Zdjęcia z wypadów w teren. Reaktywacja tematu!

Urwało  mi tekst. ..
PunCass Śliczny konio! 
U nas twardo okropnie. Ledwo kawałek kłusu zaliczylysmy.  Ogolnie stary rok pożegnałam terenowo.
I od razu świat staje się piękniejszy 😉 Życzę wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku! Oczywiscie zdrowia dla was jak i dla wierzchowców!
Ostatnie dwa tereny w tym roku 😀 mimo, że od rana strzelają to jakoś poszło, najpierw ja pojechałam do lasu sama a potem wybrałam się z tatą na pola - dopiero tam udało nam się pogalopować bo ziemia była genialna, nie to co w leie hahah

Druga fota gigant.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
31 grudnia 2016 21:52
Życzę Wam i Waszym Zwierzom przede wszystkim dużo zdrówka w Nowym Roku, udanej współpracy i wielu udanych włóczęg!  💃  :winko:  🏇
Tymczasem pozdrawiamy z widziadłem leśnym z sylwestrowego lasu 🙂
U nas dzisiaj było ślicznie, mroźno i słonecznie, niestety mojej dzisiaj nie doczyściłam, bo ufajdała się jak nieboskie stworzenie 😵. Poszłyśmy na spacer w ręku, chciałam porobić zdjęcia, ale jak pech to pech, bateria padła w telefonie, dlatego tylko jedno takie wydarzone.
Livia   ...z innego świata
01 stycznia 2017 15:11
PumCass, a sprawia wrażenie, jakby jechało się na kanapie 😀

beatasis, dziękuję, ale prawdziwy mrozik to bije z twoich zdjęć! Piękne widoki!

U nas i wczoraj, i dzisiaj cudowna pogoda. Jest trochę mrozu, ale słońce grzeje na tyle, że jeździłam w samym polarze i kamizelce 🙂 Mamy zaliczony sylwestrowy spacerek wczoraj i dwa noworoczne tereny dzisiaj 😀



No to wracam do wątku. Byłam w pierwszym terenie w nowym miejscu na nowym koniu, konia też pierwszy teren. Koń był czwarty raz pod siodłem, ale na placu, ciągle gruda, więc te jazdy do tej pory polegały na zrobieniu tzrech kółek w lewo i w prawo :P I mam towarzystwo na tereny nareszcie. Na przyszły weekend już jesteśmy umówieni.

A my z mężem przywitaliśmy rok terenem konno-rowerowym. Niestety śniegu zero, ale kłusować a miejscami galopować się dało 🙂
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
01 stycznia 2017 23:01
Sylwestrowy spacer w towarzystwie psów, koni i dzieci




Dziwo-drzewo w iglastym lesie. Tyle razy przechodziłam obok i nie widziałam...
My tym razem w siodle, spokojny sylwestrowy teren, mimo, że w oddali strzelali jeszcze; pogoda nie zimowa, ale dla mnie cała zima może taka być,odwilż, +4, dzisiaj +2, ziemia miękka. Pozdrawiamy, oby cały rok był końsko taki, jaki był pierwszy dzień 🙂
Kastorkowa   Szałas na hałas
02 stycznia 2017 10:24
Dzisiejszy spacerek o 9  😀
Charlottee   Każdy dzień bez mojego konia to stracony dzień!
02 stycznia 2017 13:25
Sylwestrowy wypad na pożegnanie roku. Pogoda była super, wszyscy zadowoleni, aby tak dalej...  😅
Czekamy na dobrą pogodę, niestety zaczął padać śnieg z deszczem i nie możemy rozpocząć nowego sezonu... 😕

Niestety kazda jedna fotka za duża.
Charlottee ale u Was pięknie 🏇 😍
A ja po Świętach pojechałam do lasu i w ciągu godziny spotkałam 9 łosi! Mam na zdjęciu dwa, ale jest trochę za duże, a ja nie potrafię go zmniejszyć  🤦. Najlepsze życzenia dla wszystkich - żeby nam się pięknie terenowało w tym Nowym Roku  :kwiatek:

