Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Znalazłam! U mnie jest Zakopane dość głęboko ale się udało. Dzięki 🙂
Gillian   four letter word
11 stycznia 2017 17:42
Mam ubezpieczenie na życie w banku, minął mi czas wypowiedzenia więc przedłużyli na ten rok - mogę jeszcze zrezygnować i odzyskać hajsy?
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
14 stycznia 2017 08:06
Ile w serwisie może kosztować wymiana portu ładowania w tablecie Samsung? I gdzie takowy mogę w Warszawie znaleźć? :kwiatek:
mils   ig: milen.ju
14 stycznia 2017 17:39
Nie bardzo wiem, gdzie spytać, a zależy mi na czasie.
Taka sytuacja z połowy grudnia: planowane kupno okularów. Dzień przed zamówieniem okularów była wizyta "zapoznawcza", żeby zobaczyć jaka będzie wycena. Nie było badania, podane moce -8 oraz -8.50 i cylindry poniżej -2, takie jakie wyszły na badaniu u okulisty pół roku wcześniej. Wycena to 500zł. Następnego dnia już kupno: wybrane oprawki, badanie wzroku i zamówienie szkieł o danej mocy. Badanie wyszło dziwnie, wada z -8 i cylindra -1,25 wyszła, uwaga!, -13 i cylinder ponad -3. Pani w salonie zaleciła, aby w okularach było -11, ale cylindry takie same jak wyszło na badaniu. Trochę szok i tak wyszło, że zamówienie zostało wprowadzone do komputera i zatwierdzone - cena za okulary: 870zł. Tego samego dnia telefon, po ochłonięciu, do salonu z pytaniem o możliwość zmiany mocy szkieł w zamówieniu po konsultacji z okulistą. Odpowiedź twierdząca, że oczywiście może tak być, wstrzymają zamówienie. Zmiana w zamówieniu była telefoniczna kilka dni później. Dzisiaj w salonie okazuje się, że okulary będą dopiero 23 stycznia, na wydruku moce są zmienione na -8,50 i -9, bez cylindrów. Wszystko super, tylko że cena została taka sama. I tutaj pytanie: to normalne, że po wprowadzeniu zmian do zamówienia cena nie ulega zmianie, mimo że moce szkieł znacząco się zmieniły na mniejsze i do tego bez cylindrów?
Facella   Dawna re-volto wróć!
14 stycznia 2017 17:51
Wystawiał ktoś aukcję na allegro dla WOŚP? Jak to działa? Czy muszę płacić prowizję? Pieniądze z aukcji trafiają bezpośrednio do WOŚP? A pokrycie przesyłki?
MiLLi   Puszo Pusz Pusz ;)
14 stycznia 2017 18:09
Witajcie. Nie wiem gdzie zapytać więc spróbuję tu 🙂
Czy może ktoś wie, kto robi bransoletki wplatając w nie końskie włosie?
MiLLi   Puszo Pusz Pusz ;)
14 stycznia 2017 19:24
Oooooo dzięki Ciiii !!  :kwiatek:
Spoksik.  😀
Nie wiem gdzie zapytać..
Czy ktoś z Was miał może kiedyś taką sytuację - wychodzę z domu i zastaję samochód z mocno wgniecionym błotnikiem, który się przesunął i wbił w drzwi, w efekcie jest duże pęknięcie lakieru na błotniku, zarysowane drzwi (błotnik w nie wjechał i zdarł z krawędzi lakier wraz z ocynkiem..), nie jestem pewna, czy cała maska się nie przesunęła, bo jest bardzo duża szpara między nią a uderzonym elementem, zderzak też dostał.. kamer nie ma, a ku*asiarz nawet kartki z przeprosinami nie zostawił.. czeka mnie klepanie i lakierowanie błotnika, drzwi, możliwe uszkodzenie uchwytu reflektora, maski oraz zderzaka, do tego samochód ściąga na prawo, wcześniej było bez zarzutu, bije koło od uszkodzonej strony.. naprawa na kilka tyś złotych, nie ma żadnych świadków, nie mam AC. Jest jakakolwiek szansa na cokolwiek? Bardzo dokładnie obserwuję samochody sąsiadów, sprawa jest na policji, ale oni nie wiele mogą zrobić.. jestem wściekła, bo ten samochód to moje oczko w głowie, ręcę mi opadają i jest mi okrutnie smutno, że ktoś nawet nie napisał "sory" 🙁
Scottie   Cicha obserwatorka
15 stycznia 2017 06:39
Fokusowa, jak nie ma nagrań z monitoringu i świadków, to marne szanse, że znajdziesz sprawcę 🙁
mils cena szkieł zależy od ich mocy. Moim zdaniem salon powinien skorygować cenę. Może zrobią to przy odbiorze. Jeśli nie, to musisz się o to upomnieć.
Napisz kartki, ze ktoś wjechał Ci w auto w tym i tym okresie czasu, i ze prosisz świadków o kontakt, podaj numer telefonu i włóż za wycieraczki wszystkim autom parkującym w okolicy. Może ktoś cos widział. A jesli w poblizu sa bloki mieszkalne z widokiem na parking i obserwujące babcie  😉 to porozwieszaj tez w bramach, pytaj tez osobiście sąsiadów i kierowców.
zna ktoś może stronę/firmę, która wykona biżuterię na zamówienie? :kwiatek: coś mi się spodobało, ale nie można kupić, więc wymyśliłam sobie, że może ze zdjęcia udałoby się zrobić 😉
[quote author=Cień na śniegu link=topic=20.msg2636793#msg2636793 date=1484488324]

