ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach

Gillian   four letter word
06 grudnia 2016 08:43
nazbierałam wszystkie oczka na 2 klasę sportową - co dalej? mam jakoś przesłać swoje wyniki do PZJ czy czo? wypisać je? jak zwykle nie ogarniam  👀 telefon mają od wczoraj zajęty albo nikt nie odbiera  😤
Gillian, wyślij wyniki do Marka Chojnackiego: marekcho@op.pl
On weryfikuje wyniki do klasy w ZZJ i wysyła dalej.
Gillian   four letter word
06 grudnia 2016 09:44
właśnie już ogarnęłam 🙂 dzięki!
Nie chciałam już odkopywać wątku o szczepieniach A finalnie i tak chodzi o zawody to napisze tu. Kobyła ma schemat szczepień następujący:
8.10.2013
8.11.2013
16.05.2014
28.11.2014
27.11.2015
I teraz tak, bo trochę się zagapiłam, jeśli chce żeby w przyszłym roku ten koń poszedł jakieś zawody, to muszę robić jeszcze raz bazę?? Czy wystarczy jak w tym tygodniu ją zaszczepię i potem już co pół roku?? 🙄
Szalona😉, napotkasz dwie odmienne interpretacje, nawet dwie i pół. 1. Wszystko w porządku. 2. Potrzebna baza bo koń nie szczepiony co 1/2 roku. 3. Potrzebna baza bo między szczepieniem 2 a 3 upłynęło więcej niż 1/2 roku (mimo zmieszczenia się w 21 dniowej karencji).
Zgodnie z przepisami jest tak, że na zawodach FEI - wszystko będzie w porządku. A na krajowych, cóż, zależnie od interpretatora.
Oficjalnie w PL jest tak, że koń sportowy ma być szczepiony co pół roku, chyba, że względy zdrowotne to uniemożliwiają - to wtedy ostatnie szczepienie nie może być wcześniej niż 6 miesięcy przed startem.
Też mam konia, który był szczepiony co rok, nie startując zimą. Raz się spotkałam z domaganiem się powtórzenia bazy, potem już nie.
P-110cm


A III klasę sportową i tak muszę zdać na L?
Nie wiem czy dobrze rozumiem, III klasa sportowa to przejazd licencyjny w konkursie klasy L tak? (Bez względu na to czy mam konia grupy E?)

Edit. Nie było pytania, znalazłam już odpowiedź w poprzednich postach. Przepraszam 🙂
halo w zasadzie tyle właśnie wiem i jednocześnie nie wiem nic... Teraz to pluję sobie w brodę że nie szczepiłam jej razem z resztą co pół roku, ale cóż, czasu nie cofnę. Z resztą z tego co pamiętam jeszcze niedawno chyba było coś takiego że koń mógł być szczepiony co rok, ale ważne żeby nie więcej niż pół roku przed zawodami?
Na zawody FEI pewnie nigdy nie pojedziemy, co najwyżej jakieś regionalki, chciałabym uniknąć czepiania się o to, ale jednocześnie wolałabym uniknąć dodatkowego kłucia konia... 🙄

Ehh.... bez sensu 🤔
Szalona😉, w razie czego domagaj się konkretnego przepisu. Albo sama sobie wydrukuj i woź.
Powtórzę: podobnie szczepiony koń nie napotkał przeszkód w startach, jedynie raz się wet formalnie czepiał (koń startował), ale zanim pojawił się zapis, że "w razie kłopotów ze zdrowiem". Teraz nie mam problemu, bo ma nowy paszport, a w nim adnotację, że szczepienia zgodne z kalendarzem.
Nadgorliwość polskich przepisów jest irytująca, owszem.
Ok, dzięki wielkie 🙂
Gillian   four letter word
18 grudnia 2016 10:54
Podrążę bo nie kumam. O co chodzi z tym, że trzeba przejechać 4 razy P, żeby mieć III klasę sportową?
W ujeżdżeniu?
Gillian   four letter word
18 grudnia 2016 18:06
w skokach.
A skąd to?
Gillian   four letter word
18 grudnia 2016 20:18
Znajoma się upiera i uparcie zbiera 4 oczka. Dlatego drążę, bo w przepisach tego nie ma i słyszę o tym pierwszy raz w życiu 🙂
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
18 grudnia 2016 20:41
A skąd to?


