Westernowa Rewia Mody

Z worem prezentów?  😀


A to by było dobre 🙂

Nieeeeee, mamy spotkanie Wigilijne na około 40 osób i zaplanowałyśmy z dziewczynami zrobić sobie jazdę mikołajkową, ubrać się w czapy, dostosować kolor koni i popijać szampana (bo nie damy radę się spotkać na sylwestra).
Livia   ...z innego świata
05 grudnia 2016 19:27
Patrzcie, jakie piękne wędzidła znalazłam 😍 Tutaj strona: https://www.facebook.com/DonutBitsNSpurs/ - ceny niestety też wyższopółkowe, ale można choć nacieszyć oczy 😉
.
smartini   fb & insta: dokłaczone
05 grudnia 2016 19:37
Livia, Kata Fay z nimi współpracuje 😉
Livia   ...z innego świata
05 grudnia 2016 20:04
Muchozol, ja tak samo sobie tam przeglądam 😜

smartini, o widzisz, to wieeele wyjaśnia! 💘
.
A pochwalę się jaką ostatnio popełniłem herezję. Unowocześniona wersja miejskich siodeł amerykańskich z I połowy XIX wieku. Terlica i wykończenie westowe, ale konstrukcja opiera się na zasadach siodła angielskiego.

Piękne, ale każda jedna fota gigantyczna!
Chyba mogę, sporo czasu minęło.

Mój popręg neoprenowy umiera taką śmiercią użytkową, chociaż myślałam, że te jazdy sporadyczne nie zrobią z nim, aż takiej masakry...
I mam pytanie, co teraz zakupić? Który jakościowo będzie jeszcze lepszy od neoprenu?
maluda chyba najtaniej wbrew pozorom kupić jakiś drogi, dobrej firmy. U nas w stajni są Professionals Choice (taki neopren dziurkowany, bardzo fajny) i Classic Equine futrzane i oba są świetne i długowieczne. Oba to koszt ok 300 zł. Słyszałam, że najbardziej super hiper są futrzane Prof Choice ale one kosztują 600 zł 😉 To chyba mało kto kupi.
Chyba mogę, sporo czasu minęło.

Mój popręg neoprenowy umiera taką śmiercią użytkową, chociaż myślałam, że te jazdy sporadyczne nie zrobią z nim, aż takiej masakry...
I mam pytanie, co teraz zakupić? Który jakościowo będzie jeszcze lepszy od neoprenu?



Sznurkowy? Ja się teraz czaję żeby był w tereny 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
15 stycznia 2017 18:16
nie żebyśmy mieli wątek sprzętowy... 😉
zależy od jakiego neoprenu chcesz mieć lepszy jakościowo, bo neopren neoprenowi nierówny. No i do czego, jak łatwo ma się dawać myć i w jakim przedziale cenowym
maluda chyba najtaniej wbrew pozorom kupić jakiś drogi, dobrej firmy. U nas w stajni są Professionals Choice (taki neopren dziurkowany, bardzo fajny) i Classic Equine futrzane i oba są świetne i długowieczne. Oba to koszt ok 300 zł. Słyszałam, że najbardziej super hiper są futrzane Prof Choice ale one kosztują 600 zł 😉 To chyba mało kto kupi.

Właśnie chcę nabyć coś drogiego, ale nie na tyle bym musiała żyć o chlebie i wodzie, bo jeżeli mam raz do roku nabywać neopren to mnie szlag trafi i na to samo wyjdzie.

[quote author=maluda link=topic=27.msg2636789#msg2636789 date=1484487889]
Chyba mogę, sporo czasu minęło.

Mój popręg neoprenowy umiera taką śmiercią użytkową, chociaż myślałam, że te jazdy sporadyczne nie zrobią z nim, aż takiej masakry...
I mam pytanie, co teraz zakupić? Który jakościowo będzie jeszcze lepszy od neoprenu?



Sznurkowy? Ja się teraz czaję żeby był w tereny 🙂
[/quote]
Nie rozważałam jeszcze.
Nie wiem czy słusznie myślę, ale chyba istnieje większa szansa obtarcia?

Livia   ...z innego świata
16 stycznia 2017 08:03
Ja nie umiem się do sznurkowych popręgów przekonać, choć przez krótki czas taki miałam. Jest tyle materiałów teraz do wyboru, że na pewno znajdzie się coś lepszego niż sznurki, które mogą "szczypać" skórę między nimi 😉
mam kilka popręgów wiec sie wypowiem

= futrekowy profi-choice = jest super - ale to jest popręg na halę, bądź na "sucho" - szybko się brudzi, nie wyobrażam sobie jechać w nim w teren np. po błocie, deszczu. Wymaga mega dbania - ja miałam go na koniu kilka razy - jak koń się obtarł

= neoprenowy - mam kilka - i te najtańsze i te droższe - u mnie działają one latami - naprawdę, można spłukać wodą i są ok. Pękają po brzegach - ale to nie przeszkadza w użytkowaniu. Mam takie i gładkie i dziurkowane. Naprawdę polecam. Może Ci sie neopren psuje bo leży w siodlarni na mrozie? Neopren jest czuły na zmiany temperatur, moze sie kruszyć itd.

