pielęgnacja i stylizacja włosów, fryzury

amnestria, no proszę Cię! Ty bez loków... to nie Ty! 😀
amnestria, jest deal 😀
ashtray, a jak? 😀

Żeby nie było- jak suszę bez suszarki to się kręcą, jak zmoknę też, ale już lokówką to mam efekt na kwadrans.
Anyone? 🙂
czy jest tu jakaś kręconowłosa mogąca polecić jakiś lakier do wlosow? tzn. włosy kręcą mi się mocno same z siebie zalezy mi żeby lakier dodawał objętości, nie sklejał i nie robil hełmu 😉
Czy ktoś robił samodzielnie keratynowe prostowanie? Jakieś wskazówki?
Obcinać najpierw końcówki, czy wyprostować i ewentualnie później udać się do fryzjera?
U mnie nie wazne jak susze, czy zmokne, zawsze za idealnie proste. Tez chętnie wymienie sie na jakies loki! 🤣
Sisisa, Polecam obciąć przed końcówki, ale jeżeli masz w glowie jakąś konkretną fryzure to łatwiej ją będzie dopasować po.
A ja właśnie tydzień temu prostowałam włosy w salonie zajmującym się tylko tym zabiegiem i dziewczyny polecają podcinać włosy po zabiegu, po pierwsze widać wtedy które włosy są trupami i keratyna nic już im nie pomoże, po drugie (i tutaj ja byłam w takiej sytuacji) po keratynie włosy są tak proste, że widać każde krzywo przycięte pasmo.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
05 listopada 2016 20:22
odświeżyłam się
w życiu bym nie pomyślała ze kiedyś się pokażę w takim wydaniu  😂
Pomocy! 🙇 Jaka odżywka na elektryzujące się włosy? :kwiatek: Wymagania: do nałożenia na noc i szybkiego spłukania rano, ewentualnie do nałożenia po porannym myciu na zaledwie kilka minut, bo więcej wtedy nie mam. 😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
01 stycznia 2017 12:01
dobra
jest nowy rok, a ja zawsze chciałam mieć krótkie włosy. raz się żyje, kłaki odrastają, cóż się może złego wydarzyć
czy dobrze myślę, że taka fryzura:
[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13435569_1212677188773187_4546107044773236482_n.jpg?oh=bbfd49bec94799bc34b72c58384d8957&oe=58E346FD[/img]

wyjdzie na włosach "nieobfitych"?
i czy ktoś poleci fryzjera w Katowicach, który się mną odpowiednio zaopiekuje?
:kwiatek:
Dziewczyny, jak się nazywa firma robiąca szampony i odżywki, która jako logo ma taką panią w kapeluszu?  😀 To jakaś stara firma, bo pamiętam ją z dzieciństwa
madmaddie   Życie to jednak strata jest
08 stycznia 2017 10:58
Mrs. Potter's?
Ma ktoś/używał pięlęgnicy do włosów? Jak spostrzeżenia? Zaczęłam interesować się "tematem". Proszę o wypowiedzi tu lub na PW

madmaddie,
tak! dzięki  😀
Czy jest tu ktos kto farbowal z ciemnego blondu na siwy, prawie bialy kolor?
Ja schodzilam z czerni na srebrny, ale nie do konca dotrwalam 😉
Doszlam do bardzo jasnego blondu w zimnym odcieniu 🙂
mils   ig: milen.ju
09 stycznia 2017 17:02
Dziewczyny pomocy!Moje włosy ostatnio (no, nie tak ostatnio, ale od niedawna wzięłam się za siebie na porządnie) przeszły same siebie i nawet nie potrafię już powiedzieć czy są proste, czy falowane, czy jeszcze jakieś inne? 
Jak byłam mała miałam włosy prościuteńkie. Jako nastolatka miałam włosy wiecznie napuszone, same się mocno falowały, czasem były nawet trochę kręcone. Od ponad roku są... Bardziej proste niż falowane, aczkolwiek nie potrafię ich rozgryźć. Gdy są mokre po myciu są troszkę falowane i jeśli tak wyschną - lekko się falują. Robią się prawie proste jeśli na noc będą rozpuszczone. Jak na mokro rozczeszę i tak wyschną - są prawie proste, ale napuszone. Po potraktowaniu olejem arganowym trzymają się proste raczej, ale puszą się po jakimś czasie. Pisząc "prawie proste" mam na myśli, że nie są tak proste jak po prostowaniu, ale zdecydowanie nie są to też włosy falowane.
Są jakieś miejsca, w których mogę zdiagnozować swoje włosy i dobrać odpowiednią dla nich pielęgnację? Czy mszę to robić na własną rękę? Jeśli tak, to bardzo poproszę o odesłanie do odpowiednich artykułów/wpisów. "kwiatek:

edit. Powinnam dodać słowo o dotychczasowej pielęgnacji. Za czasów, kiedy były takie falowane i w ogóle straszne spróbowałam OMO. Wytrzymałam chyba 2-3 miesiące, ale włosy przetłuszczały mi się po kilku godzinach od mycia, nie wytrzymałam i odstawiłam tą metodę pielęgnacji. Aktualnie: nie mam jednego szamponu, używam takiego, który w danym momencie nie robi mi z włosów siana. Z odżywką to samo. Po myciu zawsze wygładzam olejem arganowym albo jedwabiem. Doraźnie używam np. Zoxinu (łupież jako objaw AZS).
mils mam dokładnie takie włosy jak Twoje, historia identyczna  🤣 moje robią się proste tylko przy olejowaniu olejem kokosowym (który kiedyś zupełnie mi nie pasował) - najlepiej na całą noc, myję szamponem na objętość (przetłuszczająca się skóra głowy) i od ucha kładę odżywkę z olejkami Isany (tania i dobra) i po lekkim podsuszeniu i rozczesaniu mam włosy idealnie proste 🙂 końcówki zabezpieczam serum do końcówek z Isany, chociaż moim faworytem jest Elseve Moc Olejków (chyba, nie jestem pewna bo jest kilka wersji) i lubię w nim to, że nie obciąża włosów a z Isaną trzeba uważać 🙂 Z blogów o włosach polecam Anwen i Blondhaircare 🙂
mils masz szorstkie włosy w dotyku czy gładkie? Jeśli szorstkie to nie stosuj oleju kokosowego, bo tylko szorstkość pogłębi.
Ja mam włosy kręcone, szorstkie i puszące się (bo suche, ot co) i jest jedno serum, które staje na wysokości zadania - PostQuam Diamond Age Control. Wygładza włosy i sprawia, że się nie puszą, do kupienia tylko telefonicznie. Do tego maseczka Estel Keratin, ale ja stosuję przed myciem (nakładam na rozczesane włosy i sobie łażę 3-5 minut i do mycia). Ostatnio wypróbowałam radę o oliwie - na włosy nałożyłam oliwę roztartą w dłoniach - tylko nie na same nasady, tylko na włosy, które są w kitku - i po kilku minutach normalne mycie + odżywka + serum. Włosy są błyszczące, gładkie i wyraźnie dostały kopa odżywieniowego, nie wiem tylko jak to się będzie sprawdzać u kogoś, komu z natury włosy się szybko przetłuszczają.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
11 stycznia 2017 18:26
Rozważam zrobienie delikatnej trwałej, bo od zawsze marzyly mi sie delikatnie falowane włosy. Czy ktoś taka robił i może się podzielic spostrzeżeniami? :kwiatek:
Wiem, ze to niszczy wlosy- czy trzeba się liczyc z późniejszym cięciem na krotko? Czy z odpowiednia pielęgnacja da rade?
Bischa   TAFC Polska :)
29 kwietnia 2017 16:13
Poszukuje dobrego fryzjera, który dobierze mi fryzurę, kolor do mojej twarzy. Warszawa, ktoś coś?
Bischa wsiadaj w Ryana do Gdańska za 9 zł w jedną stronę i idź do Jonasza Pulchnego, Underground. To jedyny fryzjer, który nie powoduje u mnie chęci rozdarcia ciał obcych ludzi na ulicy po wizycie, a wręcz przeciwnie, nareszcie mi się podoba co fryzjer z moimi włosami robi! Na pierwszej wizycie powiedział mi jak dbać o mój typ włosów, jaka fryzura by do mnie pasowała i dlaczego akurat ta z którą przyszłam na początku mi nie pasuje, dobiera pod kształt twarzy, sylwetki itp, nie znam niezadowolonej z niego osoby. Tylko dosyć długo się czeka na termin niestety, bo walą drzwiami i oknami  😉
Ja też polecam Jonasza 😉  ale to jednak nie warszawa...
może DW Creative GROUP ?
Bischa   TAFC Polska :)
30 kwietnia 2017 19:47
Hm może to jest myśl i po wyplacie zajrzę do biura Ryana, może tani lot jeszcze złapie? 😁 A jak z terminami? Trzeba się dużo wcześniej umawiać?
koło miesiąca 🙂
Bischa   TAFC Polska :)
01 maja 2017 18:09
Ała...
Potrzebuje do 20 maja 🙁
Jakiś patent/produkt, aby podnieść włosy u nasady? :kwiatek:
Wałki grube 😉
Cześć, czy któraś z Was jest w stanie polecić mi jakiś produkt albo najlepiej serie kosmetyków do włosów, które non stop się pusza? Odstawiłam już prostownice, żeby ich tak nie niszczyć, ale jak włosy schna mi naturalnie albo podsuszę je bez układania na szczotke mam siano 🙁
alwawszczak moje też się puszyły, ale jak przestawiłam się na szampon z Jantara (ten z bursztynem) to zauważyłam dużą poprawę. Używam też mgiełki na sucho i odżywki do skalpu głowy z tej serii. Może warto spróbować, bo nie są drogie? A i skład całkiem dobry. 🙂 Na noc też zaplatam w lekki warkocz, żebym nie tarła włosami po poduszce jak śpię i jak wychodzę gdzieś w rozpuszczonych włosach to zabezpieczam końce olejkiem arganowym. Tylko, że u mnie końce to od łopatek w dół, bo trochę włosów mam. 🤣

Edit.
Zapomniałam dodać, że moje też schną naturalnie najczęściej.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się