Młode Konie



Przypomnę, że osobą odpowiedzialną za konia jest zawodnik (ew. opiekun prawny). To on powinien wiedzieć, czy koń jest w formie.
W "cywilizowanych" okolicznościach konia, który mógłby nie przejść przeglądu - nie wystawia się do przeglądu.




Myślę, że na tym należy skończyć. Masz rację. Nie obwiniam weta, mógł nie zauważyć, ja też nie widziałam.
Zawodnik, gdyby sensownie i rzeczowo z koniem pracował - zauważył by na 100%. Niestety plotki dochodzą mnie różne na ten temat, ale plotki niech zostana plotkami...
Zawodnik, który na koniu startował, zauważył sztywność i brak sił, ale miał prawo nie wiedzieć "co jest", bo poznał konia tuż przed zawodami... To osoba trenująca go, powinna zwrócić uwagę 1,5-2 miesiące wcześniej. Nie zrobiła tego, czego skutki mamy do dziś, ale pisałam wcześniej...

Nie ważne, nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem!

Młody przedwczoraj zrobił pierwsze baranki na padoku i teraz tylko tym zyję! Sam z siebie galopował nawet! Nie będziemy operować, bo wraca do zdrowia!
(operacja miała być tzw. "zwiadowcza", by sprawdzić dlaczego to tak długo trwa, gdy rtg czyste, a na usg poza zapaleniem nic nie widać)
Po 3 miesiącach leczenia mamy jedną średnią i jedną małą zmianę w stawie (zaczynaliśmy od 6 dużych ognisk zapalnych!)
Dostał w oba stawy teraz komórki PRP i stopniowo będzie wdrażany do pracy - lonza plus spacery stępem w terenie oraz duży, a nie jak dotychczas, mały padok - i zobaczymy co dalej 🙂
eterowa, śliczna kasztanka, lubie takie blondynki 🙂
analop, trzymam kciuki za powrót do pełnego zdrowia!

Dziś puściłam siwego, żeby się wybiegał na hali (na padoku raczej spaceruje, ma chyba mało miejsca, a do tego błoto). Tak sobie popatrzy,łam na niego, zrobił się pan koń. Już nie dziecko.


Jeśli chodzi o pracę, to kon marzenie. Ciągle progresujący. Ale też czuję, że dojrzewa, bo próbuje swoich sił i czasem chce przeforsować swoje zdanie.
Nie wiedziałam do którego wątku się udać więc spróbuję tutaj. Mam 3 letnia klacz. Zajezdzona ale wsiadana raz na ruski rok. Poszalala na padoku ok 2 tyg temu i zaczęły jej "pstrykac" stawy ramienne. Wet powiedział żeby kupić jej coś na stawy i juz. Ale jak to ja doszukuje się  więcej. Spotkał się ktoś z czymś takim?
Wtorkowa Może najprościej w świecie za słabe smarowanie w stawach? 😉
Ktoś ma bądź miał jakąś młodzież po ogierze Ulco? Lub wiedzę odnośnie młodych koni po nim? Interesuje mnie fakt czy źrebięta są późno dojrzewające.
koleżanka moja ma dwa konie po Ulcu. Jeden wałach, wielki, dość grzmotowaty, niezbyt dużego temperamentu, z niezłym ruchem, zdecydowanie późno dojrzewający. I drugie kobyłka, drobna, elektryczna, subtelna i raczej delikatna, też z dobrym ruchem i raczej szybko dojrzewająca. Z tej samej matki.
I bądż tu mądry...dwa zupełnie inne konie
Magda Pawlowicz - mam ogierka, ma  2 latka i 4 m-ce, 158 cm, bardzo drobny i bardzo źrebięcy. Jego matka - około 172 cm wzrostu. Ten mój na pewno nie będzie ogromny ale liczę na to że należy do tych późno dojrzewających i do 165-8 podrośnie.
Trochę już przeglądam ten wątek i dołączę się ze swoimi młodziakami  🙂

Żeby nie odbiegać bardzo od tematu - orientuje się ktoś jak wygląda sprawa czempionatów dla koni 2 letnich a wystawiania wałacha? Jedni mówią, że można, drudzy, że nie i nie wiem już komu wierzyć...  🙄 :kwiatek:

D. - 2011 i K. - 2015 🙂

(Pierwsze zdjęcie u poprzedniego właściciela)



