Wybory 2015 i to co po wyborach.

ekwan, z tej części dot. tego, że politycy mają nadzieję, że uda się wydać pieniądze na życie? Dla mnie to spekulacja. Po prostu - nikt nie siedzi w głowach tychże posłów. Poza tym poseł posłowi nierówny - jeden będzie chciał na życie, a drugi odda, bo uważa to za przesadę.

Swoją drogą sorry za linkowanie faktu, ale to był pierwszy link który mi się pokazał - jak widać posłowie opozycji też chcieli mieć "na życie"😉
http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/szokujaca-lista-nagrod-dla-ludzi-wladzy/s6hg1nt
Chodzilo mi o cytat z broszury sejmowej
Anaa, Ascaia Tu oświadczenie chłopaka "podłożonego" przez *PiS/PO. https://www.facebook.com/wojciech.diduszko/posts/10210497139979024?hc_location=ufi
Dzięki
nada, ja mam taki poziom sceptycyzmu w sobie, że nie wiem czemu mam wierzyć, że to akurat ten człowiek był :P
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
18 grudnia 2016 21:56
Ja mam nawet wątpliwości, czy to jest dobrze przemyślana intryga (i której strony), czy przypadkowy zbieg okoliczności i chamstwa  👀
Wszystko zależy od naszej optyki i dotarcia do dobrych źródeł i ich weryfikacji (na to wszystko trzeba mieć czas, chęci i zdrowie). Faktem natomiast jest to, że obecna sytuacja w Polsce i dla Polski nie jest korzystna skoro choćby zwykłym obywatelom ciężko jest odróżnić prawdziwe informacje od szumu medialnego. Wizerunek Polski na świecie także traci poprzez obraz jaki poszedł w eter. Pytanie tylko komu i dlaczego na tym zależy... co chce osiągnąć. Póki co udało się poróżnić społeczeństwo, wzbudzić agresję (choćby słowną). Co dalej?
Samobójczo pozwolę sobie na taki wtręt: Byle do 16.01.2017. Do wejścia wojsk NATO. Potem to nich sobie kto chce obala PiS, mnie tam rybka. Dałam radę trwać do tej pory, dam radę i pod wodzą choćby Petru czy Kłopotka  😜.
nada, jak nie wiadomo o co chodzi to - jak wszyscy wiemy - zwykle chodzi o kasę...
http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,102433,21138798,kosciol-wyszedl-na-glupka-ksiadz-profesor-z-kul-o-sytuacji.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_TokFm


Gdyby ww władzach kościelnych byli tacy ludzie , to musieli byśmy przerabiać markety na kaplice i kościoły. Szkoda że to jednostki  🙁


Ato ciekawe  😲 😲 😲 😲 😲 Wypowiedź posła PIS

- Krytykowaliśmy PO za naruszanie praw opozycji, a metoda, która została obrana po zdobyciu władzy jest zaprzeczeniem tego, do czego zobowiązywaliśmy się w deklaracjach wyborczych - mówił w programie "Jeden na jeden" europoseł PiS, Kazimierz Ujazdowski. Na pytanie kto odpowiada za obecny kryzys, Ujazdowski odpowiedział, że "sił nieprzejednanych nie brakuje, nie brakuje ich także po stronie opozycji, o czym świadczyły wydarzenia w Krakowie, pod Wawelem, ale odpowiedzialność spoczywa na koalicji rządzącej, a ściśle rzecz biorąc na Jarosławie Kaczyńskim i kierownictwie PiS". (http://www.tvn24.pl)

http://www.tvn24.pl/ujazdowski-o-kryzysie-sejmowym,700842,s.html

Ale jaja !!!!  😁 😁 😁 😁

Ja mam nawet wątpliwości, czy to jest dobrze przemyślana intryga (i której strony), czy przypadkowy zbieg okoliczności i chamstwa  👀


Jak masz wątpliwości , to przeczytaj stanowisko posła Ujazdowskiego PIS. Bdziesz miała pogląd kto jest za to wszystko odpowiedzialny.

Ciekawe co na to wyborcy PIS ????     😁 😁 😁
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
19 grudnia 2016 12:01
Smok10, to jest to o czym pisałam wcześniej - sami posłowie PiS zaczynają powoli stawiać opór. To nie pierwsza z wypowiedzi w tym stylu.
I to logiczne. Bo pewno zdecydowana większość posłów pis chce dla kraju dobrze! ( a że ich dobrze nie jest jednoznaczne z moim dobrze, to już inna sprawa)
A to, co się dzieje obecnie w kraju, to ewidentnie NIE jest dobre dla kraju i dla narodu. I oni też to widzą.

