Aparaty fotograficzne i inne sprzęty foto

majek, w takim razie, jeśli wszystko zawiedzie, proponuję zrobić z d800 automat 🙂 Ustawiasz tryb M czyli manualny. Przysłonę dajesz na 4 albo 5.6 (mała grupa powinna zmieścić się w tej głębi ostrości), czas ustawiasz na 1/125 sek (nawet ktoś niewprawny utrzyma z ręki a stojący ludzie będą nieporuszeni). Ostatni krok jest najważniejszy - auto ISO, do tego wybór pojedynczego pola AF i AF-S. jak to wszystko ustawić znajdziesz w instrukcji.
Ma ktoś z Was canona 6d i może coś o nim powiedzieć ? :kwiatek:
Facella   Dawna re-volto wróć!
12 grudnia 2016 21:01
Warto wymienić Nikkora 50/1.8G AF-S na Nikkora 85/1.8D AF? Duża jest różnica między N85/1.8D a N85/1.8G? Przydaje się taka stałka do koni czasem, czy lepiej pójść w 105/135?
dziewczyny ile mniej więcej kosztuje wymiana migawki w nikonie d700? myślicie ze jest sens reanimować czy lepiej dozbierać na coś lepszego-chwile to niestety potrwa ale tez nie chce wyrzucać kasy w błoto. (mamy juz prawie 300 tys przebiegu kupiony używany.)?  🤔 :kwiatek:
ja bym wymieniła ,d700 to jedna z lepszych konstrukcji nikona,  nawet do tej pory , d800 sobie możesz darować ,bo jest awaryjna ,d850 jest super  🙂 to tak z grubsza
Fakt, tylko matryca już się niestety coraz bardziej "starzeje". Mam podobnie z D300s. Aparat rewelacyjny, tylko czasem jednak brakuje wyższego użytecznego ISO. Na szczęście Nikon poszedł po rozum do głowy i mam na co zbierać po D300s.
Niemniej jednak w najbliższym roku-dwóch nadal planuję kontynuować swą satysfakcjonującą relację ze starszą matrycą. Też bym wymieniała migawkę, gdybym musiała.
dzięki dziewczyny za odpowiedzi  :kwiatek: to pewnie będę reanimować staruszka
pitoszek, wymiana to koszt ok 1000 zł. Przy okazji wymienią Ci gumy, za które trzeba będzie zapłacić. Wymieniałam 2 lata temu. Po aktualną wycenę najlepiej zadzwonić do serwisu.
Jaka cyfrówkę używacie w terenie?
Polećcie mi coś, co sprawdza się w ruchu, by np zrobić zdjęcie w galopie, by nie było rozmazane.
dzięki abre  :kwiatek:
Mam do Was pytanie: chcę kupić sobie obiektyw Nikkor 50mm f/1.4 AF-S G do body Nikon D3200, jednak zastanawiam się, czy będzie mi działał autofokus. W instrukcji aparatu mam napisane: "Autofokus dostępny z obiektywami AF-S i AF-I. Funkcja autofokusa nie jest dostępna z innymi obiektywami typu G i D, obiektywami AF (NIKKOR IX oraz obiektywy dla F3AF nie są obsługiwane) oraz obiektywami AI-P. "
I skąd rodzi się moje pytanie. Czy AF-S w oznaczeniu obiektywu oznacza, że zadziała mi autofokus czy G oznacza, że nie zadziała?
kaszmirowa2302, AF-S oznacza, że obiektyw ma silnik więc zadziała.
Dziękuję abre za pomoc :kwiatek: Wydawało mi się, że powinno zadziałać, ale wolałam się upewnić 😉
Dalej szukam cyfrówki w tereny i znalazłam taki, co myślicie?

http://allegro.pl/aparat-cyfrowy-sony-dsc-h300-cyber-shot-20-1-black-i6654437567.html obiektyw ZEISS Vario-Sonnar więc lepszy niż przy np cyfrówce sonnego za większą sumę http://allegro.pl/aparat-cyfrowy-sony-dsc-wx220b-18-2mpx-i6469449537.html?bi_s=ads&bi_m=p2,2&bi_c=238719 np tego.

