Kurs instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością j.k.

To co teraz prowadzą i gdzie można to znaleźć? (o ile w ogóle można) 🤔wirek:
Czy trzeba czekać aż nowy zarząd "się ogarnie"?



Trzeba czekać aż się ogarnie  😁 😁 😁

http://pzj.pl/node/14911531
Pisałam tez do nich z nadzieją, że jednak COŚ i duszyczka...
Trzeba czekać do końca marca wtedy ogarną jakiś pomysł na system szkolenia...
"Trzeba czekać" powinno być dewizą PZJ  🙄
Szybko im te przeobrazenia wszelakie idą. Jeszcze jednych zmian nie wdrozyli, a juz beda kolejne (byc moze)
Ja też nie nadążam...
A akurat zależało mi z pewnych względów na licencji aktualnej ale hehehe nawet w sumie nie wiem czy wrócą do ISP czy wymyślą kolejny nowy stopień na instruktora :P
[quote author=Pani_D link=topic=71.msg2612856#msg2612856 date=1478520722]
[quote author=gosiaopti link=topic=71.msg2612355#msg2612355 date=1478383781]
Jak chcesz zrobić jakiekolwiek uprawnienia instruktorskie honorowane przez PZJ a nie masz zrobionych żadnych kursów organizowanych wcześniej, to teraz już musisz zacząć od złotej odznaki, a potem egzamin przed komisją PZJ.


Kochana, czyli jak to jest, jak sie zatrudniasz w stajni jako instruktor - najzwyklejszy na świecie - to jest to weryfikowane czy jesteś instruktorem na papierze od PZJ czy od MEN? Jak na razie nie zależy mi na rozwoju w ramach PZJ, bo nie zamierzam startować w zawodach czy szkolić w sporcie, bo najzwyczajniej nie mam w tym doświadczenia... chciałabym poprostu bez stresu prowadzić naukę jazdy... 🙂

Dziwnie się trochę czuję, będąc jeźdzcem od X lat w sumie, z informacją że muszę zrobic złotą odznake żeby zacząć zgodnie z prawem robić to co lubię - nauczać ludzi.

strasznie to jakoś zagmatwane  😕
[/quote]

Nie to proste. Musisz udowodnić, że umiesz cos robić, a nie tylko że to kochasz. Raz byłam pasażerem w szybowcu i w sumie lubię to, to może zacznę nauczać podstaw szybownictwa...  🙄
[/quote]

A czy ktoś mówi że nie umiem?
Chce najzwyczajniej w świecie zgłębić temat, po co te prowokacje...

Dziękuję wszystkim za naświetlenie tematu 🙂
Czyli lepiej z kursami poczekać do końca marca?
Oby ten termin się im nie przesunął, bo chciałam odbyć kurs przed wakacjami.
Gdzieś znalazłam informację, że jak ktoś zrobi IRR u kogoś kto ma podpisaną umowę z PZJ to potem może zrobić ISP bez kursu tylko od razu powędrować na egzamin.
Ale skoro teraz to wszystko jest nieważne... 🤔
Czekać bo aktualnie może zmienić się nic i wszystko :P
Ja też jestem pewna niczego 🙂
Kochani, czyli na czym obecnie "stanęło"? 😉

UPRAWNIENIA
Instruktor Jazdy Konnej i Rekreacji PZJ
I Ścieżka pierwsza START
Posiadam Złotą Odznakę Jeździecką lub III klasę sportową.
Składam druk - Zgłoszenie nr 1.
Spełniam warunki zawarte w regulaminie.
Po pozytywnym zaliczeniu egzaminu uzyskuję tytuł Instruktora Jazdy Konnej i Rekreacji.
II Ścieżka druga dla Instruktora Rekreacji Ruchowej ze specjalnością Jazda Konna/Jeździectwo
Posiadam uprawnienia Instruktora Rekreacji Ruchowej ze specjalnością Jazda Konna/Jeździectwo wydaną przez Zarząd Główny TKKF lub Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie lub wydane pod patronatem PZJ.
Składam druk - Wniosek nr 1.
Spełniam warunki zawarte w regulaminie.
Posiadam pozytywną opinię właściwego terytorialnie WZJ.
Po ukończeniu rozmowy kwalifikacyjnej z KE DSK, uzyskuję tytuł Instruktora Jazdy Konnej i Rekreacji PZJ.
III Ścieżka trzecia dla Instruktor Szkolenia Podstawowego PZJ
Posiadam uprawnienia Instruktor Szkolenia Podstawowego PZJ.
Na wniosek uzyskuję tytuł Instruktora Jazdy Konnej i Rekreacji.