Tusia2012 spotkanie z łosiem to musi byc coś 🙂
U nas jest teraz taka gruda, że o wsiadaniu można pomarzyć jedynie. Chodzimy z końmi na spacery w ręku i też jest miło, ale brakuje mi jazdy bardzo. Od końca listopada siedziałam na koniu dwa! razy 🙁
Udanego terenowania dla Was 🙂
PumCass   zachowaj zimną krew!
03 stycznia 2017 11:16
Livia Niestety to tylko wrażenie, w rzeczywistości wybija w kłusie po samo niego  🤣
Tusia2012 Wow! Zazdroszczę takiego spotkania! U nas jedyne sarny i zające  😉 A jak reakcja konia? Spróbuj wrzucić zdjęcia do voltowej galerii  🙂

My dziś będziemy testować kamerkę sportową o ile dotrze na czas i nas wieczór nie zaskoczy  🙂
i dodatkowo mam pytanie, czy ktoś z terenowiczów korzysta z jakiejś innej aplikacji typu endomondo na smartfona? Endomondo uwielbiam ze względu na możliwość korzystania z mapy w czasie rzeczywistym, ale często-gęsto mi się samoistnie zatrzymuje, przez co połowa trasy jest niezapisana  :/
U mnie sprawdza się Maps.Me. Wystarczy sygnał GPS i działa bez problemu, pokazuje wszystkie dukty w lesie. Dla mnie najlepsza aplikacja. Endomondo wiele razy mnie zawiodło.
Jazda z kamerką jest bomba. Uwielbimy potem te filmy oglądać 🙂
Livia   ...z innego świata
03 stycznia 2017 15:33
Komu śnieg? Chętnie oddam cały ten ze Śląska 😵 Od wczoraj sypie, do tego mocno wieje. Dobrze, że wczoraj zdążyłam pojechać w jeszcze bezśnieżne tereny...
A za dwa dni ma być u nas -10 najcieplej w dzień 😵

Tęsknię za wiosną.
Livia,  ja chcę 😀, u nas ciągła chlapa, prawie od 2 miesięcy nie mogę wsiąść na swoją, bo upaćkana jak nieboskie stworzenie. Jak przyjeżdżam do stajni, to mam mokrego konia w panierce z sierścią jak mamut, ani wyczyścić, ani ogolić. Udało mi się jakieś dwa tygodnie temu, ogolić jej jedno udko, bo było w miarę suche, na drugie suche poczekam chyba do wiosny :emot4:. Kobyła z tych maniakalnie tarzających się, chociaż u nas padoki trawiaste, ale z powodu mżystej pogody, błota nie brakuje. Dlatego chcę śniegu, albo mrozów.
Wezmę śnieg. Dopłacę.
Ja też chcę dużo śniegu, u nas tylko poprószone..., a to jedyna okazja żeby koń był bardziej czysty po wytarzaniu niż przed. U nas łosi pod dostatkiem, w prawie każdy teren zimą się jakiegoś spotyka, ale dziewięciu prawie razem to jeszcze nie spotkałam  🤣. A jak dziś wzięłam drugi aparat - niewygodny do jazdy bo duży, ale zdjęcia z niego mogę wstawiać bezpośrednio - to oczywiście żaden się nie napatoczy. Ale na pewno coś w końcu upoluję i pokażę.ł
Pumcass-ja ostatnio korzystam z Geotracker, całkiem fajna pokazuje średnią prędkość i wzniesienia terenu itp. ale potrzeba do niej internetu.
Jagoda-będę musiała sprawdzić Maps.Me chociaż sama nie wiem kiedy będę miała ku temu sposobność- bo tak jak u Ciebie- na  koniu siedziałam przez ostatni miesiąc z dwa,trzy razy.U nas ciągle gruda a jak w pon. odpuściło to byłam w pracy do późna.Dziś znowu gruda..Jeżdżę do konia te 4 razy w tygodniu i też chodzimy w ręku do lasu (ostatnio 7 km) ale boję się trochę dzików, robią się coraz bardziej śmiałe i nie wiem jakby to było gdybym go miała utrzymać w ręku w trakcie takiego najazdu.. 😵 Jak czytam Wasze relacje ze spotkań z dzikami mogę śmiało stwierdzić, że te moje są wyjątkowo odważne i dzikie. 🤔
PumCass   zachowaj zimną krew!
03 stycznia 2017 20:01
Dzięki dziewczyny, na pewno będę sprawdzać obie aplikacje 🙂