Chcę kupić do 1000zł, lepiej nawet zamknąć się w 800zł. 
Czy ma ktoś tutaj może z Was nikona d610? Miałabym kilka pytań 🙂
Haffek ja mam 😉
baffinka Poleciała wiadomość 🙂
Cierpienie, mam ten drugi, tzn troche starszy i inny ma symbol ale z tej serii. Kupiłam aby mieć coś malutkiego na narty. Tzn aby szkoda nie było, jak sie przewrócę a jednak aby gdzieś jakąś fotkę pstryknąć. 😉
Plusy: mały, dość fajnie kręci filmiki nawet na hali...
I to wszystko
Marna jakość zdjęc przy użyciu zoom, traci AF przy zbliżaniu, zdjęcia z bliska dość dobre, zdjęcia w dobrym świetle ok, ale bez rewelki, przy marnym świetle na zewnątrz same szarości. Niby jakieś tam funkcje manualne to ma, ale pokrętło chyba raczej dla picu. Mój telefon komórkowy 8 mln pix robi lepsze zdjęcia.
Jak chcesz tani ale w miare przyszlosciowy aparacik, to kup jakiegos bezlusterkowca z wymienną optyką?
hmmm fajnie jakby był małych rozmiarów, by trenerka mogła wozić w kieszeni, albo w kieszeni czapraka

popatrzę na te bezlusterkowce  :kwiatek:
To małe i lekkie aparaty, ale z fajną optyką. Oczywiście cena zależna od obiektywów w komplecie, ale na początek można wziąć tylko jeden 😉
Kolezanka ma jakiegoś Olympusa, za aparat i dwa obiektywy zapłaciła chyba z 1600-1800 zł.
Oprócz zoomu aparat ma wbudowany telekonwerter, tak wiec mozna korzystać z wersji cyfrowej zbliżenia. Ogolnie bardzo fajna zabawka. 😉
jeśli ten Olympus to tylko szukaj  wersji PEN a nie OM D 😉 Nie wnikałam czym sie różnią technicznie ale ceną na pewno 😉
Kolezanka ma obiektyw 14-42 i 42-150 i wbudowany telekonwerter x2.
Teraz gdzieś mi mignęło ogłoszenie 1100 z tym krótkim obiektywem
Cześć Dziewczyny ( i Chłopaki, jeśli takowi są w tym wątku)  :kwiatek:

Zawsze bawiła mnie fotografia, ale nigdy nie wyszłam poza małe podręczne kompakciki, którymi zdjęcia robiłam z "automatu"  😉 Przeglądając jednak zdjęcia zarówno tu - na re-volcie, jak i np. na fb - przepadłam 😜 Jest tyle pięknych chwil, których nie jestem w stanie uchwycić (- no chyba, że faktycznie wszystko na ziemi i niebie sprzyja fotografowaniu 😉 )  🙁

Dlatego też od pewnego czasu chodzi za mną zakup porządnego aparatu. Z obecnymi umiejętnościami może porywam się z motyką na słońce, ale marzy mi się lustrzanka. I to wcale nie całkiem amatorska (oczywiście też nie profi 😉 ) - chciałabym sprzęt "na lata", który dałby mi możliwość rozwoju.

Przeglądam strony (Nikona i Canona), czytam ten wątek i niestety nie wiem już nic... body, obiektywy, jasne, do portretów, do ..., ..., 

Jak większość z Was - sprzętu chciałabym używać przede wszystkim do zatrzymywania chwil związanych z końmi i innymi zwierzakami. Chciałabym móc też robić zdjęcia na psich czy pieszych wycieczkach oraz krajobrazu 🙂

Obawiam się jednak, że sprzedawcy nie będą w stanie doradzić mi tak dobrze jak Wy - osoby często zajmujące się na co dzień fotografowaniem koni i zwierząt.
To Wy wiecie z jakimi problemami można się spotkać w pracy z końmi (warunki oświetleniowe, ruch itp.)

W związku z powyższym zwracam się do Was z prośbą co możecie polecić, na co zwrócić uwagę przy zakupie, w jaką klasę i parametry sprzętu celować, aby to wszystko miało prawo mieć ręce i nogi?

Facella   Dawna re-volto wróć!
10 stycznia 2017 12:12
Jaki masz budżet?
Wersja ok. 5 tys. zł: Nikon D300s + Nikkor 70-200mm f/2.8 (mój obecny zestaw)
Wersja ok. 2 tys. zł: Nikon D90 + Nikkor 70-300
Wersja ok. 1 tys. zł: Nikon D3000 + Nikkor 55-200 (mój 1. zestaw)
Do krajobrazu przydałby się jakiś szerszy kąt, ale myślę że na początek powinien wystarczyć nawet kitowy 18-55 (na allegro można dostać za 200zł kup teraz).
Wszystkie wersje zakładają zakup sprzętu używanego. Jak na czymś ciąć koszty, to wg mnie na puszce. Czyli lepiej kupić np. D3000 i Nikkoa 70-200/2.8 niż D300s i 55-200.
Facella,

dziękuję za odpowiedź!
Czy np. Canony wychodzą gorzej na tle Nikonów przy modelach nadających się do moich wymagań? - Wiem, że Ty chyba tylko na Nikonie pracujesz, ale może ktoś jest w stanie wyrazić jakąś opinię?

