LUBLIN i okolice

Przy Al. Raclawickich między Liceum im. Staszica, a Sowińskiego od strony Głębokiej były panie zajmujące się szyciem i poprawkami. Co prawda zamka do wszycia im nie oddawałam, ale poprawieniem mojej sukienki dały radę, więc mogę polecić 🙂
Czy w Lublinie jakimś cudem można za darmo wykonać dermatoskopie?
Może UM prowadzi jakieś akcje albo coś?
W Łodzi kiedyś były takie rzeczy... przychodziło się, oglądał Cię profesor, a potem grupa wygłodniałych studentów...

Ewentualnie kogo polecacie i czy bada do trzech zmian czy więcej w ramach wizyty?
Potrzebuje opinii o gabinetach stomatologicznych:
Neodent, Alladent- ametystowa, Aldent-Kraśnicka , Top dent- Śnieżyńskiego

Wszystkie informacje, ceny, nazwiska lekarzy.
Albo inne bardzo dobre gabinety w podobnych okolicach, gdzie przyjmują kobiety.
Alladent spoko, mogę śmiało polecić. Nazwisk nie pamiętam, ale współpracują z chirugiem szczękowym, pani chirurg usunęła mi torbiel przy korzeniu którą inny lekarz chciał wyciągać otwierając zatokę (!). Pracuje tam też kilka dentystek, miałam leczony ubytek i piaskowanie zębów, wszystko bardzo fajnie. Cenowo, to zależy co chcesz robić, ja za każdym razem płaciłam kilka stów, ale mieszkałam wtedy na stałe za granicą i chodziłam do nich z kumulacjąkilku rzeczy do zrobienia na raz.
mils   ig: milen.ju
15 stycznia 2017 17:51
Przepraszam, że wpadam z taką błahostką, ale nie bardzo mam obecnie czas, żeby biegać po mieście w trybie "poszukiwania". Gdzie kupię olej jojoba? We, w miarę możliwości, fajnej cenie? :kwiatek:
Dava   kiss kiss bang bang
15 stycznia 2017 18:15
Moze mi cos poradzicie, jakis fajny hotel, pensjonat, apartamenty, gdzies w centrum albo ok odleglosci od Cavaliady. Fajnie by bylo jakby mial basen ale nie obowiazkowo.
Ktos, cos?  :kwiatek:
W pralni w Plazie wyprasuja mi od ręki koszule i marynarke? Jeśli nie, to możecie mi podać jakieś miejsce, gdzie to zrobia? :kwiatek:
mils   ig: milen.ju
04 marca 2017 17:03
Potrzebuję dobrego fryzjera, który doradzi mi co zrobić z moimi włosami. Muszę je ściąć i to sporo, ale nie chcę ścinać tak zwyczajnie, prosto od linijki, aby tylko były krótsze. Tylko nie wiem kompletnie w jakiej fryzurze dobrze bym wyglądała i tu potrzebny mi dobry fryzjer.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
04 marca 2017 19:49
Pani Ania ze Studio Modnej Fryzury na Hempla! Polecam bardzo 🙂
Potrzebuję dobrego fryzjera, który doradzi mi co zrobić z moimi włosami. Muszę je ściąć i to sporo, ale nie chcę ścinać tak zwyczajnie, prosto od linijki, aby tylko były krótsze. Tylko nie wiem kompletnie w jakiej fryzurze dobrze bym wyglądała i tu potrzebny mi dobry fryzjer.


Koniecznie daj znać jak przeprowadzisz eksperyment. Mam podobny problem, jestem skłonna już tę stówkę przejechać jak mam szansę na kogoś sprawdzonego. Nie chcę znowu usłyszeć: "z pani włosami nic się zrobić nie da, mogę skrócić".
Ja dzisiaj byłam w Platinum- i jestem na prawdę zadowolona. Włosy obcinam rzadko, aktualnie miałam je już praktycznie do pasa i to bez żadnej konkretnej fryzury, ot dużo prostych, zniszczonych włosów. Zupełnie nie miałam pomysłu, co z nimi zrobić. Na dzisiejszej wizycie długo omawiałam z panią fryzjerką co zrobimy z włosami, każdy szczegół był dogadany, a potem w trakcie strzyżenia upewniała się, czy na pewno tniemy tyle i tyle. Wróciłam bardzo zadowolona, z fajną fryzurą- a zwykle zdarzało mi się wracać od fryzjera prawie z płaczem, więc jest to duży sukces.  😁

Przy okazji (dość drastyczna zmiana tematu...  😜 ) czy ktoś zna miejsce, gdzie mogłabym kupić mięso w dużych ilościach- nie chodzi mi tu o piękne mięso dla ludzi, bez ani jednej żyłki, tylko takie II/III klasy. A jeszcze jakby były tam całe tuszki zwierząt z podrobami to byłoby super. I krew- jakby można było dostać gdzieś krew wołową to byłabym zachwycona!
Nie ma tu w pobliżu jakiejś masarni?
A ja mam pytanie jakiego dentyste w Lublinie polecacie? Żeby był dobry a jednocześnie w miarę przystępny cenowo, jak do tej pory wygooglałam kardent w centrum i biodent przy lotniczej - korzystał ktoś z ich usług?
Z czystym sumieniem polecam dr Walkowski z luxmed. Jako chirurga stomatologa i jako stomatologa. Dobrze i bezboleśnie. A ja naprawdę zawsze umieralam na fotelu.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
07 marca 2017 20:44
Ja z kolei polecam dr Anne Giske, też Luxmed albo prywatnie u niej.
Biczowa to tez chirurg ? I jak z cenami, jak możesz to podaj przykładowe (np rtg, wizyta, znieczulenie)
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
07 marca 2017 21:10
Nie, tylko stomatolog, jeśli chirurg to jak Horsia pisze Walkowski. Sonika sprawdzę ceny w Luxmedzie za usługi to dam znać (stomatologia ma przedziały cenowe), napisz mi tylko czy tobie chodzi o rtg pojedynczego zęba czy pantomogram. Sam przegląd to bodajże 25zł, wypełnienie od 75zł do chyba 180zł ale nie jestem pewna górnej granicy, u niej w gabinecie nie znam cennika ale rtg chyba nie robi, ja w każdym razie nie robiłam rtg u niej nigdy,  płacę w okolicach 300zł za wizytę (nie chcę cie oszukać) a w tym czasie mam robione wypełnienie ze znieczuleniem, czasem lakierowanie czy usuwanie kamienia. Na pewno jest bardzo dokładna, ma świetne podejście i zna się na swoim fachu no i jest sympatyczna babka.

