wrzody żołądka

Gillian   four letter word
15 stycznia 2017 19:14
ja daję, wrzodek nie narzeka.
ja daję, wrzodek nie narzeka.

Dzięki  😉
Wg mnie lniany 😉 najbezpieczniejszy.

kaloe a podajesz na pewno wysłodki niemelasowane? Bo to dziwne, że się źle czuje po wysłodkach. No chyba, że są z melasą.

Tak na pewno wysłodki są niemelasowane. Mam w stajni jeszcze jednego wrzodowca i ten na wysłodkach czuje się dobrze a moja kobyła czuła się źle.
Kurczę... Aż popytam z ciekawości...  🤔
My też kukurydziany, wedle zaleceń 😉

Jak często odpiaszczacie Wasze wrzodki?
famka   hrabia Monte Kopytko
16 stycznia 2017 10:39
do tej pory zrobiłam to raz, w tym sezonie czeka mnie kolejny raz, ogólnie mocno się boję odpiaszczania
z drugiej strony dając często duże ilości gluta, działanie jest zbliżone
Co do olejów, myślę, że po prostu ogólnie standardowo używane oleje pomagają. Rozważałam kukurydziany, ale wszystkie artykuły, które znalazłam i go polecają są ze Stanów. Oni tam ogólnie lubią kukurydzę i ja nie specjalnie 🙂.
W tej chwili jesteśmy na podwyższonej dawce oleju lnianego i dodałam też lucernę.
Wygląda dobrze i bez leków. Ciesze się jak dzieciak  😅.
mocno się boję odpiaszczania


Dlaczego?
A co powiecie na inulinę dla wrzodka? brzmi jakby mogło wspomóc, ale czy są jakieś przeciw?
http://podkowalinypl.shoper.pl/pl/p/Inulina-99-naturalny-prebiotyk-1kg/1540

Przyłączam się do pytania. Niestety moja kobyła nie może drożdzy paszowych 🙁.
W przypadku ludzi ponoć coś pomaga, a mi inulina kojarzy się z działaniem przeciwcukrzycowym.
http://topinambur.info.pl/
Chyba wolałabym nakopać kłączy i koniowi dawać zamiast proszku.
famka   hrabia Monte Kopytko
18 stycznia 2017 10:23
[quote author=famka link=topic=1307.msg2637065#msg2637065 date=1484563187]
mocno się boję odpiaszczania


Dlaczego?
[/quote]

dlatego że zawsze istnieje ryzyko przytkania konia, koń musi mieć stały dostęp do wody, cała operacja trwa zwykle kilka dni i w te dni najlepiej mieć konia na oku
Epona miała swego czasu babkę jajowatą do odpiaszczania - stosowałam kilka razy - zalewane przed podaniem do konsystencji gluta. Wydaje mi się to opcją "mniej ryzykowną", u nas kilkanaście koni "robionych" jednocześnie i bez "awarii".
famka   hrabia Monte Kopytko
18 stycznia 2017 12:11
zielona_stajnia, koniowaty dostał PECTOSyllium MUSLI OVER-HORSE z myślą o łagodniejszym działaniu ale stres jest tak czy siak 😉
natomiast zastanawiam się właśnie gdy wrzodki dostają kilka razy w tygodniu gluta i otręby a działanie jest mocno zbliżone czy jest obawa o zatkania 
Robię zamówienie na omeprazol - jeżeli ktoś, coś to zapraszam na pw lub fb
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
22 stycznia 2017 21:35
Czy wasze wrzodowce stoją na słomie czy trocinach bądź pellecie?
famka   hrabia Monte Kopytko
23 stycznia 2017 06:49
mój stał na wszystkim i na słomie i na trocinach obecnie na stoi na ściółce torfowej z trocinami
Czy wasze wrzodowce stoją na słomie czy trocinach bądź pellecie?