Ja równie dopłacę za śnieg! Każde ilości! 😀
Kamerka przetestowana, warunki co prawda były średnie i zaraz robiło się ciemno, ale chyba dała radę. Jutro jedziemy do lasu 😅

(data na filmie kłamie, bo nie była ustawiona w kamerce)
KoniaraHors   Pamiętaj ,będę z tobą galopować do końca
03 stycznia 2017 20:04
W Kielcach jest bardzo dużo śniegu , 15-20 cm  😉
15 to może dzis juz jest, wczoraj nie było.
Az mnie przerazenie łapie, na myśl o jezdzie autem do konia jutro.
W Łodzi około 10 cm spadło przez noc. Mam nadzieję w piątek lub sobotę na spacerek, w siodle tym razem. Potem tydzień nie ma mnie w domu to nie da rady.
marysia550 ciężką masz drogę do stajni ? Ja to prawie w mieście, może 500 m jadę taką podrzędną. W dodatku wczoraj odebrałam nowe autko więc napalona na jazdę jestem. To ta lepsza strona wypadku 😉  Kryzys chyba minął, bo czuje się za kierownicą świetnie. Przyjemnej jazdy dla Ciebie 🙂
Livia   ...z innego świata
04 stycznia 2017 13:06
Dziewczyny, ja chętnie wam cały śnieg oddam 😉 U nas od wczoraj silny wiatr i zamiecie, dziś trochę lepiej po południu, ale całe rano jeszcze śnieg padał poziomo...

marysia, mam dokładnie to samo - ciekawa jestem dróg u siebie, ale mam nadzieję, że będą w miarę.
Wsiadłam dziś na kobyłę, żeby jej przypomnieć jak siodło wygląda i jak już odjechałam kawałek od domu to zadzwonił mąż z pytaniem czy pamiętam, że dziś są polowania zbiorowe w naszym lesie... Zawróciłam do domu i po półgodzinnym spacerze stępem koń wyglądał tak:
fraziu   Grażka, weź przestań
04 stycznia 2017 19:48
Bardzo zacne tereny, szyjska i uszyska prezentujecie... Pełen przekrój polskiej zimy, od błotnistej brei po zaspy śnieżne. 😀

Mi udało się wybrać na spacer w Sylwestra i spotkałam w lesie znajome z pobliskiej stajni, więc chociaż raz miałam towarzystwo.

Życzę Wam wielu udanych konnych wypraw w 2017!  🏇

Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
04 stycznia 2017 20:04
Ja się cieszę - niech sypie! W weekend odpalimy ślizgacz 😀iabeł:
Miałam już dość podłoża z zeszłego tygodnia, chociaż słonko było przyjemne
Psota się doprasza o powrót do pracy - biedna kulawa nóżka  🤔wirek: 

Arabska terapia zastępcza. Uszy Luzaczkowe tylko mina nie dość wredna... brakuje mi czarownicy 🙁

Mijanko z ekipą wracającą do stajni

Podłoże ble

Też ble

Pies też luzak


marysia550, napisz coś więcej o nowym zwierzaku 🙂
PumCass, całkiem zacne nagranie, zwirz jak zwykle imponujący. Kopyta ma pewnie jak talerze?
Tusia2012, było nie wkładać konia do zamrażarki  😁
fraziu, nawzajem! Jaki Sylwester... może będziecie się widywać częściej 🙂
fraziu   Grażka, weź przestań
04 stycznia 2017 20:13
No właśnie tak samo stwierdziłyśmy 😀
Ale powiem szczerze, że miło czasem kogoś spotkać, ale nie ma to jak samemu sobie pojeździć. Dzięki temu nie irytuje mnie, jak na wspólnym spacerze muszę jechać ciągle za zadem, bo "mój koń musi jechać pierwszy" 😀

Na_biegunach, Ty to masz gdzie pojeździć! I te górki w oddali...

Na pocieszenie jeszcze tylko dodam, że zostało 75 dni do wiosny 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się