A dla kogo jest dobre to , co się dzieje teraz w naszym kraju  ? Ano , na pewno dla Wladimira P. Na NATO  nie mamy co liczyć , na USA też, do wszystkich już zaświeciliśmy gołym tyłkiem 🙁
Przypadek ?
Niedługo  nam Władzio pomacha przez granicę juz nie tylko małym paluszkiem od strony Kaliningradu . No i właśnie czytam dzisiaj , i oczom nie wierzę - udało się oto Władziowi i jego kolegom w Mińsku  przekupić / namówić kogoś w pisie i obciąć fundusze
na Biełsat 🙂 Przypadek ?
I to logiczne. Bo pewno zdecydowana większość posłów pis chce dla kraju dobrze! ( a że ich dobrze nie jest jednoznaczne z moim dobrze, to już inna sprawa)
A to, co się dzieje obecnie w kraju, to ewidentnie NIE jest dobre dla kraju i dla narodu. I oni też to widzą.



Może i widzą , ale reagować poza nielicznymi wyjątkami jak p. Ujazdowski się boją. Czyli dla nich nie jest najważniejsze dobro narodu i kraju tylko własny interes. Boją się Kaczyńskiego i wyrzucenia z partii.  😤 Nie będzie kasy , nagród , splendoru i pozycji a pozostanie wykluczenie i bieda.  🙄

http://www.tvn24.pl/gowin-o-kryzysie-sejmowym-i-zmianach-dot-dziennikarzy,700968,s.html

Gowin nie zna nikogo w rządzie komu podobały by się decyzje Kuchcińskiego , a ja nie znam nikogo poza Ujazdowskim kto by zaprotestował i sprzeciwił się takiej sytuacji  😤
Wydaje mi się, że to są obawy każdego polityka, niezależnie od tego, do jakiej partii należy. I ja osobiście to rozumiem. Tyle, że gdzieś jest ta granica. Może niektórzy już do niej docierają? Inni pewno nigdy nie dotrą.
Szok, ktoś z PiSu powiedział takie słowa na głos, publicznie, pod własnym nazwiskiem? Biorąc pod uwagę, co się działo kilka lat temu, jak Kaczyński zaczął wyrzucać po kolei z partii wszystkich, którzy powiedzieli coś wbrew niemu (łącznie z Ziobrą) to podziwiam odwagę. Może w końcu rozsądne głosy z tej partii, które pewnie też istnieją, zaczną się przebijać na powierzchnię
Wydaje mi się, że to są obawy każdego polityka, niezależnie od tego, do jakiej partii należy. I ja osobiście to rozumiem. Tyle, że gdzieś jest ta granica. Może niektórzy już do niej docierają? Inni pewno nigdy nie dotrą.


Rotacje posłów to normalna sprawa. Nie zgadzają się z polityką partii to przechodzą do innej. Sam Gowin był już w PO i w Solidarnej Polsce a potem poszedł do PIS.  😁 Wiele osób z PIS przeszło do PO i w drugą stronę . Można być też posłem niezależnym . To co piszesz to żadne wyjście . Jak sie nie zgadzasz z polityką partii to idziesz do innej lub działasz niezależnie  😉

P.S Ludzie wyszli na ulice spontanicznie , nikt ich do tego nie namawiał . Warszawiacy to jednak wspaniali ludzie . 😀 .
kermit   Horses horses everywhere ..
19 grudnia 2016 19:16
Co parę dni staram się obejrzeć wiadomości TVP żeby zobaczyć jak oni przedstawiają świat i aktualne wydarzenia polityczne.
Zabawne jest to jaki mają stały schemat  😀
Za każdym razem jak oglądam to ZAWSZE pokazują coś złego co kiedyś zrobił Komorowski no i oczywiście zły, zły KOD. Serio to się pojawia za KAŻDYM RAZEM.
Częściej niż dwa dni pod rząd nie wytrzymuje ale co paczam to lecą te same gadki  🤔
No i oczywiście wychwalanie obecnych działań Rządu no ale to jakby do przewidzenia.
Dzisiaj u Olejnikowej był Frasyniuk. Może uda mi się go wrzucić . Dla młodych to było by wykładnią co było , jak jest i co może być . Chyba kto jak kto ale to najbardziej kompetentna osoba w całej Polsce żeby się na ten temat wypowiadać  😀

http://www.tvn24.pl/wladyslaw-frasyniuk-o-kryzysie-sejmowym,701061,s.html

Cały wywiad będzie dopiero później.  🙁
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
20 grudnia 2016 16:54
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
21 grudnia 2016 06:03
Szczerba vs. Kuchciński. Co kontakt to konflikt (http://www.tvn24.pl)