RETNADA Specjalistą od hodowli koni czy czempionatów to ja nie jestem ale... Czempionaty są hodowlana a wałach no, niestety ale jest "niehodowlany" ponieważ ani nie urodzi źrebięcia, ani go nie spłodzi. Przeglądając podkategorie jakiegokolwiek czempionatu hodowlanego, obojętnie jakiej rasy koni podział jest zawsze na: klacze (roczne, dwuletnie, trzy letnie i starsze) i tak samo ogiery. Nie ma tu miejsca na kastraty.
Malina_M, W arabach pokazywane są wałachy, częściej za granicą, ale u nas być może też się rozkręci 😉 A co do reszty się nie wypowiadam 😉
kontestacja no tak araby to inna bajka  😉 ale patrząc na zdjęcia to RETNADA  araba raczej nie ma.  😀
Malina_M, to na pewno 😉

Przeglądając podkategorie jakiegokolwiek czempionatu hodowlanego

Chodziło mi tylko o tę część, co do reszty się nie wypowiadam, bo moje pojęcie jest znikome  😉
Mój 10 miesięczny ogier 😉

naovika to już ?  👀 Pamiętam jak się w którymś wątku stresowałaś wyźrebieniem. 😉
naovika to już ?  👀 Pamiętam jak się w którymś wątku stresowałaś wyźrebieniem. 😉


Masakra, co ? 😀 ale ten czas i tak wolno leci 😀 kiedy będzie już dorosłyyyyyyy 🙁  🏇
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
08 stycznia 2017 15:42
galopada_ piękny! Też blondyn? 🙂
Moja młoda progresuje, cieszy to naprawdę 😉
eterowa piekne rude. Chyba nie duża jest co?
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
09 stycznia 2017 09:18
blackstones, 164 cm, ale jeszcze pewnie podrośnie 😉 Jest za to drobna, więc pewnie stąd takie wrażenie, dużo ma w sobie anglika. Łatwa nie jest, ma charakterek, ale ja bardzo lubię takie konie 🙂
galopada_ ale konisko! kiedy ten czas poleciał?  😜
Zuziasta   Zakupoholik na odwyku...
11 stycznia 2017 10:33
galopada_, obłędne rude  😍

Przedstawiam nowe młode-póki co w wersji zimowo-sesyjnej, bo wersja treningowa jeszcze tak kolorowo nie wygląda  🤔wirek:



Jak z katalogu  😜 Powiedz o nim coś więcej!
Zuziasta   Zakupoholik na odwyku...
11 stycznia 2017 10:46
equi.dream, 5 latek- od miesiąca w robocie, po Libretto. Fajna głowa, ładnie zbudowany, malowany. Więcej w zasadzie nie jestem w stanie powiedzieć, bo jeszcze nie miał okazji za wiele pokazać. W przyszłym tygodniu chcę go w korytarz puścić-strasznie jestem ciekawa. 🙂
Witam wszystkich 🙂
Od 2 tygodni jestem szcześliwą posiadaczką "młodziaka". Kupiłam wstępnie zajeżdżonego (2 miesiące z siodłem i miesiąc pod jeźdźcem).
Oddałam go w trening i... oto moje pytanie:
Osoba która go jeździ od początku wymaga od niego zgięcia, czy to jest dobre dla młodego konia?

Do tej pory myślałam, że to już jest wyższy element a na początek koń po prostu powinien dążyć do ruchu na przód. Czy to się ze sobą kłóci?
Pomocy  🤔
Zależy jak dużego zgięcia.
kiara   Wczoraj to historia, jutro to tajemnica...
14 stycznia 2017 15:16
A ja bym chciała pochwalić się moimi nowymi młodymi :-) Pełni bracia o: Aramir, m: Roxana po Rapsod
Mają rocznikowo 2 i 3 latka, przy czym młodszy, ciemniejszy jest już wyższy od starszego brata 🏇
Trochę się zrobiło izabelowato na padoku 😉

Rozmiar zdjęć poprawiłam 😡
kiara Kupiłaś czy twojej hodowli ?  Fajne są  😍


Moja 2-latka z dziś, muszę ją w końcu zmierzyć  😉 Ostatnio mierzyłam moją 4latke ma 172cm, ,,mutant,, prawie 3 lata a ma już 169cm  😜 
kiara   Wczoraj to historia, jutro to tajemnica...
15 stycznia 2017 12:12
monia w piątek do mnie przyjechały i są wybitnie pojętne biorąc pod uwagę, że są kompletnie surowe. Do tej pory stały w jednym boksie razem u wcześniejszego właściciela i nigdy nie chodziły na uwiązie, ale miały wczoraj szybkie przeszkolenie i mogę stwierdzić, że są chętne do współpracy :-)
Witam. Mam drobniutkie pytanie, czy ktoś ma bądź miał okazje pracować z końmi po ogierze Ulco?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się