popręg

Ja stary koc polarowy zszyłam, dorobiłam rzepa i wszystko co końskie i ma sprzączki w nim piorę.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
08 grudnia 2016 19:38
SzalonaBibi ja zrobiłam pokrowiec na popręgi i kantary z cienkiej kurtki softshell, której już nie używam (mieszczą mi się w to trzy popręgi). Ucięłam rękawy, zaszyłam dziury i gotowe. Wrzucam to z czaprakiem do pralki i już.
Ktoś z Was użytkował może popręg z fartuchem Equiline BJ110? Jakie warażenia? Warty swojej ceny?
Konia mam delikacika, łatwo obcierającego się i szukam czegoś dobrze wyprofilowanego i dobrej jakości, porządnie wykonanego.
Neopren (miękki), nie za szerioi, profilowany z GUMAMI Z OBU STRON - ktoś coś takiego w ogóle produkuje.
Szukam, szukam i szukam.
Jaki polecacie popręg skórzany wszechstronny? Do 250 zł (oprócz daw-maga)
Equiline z fartuchem jest już u mnie od wczoraj. Wygląda bardzo porządnie i skóra jest miękka. Fajnie skrojony, w sposób jaki mi zależało. Odcień brązowego też mi szczęśliwie pasuje 🙂.
Wczoraj Vimto po raz pierwszy użytkował go - dobrze leży, nie obciera 🙂. Zobaczymy jak popręg będzie sprawował się wraz z czasem.
Witajcie,
Poszukuje popręgu 115-120 a nawet 110, jakie możecie polecić? Mam w tej chwili zwykły bawełniany bez gum, ale poszukuje skórki najlepiej dość wąskiej albo fartucha.
klaudusza - polecam ten --> http://konik.com.pl/popreg-skorzany-anatomiczny-start | używam na kilku koniach od jakiegoś czasu i sprawuje się cudownie 😀 po jakimś czasie koń, który miał tendencję do podgryzania podczas podpinania stoi nieruchomo ^^^
Dzień dobry,
Czy ktoś miał do czynienia z popręgiem Stubben Equi soft z siodłem ujeżdżeniowym.
Zastanawiam się nad kupnem i chciałabym zasięgnąć opinii. Będę wdzięczna za pomoc.
Czy ktoś może mi polecić popręg wszechstronny na konia który ma brzuch jak piłka ? Zwykły zsuwa się i zatrzymuje na łokciach .... Bardzo proszę  :kwiatek: Koń delikates i łatwo się obciera.
Coś ktoś o popręgu Kavalkade z fartuchem? Bo jak macałam w sklepie to po prostu istny cud i zakochałam się. Miękki i taki dobrze wykonany, jestem ciekawa jak się u Was sprawują 🙂
plunia, ja mam od niecałego roku. Tak miękko podszytego popręgu jeszcze nie macałam (Daw Mag i Prestige są dużo sztywniejsze). Sprawuje się bardzo dobrze jak na razie. Po tym czasie mogę powiedzieć, że gumy się nie wyciągają, sam popręg nie obciera. No i cenowo ekstra wychodzi 😉
Podlinkujecie ten popręg z fartuchem, który jest taki miękki ? :kwiatek:
Ten. Ooo a jeszcze jest Soft n`Safe  😉


edit: przykład sklepu przypadkowy - pierwszy z brzegu z googla   😉
Dziś przychodzi mi cudowny popręg Kavalkade  😀 Zamawiałam w Bergo, tam jest taniej i plus mam tam rabat 20%  😜 Napiszę Wam co i jak 😀
Poszukuję popręgu z futrem, odpinane koniecznie, bo prać chciałabym dość często, najchętniej z gumami z obydwu stron, 125cm. Znajdę gdzieś?
Poszukuję popręgu z futrem, odpinane koniecznie, bo prać chciałabym dość często, najchętniej z gumami z obydwu stron, 125cm. Znajdę gdzieś?


https://www.kraemer.de/Mond-Langgurt.htm?websale8=kraemer-pferdesport&ci=262630&pn=220119-130-S

proszę
Tak, wiem że mattes i w Polsce mi taki zrobi, ale niekoniecznie chciałabym na niego wydać 1000zł :P Czy jest jeszcze jakaś alternatywa oprócz mattesa?
Tak, wiem że mattes i w Polsce mi taki zrobi, ale niekoniecznie chciałabym na niego wydać 1000zł :P Czy jest jeszcze jakaś alternatywa oprócz mattesa?