Pewnie stąd
Małe konie o ile się nie mylę muszą przejść P kilka razy na 0 do II klasy? Ile w tym prawdy?  👀
Gillian   four letter word
19 grudnia 2016 10:25
To jest duży koń.
Może do czegoś jest jej potrzebna III klasa sportowa.
W skokach uprawnienia III stopnia (czyli tzw. licencję) daje egzamin plus srebro.
Gillian   four letter word
19 grudnia 2016 11:21
No ale czym się różnią uprawnienia od 3 klasy?
[s]Orientujecie się może, czy licencje z 2016 będą jeszcze ważne na początku roku 2017? Tak było w zeszłym roku, ale nie ma żadnego oficjalnego komunikatu na stronie pzj. [/s]

Edit: udało mi się uzyskać odpowiedź w PZJ, licencje 2016 tracą ważność 31 grudnia 2016.
Gillian, uprawnienia do startów III stopnia (w P i N) zdobywa się na drodze egzaminu. Klasa sportowa obowiązuje w danym roku (kolejnym po zdobyciu), liczy się do "rozliczeń" osiągnięć klubowych, celów stypendialnych itd.
To jest wyjątek w całym systemie uprawnień. W innych przypadkach raz zdobyta klasa sportowa danego stopnia daje uprawnienia do startów tego samego stopnia.
Gilian, to masz system zdobywania uprawnień: Klik

Zdobyć uprawnienia 3 stopnia można na 4 sposoby, w tym - III klasa sportowa + srebro lub przejazd egzaminacyjny + srebro. Większość osób wybiera tę drugą opcję, żeby nie ryzykować zrzutek 4 razy na P, tylko tej jeden raz na egzaminie. Widać koleżanka wolała trudniejszy sposób. : P
Sivrite, ty piszesz o uprawnieniach,  a Gillian o klasie. Klasę zdobywa się przez przejechanie 4xP, 2xNub lub 1xC na zero. Klasa,  jak napisała halo może być potrzebna do statystyk,  stypendium itp. U nas zawsze na koniec roku pojawia się info jakie klasy zdobyli zawodnicy w danym roku (statystyki klubu).
(natomiast osoba, która rozpoczęła starty po 2007 nie może nie jechać egzaminu i wybrać sobie przejechanie 4xP żeby po raz pierwszy zdobyć uprawnienia III).
Hej, od wielu lat jestem zawodniczka BPK. Teraz zapisałam sie do klubu jeździeckiego, stad moje pytania: jakie wnioski mam wziąć i jakie dokumenty sa potrzebne, czy mam je wysłać do PZJ czy do klubu i w ogole co i jak? 🙂
Sivrite, zauważ tylko, że bez uprawnień III stopnia nie da się jechać P, a zatem zdobyć III klasy. Jeźdźcy kucowi mają ciut inaczej, ale nie zmienia to faktu, że III klasa sportowa (o ile możesz ją zdobyć niżej niż P) daje uprawnienia III stopnia (czyli popularną "III licencję"😉, a uprawnienia III stopnia nie dają III klasy. Choć kiedyś dawały.

zalcia97, musisz zarejestrować się od nowa, w OZJ lub PZJ (o ile potrzebujesz licencji na ZO). Wniosek rejestracyjny ściągnąć ze strony odpowiednio OZJ lub PZJ, podbić w klubie i sama podpisać i postępować wg procedury rejestracji danego OZJ lub PZJ (wniosek, ubezpieczenie, badania, opłaty, ew. zgoda rodziców, skan dowodu).
Nie wiem czy w kujawsko-pomorskim można wszystko załatwić by mail. W wielu OZJ można.
Halo dzieki 🙂 czyli muszę wydrukować wniosek rejestracyjny PZJ, wypełnić go, wysłać poczta do klubu zeby podpisali, potem wysłać do PZJ tak? 😀
Trochę mnie zaskoczyło to "pocztą do klubu" 🙂 Ale możliwe, że nie masz łatwiejszego dojścia, żeby mieć od ręki. Może klub wydrukowałby, wpisał twoje nazwisko i przesłał tobie - byłoby szybciej.
Z PZJ najlepiej wszystko mailem, ew. zapytać potem telefonicznie czy wszystko jest.
Czy jest możliwość sprawdzenia, czy koń był rejestrowany w PZJ? Chodzi o tą rejestrację obowiązkową, jeżeli chce się jeździć zawody rangi regionalnej. Dzwoniłam do POMZJ i pani powiedziała, że aktualnie nie może tego sprawdzić bo na komputerze nie ma odpowiednich programów czy też coś podobnego...
Windziakowa, sprawdź w Artemorze
Chociaż z reguły do lutego nawet marca bywa on zawodny 🙁
Łatwiej spytać właściciela czy opłacił licencję na sezon 2017 🙂
_Gaga-no właśnie chodzi o moją Gnidę, pani z POMZJ właśnie mówiła, że koń prawdopodobnie kiedyś był rejestrowany, ale no nie ma tej pewności. Ona jest od ponad roku moja, a nie wiem, czy poprzedni "użytkownicy" korzystali z licencji na regionalki :P Ale teraz w Artemorze szukałam zarówno jej jak i koni ze stajni, które licencje mają i nie wyszukuje ich :/
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się