Stajnie w Warszawie i okolicach

Misiek69 niestety..nad czym strasznie ubolewam bo mam tam dosłownie rzut beretem i nie musiałabym tracić czasu na dojazdy co jest na wagę złota przy małym dziecku..
A jeszcze z ciekawości - ktoś teraz stoi na Siekierkach ? kiedyś tam zajrzałam i średnio mi się podobało ale może coś się zmieniło na lepsze?
ja stałam przez 6 lat zapraszam na priv, to udzielę Ci inf. z pierwszej ręki 🙂
Hej, ja stoję od niedawna w stajni Prado i póki co jestem mega zadowolona 🙂 Przeniosłam się z innego pensjonatu gdzie był problem z sianem... tutaj nie ma żadnego problemu - z sianem, z derkowaniem, z suplementami i wszelkimi innymi potrzebami 🙂 Boksy są bardzo duże i jasne, codziennie wybierane do czysta, jest dużo różnych padoków na których konie spędzają jak najwięcej czasu, karmienie wg Twoich ustaleń.... Na pewno trzeba mieć na uwadze, to że jest to nowy ośrodek, jeszcze w fazie rozbudowy, więc tak jak wcześniej wspomniano, brakuje np. lonżownika, natomiast to co już jest wykończone jest moim zdaniem bardzo dobre (np. hala z podłożem reitex), co tydzień coś się poprawia, a właścicielom naprawdę zależy żeby zrobić z tego fajne miejsce na wysokim poziomie. Dodatkowo atmosfera jest znakomita - wszyscy są bardzo mili, przyjaźnie nastawieni, pomocni 🙂. Podana wyżej cena nie jest do końca prawdziwa - myślę że najlepiej skontaktować się z właścicielami, obejrzeć sobie jak to dokładnie wygląda, omówić swoje potrzeby i zapytać się o koszt. Ja tak zrobiłam i jak dotąd jesteśmy tu z koniem bardzo szczęśliwi 🙂
Misiek69 niestety..nad czym strasznie ubolewam bo mam tam dosłownie rzut beretem i nie musiałabym tracić czasu na dojazdy co jest na wagę złota przy małym dziecku..
A jeszcze z ciekawości - ktoś teraz stoi na Siekierkach ? kiedyś tam zajrzałam i średnio mi się podobało ale może coś się zmieniło na lepsze?
Ja stoję. Zależy czego oczekujesz. 🙂 Zapraszam na priv 😉
Kottex mi taka cena została podana przez właścicieli😉 a wymagania miałam w zasadzie podstawowe - chyba, że podejście się od czasu mojej wizyty zmieniło :kwiatek:
olq jasne, wierzę że taką cenę dostałaś jakiś czas temu, nie miałam żadnych złych intencji korygując to info 😉. Ale myślę, że jest tak jak napisałaś - właściciele cały czas starają się znaleźć najlepsze rozwiązania, również cenowe. A są naprawdę bardzo  zaangażowani, z fajnym pomysłem na ośrodek, dlatego każdemu zainteresowanemu polecam sie z nimi spotkać i pogadać 🙂 ja w każdym razie mam dość spore wymagania, a płacę troche mniej 😉
Faktycznie była chyba opcja użyczania koni dla szkółki w zamian za obniżkę ceny, ale mnie taki układ nie interesował🙂.
Ale może da się negocjować - ja szczerze jakoś bardzo nie próbowałam.

Natomiast potwierdzam, że w stajni był fajny porządek, mili ludzie, kompetentna obsługa i pachnące sianko.
Cześć. Poszukuje jak najświeższych info na temat GOLDEN HORSE, gdzie planujemy się przeprowadzić w tym tygodniu. Ale jest problem - jest nas 15 koni (zajmiemy ta nowa cześć). W związku z tym mam pare pytań:
Jak jest z obleganiem hali? Czy jak w tych najgorszych godzinach 16-17-18-19 dojdą trzy/cztery konie będzie się dało jeździć? I jak działa rozpiska godzinowa treningow? Czy w stajni jest ciepło? Jak jest z całym sprzętem, pakami? Jak padoki w zimie i czy karuzela wystarcza dla tylu osob? Można na nią puszczać samemu? (Jeżdżę więcej koni i muszę wpuszczać konia w sprzęcie). gdzie można trzymać pasze,worki?  Czy podłoże jest równane regularnie? I najważniejsze - czy stajenni są zaufani czy ,,rotują"?  Przepraszam ze tyle pytań ale jestem strasznie skonfundowana.

Z góry Dziekuje i pozdrawiam
Kontra, kiedyś mocno interesowałam się tą stajnią i bardzo na "nie" była rotacja stajennych.
Cześć. Poszukuje jak najświeższych info na temat GOLDEN HORSE, gdzie planujemy się przeprowadzić w tym tygodniu. Ale jest problem - jest nas 15 koni (zajmiemy ta nowa cześć). W związku z tym mam pare pytań:


O GH nie będę się wypowiadał, ale jedno warto wziąc pod uwagę: paskudny dojazd. Nawet z południowych dzielnic warszawy to jest jednak konkretna wycieczka. Stałem przez rok w stajni Iskierka, która jest bliżej, i ten odcinek od Piaseczna do Iskierki to w najlepszym razie było 15 minut, a bywało 25. Do GH będzie trochę więcej.