W minucie 07:46 ciekawy gest posła Kaczyńskiego. Czy rzeczywiście po tej sytuacji posłanka została uciszona?
http://wiadomo.co/minal-rok-niedobrej-zmiany/

Podsumowanie roku.
A ja życzę Wam szampańskiej zabawy i Szczęśliwego Nowego Roku!
:kwiatek:
Samobójczo pozwolę sobie na taki wtręt: Byle do 16.01.2017. Do wejścia wojsk NATO. Potem to nich sobie kto chce obala PiS, mnie tam rybka. Dałam radę trwać do tej pory, dam radę i pod wodzą choćby Petru czy Kłopotka  😜.

Joasia przeceniasz NATO, to już nie jest organizacja wojskowa o charakterze wojskowym , tylko organizacja polityczna o charakterze interwencyjnym :/Dziwię się tym Polakom, którzy wirzą ,że UE, lub NATO  obronią nasz kraj  😵
Czyli lepij jest ich mieć przeciw sobie?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
04 stycznia 2017 17:10
– Mówiąc inaczej, sprawdzane będzie, czy dziecko jest z prawego łoża – kwituje w rozmowie z nami naczelnik jednego z USC, prosząc o anonimowość. – W tej chwili w akcie urodzenia nie ma informacji, czy dziecko jest uznane przez ojca, czy nie. Kiedyś taka adnotacja była, ale na akcie papierowym – wyjaśnia nasz rozmówca.
Będzie spis dzieci nieślubnych. Państwo chce więcej wiedzieć o urodzeniach

Ktoś mi jest w stanie wyjaśnić co do kwestii martwego, czy żywego urodzenia ma stan cywilny matki?

Ktoś mi jest w stanie wyjaśnić co do kwestii martwego, czy żywego urodzenia ma stan cywilny matki?


Brzydko, brzydko tak manipulować.

W tej chwili w akcie urodzenia nie ma informacji, czy dziecko jest uznane przez ojca, czy nie. Kiedyś taka adnotacja była, ale na akcie papierowym – wyjaśnia nasz rozmówca.

Ta zmiana niepokoi także społeczników. Tym bardziej że, jak zwraca uwagę Fundacja Panoptykon, uzasadnienie do projektu nowelizacji ustawy nie wyjaśnia, czemu ma służyć zbieranie informacji o stanie cywilnym matki ani dlaczego obowiązek ten ma dotyczyć jedynie matek, a nie ojców.


Ojciec nieznany, czy o niedookreślonym statusie prawnym - problemy z alimentami i spadkiem. Czyli z potencjalną szkodą dla dziecka.
Dawno nie byłem w szpitalu - ale o ile się orientuję to przypadek, że mężczyzna rodzi w szpitalu jest dosyć rzadki - więc i zapytać nie ma okazji. Dla alimentów, ojcostwa czy  stwierdzenia prawa do dziedziczenia nie ma znaczenia, czy i ile ojciec ma żon, dzieci itd.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
04 stycznia 2017 18:39
Nestor , nie zawsze mąż jest ojcem dziecka mimo uznania z automatu, że nim jest

Stan cywilny rodziców nie ma wpływu na alimenty (jak facet jest ch** i nie chce płacić to tak samo ciężko je ściągnąć), czy na dziedziczenie, bo w polskim prawie wszystkie dzieci biologiczne dziedziczą taką samą część. Wpis, że matka to panna niczego dla dziecka nie zmienia

Tak samo, jak ojciec nieobecny przez całe życie dziecka się pojawia kiedy to jest dorosłe i może je pozwać o alimenty dla siebie.


Mnie w sumie rozbawiło oburzenie, że USC ma zbierać dane o ślubach, bo on je ma 😉 ot więcej rubryk do wypełnienia. tylko nie wiem w jak przetworzonej formie dane będą szły do GUSu - i to jest ciekawe

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się