Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Słuchajcie, mam dylemat. Wieziemy konia pod koniec stycznia na Mazury i nie wiem co zrobić z Sarą. Zimno, cała logistyka i fakt, że to z przyczepą pewnie 4h w jedną stronę i 4 w drugą, przemawia za tym żeby Sarę zostawić w domu. Z kolei fakt, że ona nic nie je, a na sam widok butelki dostaje spazmów, przemawia za tym żeby ją jednak na tą eskapadę wziąć. Miotam się i nie wiem co zdecydować. Co radzicie?

bera7 super Nelka gada 🙂 Jestem wprawdzie przyzwczajona, że 2-latki mówią pełnymi zdaniami i używają słów, których ja nie znam, ale wiem, że to nie jest norma 🙂
U Nas podobnie....nocnik nie został użyty ani jeden raz - wyłącznie nakładka no i fascynacja gaszeniem pożaru na stojąco🙂 Dziewczyny - spokojnie - przyjdzie czas to odpieluchowanie nie może się nie udać🙂 u nas zajęło 5 dni i od tej pory ZERO wpadek! tj. nigdy nie było akcji zapomnienie w zabawie np. ale pewnie dlatego, że to był dobry czas - wcześniej podjęłam jedną próbę (rok i 11 miesięcy chyba) i to było dla Jurka za wcześnie. A 2 lata i 2 miesiące okazały się strzałem w dziesiątkę! Powodzenia i optymizmu - nie ma się co schizować opowieściami o daaaaawno odpieluchowanych dzieciach w rodzinie i wśród znajomych:P jestem pewna że większość z nich jest mocno przesadzona - Jurek chodzi od września do przedszkola i są dzieci w jego grupie, które na drzemkę mają pieluchy więc luuuuuz🙂
dea   primum non nocere
09 stycznia 2017 20:10
maleństwo - kibicuję wam niezmiennie 🙂 gratuluję pierwszych kroków.
Moja malutka przyniosła mi "mojego" pluszowego kota i uciekła. Położyła się teraz w drugim pokoju, przy tv z bajkami. No, jest to jakaś metoda... Pozytywnie, że nie domaga się przyjścia do mnie.
Zwykle między 19 a 20 już śpi, a teraz słyszę, że "nie chce jej się spać". Ciekawe o której padnie.
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
09 stycznia 2017 20:20
Dzionka, Wysłać konia sprawdzonym transportem samego 😁 😁 😁
dea   primum non nocere
09 stycznia 2017 20:27
Na podobnym etapie zapakowałam i puściłam futro z siostrą. Transport też zaufany. Jak masz kogoś zaufanego to faktycznie dobra opcja.

Maluch śpi, no nie wierzę, że tak łatwo poszło  😲 Ciekawe jak z pobudkami będzie, ta o 5-6 obowiązkowa co noc była...
Kurde, co ja bym bez rv zrobiła 😀 Dlaczego ja na to nie wpadłam? Mój mąż pojedzie więc zacieśniać stosunki z tatą na cały dzień, podobno sytuacje ekstremalne (2 laików i wielki Dzion) zbliżają 😁
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
09 stycznia 2017 21:04
Dzionka, oj bez przesady, mój mąż też niekoński a z musu został świetnym transporterem koni ostatnio  😜 woził w tym sezonie całe moje przedszkole bez mojego udziału  🤣 🤣 w tym wesołe, jajeczne trzylatki  🏇
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
09 stycznia 2017 21:06
Ol jee, uwielbiam jak cala trojka chce cos na raz. o 21 z minutami zaliczylismy zbiorowe ryki- Kuba, bo Kuba, Rozka, bo ja Kuba obudzil, a Jasiek bo 'on nie wie' co. Maz robil podejscie do kazdego, co konczylo sie potegowaniem spazmow, wiec musialam kazde po kolei przejac, uspokoic i uspic. Dobrze, ze ich kurde nie ma wiecej... Bonusowo dzisiaj bylam sama 12h z ferajna, wiec zapowiedzialam, ze do rana mam ich dosc.

Dzionka, taaa, z cyklu 'proste rozwiazania sa dla ludzi bez wyobrazni' 😁


Dzionka, ja z Nelą 8 miesięczną pojechałam za Wrocław konia kupić w lutym. Dała radę. Ale faktycznie najprościej wysłać panów z koniem i tyle.