Jedyny minus to trzeba na nią polować bo ona ma wiecznie pełen grafik.
dzięki, ech no i dalej nie wiem gdzie pójść🙂 a chcę wybrać kogoś sensownego bo u mnie nigdy na jednej wizycie się nie kończy i coś czuję, że zapowiada się więcej wizyt.

A jak to w ogóle jest w ogóle z dentystą na NFZ warto czy nie ma co oszczędzać i zawracać sobie głowy? Najprawdopodobniej w jedynce mam dziurę a z tego co widzę to zęby 1-3 NFZ obejmuje czyli jak pójdę do gabinetu który współpracuje z NFZ to mi zrobią w ramach a pozostałe zęby wtedy mogę normalnie pełnopłatnie?  Bo jeśli tak to wolałabym tak wybrać żeby w jednym miejscu wszystko robić, a widzę, że luxmed jest podzielony i w innym miejscu robią na NFZ a w innym prywatnie tak?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
07 marca 2017 21:35
Magdzior na NFZ zrobisz te plomby najniższej jakości.. ja bym nie ryzykowała z dziurą w 1  😉 Na pewno mogę polecić panią Renatę Boguszewską z Kliniki Pięknego Uśmiechu na Narutowicza. Jest bardzo precyzyjna, delikatna i dla chętnych ma kolorowe plomby  😜
Tak myślałam - nie mam zamiaru ryzykować po prostu byłam ciekawa bo zauważyłam inf o NFZ na niektórych stronach a nigdy się nad tym nie zastanawiałam czy jest różnica. Na Klinikę Pięknego Uśmiechu też zwróciłam uwagę i zastanawiam się nad nimi, podzwonie jutro i zobaczę jak z terminami.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
07 marca 2017 23:35
Magdzior na fundusz zrobisz wszystkie zęby tylko że plomby chemoutwardzalne (mi się wydaje że chemo nie światłourwardzalne) są na zęby 1-3, na pozostałe zęby idą plomby amalgamatowe.
Biczowa chciałam tylko tak orientacyjne ceny, dzieki  😀

Magdzior nie ma co oszczędzać, tak zaoszczędziłam, że teraz boje się dentysty i prawdopodobnie musze wstawić implant, ponieważ "na nfz" zostawili mnie z otwartym kanalem pod plombą i zęba nie ma  😕

Zalezy mi na gabinecie z rtg i innym znieczuleniem niż zastrzyk  🤣 Myślałam nad Alladent na Ametystowej, same dobre opinie krążą po sieci
rzeczywiscie dobre opinie o tym Alladencie, mi ten Kardent pasuje pod względem lokalizacji a i opinie też niezłe znalazłam, choć mniej i teraz nie wiem gdzie dzwonić, mi zaś zależy żeby była możliwa ewentualna konsultacja z chirurgiem na miejscu bo nie wiem czy 8-mka nie będzie do rwania.

Edit: umówiłam się dł alladent bo udało mi się wcisnąć w zwolniony termin więc dam znać za jakiś czas jak wrażenia
Czy ktoś się orientuje czy na giełdzie w Elizówce można nabyć owies?  👀
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
01 czerwca 2017 19:33
Kochani czy mamy tu kogoś z Zamościa albo kogoś kto będzie w najbliższych dniach w Zamościu?
Mam pytanie - bo szukałam w necie i guzik jest. Czy ktoś orientuje się w takich rejsach wycieczkowych Nałęczów-Kazimierz i z powrotem 🙂 są, gdzie, jak i kiedy 😀
Rejsach? w sensie że statkiem? To chyba raczej nie do Nałęczowa 😉
No właśnie ktoś mi powiedział, że są takie przeprawy. A co? Pewnie Nałęczów nie ma żadnej rzeki 😁
W Kazimierzu rejsy są w górę rzeki albo do Janowca http://www.kazimierzdolny.pl/rejsy/768/www,768.html
Rejsy odbywają się codziennie mniej więcej co godzinę wypływa statek, więc wystarczy po prostu wybrać statek i kupić bilet  😉
pokemon, takich po których statek pływa nie 😁

Ale w Kazimierzu Dolnym rejsy są jak najbardziej. Sama się za tydzień wybieram 🙂
No dobra, już zajrzałam na mapę i wiem że pytanie było pokroju blondynki 🙂
Ale to ktoś z miejscowych lublinian mi trzasnął taki pomysł.
My właśnie w drodze na Mazury zatrzymujemy się na 2 dni w Nałęczowie i chcemy zwiedzić Nałęczów, Kazimierz i pojechać dalej 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się