Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)

Sivrite - napisałam na pv😉
Sivrite, tutaj jest cennik http://horseprofi.pl/index.php/dolacz , a mi koleżanka Salio polecała bo ponoć tam taniej 😉 Koniec końców w tamtym roku i tak nie udało nam się nigdzie pojechać, więc zrezygnowałam z klubu.
Sivrite, tutaj jest cennik http://horseprofi.pl/index.php/dolacz , a mi koleżanka Salio polecała bo ponoć tam taniej 😉 Koniec końców w tamtym roku i tak nie udało nam się nigdzie pojechać, więc zrezygnowałam z klubu.


"Wznoszenie" opłaty do FEI jest urocze. Szczególnie, że (jeśli się mylę, wytykajcie) to zawodnik płaci za licencję swoją i konia oraz paszport konia na zawody międzynarodowe. Klub w ogóle nie jest uwzględniony nawet w przepisach odnośnie opłat za takie zawody o tu. 300 za same regionalki i 450 za ogólnopolskie... I jeszcze ta stówa (nie wiem, za co) za międzynarodowe. Niezły biznes. Na razie najdroższy klub, o jakim słyszałam (ale pewnie nie słyszałam o wielu :P) brał 300 za ogólnopolskie dla osoby niekorzystającej z infrastruktury. Więc raczej podziękuję, bo jakbym chciała wystartować w ZO, to 450 + 120 za licencję, to już wolę zapłacić 730 i się z klubem nie chrzanić. : P

EDIT: Aaa, to ten klub, co współpracuje przy tych gadżetach (koszulkach, derkach) z tym uroczym "graffiti" z koniem. No, ładne, ładne, ale wolałabym coś tańszego, skoro tego klubu pewnie nawet na oczy nie zobaczę. : D

EDIT2: Doczytałam wszystkie gwiazdki, w tych 450 jest roczna licencja. Policzę i pomyślę. : )
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
05 stycznia 2017 18:54
Dla mnie to trochę bez sensu. Łatwiej po prostu podać składka roczna członka klubu tyle i tyle, każdy opłaca rejestracje i licencje (siebie i swoich koni) sam. Każdy wie ile ma płacić. Jeśli 450 zł zawiera licencję (to jest 130 zł) to wychodzi 320 dla klubu? A wydanie plastiku to 20 zł, czyli 300 dla klubu.
No właśnie dlatego nie lubię papierologii w PZJ-cie... Teoretycznie licencję powinien opłacać klub - większość tego nie robi. Ale tylko licencję, rejestrację siebie i konia i licencję konia już musi zawodnik. Więc po cholerę klub w to w ogóle angażować. Ja sobie po prostu liczę "ile muszę wtopić kasy na bezdurno, żeby zapłacić sporo mniej w PZJ-cie". Bo niby 300 złotych za cały rok to nie jest dużo, ale... Za co? Bo dla mnie to jest 300 złotych kompletnie za nic, skoro nie będę korzystać z infrastruktury, barw klubowych ani nawet zawodów organizowanych przez ten klub, bo rajdy organizuje u nas tylko jeden... Więc to "tylko" to jest "aż", jak sobie pomyślisz, że to za stempel.

EDIT: Constantia, i tyle samo chyba wyjdzie za licencję regionalną, z 300 dla klubu 300 dla klubu, bo licencja regionalna dla osób zrzeszonych jest darmowa. Dlatego mówię, że niezły biznes sobie kręcą. : )
I "licencja towarzyska" też jest spoko. : D Nie potrzeba żadnych dokumentów, żeby wystartować w zawodach towarzyskich? Spoko, pomożemy! : D
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
05 stycznia 2017 19:51
Ja rozumiem składki na rzecz klubu, bo klub jako taki musi sam zapłacić składkę, tylko że ja np płacę 60 zł na rok. Każdy nasz klubowicz płaci tyle samo i nie ważne czy ma swojego konia w pensjonacie czy jeździ w szkółce czy trzymają konia zupełnie gdzie indziej.
Ja rozumiem składki na rzecz klubu, bo klub jako taki musi sam zapłacić składkę, tylko że ja np płacę 60 zł na rok. Każdy nasz klubowicz płaci tyle samo i nie ważne czy ma swojego konia w pensjonacie czy jeździ w szkółce czy trzymają konia zupełnie gdzie indziej.


