Jakie pasze dajecie swoim koniom?

lusia722,

Zdaj proszę relację jak niejadek na tej paszy funkcjonuje. Mam identyczny egzemplarz 🙁
Aktualnie zajada się otrębami ryzowymi z marchewką z Nuby. Jedyne otręby które chętnie je.
Na apetyt podaję okresowo wit B, które pomagają u nas
lusia722 a badanie krwi koń miał robione? Może warto zrobić też włos?  (Zęby zakładam, że ma sprawdzone)
Niedobory niektórych pierwiastków powodują utratę apetytu.
Jak u tego konia z solą? Liże?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
11 stycznia 2017 09:35
k2arola badania krwi miał robione w październiku, zęby w sierpniu.
Soli nie rusza.
lusia mi polecono ten preparat dla mojego nie jedzącego podczas zawodów. Niestety nie miałam okazji jeszcze przetestować, ale warto sprawdzić:
[[a]]https://sklep.hippovet.pl/pl/p/Equimall-Forte-0%2C5-L/231[[a]]
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
11 stycznia 2017 10:31
tulipan  Miałam kiedyś ten specyfik. U poprzedniego niejadka się nie zdał egzaminu. Nawet do żłobu  nie podchodził. Musiałam hodowlanym rozlewac.
A u nas się sprawdził na kilku koniach, sto lat temu mieszałam żarcie z kubusiem, ale to upierdliwy proceder.
Burza pytam bo skład mnie zaciekawił ale cena zaporowa, to fakt  😀
U mojego niejadka i chudzielca jedyne co się sprawdziło to equinox gastro. Z uwagi na cenę podaję połowę dawki i też działa. Kobyła nie ma biegunek (a jest z tych srających z emocji) i przytyła bardzo ładnie. Lepiej wygląda teraz niż w sezonie pastwiskowym.
Oprócz tego je (od maja 2016) Vital Fibre z Hyppolita, sieczkę alpejską i 4 kubki zrobionych wysłodów podzielone na 3 posiłki. I oczywiście siano ma w siatce.
A ktoś stosuje gumowe miski do karmienia? Nie śmierdzi to gumą jak sie wleje coś ciepłego?  (Zioła np)
Ja mam dla kucyka, który nie sięga do żłobu i dostaje w nim siemie. Bardzo gorącego nic nie wkładałam, ale ciepłe i owszem, pałaszuje aż się uszy trzęsą, więc jemu nie śmierdzi, dla mnie też zapach nie jest drażniący i silny.
Ja mam dwie od roku - jakos specjalnie guma nie smierdzialy na poczatku a teraz zupelnie sa bez zapachu.
Narzeczony mnie przekonal do zakupu bo wszystkie inne miski I pojemniki blyskawicznie byly w kawalkach.
Te miski sa niezniszczalne.
Niestety są zniszczalne. Moja juz się rozlatuje 🙁 ale wybitnie porypany koń ma ją w boksie.
Złób juz dawno poszedł w strzępy.
Wszelkie wiaderka były na raz.
Miska wytrzymała miesiąc i jest naderwana ale on nią rzuca i po niej skacze.
Klusek robi z nia to samo ale miski zyja. Tyle ze ja je po jedzeniu zabieram.
Miski to super sprawa na zawodach, bo nie trzeba zabierać i czekać aż zeżrą koniska, tylko można już do hotelu  😁
Moje też rzuacają nimi, ale od 2 lat nic nie zniszczyło.
Zapachy prawie nie mają żadnego.
Dava, zawartosc skrobii w Gastro+ to 16,7%

edit- w sumiem na moje oko, skład tego Gastro+ to mocno średni jest. No, ale działa dobrze.
Hej! Zastanawiałam się ostatnio nad żywieniem młodych koni. Czy jeżeli koń ma ok roku to co powinien dostawać? Jeżeli jedyny ruch jaki wykonuje to jest chodzenie po padoku. Możecie dać też nazwy albo linki do tych pasz co polecacie uśmiech
Oraz jeżeli ktoś z Was ma młodego konia to możecie podać jadłospis jaki Wy posiadacie 😀
Dodam, że planuje kupić młodego i nie wiem co obecnie je, ile chodzi po padoku, w jakiej jest kondycji. Wszystkiego dowiem się za dwa tyg ale chciałabym tak wstępnie wiedzieć. Czy daje się sam owies, może bez, a może dodatkowo jakieś suplementy, granulaty?
Agness-magness, najpierw się dowiedz, co je obecnie, bo nawet jeżeli będziesz chciała coś zmienić, i tak musisz zacząć od podawania tego samego, co dotychczas. Nie zmienia się koniom diety z dnia na dzień.
Ja mam pod opieką roczniaka (obecnie rok i dwa miesiące), na dworze 24 h, ma nielimitowany dostęp do siana, do tego dostaje owies z wysłodkami, lucernę i witaminy.
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
12 stycznia 2017 08:07
dobre duszyczki czy ktoś z was orientuje się gdzie dostanę Pavo slobber mash?
Ewentualnie może polecicie inny zbliżony składem.
Moja Dama kręci nosem na mesz z Nuby, już jej się chyba przejadł.