Jeśli chodzi o budżet to te 4-5tys. - oczywiście wolę teraz dołożyć, niż za jakiś czas żałować, że tego nie zrobiłam 😉

Biorę pod uwagę jak najbardziej używki (choć nowymi nie pogardzę jeśli coś w moim budżecie jest dostępne), jednak boję się jednego - jak sprawdzić czy sprzęt faktycznie jest w dobrym stanie (biorąc pod uwagę, ze to 1. lustrzanka)? 👀
Wiadomo, że pewnych rzeczy i tak się nie zobaczy, no ale...  😉
Myślę, że i Canon i Nikon to dwie porównywalne firmy. I z jednej i z drugiej znajdziesz coś dla siebie i żałować nie będziesz 😉
Ja mam Canona 700D ... kupiłam go z Sigmą18-250 3,5-5,6 Macro jako uniwersalny starter do nauki. Z czasem miałam obiektyw wymienić, ale dokupiłam 70-200 L 4 i zaczęłam szukać jakiegoś jaśniejszego szerokiego kąta do wnętrz, aby pozbyc sie tej pierwszej Sigmy. Jednak jest to super moim zdaniem wakacyjny obiektyw i na razie nie wymieniam. Nie mam do niego zastrzeżeń. Wakacyjnie sie sprawdza, nie musze zmieniac obiektywów i wozić całej torby gratów ze sobą, jest lekka, ma fajny zoom, celny AF, stabilizację... przy dobrej pogodzie robi sie tym naprawdę fajne zdjęcia. Tylko, ze ja mam aparat dla siebie, nie dla zarobku, wiec cieszą mnie ładne, naturalne zdjęcia a o wybitnych nie marzę 😉 L-ke dopiero wypróbuje 😉 jak na razie robi fajne portrety  :kwiatek: ale też obiektywem portretowym, stałką C 85, 1,8 zrobiłam koleżance kilka fajnych zdjęć z jazdy konnej. Było pochmurno, wiec skorzystałam z opcji chodzenia za koniem ale potrzebowałam jaśniejszego światła 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
10 stycznia 2017 19:43
Ja z Canona to mogę tylko 70-200/2.8L polecić, zupełnie się nie orientuję w reszcie. Od początku pracuję na Nikonie i dobrze mi z nim.
Kupiłam przez internet używany obiektyw i używane body. N 70-200/2.8 przez sklep interfoto.eu, gdzie oni wszystko sprawdzają sami i dają gwarancję na 3 lub 6 miesięcy. D300s na allegro, uwierzyłam po prostu sprzedającemu, że nie kłamie w opisie, poczytałam jego komentarze i nie miał wcale negatywów. Ryzyko duże i nie podjęłabym się go kupując droższy sprzęt.
z canona owszem 70-200/2,8 by był najlepszy, jeśli ciemniej no to wiadomo kultowa 70-200/4,
wiem, że polecana jest też taniutka 70-210/2,8 canona stary obiektyw ciężko do dostania ale podobno perełka, widziałam ostatnio nawet na allegro

z tanich body to można dorwać na allegro c40d (mam obecnie) - puszka z serii dwucyfrowej czyli lepsza eronomia, większa, więcej przyciskow na zewnątrz łatwiejszy do nich dostęp, drugi wyswietlacz itd.
Z droższych to pod względem AF do zdjęć reporterskich wygrywa 7d, pod względem pracy na wysokim ISO na pewno lepszy byłby 6d ale to już pełna klatka i funduszy trzeba miec sporo.