A klub ma licencję ogólnopolską? Bo sęk w tym, że rozumiem wyższą składkę, jak klub opłaca licencję, ale uczestnictwo w zawodach regionalnych zrzeszone zawodnika nie pociąga za sobą żadnych opłat...

A Horseprofi pisze o swojej licencji regionalnej tak:
Uprawnia do reprezentowania barw Klubu w zawodach regionalnych. Zgodnie z cennikiem opłat obowiązujących w OZJ Łódź (od 1 stycznia 2013), opłata obejmuje koszt rocznej licencji regionalnej zawodnika oraz koni których jest właścicielem.

Tyle, że z godnie z cennikiem opłat, na który się powołują:
Nie pobiera się opłat za rejestracje i licencje regionalne zawodników zrzeszonych oraz rejestracje i licencje koni, których właścicielami są członkowie klubów OZJ Łódź.

Więc no... Jeszcze niedomówienie, czy już kłamstwo? "Opłata obejmuje koszt rocznej BEZPŁATNEJ licencji"?
Sivrite - i to jest HIT!  😜
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
05 stycznia 2017 20:01
Zdanie wyżej na tej samej stronie z której cytujesz jest napisane iż "Klub" płaci również składki w OZJ Łódź i dlatego zawodnicy tych klubów nie płacą za licencje.


U mnie (inne województwo) w OZJ Klub płaci swoją składkę i zawodnicy swoje licencje.
Zdanie wyżej na tej samej stronie z której cytujesz jest napisane iż "Klub" płaci również składki w OZJ Łódź i dlatego zawodnicy tych klubów nie płacą za licencje.


U mnie (inne województwo) w OZJ Klub płaci swoją składkę i zawodnicy swoje licencje.


Tak, ale składki płacą kluby wszędzie. Nasz OZJ w takim razie jest na tyle fajny, że zwalnia z tych opłat zawodników, ale aż z ciekawości zaraz doczytam, czy kluby płacą więcej niż w innych OZJ-tach (acz nie sądzę : P ).

EDIT: A myliłam się, u nas się płaci więcej. Ale też trochę dziwnie, bo wszędzie klub płaci za rejestrację, a u nas tylko roczne. Nie zmienia to jednak faktu, że większość klubów bierze na klatę to, że składki muszą opłacić i uwzględnia to, że zawodnicy są z nich zwolnieni, a inni próbują sobie "odbić" składki zawodnikami. No ale nie jest to zabronione, w Horseprofi może się również tłumaczyć zniżkami, ubezpieczeniem i innymi duperelami. Jednak raczej znajdę coś tańszego. : P
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
05 stycznia 2017 20:29
Klub płaci za rejestrację pierwszy raz jak nazwa wskazuje, potem co roku składkę (u mnie jest to 200 zł) i w sumie to nie widzę opłaty rejestracyjne klubu tylko składkę. Licencja zawodnika (senior) 60 zł, licencja konia 60 zł. Rejestracja zawodnika (senior) 60 zł i konia 60 zł. Przy rejestracji jest zawsze najgorzej bo płaci się jednorazowo tę opłatę a potem tylko licencje.

Poza tym to już nie jest tak, że klub płaci za zawodnika. Kiedyś tak było kiedy startowano na klubowych koniach, bądź stadninowych. Teraz jeśli nie jesteś pracownikiem klubu lub stadniny czy stada, to płaci się za siebie. Niektóre kluby owszem robią to, ale tylko swoim stałym, zasłużonym bądź bardzo dobrym zawodnikom.
Klub płaci za rejestrację pierwszy raz jak nazwa wskazuje, potem co roku składkę (u mnie jest to 200 zł) i w sumie to nie widzę opłaty rejestracyjne klubu tylko składkę. Licencja zawodnika (senior) 60 zł, licencja konia 60 zł. Rejestracja zawodnika (senior) 60 zł i konia 60 zł. Przy rejestracji jest zawsze najgorzej bo płaci się jednorazowo tę opłatę a potem tylko licencje.


