Kupno konia

Ja szukam konia już gotowego do jazdy ze względu też na to, że nie znam tu ludzi końskich 🙂 W Polsce zna sie pełnoe koniarzy, wetów, trenerów dwóch moich znajomych ma swoje ośrodki jezdzieckie, a tu jestem zupełnie z tym sama. Więc nie chce ryzykować (jeśli to w ogóle możliwe)  😁
A i tak zawsze trzeba coś dodać, czas, trenera, weta, sprzet itd
desire   Druhu nieoceniony...
03 stycznia 2017 17:56
tuch, czytaj z zrozumieniem.  🙄  ja jakoś sobie nie przypominam, bym prócz opisania za ile kupiłam swojego konia próbowała komukolwiek udowodnić, że w takich śmiesznych kwotach można było kupić coś dobrego i zdrowego.
A ja nie napisałam, że Ty coś takiego pisałaś  🙂
No i zależy po ile kupujemy czapraki 🙂
A tu już od preferencji zależy, jak kupimy konia za 2,5 tys zł to można się połasić na eskadrony z nowych kolekcji albo zaszaleć i kupić z 12 HKMu albo Fair Playa 🤣
bera7, ja wiem o tym, ale można zakupić konia zdatnego do wożenia tyłka za małą kasę.
Nigdzie nie napisałam, że to będzie koń wspaniale wypielęgnowany i ujeżdżony.
Ot ogłoszenia z olx, jest takich trochę.
Ja bym takiego konia za darmo nie chciała, ale co kto lubi  😂
tuch, jak kupimy 10 czapraków po 1 500 - 2 000 (nie taniochę eksadronową  😀iabeł🙂 to już wierzchowca do lasu da się za to znaleźć zacnego.
anil22, a czemu nie kupisz konia w PL?
Wyjdzie zdecydowanie taniej niż w GER.
Perlica Ja szukam tez w  PL. Problem w tym, że w polsce bede na koniec stycznia i tylko raz. Więc jak znajde cos sensownego w  Polsce, to na pewno pojade obejrzeć.
Evson już jakieś 2 lata temu widziałam to ogłoszenie, co jakiś czas się pojawia.
Wiecie, że czasem ludzie sprawdzją ile warte sa ich konie  😁
Evson, dziwna cena za konia co chodzi C .... chyba że jest po kontuzji
aniaagre nie komentuje. szkoda czasu mi na robienie dzieciecych sweet foteczek.  jestem zbyt poważna i dorosłą osobą żeby miec na takie bzdury czas. po za tym wrzucanie fotek do netu  ma też swoje konsekwencje 🙂. Pozdrawiam 🙂
Perlica no właśnie. Dlatego myślałam ze może już ktoś byl rozszyfrowal o co tam chodzi.
Evson, dziwna cena za konia co chodzi C .... chyba że jest po kontuzji

Niekoniecznie musi być PO kontuzji. Ale - 1) pytanie jakie wyniki osiagał i jakiej jakości są wykonywane elementy 2) wałach 3) 180 cm w kłębie - pytanie jak z ogólnym zdrowiem.

Evson, Dla mnie ten koń ma "permanentnego wnerwa" 😉 Przynajmniej na filmiku. Albo pod kopułą coś nie styka (np. mój koń się bardzo szybko potrafi zagotować, wściec i do ujeżdżenia to on zdecydowanie głowy nie ma - a zdrów). Albo ten bijący nerwowo ogon świadczy o jakimś bólu, problemie zdrowotnym.
A mi się wydaje, że ogon mu lata na muchy, może wrażliwy. Innym koniom w tle też ogony chodzą.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
08 stycznia 2017 21:21
To jest bardzo charakterystyczne machanie nerwusa. Poza tym jak dla mnie ma mało wyniosły chód. Wyniki jakie znalazłam to średnio 57-62% ale po 2015 nie widziałam żeby gdzieś startował. Może kulawizna a może po prostu brak kasy.
Mi wiekszosc koni skokowych kojarzy sie z nerwowym, na zasadzie ekstcytacji machaniem ogonem.
A mi w końcu coś wpadło w oko  💘 mam nadzieję, że się uda.
Macha ogonem od tych haśpli na nogach , dziewczyna szlifuje mu boki że cho cho  😁 Też bym się denerwował jak by mnie tak dziugali po bokach  😁
anil22
Ja nie widzialam ani jednego zdrowego i dobrze jezdzonego, ktory by tak nerwowo machal ogonem.
Zwykle machaja od dziabania ostroga, much, wrzodow lub sa mocno nerwowe - i tu tez zwykle da sie znalezc powod.
Kon ktory by machal ogonem non stop na jezdzie, bylby przeze mnie klasyfikowany tak samo jak kulawy.
anil22
Kon ktory by machal ogonem non stop na jezdzie, bylby przeze mnie klasyfikowany tak samo jak kulawy.


To ten macha akurat tylko od ostróg . 😉
Smok10
Ja nie widzialam filmu, wiec wypowiadam sie tylko w trmacie zdania anai22 jak cos.
anil22
. Kon ktory by machal ogonem non stop na jezdzie, bylby przeze mnie klasyfikowany tak samo jak kulawy.



Koń jest Ok , kulawy jest jeździec  😁
Ktoś może oglądał już tego konia, albo wie coś więcej o nim?
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/46427
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
18 stycznia 2017 18:47
A ktoś kojarzy może tego konia ? http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/46556
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
18 stycznia 2017 18:52
Mnie tutaj zastanawia cena- najpierw podany przedział 5-10k, a opis zaczyna się, że nie niżej niż ok. 10 k. To ile w końcu?
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
18 stycznia 2017 22:47
Do dziewczyny poszło pytanie juz wcześniej o cenę, zdjęcia i film pod siodłem. Na razie czekam
Przecież to jakieś dziecko pisało  😁 A przedziały cenowe w naszych ogłoszeniach są okreslone i czasem ciężko z tym trafić.
Nie bardzo wiedziałam gdzie pytać, jeśli zły dział proszę o przeniesienie.

Ostatnio byłam oglądać źrebaka. 8 msc I jedną nogę taką sztywną miał nie ciągnął jej po ziemi ale wydawało mi się, że tak chodzi dość sztywno. I ogon unosi przy chodzeniu. Z czym mogą się wiązać takie problemy?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się