Szafrowa ciesz się, że nie czworaczki. 😉 wytrzymujesz jeszcze tak w ogóle? Czy już wiórek jesteś?
maleństwo   I'll love you till the end of time...
09 stycznia 2017 21:17
Dzionka, dadzą radę. Mój tata ogarnął sam, z panem od transportu tylko, Łosia w i ze szpitala, ja zostałam w domu. W stajni jednej i drugiej też zawsze ktoś pomoże.
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
09 stycznia 2017 21:45
szafirowa, Czasem innych rozwiązań nie ma. Kiedyś na pewno nie puściłabym konia "samego z kimś". Musiałam z nim jechać i trzymać go za kopytko, przeżywając jak mrówka okres. Życie weryfikuje wszystko, szczególnie jak się dużo z końmi jeździ to sprawa powszednieje (choć mój mąż teraz już teraz bardziej koński niż kiedyś, trochę już konie woził z moim udziałem wcześniej, więc nie jest taki zielony...). Ale tak na poważnie teraz, mi chodziło o jakiś normalny, profesjonalny transport, który Dzionka mogłaby zamówić. Dysponuję namiarem na firmę, z którą naprawdę bezpiecznie i mega profi jeżdżą konie w każdy zakątek świata. I wcale nie jest tak drogo jakby mogło się wydawać. I odpada problem co zrobić z dzieckiem, a koń w dobrych warunkach jedzie pod wskazany adres.
efka, tylko ten tego, urządzamy właśnie mieszkanie i każdy transport, który jest droższy niż wynajęcie przyczepy, obecnie przerasta mnie cenowo 😀 Ale wiem o czym mówisz, nagle rzeczy niemożliwe do wyobrażenia sobie stają się zupełnie akceptowalne - bo nie da się rozdwoić, bo dziecko ważniejsze niż koń, bo się czegoś fizycznie nie da zrobić.
szafirowa, nawet o tym gadałyśmy, jak ostatnio u Ciebie byłam. Kiedyś płacz dziecka i brak reakcji był dla Ciebie niewyobrażalny. A teraz? No masz trójkę, jesteś jedna - któreś czasem musi popłakać, bo zajmujesz się innym, życie 🙂

Ej, Sary mamoza przeszła w coś dziwnego. Nie mogę się z nią bawić, nie mogę jej usypiać, bo... ma jeden cel - wspinać się na mnie, wczepiać się we mnie, dawać mi mokre całusy, SKLEIĆ się ze mną najchętniej. Witek znów ją uśpił w łóżeczku w 3 minuty, przy nim nie wstaje w ogóle. A jak ja siedzę przy szczebelkach to nie ma opcji żeby 3 sekundy uleżała, wstaje i wyciąga do mnie ręce.
Lotnaa czy Ty nie pisałaś, że Hania ma teraz coś takiego? Że wisi na Tobie i jęczy 😀?
dea   primum non nocere
10 stycznia 2017 02:32
...no i d. zimna. O 3 am pobudka i płacz: mama tu ma byyyyć! stwierdziłam, že nie będę jej stresow dokładać w okolicznościach wirusowych - szalik na twarz i dostała cyca... pewnie i tak będzie chora...
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
10 stycznia 2017 07:47
efka, Dzionka, ehh, szum komunikacyjny- zupelnie nie chodzilo mi o to, ze puszczanie konia samego to brak wyobrazni, tylko o to, ze jak sie ma duzo wyobraznie i wymysla tysiace mozliwych rozwiazan to najtrudniej wpasc na te najprostsze (jak tu- po prostu zostac z dzieckiem w domu).
Moj kon beze mnie zrobil sporo kilometrow ;-)
maleństwo   I'll love you till the end of time...
10 stycznia 2017 07:55
Eeej, a ja dokładnie tak zrozumiałam, jak, szafirowa, piszesz! Napisałaś czytelnie 😉
szafirowa, nie nie, ja zrozumiałam o tych prostych rozwiązaniach 🙂 To o zmianie podejścia to tak na marginesie, bo i naszych koni i dzieci się tyczy.
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
10 stycznia 2017 08:21
szafirowa,  aaaa! No właśnie. Dzionka nie marudzić zostać. Ewentualnie konia im zapakuj i niech jadą a Ty z małą do domu... 