Rzucił mi się w oczy jeszcze Agrokompleksowy Apple-Mesz, czy ktoś testował?
Moon   #kulistyzajebisty
12 stycznia 2017 08:14
Z Pavo to ostatno krucho było, co nie? Więc nie wiem czy gdzieś jeszcze dostaniesz.
Kul poleca też mesz St. Hippolyta i Marstala 🙂
dobre duszyczki czy ktoś z was orientuje się gdzie dostanę Pavo slobber mash?
Ewentualnie może polecicie inny zbliżony składem.
Moja Dama kręci nosem na mesz z Nuby, już jej się chyba przejadł.

Rzucił mi się w oczy jeszcze Agrokompleksowy Apple-Mesz, czy ktoś testował?


Moja kobyła uwielbia mesz z Agrokompleksu, ale ona generalnie do niejadków nie należy 😉
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
12 stycznia 2017 09:01
MartaBajka, moja ostatnio gardzi paszami.
Moon dzięki, ten z st hippolyta wygląda zachęcająco, choć z opinii wynika że nie robi się glut.
Moon   #kulistyzajebisty
12 stycznia 2017 09:51
Rudzik, w gluceniu się to nie-stety ale wybitnie przoduje Pavo.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
12 stycznia 2017 10:18
Agness-magness, młody koń potrzebuje przede wszystkim białka dobrej jakości.
k2arola badania krwi miał robione w październiku, zęby w sierpniu.
Soli nie rusza.


To od zawartości sodu w diecie bym zaczęła. Jego zawartość w paszach jest przeróżna i często nie pokrywa dziennego zapotrzebowania, bo konie itak zwykle mają dostęp do lizawek. A zdarzają się takie, które soli lizać nie lubią i basta. Albo lubią określone rodzaje lizawek.
Chlor idący niejako w parze z sodem, też jest jednym z minerałów ubogo występujących w diecie konia. Jego niedobór też może powodować osłabienie apetytu.

Może najlepiej niech jakiś dietetyk przeanalizuje dietę tego konia?

Edit: Agness-magness młodziaki potrzebują żywienia zgodnego z ich zapotrzebowaniami - nie za dużo energii, wystarczająco dużo białka dobrej jakości i zbilansowanej ilości minerałów. Samo siano i owies tego nie dostarczą. W zasadzie żadna pasza gospodarska tego nie dostarczy (wysłodki, otręby itp).
Można żywic na kilka sposobów - paszą kompletną (czasem nazywana pełnoporcjową), owies + balancer lub owies + suplement. Oczywiście do każdej z opcji siano - najlepiej w nieograniczonym dostępie.
Ja mojego malucha karmię w systemie owies+balancer.
dobre duszyczki czy ktoś z was orientuje się gdzie dostanę Pavo slobber mash?
Ewentualnie może polecicie inny zbliżony składem.
Moja Dama kręci nosem na mesz z Nuby, już jej się chyba przejadł.

Rzucił mi się w oczy jeszcze Agrokompleksowy Apple-Mesz, czy ktoś testował?


Bardzo dobry sklep i przy okazji duzo tanszy nutri horse niz wnas, darmowa wysylka od niskiej kwoty.

https://petkarma.pl/karma-konie-zwierzeta-gospodarcze/pavo-muessli-slobbermash
Katharina   "Be patient and trust in the process"
14 stycznia 2017 09:12
Co powiecie o tych paszach?

http://sklep.zabookuj.eu/pl/p/Pasza-Equerry-Conditioning-Cubes-20kg/4736

Nie chodzi mi o tą konkretnie tylko ogólnie o firmę  :kwiatek:
Katharina, trudno cokolwiek myśleć, skoro nawet na stronie producenta nie ma podanego składu paszy... a co jeśli dodatek mineralny pochodzi np. z kurzu? 😉
Witam wszystkich
Na chwilę obecną mój koń jest karmiony otrębami pszennymi, wysłodkami i dostaje suplementy. Planuję jednak zrezygnować z dodatkowych pasz, zrobić badanie krwi/włosa i dokładnie wiedzieć czego konik potrzebuje, ale na razie chciałabym dawać mu tylko owies z witaminami. Koń musi dostawać też różne suplementy i tu moje pytanie czy mogę je mieszać? Np podawać glukozaminę, witaminy, biotynę i ewentualnie jeszcze jakieś suplementy? Chciałabym oprócz glukozaminy podawać np paletki na stawy od Nuby.

EDIT: w marcu chciałabym go również odpiaszczyć, czy muszę podawać środek osobno? czy mogę dodawać do suplementów?
hehi, prze-witaminizowanie jest jeszcze gorsze od braku witamin a lepsze jest wrogiem dobrego... Nie można w konia pakować wszystkiego co oferuje rynek, bo się go w końcu zatruje.
_Gaga, więc jeśli zrezygnuję z witamin zostanie glukozamina, MSM i biotyna, tyle można dawać czy za dużo? Glukozaminę podaję przez dwa miesiące i potem robię dwa miesiące przerwy(według zalecenia weta) a MSM przez 10 dni w każdym miesiącu(zalecenie weta, otrzymałam je niedawno). Biotynę podaję od niedawna, więc w sumie też nie wiem, czy trzeba robić jakieś przerwy czy można podawać cały czas, biotynę podaję po konsultacji z wetem i kowalem 😀 Jestem kompletnie zielona jeśli chodzi o karmienie koni i niestety niewiele wiem :c
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się