Kącik Rekreanta cz. X (2017)

A ja zakładam skórzane spodnie. Takie jak na motor. Można za grosze dorwać w ciuchlandach. Pod spód leginsy/termogacie/grube rajstopy - w zależności od temperatury. Super patent, bo nie przewiewa, nie przemaka od razu a oddycha.
Nie mam tylko pomysłu na dłonie. Dwie-trzy pary rękawic uniemożliwiają zrobienie czegokolwiek a w jednej parze, nawet bardzo grubej natychmiast marznę. I to tak, że przestaję czuć cokolwiek. Poza tym niewiele umiem zrobić nawet w cienkich - nawet nie zapnę sprzączki. A jak już na chwilę zdejmę to potem nie mogę rozgrzać.
wątek zamknięty
Jedyny plus zimy, to fajne zdjęcia  😉
Pozdrawiamy z zamarzniętego śląska  😀
wątek zamknięty
wątek zamknięty
anai - chciałaś zdjęcie gniadej.
Tadam:   😁

Generalnie gniada zmieniła gatunek z konia na mamuta  😎 Jest gruba, brzuchata, futrzasta, z nieogarniętą grzywą (nie mam mocy zaplatać warkoczy w tych temperaturach, tam nie ma ciepłej stajni żeby się schować i palce by mi odmarzły). Ja sobie szukam pretekstów żeby nie wsiadać, bo po całym dniu pracy przy koniach w tych temperaturach, wsiadanie na swojego ogona jest ostatnią rzeczą na jaką miałabym ochotę 😉 Niemniej tak czy tak podłoże jest tragiczne, gruda, lód, nie mamy hali więc tylko stępować się da - wolę więc juz iść pieszo niż wsiadać, bo chociaż się trochę rozgrzewam... jutro ma być mniejszy mróz, to może w końcu się na nią wgramolę na te pół godziny spaceru, bo nie siedziałam na niej z miesiąc.
Byle do wiosny... mam już w głowie cały wielki plan odchudzania i rzeźbienia  😎

Jeszcze dodam, że Branka prawie doleczyła ścięgno i niebawem wróci do stada 🙂 mega się cieszę, bo widzę że jej smutno na osobnym padoku.

galopada_ - jaki on piękny  😍
wątek zamknięty
wera5510, zdjęcie z galopu na ścianę- wow!
wątek zamknięty
branka, no nieźle, faktycznie wygląda mamucio 😉 dużo konia do kochania!
galopada_, cudna fotka!
wera5510, faktycznie,  zdjęcia piękne.
SzalonaBibi, a skóra nie robi się sztywna na mrozie?

wątek zamknięty
anai - dokładnie, postanowilam nie przejmować się jej tuszą, jest teraz taką kochaną przytulanką, że przyjeżdżam i się tulę do tego mamucika  💘 i ona to uwielbia, kiedyś była mniej dotykalska, ta zima zrobiła z niej pluszaka duszą i ciałem  😁  i choć tęsknię za regularną jazdą to w końcu zima się skończy a tak też jest fajnie 🙂
edit - i to co mnie mega cieszy, to zrobila sie wreszcie dojrzałym koniem jeśli chodzi o zabiegi pielęgnacyjne, ot głupie struganie kopyt, nienawidziłam jej kiedyś robić a teraz super współpracuje, nie myśli już od odasadzaniu się itp.  liczę, że na wiosnę i pod siodłem głowa będzie spokojna 🙂 albo przyjdą ruje.... i znowu nie będzie się zatrzymywać  😂
wątek zamknięty
Zdecydowanie termobielizna i softshelle na polarze roxxx 🙂
Ja o dziwo w tym roku daje rade bez termobutow, oficerki Ariata jakims magicznym sposobem grzeja nozki  😍

wera5510 super zdjecia! na sciane jak nic, tylko oprawiac 🙂
branka oooooo jaka kulunia  😜 sam plusz 😀
galopada faktycznie piekny, ma plowa grzywke czy mi sie zdaje? 🙂

My juz po przeprowadzce 🙂
Mam teraz konia 10 min od pracy i 20 od domu ^^ przyjemnie, warunki fajne i hala w budowie, wiec oczekuje bardzo 😀
Wczoraj bylismy na pierwszym spacerze do lasu, troche dynamit pod tylkiem, ale mam nadzieje, ze sie ogarniemy na spokojnie 😉

Pozdrawiam z nowej stajni 😀
wątek zamknięty
darolga   L'amore è cieco
09 stycznia 2017 10:20
Malaaa - kariery mu nie wróżę zawrotnej, po ojcu ma tylko kolor  😁 ale będziemy próbować  🏇

wątek zamknięty
darolga próbujcie, próbujcie! trzymam kciuki i przesyłam trochę mocy od ojczulka!  😁 😁
wątek zamknięty
SzalonaBibi, a skóra nie robi się sztywna na mrozie?


Odrobinę, ale jak się w miarę miękkie kupi to nie przeszkadza. Sprzedałam patent teściowej (ona jeździ niezależnie od pogody w teren, ostatnio dwa konie - twarda babka) i jest bardzo zadowolona. Dodatkowo śnieg strącany z gałęzi nie moczy kolan!
wątek zamknięty
Bardzo prosze o magiczne revoltowe kciuki...mamy giga kulawizne z opuchlizna, rtg czyste, sciegna cale, ale plyn z pochewki metny bardzo... trzymajcie co sie da za malego  🙁
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
11 stycznia 2017 12:29
No nieeeeee! 🙁
Czymam!
wątek zamknięty
O mamuniu faith jak to się stało? Nagle tak? Mocno trzymam, żeby szybko minęło 🙁
wątek zamknięty
Zuziasta   Zakupoholik na odwyku...
11 stycznia 2017 12:40
faith, trzymam! Będzie dobrze! Może tylko tak strasznie wygląda... 🙁
wątek zamknięty
Trzymamy!! Nie ma innej opcji, musi być dobrze!!