Wybaczcie mi  ciężkie myślenie, w głowie mam głównie piosenkę tupu tup po śniegu, pisałam to po tym jak usnęłam usypiając Oliwkę 😉
Hahah, maleństwo, dzięki za podsumowanie, faktycznie pielucha jeszcze przede mną  😂

Czytam o waszych przebojach z zasypaniem, jedzeniem, odpieluchowaniem, a i tak nie mogę się doczekać tego wszystkiego...kobieca psychika jest mocno zwichrowana 🤣
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
10 stycznia 2017 08:33
sienka, ja caly czas na Ciebie czekam! Dzionx juz zna droge ;-) Potem bedziesz mogla zrobic 'uff, urodze tylko jedno' ;-)
szafirku niech no tylko zacznę funkcjonować bez wiecznego 'zaraz rzygne'...i przybywam! 😜 mam wielką nadzieję że ten czas już niedługo nadejdzie.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
10 stycznia 2017 08:50
Dzionka, a wy ciągle na jednej drzemce? Jak Sara teraz wytrzymuje? I o której chodzi spać?
Pokaż jakiejś zdjęcie jak "łazi" 🙂

Co do włażenia na mnie - no właśnie! Aaaaa! Strasznie to irytujące, bo za bardzo nie widzę w tym sensu - tu nie chodzi o przytulanie, tylko o jakieś jęczenia. Czasem pokazuje na coś, w znaczeniu "zanieś mnie tam", ale nie zawsze. Nie daje się normalnie z nią bawić, bo wisi i wisi.
Na szczęście, dopukać, wczoraj było ciut lepiej. Zobaczymy.

sienka, odwiedzaj, szalej, korzystaj póki możesz, później będzie trudniej!
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
10 stycznia 2017 08:50
Ja jak Was czytam to tylko utrzymuję się w przekonaniu, że jedno wystarczy 😁
Pamiętam, jak Raja miała taką mamozę, że wisiała na mnie non stop- raz od 6 do 9 miesięcy a później w wieku 3 lat jak się przeprowadziliśmy. Myślałam że zfiksuję psychicznie 😵
ash   Sukces jest koloru blond....
10 stycznia 2017 09:10
szafirowa, ja nie wiem jak Ty to robisz! Serio! Ja wieczorem wymiękam i chce uciec daleko.
Przysięgam ze jeszcze kilka takich wieczorów i wyskoczę przez balkon .

Gdzie jest moje zasypiajace ok 20:15 dziecko???!!!
Oooo Szafirowa- jak będziesz parzyć herbatę w wielkim dzbanku, to i ja się piszę na filiżankę  😎 😀
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
10 stycznia 2017 10:40
RaDag, herbate, kawe, pol litra- co tylko sobie Pani zyczy :-) Juz Ci nieraz pisalam, ze masz w koncu przyjechac!

A wiosna/latem musimy zrobic sobie taki wiekszy zlot (czarownic 😁 ), ja oczywiscie sluze goscina :-)
Zlot byłby świetną sprawą 🙂 Nie mogę się doczekać
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
10 stycznia 2017 12:52
patrzcie jakie "dorosle" dziecko mam....




drugi dzien adaptacji za nami...jutro robimy krotka separacje ( ok, dziesiaj bylam w kiblu i totalnie to olal ... 😁 )

matko, ale mam stresa  😵
Lotnaa   I'm lovin it! :)
10 stycznia 2017 13:46
Gienia, i jak wrażenia?
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
10 stycznia 2017 14:32
Gienia, i jak wrażenia?


Super! Świetna atmosfera, fajni ludzie, robia to naprawdę wszystko super. Mysle, ze mimo tych całych perypetii z szukaniem to teraz trafiliśmy w super miejsce i Gabrys sie tam odnajdzie. Bo wkoncu najważniejszy w tym wszystkim jest on, ja juz pogodzę sie z kasa jak bede miec szczęśliwe dziecko.

Mysle ze najtrudniejsze dla Gabrysia jest nauczenie obchodzenia z hałasem. On miał bardzo spokojne zycie do teraz i widać, ze jak jest głośno to mu to nie leży...
Gienia-Pigwa
Fajnie ze jestes zadowolona.
Gabrys wyglada na strasznie spokojne i sympatyczne dziecko  😜
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się