Moja aktualnie od pół roku na słomie, jest ok.
Można ze spokojem podawać elektrolity wrzodkom, czy są jakieś przeciwwskazania?
cubbins większość można. Ja podawałam te: http://www.animavet.pl/equipower-elektrolit-liquid-1000-ml.html
xxmalinaxx, dziękuję  :kwiatek: a dobre są te Elektrolity, których używałaś? jak polecasz to zamawiam 🙂
No wg mnie najlepsze - po sprawdzeniu z poprzednim koniem kilkunastu wariantów i dla Muskata jak i teraz dla Lilki były fantastyczne. Jeśli cena Ci pasuje to spróbuj 🙂
xxmalinaxx, oki to zamawiam  🤣 dzięki raz jeszcze, będę testować  🏇
Nie ma problemu 🙂 daj znać, jak efekty
Co sądzicie o tej paszy: http://www.horsefeed.nl/gastro-plus?

Zastanawiam się czy nie zmienic Krauter musli hippolita na to gastro+ albo na brandona xs. Tak na prawdę B. dostaje śladowe ilości musi, ogólnie treściwego, ale... Jeśli mogę dać mu coś lepszego, to czemu nie  😉
Ogólnie senior wygląda dobrze, ale często łyka z powietrza ( głównie z ekscytacji ale czasem zupełnie bez powodu) i ziewa.  🤔 No i ten ostatni eksces z sianem... Jest jeszcze jedna rzecz. Kupy ma dość twarde, bobki zbite ( wet mi na to zwrócił uwagę). Mało pije ostatnio, ale też większość jedzenia dostaje na mokro ( moczone siano, wysłodki).

Aktualne menu:

Rano:
        100g wysłodków Beet Pulp Winter (waga suchych)
        100g Krauter Musli
        100g Healthy Tummy


Wieczór:
            100g wysłodków Beet Pulp Winter (waga suchych)
            150g Healthy Tummy

+ 60 ml oleju lnianego i drożdże Yarrowia Equinox, siemię lniane ostatnio co drugi dzień zamiast HT na kolacje, siano do woli.


A i jeszcze jedno żółtodziobowe pytanie, myślicie że moczenie siana mogę zastąpić parowaniem?


B. ma zwyrodnienia w stawie koronowym które ostatnio dają nam ostro popalić. Myślę że stały dyskomfort podczas chodzenia i ból mogą tez się odbijać na jego żołądku. A z drugiej strony wiem preparaty wspomagające stawy rozwalają żołądek. I co tu wybrać... 🙁
Podawał ktoś z Was kolagen?

Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki.  :kwiatek:

Mam podopiecznego na Brandonie XS. Podejrzewany o wrzody (bez gastro, ale wiele na to wskazuje i tak jest traktowany) - odkąd dostaje Brandona, skończyły się luźniejsze, śmierdzące kupy, tyłek i pół derki w kupie. Koń się dobrze czuje i dobrze wygląda (choć ten akurat miał tendencję do tycia i dłuuugo był kulą, potem udało się go schudnąć i teraz na Brandonie wygląda ok - tłuszczu ma optymalnie, mięśnie się powoli nabudowują). To nie jest jedyne, co dostaje, ale jedyna zmiana w menu, jaka nastąpiła między stanem "nieprawidłowe kupy" a tym, co teraz. Samo obcięcie zbóż nie dawało aż takiego efektu (jak przez jakiś czas stał na samej sieczce z lucerny, też nie wyglądało to do końca prawidłowo). No i to chyba pierwsza pasza w jego życiu, przy której absolutnie nie wybrzydza, nie musiał się do niej przekonywać dwa tygodnie - tylko zostawia wylizany żłób. Normalnie jest takim francuskim pieskiem, że głowa mała. 😉 Sieczkami w sumie gardzi, paszę wybiera, a sieczkę zostawia i potem zjada na raty...
Myślicie, że Brandon XP będzie równie dobry?
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
26 stycznia 2017 18:55
Moja dostaje 4 x dziennie
0,5 miarki HÖVELER PROBALANCE + 1/3 miarki gniecionego owsa do tego rano magnez.

Dwa razy w tygodniu mesz.
famka   hrabia Monte Kopytko
27 stycznia 2017 06:56
Myślicie, że Brandon XP będzie równie dobry?


ale to są dwie różne pasze od innych spraw  😉
Czy ktos z Was zamawia omeprazol z Usa?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się