Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

madmaddie   Życie to jednak strata jest
19 lipca 2016 18:54
casines, ja poprawę po Fitomedzie zauważyłam po tygodniu. teraz mam łagodną wersję do włosów suchych i do tłustych, bo sama do tłustej trochę zaczęła wysuszać.
w każdym razie, działają 🙂
u mnie poczatkowo fitomed był jak objawienie, bo niedośc że ograniczył przetluszczanie to zmniejszył wypadanie, jak na moje możliwości to gubiłam mega malo włosów a po miesiącu stosowania uczulił mnie i przestal mieć wpływ na wypadanie więc odstawilam i zrobiła sobie dluższa przerwę ale teraz strasznie dziwnie na niego reaguję, bo bardzo ale to bardzo leca mi po nim włosy. Nie mam pojęcia czemu tak się stalo, najpierw był najlepszym szamponem jaki mialam a teraz jest wręcz najgorszy 🙁
Niestety ja fitomed musialam przestac uzywac takze bo dostalam łupieżu pierwszy raz w zyciu 🤔 Zresztą mój mąż też ale on ma b wrazliwa skore.Teraz myje nim od czasu do czasu bardziej zeby go wykończyć
Dziewczyny mieszkam w UK,nie znam tutaj zbytnio firm szamponów ,a tym bardziej tych które nadają się do naturalnej pielęgnacji. Może jest ktoś w stanie mi doradzić jakiś szampon ,żeby kupić go tutaj stacjonarne,bądź na ebay'u ? 😉
majek   zwykle sobie żartuję
09 listopada 2016 10:45
Jiska, nie wiem, gdzie jestes, ale w mojej okolicy sa sklepy z rzeczami tylko do wlosow. Przez jakis czas balam sie tam wchodzic, bo myslalam, ze to tylko asortyment dla Murzynek bedzie (zawsze wisza jakies sztuczne wlosy na wystawie, neonowe siateczki, peruczki itd)
Okazalo sie, ze
1. Zwykle w takim sklepie jest polka z polskimi kosmetykami (nie tylko do wlosow)
2. Sprzedajacy swietnie wie, co ma w sklepie i swietnie doradzi (serio, doradzil mi odzywke zycia)
3. Masa produktow, ktore kupuja wlasnie Murzynki czy Arabki jest wlasnie bardzo naturalna

np kolo mnie jest sklep tego czegos: http://www.beautybyzara.com/
które tabletki daja lepsze efekty Merz special czy Vitapil? macie porównanie? I pytanie do kręconowłosych, jak sprawuje się odzywka z Isany Pure Locken? nadaje sie jako odżywka bez spłukiwania? Oraz ją maske/odzywke polecacie do nałożenia przed myciem?  :kwiatek:
Scottie   Cicha obserwatorka
17 listopada 2016 19:12
hanexxx, po Merz Special bardzo wzmocniły mi się i szybko rosły paznokcie, włosy i cera- bez zmian. Vitapil znacznie zmniejszył wypadanie włosów, ale nie zauważyłam, żeby szybciej rosły czy tabletki miały wpływ na cerę/paznokcie. Jedne i drugie tabletki są dobre 🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
17 listopada 2016 21:43
Revalid jest porządny. poza tym, to lek, nie suplement. Jedyne po czym mi włosy rosną
Scottie dzięki  :kwiatek: i tak chciałam przetestować  jedne i drugie ale w tym wypadku chyba na pierwszy rzut pójdą Vitapil, akurat kuracja starcza na 2 miesiące więc po takim czasie będe mogła ocenić czy na moje włosy też zadziałały 😉 no chyba, że probowałaś jeszcze jakiś inne godne uwagi suplementy? 😉

edit. chociaż podobno Vitapil nie jest wskazany przy trądziku poprzez zawarty w sobie jod, oj to musze się zastaniwić 🙁
ja właśnie zaczęłam olejować włosy olejkiem na porost bania agafi, potem myję mydłem cedrowym bania agafii i na koniec daję maskę drożdżową bani agafii....
O matko, ale mam mięciutkie i błyszczące włosy. Już po 1 razie mega różnica.