http://www.moj-jubiler.pl/bizuteria-na-zamowienie.html
[/quote]
dziękuję! :kwiatek:
Czy osoba po alkoholu (ale nie jakaś bardzo pijana, po prostu wstawiona) przy takiej samej długości snu odpocznie mniej niż trzeźwa?
http://www.psychologia.edu.pl/czytelnia/51-alkohol-i-nauka/273-alkohol-a-sen.html

nie wiem, czy to Ci pomoże, ale wyszukiwarka pokazała mi taki artykuł
Mozna jaszcze gdzieś wrzucać do puszek na WOSP? Jakieś apecjalne puszki dla spuźnialskich?  😁 Zbieram drobniaki cały rok, a wczoraj zapomniałam 🙁
Na pewno jest numer konta do przelewow
W Lidlu puszki stoją jeszcze kilka dni
Chess jako osoba z dużym doświadczeniem birbanta  , odpowiem Ci tak . Mała dawka typu piwo , lub lampka wina pomaga zasnąć i  się wyciszyć po ciężkim dniu ,ale łatwo wpaść w nawyk . jak do każdego zaśnięcia będziesz potrzebować  nawet niewielkiej dawki alkoholu , to uważaj  bo możesz mieć tendencje do nałogu .  😀iabeł:
Ale jej nie chodzi o samo zasypianie, tylko o wypoczęcie podczas snu. Pytanie- czy alkohol pogarsza jakość snu i stopień wypoczęcia organizmu, w porównaniu z osobą trzeźwą.
To zależy , ale moje doświadczenia mówią mi tak  jak miałem stresujące zajęcia ,  to mała dawka alkoholu pomagała na sen i odpoczynek , pozwalała mi  lepiej wykorzystać czas  na sen , czyli szybciej zasypiałem i spałem do rana , ale od kiedy mam mniej stresujące zajęcia  raczej nie piję drinka do poduszki i też się wysypiam .  Myślę ,że jeżeli mówimy o małych dawkach to  po stresujący dniu wskazane , ale jak dzień pozytywny  to lepsze mleczko i dobra książka . Przynajmniej na mnie tak to działa .
A jeszcze ż moich prywatnych doświadczeń  to ważne jest jaki i w jakiej formie alkohol spożywasz  , 100gr wódki  wzmaga aktywność , piwo  wycisza i rozleniwia . ,,Krew z piwa  , nie burzliwa " mówiła królowa Bona ,o Zygmuncie Starym , sama jak to  Włoszka wino gutała .  😀iabeł:
Ja np. po alkoholu śpię krócej, budzę się bardziej wyspana. Tylko, że potem w ciągu dnia mam taki kryzys i zjazd energetyczny, że nie wiem, czy to uczucie wyspania się rano, nie jest przypadkiem złudne.
Alkohol jest używką , a każda używka ma to do siebie , że coś daję  , ale potem trzeba za to zapłacić. Zawsze jest faza wzlotu  i waza lądowania . Doświadczenie daje umiejętności odpowiedniego dawkowania i zarządzania fazami . Na swoim własnym przykładzie , kiedyś pijałem przed zaśnięciem , teraz  w okolicach południa .  😀  😀iabeł: Ale ja sobie  mogę na to pozwolić , co raczej jest ewenementem  w dzisiejszych czasach  .
W Lidlu puszki stoją jeszcze kilka dni


Niestety dzisiaj już nie było puszek, specjalnie poszłam do lidla żeby wrzucić prawie 20 zł w żółtych i lipa, puszek brak 🙁 no nic drobniaki poczekają do przyszłego roku.
flygirl, mam dokładnie to samo. Po alko potrafię (też nie zawsze) spać 3-4 godziny i potem nie móc zasnąć. Organizm mnie oszukuje, że wszystko jest super i w ogóle a potem po 5 godzinach zamieniam się w zwłoka.
niesobia, piję sporo (ze 2 razy w tygodniu pewnie) ale nie na tyle, żeby się uzależnić czy coś 😉 To samo z papierosami. Patrząc na to co się dzieje w mojej rodzinie i okolicy jestem mega przewrażliwiona na tym punkcie.
I faktycznie, po alkoholu nie mam problemów z zasypianiem a bez jest różnie.
Tylko właśnie chodzi mi o to czy śpiąc te 6-7 godzin po piciu będę bardziej/mniej zmęczona niż bez alko.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
16 stycznia 2017 16:20
Ja nie lubię pić dużo czy się upijać, bo wtedy zarówno poranek jak i dni po nim są mega ciężkie.
Ale z kolei jak jestem ogólnie zmęczona i chcę wcześniej zasnąć- jedno, góra dwa piwa czy dwie lampki wina i nie dość, że zasypiam od razu to śpię bez pobudek i rano wstaję wypoczęta. Więc to chyba zależy od człowieka i organizmu.
No nie da się ukryć, że kac bywa straszny jak się przegnie 🤣
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się