= sznurkowy - miałam długo taki - jest ok - ale jak powyżej z futerkiem - na suche ... jak sie ubłoci, staje się sztywny i moze obetrzeć - poza tym koń sie poci, popręg szybko jest brudny/sztywny/nieestetyczny i może obetrzeć - latem ok, można wyprać ale zimą?


Dla mnie neopren odpada w teren. Woda/błoto dostanie się pod popręg, który nie oddycha, nie odprowadza i odparzenie gotowe... Już z dwojga złego chyba lepszy sznurkowy - porządny. No i prany po każdym terenie 🙂

Dodofon czemu w zimie wyprać nie można?
zakładam, że jak ktoś ma 1 popręg sznurkowy i jeździ codziennie to może nie wyschnąć

Oczywiscie można wyprać ale czy wyschnie szybko?

Nie wiem jak dopinacie popręgi ale mi się nic nie dostaje pod neopren - ale ja jestem zwolennikiem dopinania mocnego popręgu.
Myślę że jak się go wypierze w domu i wysuszy na kaloryferze to raczej wyschnie, ale mniejsza o to...

Dopinam normalnie - żeby siodło bezpiecznie siedziało, ale żeby koniu oczy na wierzch nie wyszły :P Jak wjedziesz do wody to pod każdy popręg woda wpłynie - nie ma opcji żeby nie 🙂 Niezależnie od tego jak jest mocno podpięty.

Ja korzystam z popręgu prof. choice neoprenowego, ale nie jestem jakoś mega zadowolona. Może to kwestia mojego dążenia do ideału w kwestii sprzętu.
Generalnie ze sprzętem jest tak - ze każdy ma swoje preferencje i wybierze coś dla siebie.
Niestety co dobre dla jednego - okazuje się niedobre dla innego. Pozostaje podpatrywać czy próbować.
Generalnie ze sprzętem jest tak - ze każdy ma swoje preferencje i wybierze coś dla siebie.
Niestety co dobre dla jednego - okazuje się niedobre dla innego. Pozostaje podpatrywać czy próbować.



Stąd właśnie ta dyskusja 🙂 W futrze nie wyobrażam sobie terenów jeździć, neopren mi nie odpowiada - drogą wykluczenia zostaje mi tylko sznurkowy 😀 A, no i skórzany! Ktoś używa?
Dodofon no właśnie pękł mi po bogach i absolutnie konia to nie razi, bo sprawdzałam, ale i tak chcę go wymienić na lepszy z racji podniesienia aktywności. Reasumując, zapewne musiałabym zakupić lepszej jakości neopren...

Właśnie miałam pisać, że jest też opcja filcu 🙂
O! Chyba na taki się właśnie skuszę, wygląda fajnie.
Połączenie też mi się podoba.
Livia   ...z innego świata
17 stycznia 2017 16:55
Dziewczyny, ja po prośbie :kwiatek: Rzuciło się wam może gdzieś w oczy takie ogłowie na jedno lub dwoje uszu? Było kiedyś w Kraemerze (stamtąd mam swoje), ale już się wyprzedało...

smartini   fb & insta: dokłaczone
17 stycznia 2017 20:28
Livia, ja takie w kinghorsie kupowałam 😉
Livia   ...z innego świata
18 stycznia 2017 06:53
smartini, dziękuję! Już do nich napisałam z pytaniem 🙂
Livia - w horsepassion masz kilka fajnych na jedno ucho
http://horsepassion.pl/kon-jezdziec/oglowia-wodze
Livia   ...z innego świata
18 stycznia 2017 15:20
Dodofon, widziałam, niektóre fajne są - choć teraz szukam akurat tego jednego modelu 🙂
Livia   ...z innego świata
30 stycznia 2017 20:26
Odświeżę trochę wątek - wiosenne pady Caball, pomarańcza i trawka 🙂



W kwestii popręgu wszystko zależy od konia. Mam konia który obciera się od sznurkowego, ale neopren mu nie szkodzi i takiego, który ma dokładnie na odwrót. Ale na pewno neopren nie przekonuje mnie na dłuższe dystanse, konie strasznie się w tym pocą, zwłaszcza latem  🙁

Jeszcze raz wrzucam fotki (mniejsze)  😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się