Możesz kupić sam pokrowiec Mattesa za 99 EUR, , Felix Buchler za 54 EUR. Ewentualnie coś nieodpianego ze sztucznym misiem za 25 EUR.

https://www.kraemer.de/Lammfell-Gurtschoner.htm?websale8=kraemer-pferdesport&pi=210399&ci=247481

Edit: nie wiem w jakim celu konkretnie chcesz misia. Ja na obcierającego się konia używam czegoś takiego:

https://www.kraemer.de/Sattelgurt-nbsp-Soft.htm?websale8=kraemer-pferdesport&pi=220233&ci=262630

To skoro wątek już odświeżony, to zapytam. Przymierzam się do nowego popręgu, bo stary (tzw. wcale nie taki stary, ale wygląda jak po wojnie, popękał, a był dobrze traktowany...) wymiękł. I teraz mam zagwozdkę, bo szukam neoprenowego/sympatexowego, brązowego, anatomicznego (wiecie, takiego z wcięciami) i do tego krótkiego, bo 105 cm BEZ GUM. Szukając po ulubionych sklepach natrafiałam na brązowe neoprenowe proste i jeszcze rozmiaru nie było, albo spełniały większość wymogów, ale były czarne.  Jakieś wskazówki, gdzie szukać, jakich firm unikać, a jakie polecacie? Może być też nie tylko w Polsce, w Niemczech też w razie czego (właśnie szukam na Kraemerze i w Loesdau), Mama paczkę przechwyci i podeśle 😀
Dance Girl, koń mi się wyciera przy pachach, ale nie do krwi, tylko futerka tam nie ma. Dziwne, bo ma popręg profilowany więc teoretycznie nawet tam nie dochodzi jakoś. No ale widocznie jednak mu coś dotyka. Nie wydaje mi się żeby futro na popręg coś dało, muszę mieć cały inny popręg. Futro musi być odpinane, nie wyobrażam sobie wiecznie prać całego popręgu. 

Ten popręg z linku wydaje mi się dosć cienki i ma gumy z jednej stron. To jest zwykły neopren?
xxagaxx, To jest popręg z neoprenem dookoła bez szyć i krawędzi. Bardzo cienki nie jest, bardzo gruby też nie. Na pewno mniej kłopotliwy w praniu niż "owca", którą posiadam na drugiego obcierającego się konia. Pranie "owcy" jest upierdliwe a płyn do futra swoje kosztuje. Ten popręg wrzucam cały do pralki w worku żeby mi sprzączki nie obijały i jest git.
xxagaxx, z futrem w normalnych cenach to Kavalkade, Kentaur, Ikonic, Hansdbo i Ikonic bawełniany

Ddobra, teraz widzę, że szukasz odpinanego  😁 To tylko Kentaur ma taki.
Dance Girl, ja nic nie piorę w płynie do futra, zwykłe perwole do wełny dają również radę. Dla mnie Gumy są bardzo wazne, jakoś od kiedy przestawiłam się na dwustronne to te z jednej strony mniej do mnie przemawiają 😉 A popręg musiałby być do codzienne ciurania.

Puma, dzięki.
szukam pilnie
popręgu ujeżdżeniowego 50cm
profilowanego
asymetrycznego
gumy z 2 stron albo wcale
neoprenowego
pvc i skóra odpadają

ktoś coś  :kwiatek:
Mam bardzo duży problem z obcierającym się koniem. Jestem właścicielką dość drobnej klaczy arabskiej, bardzo wrażliwej w okolicy popręgu. Miałam popręg z Yorka neoprenowy Memory, niestety koń był obtarty aż do krwi. Później dokupiłam do niego nakładkę z naturalnego futra, przez zimę problemu nie było, z powodu dużej ilości sierści,aż do wiosny. Aktualnie mój koń potrafi się obetrzeć do żywych ran od futerka. Myślałam nad popręgiem skórzanym, ale już na prawdę porządnym, najlepiej profilowanym i bez żadnych łączeń od wewnątrz lub o tym https://www.gnl.pl/popreg-ujezdzeniowy-mattes-crescent-slim-line.html . Czy ktoś miał problem z równie wrażliwym koniem lub posiadał jakiś "cudowny" popręg i mógłby mi coś doradzić ? Prosiłabym też o opinie na temat ww popręgu Mattes.
Najlepiej sprawdzają się sznurkowe. Ale nie takie jak można kupić w sklepie tylko stare, całkowicie bawełniane. Może uda ci się gdzieś dorwać, ale to cud. Ewentualnie można samemu upleść - jak się ma zdolności, albo... zdolną koleżankę  😉
Moje zdolności manualne są raczej kiepskie, wiec może lepiej jak nie będę się brała za robienie popręgów  😉 Za to jestem ciekawa tego popręgu Mattes, ma bardzo interesujący opis, idealnie pasujący do mojej kobyłki. Ewentualnie myślałam jeszcze nad popręgiem ujeżdżeniowym Anky. 🙂
Alajg7, tylko mattes przestał obcierać ultra delikatesa araba u mnie w stajni 🙂
poszukuję popręgu ujeżdżeniowego w granicach cenowych 300/450 złotych, zainteresowaly mnie dwa profilowane popręgi- Daw-Mag i Anky (ten drugi testowałam organolepytcznie i wyjątkowo mi się spodobał  :kocham🙂, czy ktoś może używa i mógłby się podzielić opinią?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się