siodło ujeżdżeniowe

Czy ktos orientuje sie z kim sie skontaktowac w sprawie siodła Germida Ratomka Antares jednotybinkowe? Nie ma nikogo w Polsce kto sciąga te siodła? Jakie macie opinie na temat tego modelu ktos siedział jeździł?
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
01 stycznia 2017 17:17
Szukam przyzwoitej ujeżdżeniówki do 2000tys. Muszę zmienić dotychczasowe siodło i nie wiem czego szukać  😵
Myslałam o Daw Magu albo Euroridingu. Ktoś pomoże?
A ja w Daw Maga bym nie inwestowała, na początku wydaje się wygodne ( jeździłam w nim ok 2 lat), przy okazji miało bardzo nie równe wypełnienie, jak dla mnie bardzo specyficzne siodło
Euroriding mogę polecić, dwa lata jeździłam w Diamancie, którego można kupić do 2000 zł. Jednak w efekcie wymieniłam go na Titana, którego ubóstwiam, tylko to już większy wydatek.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
02 stycznia 2017 17:27
Wigorrr A o który model DM ci chodzi. Ja mam Dominusa i bardzo sobie chwalę, zwłaszcza, że mam krótkie nogi. Trzeba wsiąść i sprawdzić czy tyłkowi pasuje 😉
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
02 stycznia 2017 17:44
Oj i tu moze być problem, bo przy wzroście 175cm, to nogi mam długie :p więc szukam dłuższych tybinek
Pati2012 to Euroriding Diamant powinien Ci przypaść do gustu. Takim klasykiem dla długonożnych za podobne pieniądze jest jeszcze Passier Grand Gilbert.
Czy ktoś wie jaka to firma?  🤔 🤔 🤔
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
13 stycznia 2017 17:08
Czy jest dostępny gdzieś cennik siodeł ErrePlus?
ushia   It's a kind o'magic
13 stycznia 2017 17:39
http://arcus-konie.pl/erreplus-m-209.html

gdzies jeszcze widzialam, ale mi zniknelo 😉

edit- o, juz mam:
https://www.erreplus.pl/kategoria-produktu/siodla/
Dla osób,  które pomagały mi swoją wiedzą w rozmyślaniach podczas testów siodeł, piszę,  iż ostatecznie zdecydowałam się na jednotybinkową Helen. Po długich dialogach z trenerem doszliśmy do wniosku, że Erre DE - mimo, że jest świetnym siodłem - po prostu nie jest dla mnie. 😉 Mam nadzieję,  że będę zadowolona z wyboru.
Szukam opinii o siodlach IKONIK ????
SLYSZAL ktoś , siedział, posiada?

Cokolwiek zwlaszcza cenne będzie info o możliwościach i umiejętnościach firmy w dopasowaniu..

https://m.facebook.com/Ikonic-Saddlery-Poland-980319628755608/?ref=page_internal&mt_nav=1

Będę wdzięczna  ukłon
A ja mogę zdać pierwszą relację z pracy w Erre - koń się rozrósł o rozmiar po dwóch miesiącach  🙂 Wiadomo, że zasługa nie tylko siodła, ale treningu także.
Wysyłał ktoś z was kiedyś siodło do USA? Jak zabezpieczałyscie?
Bo mam chętnego tyle że obawiam się czy nic się w transporcie nie uszkodzi?
Sophia a o przekrecie nigeryjskim slyszalas?
Nie, a cóż to takiego?
Hmm kupujący proponuję kwotę i po obejrzeniu fotek prosi o dane do przelewu i wysyłkę pocztą polską paczką priorytetową, to chyba ony ryzykuje tylko?
Nie, a cóż to takiego?


To koniecznie przeczytaj.

Sophia, nie dostaniesz nigdy wpłaty na konto. Dostaniesz za to pseudo wiarygodnie wyglądające potwierdzenia z banku i tysiąc ponagleń, że przecież przelew już poszedł, a siodło jest pilnie potrzebne (tu często ckliwa historyjka, często o chorym dziecku, które nie ma siodła i gaśnie przez to na białaczkę, albo inne kity).