Ł.
Faktycznie była chyba opcja użyczania koni dla szkółki w zamian za obniżkę ceny, ale mnie taki układ nie interesował🙂.
Ale może da się negocjować - ja szczerze jakoś bardzo nie próbowałam.

Natomiast potwierdzam, że w stajni był fajny porządek, mili ludzie, kompetentna obsługa i pachnące sianko.


Mój rownież w szkółce nie chodzi 😉 a na dobrej opiece i bezpieczeństwie szczególnie mi zależy, zwłaszcza że konik ma dopiero 3,5 roku i jest spełnieniem marzeń 🙂 w porównaniu do poprzedniego pensjonatu, ktory miał bardzo dobre warunki jeśli chodzi o infrastrukturę, widzę u niego że czuje sie w Prado znacznie bardziej komfortowo, mimo ze stajnia wymaga jeszcze sporo pracy. Ale faktycznie niektóre konie są użyczane do szkółki, np ze względu braku czasu właściciela... jednak zupełnie nie wiem na jakich to jest zasadach.
pojawiła mi sie taka reklama. Czy ta stajnia funkcjonuje? ktoś coś wie?
https://www.facebook.com/pg/Stajnia-Konstancin-1460082200894607/about/?ref=page_internal
Z piętnaście lat temu robiłem u nich studnię :-) Wiem, że właścicielka prowadzi ją cały czas. Stajnia była bardzo kameralna i nie wszyscy mogli w niej stanąć tak "z ulicy". Jak jest obecnie trudno mi powiedzieć.
Cześć, czy ktoś obecnie stoi w stajni p. Katarzyny Żórawskiej? Mam kilka pytań 🙂
Cześć, czy ktoś obecnie stoi w stajni p. Katarzyny Żórawskiej? Mam kilka pytań 🙂


ona jest na re-volcie pod nickiem Diuk, więc można się dowiedzieć u źródła 🙂
O, dzięki:-) tak czy siak chciałabym wymienić kilka pw z kimś, kto ma tam swojego konia bądź trenuje :-)
Czy ktoś stoi w Kobra Park?
W Kobra Park stała el_infierno, ale już nie stoi.
Cześć, czy mamy na forum kogoś trzymającego konie w Mokrym w stajni Vega? 🙂
Z forumowiczów to chyba jedynie ash
O właśnie... do ktorej stajni z halą po praskiej stronie Wisły da się dojechać komunikacją miejską?
Koszt do 1000 zł.
Megane do 1000 zł: Złoty Koń, Czeremchowa, u Zająca, Słupno. Powyżej 1000 zł: PGR Bródno, Szwadron.
A wiedzieliście, że Trybułowo wybudowało halę? jestem w totalnym szoku... z tego co widzę na FB konie wyglądają nawet ok, ale mając przed oczami widoki sprzed tych 10 lat nie mam odwagi tam się wybrać...
Megane do 1000 zł: Złoty Koń, Czeremchowa, u Zająca, Słupno. Powyżej 1000 zł: PGR Bródno, Szwadron.

Pierwsze dwie odpadają, Słupno na tapecie ale, ze do Zająca mozna dojechac komunikacją, to nie wiedzialam. Dziekuje :kwiatek:
A wiedzieliście, że Trybułowo wybudowało halę? jestem w totalnym szoku... z tego co widzę na FB konie wyglądają nawet ok, ale mając przed oczami widoki sprzed tych 10 lat nie mam odwagi tam się wybrać...


Też byłam w szoku jak to zobaczyłam. Podobno jest tam teraz bardzo dobrze, ale mam to samo. Tzn. też cały czas mam przed oczami biedę sprzed 10 lat. To jest dobry przykład jak zła reputacja potrafi się ciągnąć za stajnią 🙂 Jak mi się zdarzy trafić w tamte okolice to aż pojadę zobaczyć zmiany na własne oczy.
szerek, ja mam znajomych u których bardzo często bywam 😉 i mogę polecić - ich koń wygląda dużo lepiej niż w poprzedniej stajni, ogólnie są bardzo zadowoleni - z atmosfery, opieki itd, podłoże na hali jest bardzo przyjemne, grafik na halę (czyli zero bałaganu i zjeżdżania się wszystkich na jedną godzinę  😍 ). Ja jak przyjeżdżam to zawsze czyściutko 😉
szerek Nirv Niestety, bardzo dużym minusem stajni w Mokrym są okropnie błotniste padoki. Wielu pensjonariuszy rezygnowało z pensjonatu z tego powodu. Reszta bez większych zarzutów, hala bardzo fajna ciepła. Stopień zadowolenia będzie zależny od priorytetów.

Megane Tylko jeden, 736, ale dojeżdża.
Megane dojechać da się jeszcze do Goraszki - stajnia Polana, do Malcanowa - jest ogłoszenie na rv, do Konika ale tu nie wiem jak z ceną.
My też stoimy na Siekierkach, możemy odpowiedzieć na konkretne pytania
Kamcia, jak cenowo na siekierkach?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się