Tak na szybko🙂
Ja aktualnie zbieram na c 85/1,8, a potem jakiś wlasnie 70-200
85/1,8 jest świetny, tylko przeze mnie zupełnie nie wykorzystywany. Użyłam przez rok może z 5 razy... troche mało 😉  jakby co, chetnie odsprzedam nawet na raty 😉
Megane Mi od dawna brakuje czegoś dłuższego i jaśniejszego więc liczę, że ten 85 spełniałby rolę jako obiektyw portretowy i substytut krótkiego tele zanim na takowe będę mogła sobie pozwolić. Co do odsprzedania to jak będę na etapie kupna a ty dalej będziesz miała swój to chętnie się odezwę bo póki co jeszcz na liście kilka ważniejszych wydatków jest przed nim🙁
madmaddie   Życie to jednak strata jest
11 stycznia 2017 11:14
Facella,

dziękuję za odpowiedź!
Czy np. Canony wychodzą gorzej na tle Nikonów przy modelach nadających się do moich wymagań? - Wiem, że Ty chyba tylko na Nikonie pracujesz, ale może ktoś jest w stanie wyrazić jakąś opinię?



Odwieczny spor Canon vs Nikon to wybor jak pomiedzy blondynem a brunetem. Co komu pasuje.
W C. Celowalabym w puszki wlasnie 50/60/70D (40 już jest troche stary), albo 7D.
Patrzac na konkretny model popatrz sobie w necie co komu się psuje, jak często, ile kosztuje naprawa, etc. Sprzety bywaja awaryjne, dobrze przed zakupem sprawdzic serwis i sprawnosc napraw gwarancyjnych (jeśli nowy)
Pomacaj w sklepie. Duzy aparat jest dobrym podparciem dla dluzszego obiektywu (więc nie polecam xxxD), ale musi dobrze lezec w rece. Ja rozwazalam i Nikona i Canona, ale Canon lepiej lezal w rece. Jestem generalnie zadowolona, puszka ma już chyba 4 lata , a nawet nie mysle o zmianie, szkiel mi troche brakuje, ale pracuje nad finansami. Nie psuje się, nic jej nie jest, gumy nie odchodza, nie oszczedzam szczegolnie puchy  🙂

Jak do koni to 20-700 f/4 jest swietnym obiektywem jak za swoja cene (uzywki chyba za tysiaka chodza) i bedzie dobry na poczatek.

Zwroc tez uwage na to, ze Nikon ma jakis dziki system silnikow AF, w Canonie sprawa jest prosta- silnik jest zawsze w obiektywie.

Btw. Ja kupujac 60D w necie oszczedzilam tysiac w porwnaniu do ceny w sklepach stacjonarnych. Chyba faxtel to byl 🙂
Ancyk0991... dziś na fb w wątku ze sprzętem foto widziałam Canona 7D  z obiektywem 18-135 si. Stan bdb, nie filmowane, przebieg 5-10 tys zdjęć za 2.500,00.
Gdybym miała wolną kasę, to może bym wymieniła i ew obiektyw odsprzedała i moją puszkę i miałabym lepszy zestaw za prawie te same pieniądze. Ale moj 700D naprawde w niczym mi nie przeszkadza, choć to model amatorski, nic mi w nim nie brakuje, prosty, łatwy w obsłudze, troche ma dużo funkcji, które mnie drażnią, tzn nie korzystam z nich i nigdy nie bede. Nie czuje złego wyważenia w ręku z L 70-200 czy z innym obiektywem. Ogólnie miły i tani zestawik. Przez pewnie najbliższe 3 lata bedzie mi służył. Oczywiście jakbym miała teraz kupować aparat, pewnie bym zbierała na xD lub xxD ale fundusze miałam tylko takie, jakie miałam i nie uważam tych pieniędzy za źle wydane. (... dla amatora w zupełności wystarczy)

Dorzucam fotke wykonaną moim amatorskim zestawem. Tzn C 700D + L 70-200/4 w pochmurny dzień i wakacyjne robione uniwersalną Sigmą wspomnianą gdzieś tam wyżej przeze mnie (18-250)
Nie mam niestety zadnego programu do obróbki, wiec foty mam zawsze takie, jakie zrobił aparat, ew przytne lub rozjaśnie 😉




L w bdb świetle
http://re-volta.pl/galeria/foto/162770

Sigma 18-250 i odwzorowanie koloru wody

http://re-volta.pl/galeria/foto/162769

I jakieś wieczorne Sigma

http://re-volta.pl/galeria/foto/162771

Edit: zdjęcia skopiowałam z fb wiec są już słabej rozdzielczości

Facella tak w ogóle dzięki za pomoc (poprzednia strona) przy doborze obiektywu. Kupiłam L 70-200/4 bez stabilizacji i nie jest źle na ogniskowej 200, tzn jestem w stanie zrobić nieporuszone zdjęcie 😉 albo przynajmniej tak mi się wydaje
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się