Czy dobrze rozumiem, że jeśli chcę uzyskać uprawnienia PZJ, a po dzień dzisiejszy nie odbyłam żadnego kursu IRR ani ISP, zostaje mi tylko droga: złota odznaka/licencja? Czy istnieje opcja zrobienia dopiero teraz kursu IRR i ubiegania się o papiery PZJ w trybie cytowanej powyżej "ścieżki drugiej"?

Generalnie na razie nie ma żadnej pewnej koncepcji co będzie. To co może być konkretnie wiedza tylko trzej panowie: p. Pruchniewicz, p. Szaszkiewicz i p. Szczypiorski.
Dziś czytałam wywiad z prezesem PZJ tam pisze, że musimy poczekać do pierwszego kwartału aż ogarną temat... Także ten - nie wiadomo co będzie 🙂
Link do wywiadu:
🤔trzałka: http://gallop.pl/wywiad-z-nowym-prezesem-pzj/

Tak czy siak:
O ścieżkach na razie zapomnij, kursów na ISP itp. na razie nie uświadczysz możesz zrobić IRR nie mając pewności, że na coś to ci się przyda bo nie wiadomo jak będą weryfikować doświadczenie czy tak jak w twoim cytacie, podobnie albo w ogóle inaczej?

Aktualnie możemy tylko zdobywać doświadczenie 🙂
ps. a ja nawet nie mogę ogarnąć licencji mojego ISP 🙂
Przeczytane na Świecie Koni.

Do 15 -tego STYCZNIA trzeba zgłaszać swoje uwagi do systemu szkoleniowego. Proszę powiadomić wszystkich zainteresowanych i zgłaszać swoje uwagi i wątpliwości http://www.pzj.pl/node/14943736 adres mailowy szkolenie@pzj.pl Jeżeli możecie to roześlijcie to jako wydarzenia na swoich Facebookach
Rozumiem, ze ktoś się pomylił i chodziło o rok 2017 😉

http://pzj.pl/node/15016434

A to już weszło w życie?

http://pzj.pl/szkolenia-i-odznaki/zagadnienia-ogolne

Czyli rozumiem, że IRR normalnie zostaje i od IRR ewentualnie można iść potem wyżej?
Chyba TRZEBA iść dalej...
W całym tym opisie wszystkie kursy IRR mają być PZJowskie, dobrze rozumiem?
Czyli wszystkie te, prowadzone przez szkółki "krzak" tak jakby na dalsze szkolenie PZJ wpływu nie miały i były nieważne
Ja ogólnie na stronie centrum szkolenia z którego chciałam iść na kurs znalazłam coś takiego "Ze względu na częste zapytania informujemy, iż ukończenie kursów tylko w firmie posiadającej zgodę PZJ, umozliwia ubieganie się o Instruktora Szkolenia Podstawowego oraz licencję PZJ". Czyli te stajnie, które nie mają podpisanej umowy z PZJ nie dają możliwości dalszego rozwoju w kierunku ISP. Dobrze to rozumiem?
Tam chyba bylo, ze po IRR mogą zdawac ISP,  Ci, ktorzy ukonczyli kurs organizowany przez Ministerestwo lub TKKF
Ministerstwo, OKE i TKKF to nie szkółki krzak 😉
Mówiąc ministerstwo macie na myśli MEN?
Bo ogólnie myślałam nad kursami z Green Way
http://szkolenia-gw.pl/oferta/kurs_instruktora_jazdy_konnej

I teraz się zastanawiam czy ten kurs będzie potem "uznawany" przez pracodawców i czypo tym kursie ewentualnie będę mogła potem robić ISP.

