyca).

Najpierw był głodny, że nie dawalam rady, wisiał przy cycu dzień i noc... Teraz w drugą stronę  😵
Tak mnie boli ta pierś od zastoju, że cała rozbita jestem...

Jak nie urok to...

Edit: doszła do tego gorączka  😵
kasiulkaa25, bierz szybko Ibuprom, albo Nurofen, co 6 godzin, bo możesz się nabawić zapalenia. I zaopatrz się w lecytynę w tabletkach ( 3 razy dziennie ), pomaga w udrożnieniu zatkanych kanalików.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się