I dosadniej: helouu, czy naprawdę sądzisz, że klient ze Stanów tak się napalił na używane siodło no-name, że aż wytropił takowe na polskim serwisie ogłoszeniowym i teraz tak koniecznie musi je mieć, że poniesie wysokie koszty wysyłki i chociażby samego przelewu (przecież nawet przewalutowanie $ na złotówki nie jest za friko!)?

Dobrze spakowanie siodło bezpiecznie dotrze nawet do Australii (wysyłałam Henniga, sprzedanego przez Ebay). Solidny karton, trochę materiałów na amortyzację, w środku siodło można zamknąć w drugim. Jak ktoś jest przewrażliwiony i ma wenę, to można spakować w ten sposób 😁

vissenna   Turecki niewolnik
19 stycznia 2017 11:23
Paulina20099 jeśli chodzi o Ratomki to kontaktuj się z Olgą Masłowską (Padaprihorova) z Grudziądza.

izkadul Mam od IKONIC czarną wodzę, dobrze się użytkowała.
Z siodeł widziałam i siedziałam tylko w skokówce (z 2-3 lata temu) jak wchodzili na rynek.
Ładne, lekkie siodło ale na mnie wrażenia nie zrobiło. Pamiętam że miało (nówka) dość suchą skórę i wypiło sporo oleju). Jakość wykończenia to taki nasz Daw-Mag standard był 😉
Jeśli nawet robią ujeżdżeniówki to raczej "na boku" bo z tego co pamiętam na rynek DE wchodzili głównie z asortymentem dla skoczków.

quanta dzięki za pomoc  🙇
No też mnie zastanawiało to ze akurat moje siodło wybrał.
Wysyłkę przeciągne do momentu otrzymania przelewu, nie samego potwierdzenia ( zawsze wysyłam dopiero po sprawdzeniu że przelew doszedł, no chyba że to są jakieś drobne rzeczy), a jak się nie doczekam przelewu to i on się siodła nie doczeka  😁 Myślę że w takim wypadku nic nie ryzykuje.
Haha no takiej weny to ja nie mam, myślę że spora ilość foli bąbelkowej da radę.
Sophia nie warto nawet czasu tracić i szkoda by było odmawiać innym uczciwym zainteresowanym. Ja miałam co chwilę taka ofertę kupna kiedy wystawiłam mój aparat foto. Wystarczy że raz odpiszesz i Cię zaczynają zamęczać mailami. Szkoda zachodu.

edit. Na allegro też uwaga, bo mają fakeowe konta.
Kaarina podam mu dane do przelewu i uprzedze że siodło wyślę dopiero po tym jak pieniądze dojdą na moje konto.Ja nic ryzykować nie będę 😉
Sophia, szkoda zachodu. I to nie "tylko Twoje siodło wybrał", tylko program przeskanował całą kategorię serwisu po mailach. Zobacz sobie, dziewczyny dopiero co pisały:
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,97507.30.html
Ja też dostałam identycznego spamerskiego maila. Ten sam adres, wysyłka do USA, normalnie gość skupuje masowo używane siodła 🤣 Ale co tam, chcesz to odpisuj.

A bardziej w temacie, to jestem załamana ogólnie słabym dostępem, słabym serwisowaniem i kiepskimi pasowaczami w PL. Chciałyśmy aż ze znajomymi ściągnąć przedstawiciela jednego z niemieckich producentów, ale idzie to jak krew z nosa 🙄 Potrzebuję na cito naprawdę profesjonalnego, szerokiego siodła z bdb serwisem, bo koń wreszcie się cały uruchomił i teraz do 3 miesiące wygląda inaczej. Do Henniga też nie pojadę, bo kolejki są ponad półroczne, a serwis na miejscu kosztuje krocie.
vissenna   Turecki niewolnik
20 stycznia 2017 10:15
quanta
Ja z pasowaczami z DE też bym uważała. W zeszłym roku jak pracowałam w Berlinie to na moją prośbę szefostwo wezwało pasowacza. Przyjechał sobie z profesjonalnym sprzętem, samochód obwieszony dyplomami i certyfikatami za kursy a efekt...