Ja po cichu wpiszę się do wątku na nowo w tym roku 🙂
Aktywny rok mi się zapowiada, łącznie z 4 końmi do jazdy, a może i więcej 🙂
Przedstawiam jednego cukiereczka, który po wstępnej zajazce we wrześniu obecnie cieszy się zimowym dzieciństwem 🙂
wątek zamknięty
Faith Ale pechowa przeprowadzka 🙁 Kciuki są! Tak po cichu zapytam przy okazji: gdzie teraz stoisz?
Aniaagre: Piękności!
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
11 stycznia 2017 18:42
Faith o rety 😕 Trzymam kciuki za Was 😍
wątek zamknięty
faith, są kciuki!

U nas Lars dziś przeszedł kolejne badania... raczej mamy rao, chociaż na wymazy trzeba poczekać. Poza tym lekkie zaczerwienienia na śluzówce żołądka (ale bez nadżerek) i niedomykalność zastawki.

W ogóle dziwny dzień. Znaleźliśmy człowieka na poboczu w lesie, w śniegu. Dzwonię na 112, a tam bardzo niemiła pani zrypała mnie z góry na dół. Bo nie potrafiłam podać DOKŁADNEGO adresu (wytłumaczyłam, jaka droga... ma ona około 5km, nie da się zabłądzić, ale nie podałam nr słupka!), poza tym nie określiłam obrażeń "pacjenta". Na karetkę czekaliśmy 30 minut. Gdyby nie fakt, że w samochodzie zawsze wozimy derki, to moglibyśmy tylko patrzeć, jak facet zamarza. Droga dość uczęszczana. Zatrzymały się całe dwa samochody. Oba z pytaniem, czy potrąciliśmy gościa.
wątek zamknięty
Faith Współczuje takiego początku, trzymam kciuki 🙁
Met No co ty mówisz, co za znieczulica. A na 112 powinni chyba wiedziec, że ludzie to nie google maps. Widac derki nie tylko koniom pomagają.
wątek zamknięty
wera5510-piękne zdjęcia, szczególnie te z galopu 🙂
galopada_, 😍
faith- dużo zdrowia! Trzymam kciuki, a Gruba kopytka 🙂



I My się załapałyśmy na zimowe fotki na pastwiskach, niestety utwierdzam się w przekonaniu, że koń wygląda lepiej beze mnie na plecach 🤣 Podłoże na hali zmarznięte na kamień, nie ma jak trenować na Sopot 18-19.02, a podobno ma być licencja, a my nie jesteśmy naskakane 🙁 Czarno to widzę, poproszę o lekką odwilż.
wątek zamknięty
Rudy ma super fryzurę  😁
wątek zamknięty
Dzieki za kciuki i prosze o dalsze...
Poki co wersje sa 2, albo infekcja w pochewce sciegna albo naderwane/zerwane sciegno zginacza glebokiego.
Pacjent jest bardzo dzielny i grzecznie znosi zabiegi, czuje sie dzis lepiej, no ale po takiej ilosci lekow, to sie nie dziwie...
Musze byc dobrej mysli i koniec, kon ma apetyt, wiec mam nadzieje, ze bedzie mial sile zeby walczyc.
wątek zamknięty
faith Nawet nie zdążyłam jeszcze pogratulować a tu taki klops. Współczuję i trzymam kciuki. Czasem trudne początki, owocują w  późniejszym czasie. Będzie dobrze!
wątek zamknięty
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
12 stycznia 2017 22:25
faith, kciuki ode mnie.

Mój młody póki co złapał kaszel i wyrósł z siodeł więc i tak i tak się lekko lonżujemy.

I co ciekawe wyrósł z derek  😲 🤣
Dzisiaj wrzuciłam na niego derkę w której chodził w zeszłym roku i się okazało że pośladki seksownie wystają  😂

wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
13 stycznia 2017 07:40
faith, o żesz mada faka! Ale jak urwany, gdzie? Jak? Przecież z tego co opisywałaś to ledwo się przenieśliście i nie wprowadzałaś jakiegoś morderczego treningu i obciążeń!  😵
Trzymam kciuki, a Kulisty kopytka, żeby się okazało że to jednak jakaś pierdoła!
wątek zamknięty
faith, kurczaki,  trzymam kciuki,  żeby to nie było nic poważnego. Siwy po przejechaniu do mnie powiesił się na drzwiach boksu i zaczęliśmy znajomość od dwóch tygodni L4.
Windziakowa, zdjęcia super, ale zimno mi jak patrzę na gołe konie na mrozie.
aniaagre, śliczny!

Ostatnie zawody,  dumna jestem z synka,  w końcu 130 na zero. W drugiej fazie nie wytrzymałam do ostatniej  😉


 

wątek zamknięty
Dzielny koń  😍 I dzielne gołębie  😁
wątek zamknięty
anai, super wyglądacie. Bardzo profi  😍
wątek zamknięty
anai, dzięki.. A siwy to się top maszyna zrobił, bardzo przyjemny dla ok  😍
Faith, trzymam kciuki żeby to nie było nic poważnego..
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.