Edit : doczytałam, że to  Ministerstwo Sportu i Turystyki  😡
Czyli ogólnie ten kurs z Green Way nic nie daje w oczach PZJ, tak?
Czy ktoś już dokonywał przekwalifikowania z IRR na IR PZJ lub IPSS PZJ ?
Był taka opcja przez chwilę aktualnie nie ma opcji żadnej trzeba czekać 🙂
Nie chcę przeszukiwać wszystkich waszych odpowiedzi dlatego piszę. Jak to jest z tym kursem IRR, mam teraz właśnie na takowy iść, więc może jest tutaj ktoś kto zdawał i chce trochę opowiedzieć jak to wygląda? Teoretycznie jestem zwolniona z części egzaminu "pisemnego" i mam zdawać tylko praktykę, ale przydadzą się wszelkie informacje. Aaa no i faktycznie trzeba mieć świadectwo ukończenia szkoły ? Bo kurs mam sponsorowany z Unii, co łączy się z tym że jeszcze do kwietnia uczęszczam do szkoły, więc kwitek dostanę dopiero po doniesieniu świadectwa ?
Hej, mam pytanko. Ogólnie planuję iść jakoś maj/czerwiec na kurs IRR, ale nie ogarniam jak to w końcu jest. Co prawda czasu jeszcze sporo, ale lepiej wcześniej już wiedzieć na jaki poziom trzeba reprezentować i które kursy są akceptowane przez pracowników oraz PZJ. Chciałabym bowiem po tym IRR iść dalej, w sensie na ISP. Czy jeśli pójdę na kurs od szkoleniaics.pl to będą go wszyscy akceptować, czy jednak nie? Plus jak to jest z poziomem, aby zdawać kurs? Trzeba mieć w końcu złoto, czy srebro?  🤔
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
26 lutego 2017 09:57
większość IRR (ten podlinkowany chyba też) zdasz mając poziom brązu, niektóre pewnie i poniżej brązu
większość IRR (ten podlinkowany chyba też) zdasz mając poziom brązu, niektóre pewnie i poniżej brązu
... a minimum w PZJ jest srebrna.  Tak wiec to już o czymś świadczy.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
26 lutego 2017 10:58
[quote author=Misskiedis link=topic=71.msg2654132#msg2654132 date=1488103025]
większość IRR (ten podlinkowany chyba też) zdasz mając poziom brązu, niektóre pewnie i poniżej brązu
... a minimum w PZJ jest srebrna.  Tak wiec to już  czymś świadczy.
[/quote]

Dlatego chcę pójść na kurs ISS PZJ jak zdam Złotą Odznakę. Zostało tylko trenować, bo chcę być gotowa na wrześniowy egzamin na odznakę.
Ostatnio jakiś "kurs" na fb mało mnie nie pożarł, za pytania typu, czemu przyjmują osoby bez odznak, że kurs u nich może zrobić każdy, nawet ten co na konia wsiada w stronę ogona. Pani na mnie nakrzyczała,,że egzamin weryfikuje takie osoby i one kursu nie zdają. Po czym info na stronie "100% zdawalność" a zdjęcia z kursu mnie przeraziły 🙂
Zwracam uwage na te kursy, bo mogłabym coś zrobić i juz nie przez PZJ, bo czasu mało, ale nie chce komus bez sensu kasy w kieszen pchac. Coś z MEN mnie interesuje, ew coś, co jest dofinansiwywane z unii 😉
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
26 lutego 2017 11:10
Rozumiem, ze ktoś się pomylił i chodziło o rok 2017 😉

http://pzj.pl/node/15016434

A to już weszło w życie?

http://pzj.pl/szkolenia-i-odznaki/zagadnienia-ogolne




Wiecie, jak miałby wyglądać egzamin na najniższe uprawnienia dla osób posiadających IRR?
majek   zwykle sobie żartuję
27 lutego 2017 12:04
praktyki sie nigdzie nie zdaje?
Nagrywasz filmik z jazdą i wysylasz do oceny 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się