No cóż, musiałam oglądać każdy jego ruch, pilnować co robi i instruować, inaczej miałabym mostkujące siodło, siodło lecące na przód i siodło za wąskie...
No ale żaden problem, bo on ma przecież akurat na sprzedaż żele korygujące więc wszystko będzie pasować jak sobie je dokupimy...

Już nie mówiąc jakie akcje miałam żeby dobrego kowala tam znaleźć... Skończyło się na tym, że kopyta cięła kowal z nurtu naturalnego strugania a kowal na moją prośbę i pod jej nadzorem dokładał podkowy...

Także z tymi fachowcami z "zagramanicy" to też radzę uważać...

izkadul, gadałam z nimi na Cavaliadzie w Poznaniu i mówili, że wysyłają dowolne modele na testy za kaucją ok 3000zł, więc może warto po prostu pomierzyć?
quanta myślę, że i w Polsce znajdziesz dobrego pasowacza, jeśli to co piszesz, to jedyne oczekiwania. Nie brzmią kosmicznie 😉 A też bym radziła uważać na niemieckich pasowaczy. Jak mi dopasowali akurat skokówkę jeszcze na Muskata - fachowcy ściągani przez ówczesnego trenera, który w tym biznesie siedział bardzo głęboko - to koń przestał chodzić normalnie, pokazywał bolesność i wręcz agresją reagował na siodłanie. Koniec końców siadło po ingerencji pana Koniecznego z Daw Maga i problem się skończył... 😉 Tak to bywa z fachowcami zagranicznymi 😉
LatentPony   Pretty Little Pony :)
23 stycznia 2017 21:06
Jakie są różnice między Prestige Roma a Prestige Lucky Dressage? Jest w stanie ktoś powiedzieć coś więcej o tych dwóch siodłach?  :kwiatek:
Jest ktoś na forum, kto jeździ w ujeżdżeniowym siodle Andersza close contact? (może ktoś kupił niedawno?) Podzielicie sie opiniami? Jak z dopasowaniem?
Witajcie,
szukam siodła na pogrubianego konia z płaskimi plecami, z szerokim tunelem 7-8cm (4 palce).
Do tego panele powinny być możliwie płaskie.

Mam Passiera Grand Gilbert i kocham go całym sercem 😉 niestety nie jest odpowiedni dla kobyły - za wąski tunel i zbyt skośne panele.
Mam też Schumachera.
Koń zadowolony, ja mniej. Gorzej mnie usadza i ciągle mam wrażenie że jest za grube 😉

Szukam czegoś blisko konia, z szerokim kanałem i na płaskie plecy. Z długą tybinką.

Może coś polecicie bo jak tak dalej pójdzie to skończę z 10 siodłami w garażu :P
Jest ktoś na forum, kto jeździ w ujeżdżeniowym siodle Andersza close contact? (może ktoś kupił niedawno?) Podzielicie sie opiniami? Jak z dopasowaniem?


Ja sie dolacze do pytania o siodla od niego ogolnie ☺
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
17 lutego 2017 19:12
Niechcący udało mi się dzisiaj przetestować Daw-Mag Dominus do którego podeszłam z dużą dozą niepewności i raczej bez wielkich nadziei.

Mam mojego Diamanta już sporo czasu i póki co nie było dla mojego tyłka lepszego siodła więc do tej przymiarki byłam bardzo sceptycznie nastawiona, jak się okazało zupełnie niepotrzebnie! już jak usiadłam to poczułam jest dobrze, niestety warunki na placu  nie pozwoliły na więcej jak kłus ale mimo wszystko zdecydowałam się, rewelacyjnie leżało na moim młodym, mi siedziało się super, klocki tylko muszę zamówić niższe i krótsze niż są w standardzie bo te to niestety lekka ortopedia. Nie jestem super jeźdźcem więc trochę trzymania mi się przyda ale standardowe klocki oferowały go zbyt dużo.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się