Tak, wiem czym jest rejestracja i licencja... Dlatego z pełną świadomością piszę, że na stronie naszego OZJ-tu nie widnieje w ogóle opłata rejestracyjna dla klubu. Jak również nie ma opłat za rejestracje i licencje zawodników i koni zrzeszonych. Dlatego twierdzę, że klub w ten sposób próbuje sobie zrekompensować wyższe składki. Ale w ten sposób rekompensuje sobie wszystkie składki... trzeba zawodnikami. Więc chyba troszkę drogo.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
05 stycznia 2017 20:36
No w sumie u mnie jak policzyć to 60 składka dla klubu, 60 licencja zawodnika, 60 licencja konia =180 za region.
Sivirte, chyba najtańszym klubem jest Bractwo Konne św. Marcina. opłata roczna to 120 zł. Ubezpieczenie jednak płacisz na własną rękę. Tu jest składka klubowa i możesz startować w ich barwach. I nie musisz trzymać u nich konia. 😉

Wszystkie inne jak pytałam to są droższe.
Ja parę lat temu należałam do Rancza w Dolinie. Nie wiem jak to teraz tam wygląda, pewnie jak wszędzie tam też składki poszły w górę.
Orientujecie się może, gdzie znajdę stajnię w Łodzi (niestety nie mam prawa jazdy, więc ciężko będzie mi dojechać poza zasięg MPK) w której prowadzona jest hipoterapia? Wkopałam się w pisanie pracy licencjackiej na temat hipoterapii w rehabilitacji osób z mózgowym porażeniem dziecięcym, przeszukałam internet ale wszędzie, gdzie dzwonię okazuje się, że numer już dawno nieaktualny. Nie chciałabym krążyć godzinami w tramwajach, szukając czegokolwiek. Muszę rozdać kilkanaście piętnastominutowych ankiet na temat postępów w procesie rehabilitacji rodzicom dzieci i jak najszybciej przerobić to na wyniki badań 🙄
będzie ciężko. Wiem, że hipo prowadzi stajnia w Jedlicze A. Ale mpk Ci tam nie dojeżdża, trzeba poszukać jakiś busów.
Stajnia Rajkonik z Dobrzania, znajdziesz ich na FB, łatwy dojazd busem.
Wydaje mi sie, ze hipo prowadzi tez stajnia Fundacja Fun Farma na ul Beskidzkiej w Łodzi🙂
Witam ,

Czy ktoś z okolic Łodzi ( raczej z północnej części ) jest może zainteresowany wizytą Tomka Świątka do kopyt w przyszłym tygodniu ?
Moze ktoś chciałby korzystać z jego usług , bo pomaga mi aktualnie z moim koniem ( rewelacja🙂😉  i przydałby się ktoś jeszcze żeby nie były to indywidualne wyprawy
Czy ktoś z re-voltowiczów wybiera się na Szarżę na Piotrkowskiej w tą niedzielę?
Jeśli tak, to zapraszam do współpracy. Będę wykonywać zdjęcia przed przemarszem, mniej więcej od godz. 11. Jeżeli ktoś jest zainteresowany, zapraszam na PW  :kwiatek:
Jeśli ktoś nie ma jeszcze transportu dla konia na Wielką Szarżę w Łodzi lub chciałby wypożyczyć koniowóz na kat.B na tą okoliczność zapraszam do kontaktu pod 535-360-318 🙂
szukajka wypluła tylko stare posty, więc może jest jakaś aktualizacja. rymarz potrzebny. do ogarnięcia wypełnienie poduch podbicia i zeszycie fragmentu w przystulicy.
Ja niestety na dopchanie poduszek musiałam zostawić u rodziny w Wawie, żeby na Służewiec zanieśli.
po cichu liczę, że może uda się bez wysyłki, żeby dokładnie pokazać o co mi chodzi. 😉 jeśli się nie uda to poleci siodło do Pleszewa. Do Daw-Maga lub Andersza.
Ja dosłałam zdjęcia na koniu i telefonicznie tłumaczyłam, jak już rymarz miał siodło w ręku. : )
w razie czego pozostaje takie rozwiązanie. :kwiatek:

edit: mogę się jeszcze zapytać ile Cię kosztowało dopchanie poduszek na Służewcu?
Kahlan daj znać jak coś znajdziesz  :kwiatek: Też mam siodło do szycia, na szwie przy poduszkach.
Spróbujcie tu http://mrleather.org/pl/KONTAKT/ na pewno nie odmówi
Dzięki piotr6309 🙂 Dzwoniłam, może coś da się zrobić.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się