Jak skończę to, to znowu będę olejować amlą, bo kupiłam razem z sesą. No i serum andrea 🙂
Jak znacie dobre suplemanty na wlosy to piszcie 😉 w poniedzialek mam zamiar kupic merz special ale jak znacie cos fajniejszego to dajcie znac.
A szampon Barwa Zurawinowy jak oceniacie? Rzeczywiscie dodaje objetosci?
Scottie   Cicha obserwatorka
18 listopada 2016 14:04
hanexxx, no to Revalid. Najlepszy z nich wszystkich, zdecydowanie.
dzięki! Bo wlasnie zastanawiałam się nad vitapil i merz special (tymi tańszymi) oraz revalid i Hairvity, mówisz, że widziałaś znaczą różnicę między tymi tańszymi a revalidem, na czym ona polegała? Dużo nowych włosów Ci wyrosło oraz znacznie ograniczył wypadanie? Bo na tych dwoch rzeczach najbardziej mi zależy 😉
Moja włosowa suplementacja to calcium pantothenicum no i piję pokrzywę i skrzyp.
ja po takim zestawie niestety nie widzę efektów  😕 zamówiłam ten Revalid, trochę drogi jest bo ok. 6 dych za miesiąc a ze 3 miesiące trzeba brać no ale trudno. W ogóle to ten szampon Barwa żurawinowa jest jeszcze w sprzedaży? Nigdzie nie mogę dostać  😵
Również szukam czegoś (suplementy ❓ :?🙂 na poprawienie kondycji włosów. Osłabione i MOCNO wypadające po lekach :/ kitka, straciła połowę z objętości :/
madmaddie   Życie to jednak strata jest
21 listopada 2016 21:49
3 miesiące to normalny czas na obudowanie włosów.
Cierp1enie, a jak zakończyła sie Twoja sprawa z fryzjerka? :kwiatek:
Dziś przyszła nowa dostawa kosmetyków Bani Agafi - zakochałam się w nich, a zapach maski drożdżowej mnie uzależnił.
Do tego kolejna maska kallosa z algami (uwielbiam ją) i za miesiąc muszę zamówić latte 🙂

Przyrost włosa po miesiącu 4 cm  💃
Witam  🙂. Czy wcierkę Jantar można wcierać w suche włosy czy lepiej na wilgotne po umyciu? Na opakowaniu nie jest to określone i zaczęłam się zastanawiać 🙂.
Wcierasz w skalp, nie ma znaczenia czy sucha głowa czy mokra. Jeśli używasz przed wyjściem to lepiej zaraz po umyciu, bo nie wiem jaki będzie stan fryzury, jak wetrzesz w suche  😁
Hahah, dziękuję, planuję to robić jak będę pewna, że tego dnia już nie będę wychodzić z domu 🤣
To na spokojnie 🙂 Ja myję głowę codziennie rano i wtedy wcieram w mokry skalp, dalej daję normalne odżywki, układam i suszę normalnie.
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
17 stycznia 2017 14:37
Dziś przyszła nowa dostawa kosmetyków Bani Agafi - zakochałam się w nich, a zapach maski drożdżowej mnie uzależnił.
Do tego kolejna maska kallosa z algami (uwielbiam ją) i za miesiąc muszę zamówić latte 🙂

Przyrost włosa po miesiącu 4 cm  💃


Ten przyrost to tylko po stosowaniu tych kosmetyków, czy dodatkowo np. jakieś drożdże do picia i revalid?
Tylko po tym, aaa i olejek andrea 🙂

Głównie wygląda to tak olejowanie przed myciem (używam oleju z awocado lub lnianego, lub na porost z Agafii), mycie szamponem Agafii (szampon z dziegciem albo mydło cedrowe) z dodatkiem kilku kropel olejku andrea, spłukuję, biorę maskę drożdżową Agaffii, albo kallosa, albo henna wax i trzymam 30 min pod czepkiem w zaparowanej łazience. 
W końcówki wcieram serum.

Głowę myję 2x w tygodniu więc prawie zawsze robię to samo. Czasami jednak jak nie mam czasu na oleje i maski to myję głowę mydłem cedrowym i teraz zimą nakładam odżywkę GlissKur 8 olejkami i płynną keratyną (bez spłukiwania).
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
17 stycznia 2017 20:46
Dzięki!

A czy ktoś oprócz KaroliLiderowej (chyba) stosował MTG? Po wielkim WOW przy koniach szybko pojawiły się głosy, że uczula i włosy wręcz wypadały.
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
18 stycznia 2017 08:33
Cierp1enie - zainteresowały mnie te produkty Bania Agafi. Czy skoro je znasz, to mogłabyś polecić jakiś " zestaw startowy " do wyprobowania? Włosy puszące się, raczej suchawe.
Spróbuj mydła cedrowego jako szamponu, maski drożdżowej i balsamu brzozowego na propolisie.
Nie wiem czy używasz olei na włosy, ale dobrze, by było jakbyś najpierw olejowała.

Mydło Cedrowe mimo, dokładnie zmywa oleje, tylko trzeba umyć głowę dwa razy. Potem nakładam maskę drożdżową od ucha w dół i nakładam czepek i ręcznik i tak jeszcze 30 min siedzę w wannie. Teraz w zimie stosuję jeszcze zabezpieczająco odżywkę glisskur z emolientem, ma też sylikon w składzie, ale na zimowe dni jest idealna 🙂
Pewnie przy upalnym lecie też będę stosować 🙂


aaaa i nie przeraźcie się, bo przy myciu mydłem cedrowym włosy podczas mycia są suche jak wiór, aż skrzypią. Za 1 razem mnie to przeraziło, ale jak wyschły wyglądają cudownie. Także dajemy im wyschnąć i dopiero rozczesujemy.
Znacie jakieś fajne szampony do kręconych, mocno suchych włosów? Już jestem załamana 🙁. Chciałam iść na keratynowe(kreatynowe?) prostowanie, ale na włosach tej długości... No cena nie bardzo. Obecnie używam pantene szampon i odżywka, do tego olejek arganowy. Nic specjalnego, więc szału nie ma. Jakieś pomysły? Szukajka nie współpracuje. 😤
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się