Derki

Mój z Horze też ma 155cm, bo w 165cm wygląda jak w sukience... ale te avalanche pro są gigantyczne.

Myślę że 6.9 będzie dobra, dziękuję  :kwiatek:
7'3 jest ogromne. Moja kobyla w większość 165 absolutnie sie nie mieści, a pe są idealne  😀
mój 165 w 7'3 PE wygląda tak jak koń tulipan w 6'9
no i popełniłam ...  😵
edyta, też mam konia 165 i do tego szerokiego w klacie oraz poteżnej szyi. czy 7'3 PE  dobrze pasuje na takiego dużego konia? Jak kaptur? bo też myślę o tych derkach.
A mój w końcu wylądował w kołdrze:


Mogłam go ogolić i może teraz przestanie marznąć  😵 🙂
Grace, tak napewno. One są obszerne.
edyta, dzieki.
glossia, co to jest -to białe?
Grace  ale, że taki szeroki?  😉
kittyprawie 🙂. co to za derka?
Grace to białe to mi się wydaje ze to jest kołdra.
kitty jak dla mnie jest trochę kusy ten buster na Dzidzi  😁
hahaha nieeee, jest idealny  😀 po prostu nie jest sukienką jak na reszcie  😂 no na obecną chwilę, to jedyne derki, w których nie jest jak sardynka upchnięta... urosło się dzieciakowi....
Znam to uczucie, ostatnio ubrałam na Karego derkę Schockemohle i odniosłam wrażenie, że mi się koń wylewa z każdej strony  🤣 Karemu się też urosło, ale w szerz  😜

glossia, co to jest -to białe?


Kołdra. Napisałam w poście 😉
gllosia, ale że taka normalna ludzka kołdra? Nie migruje po koniu? 🤔
Tak, normalna ludzka kołdra. Ta z mojego zjeżdża, ale doszyłam sobie klamrę z przodu i w tedy pod wierzchnią derką się trzyma. Za granicą sporo osób korzysta z tego rozwiązania lub grubych koców. Choć dla mnie koc mniej praktyczny, bo się wszystko czepia i ciężej wyczyścić. Tylko właśnie innym jakoś te kołdry/koce nie migrują 🤔 Fakt, kiedyś pracowałam chwilo w Danii i tam z jednej kobyły nagminnie zjeżdżała ta kołdra i lądowała w ściółce, ale już podpatrzyłam, że sporo osób korzysta z tego i te kołdry się jakoś trzymają. Ja kupiłam tą kołdrę, bo to taniej niż zakup derki, ale może na przyszłą zimę zaopatrzymy się w porządne zimówki. A ten to taki zmarzlak, że przed goleniem stał w 3 derkach (razem z 400g) i był pod w sam raz, ale chciałam go ogolić i już bym nie miała co włożyć.. A nie może mi koń marznąć w stajni.
145 cm w Premiere Equine to 6'6?
D+A, tak 🙂
Dziękuję  :kwiatek:
Co do kołder - trzeba byłoby dopytać osób mieszkających w Anglii, bo z tego co się orientuję, to tam takie "ludzkie" kołdry są w użytkowaniu prawie, że na porządku dziennym. Nie wiem co ludzie robią, żeby kołdry nie migrowały - pewnie pasy do derek tudzież doszywane zapięcia zdają egzamin.
Kurcze dla mnie to trochę dziwne... przecież derki stajenne wcale nie są jakieś strasznie drogie a sporo wygodniejsze od kołdry. hm...
Sankaritarina, sam pas w moim przypadku nie zdał egzaminu, ale ja tak jak wspomniałam doszyłam z przodu zapięcie ze starej derki, która i tak szła do śmieci. Natomiast nigdy nie widziałam jak to jest u innych czy są jakieś zapięcia czy nie.. U jednego jeźdźca ujeżdżeniowego jak podpatrzyłam wszystkie konie tak stoją i w sumie jego dopytałam czy to ludzka kołdra. Ale o zapięciach nic nie wiem.

_Gaga, ja za jedną taką kołdrę zapłaciłam 30euro (mieszkam za granicą). Kołdra ma 500g i jest cała bawełniana. Jeśli znajdziesz mi gdziekolwiek derkę z takim wypełnieniem, z dobrego materiału i w tej cenie to będę ci hołdy składać do końca życia. Tyle kosztuje 200g z decathlonu. Co do wygody.. Po wszyciu klamry spełnia zadanie, a plusem jest też to, że jest to długie i zakrywa ponad pół szyi konia, więc dodatkowo go ociepla i jak np. otworzę okno w ładną pogodę to mi konia po tej szyi nie zawieje. Nie wyciera tak jak kaptur czy przedłużana szyja w derce. Natomiast tak, na przyszłą zimę, jak już będę mieć komplet koni, to planujemy kupić zestaw porządnych zimówek. Jednak jako dodatkowe ogrzanie w zimnej stajni dla ogolonych na zero koni lub zmarzlaków uważam, że to dobre rozwiązanie.
gllosia, podpinka pod derkę Caball kosztuje ok 140-200zł w zależności od wypełnienia, a nie trzeba nic doszywać, nic się nie przesuwa. Nie wyobrażam sobie takiej białej kołderki wystającej ponad derkę po jakiś 3-4 dniach, bo przesiąknięta kupą i sikami nie byłaby zapewne atrakcyjna. Nie wiem też jakim cudem miałaby się trzymać na koniu, no chyba że koń niewychodzący. Dla mnie rozwiązanie może i tanie, ale absolutnie nie praktyczne. Zwłaszcza ze są gotowe rozwiązania, w nie dużo droższej cenie.
Jak ktoś używa kołdry 500g pod derkę to ja sie nie dziwie, ze noe może znaleźć odpowiedniej derki na rynku. Na jakie temperatury to kołdra, minus 40?  🤣
gllosia, ja nie krytykuję (to nie moja sprawa), tylko nie rozumiem zwyczajnie...
Osobiście bym czegoś takiego nie zastosowała. Wolałabym znaleźć używaną stajenną derkę. No i wypełnienie rzeczywiście na minus 40 st... 😉
o kurde... 500g + jeszcze derka do tego?  🤔 łoooo moje konie stoją w angielce, mają dery 300g i są cieplusie. Przy -19c też. Gdzie mieszkacie, że tak grubo trzeba?
Laski, ale skoro inaczej koń gilosi marznie (swoją drogą: wiadomo czemu? zdrowy koń nie powinien tak marznąć), to co ma zrobić?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
22 stycznia 2017 20:45
Ja nie widzę nic dziwnego w kołdrach.
Konie nie są jednakowe, więc jeden w 200g może stać ciepły, a inny w 400g marznąć.
Poza tym za jak są golone często i gęsto (nie rzadko cały rok)mają inną/zaburzoną termoregulację.
Mój kucyk w tym roku strasznie marzł, więc był czas, że na noc stał w dwóch derkach 300g.
A jest prymitywem.
gllosia, podpinka pod derkę Caball kosztuje ok 140-200zł w zależności od wypełnienia, a nie trzeba nic doszywać, nic się nie przesuwa. Nie wyobrażam sobie takiej białej kołderki wystającej ponad derkę po jakiś 3-4 dniach, bo przesiąknięta kupą i sikami nie byłaby zapewne atrakcyjna. Nie wiem też jakim cudem miałaby się trzymać na koniu, no chyba że koń niewychodzący. Dla mnie rozwiązanie może i tanie, ale absolutnie nie praktyczne. Zwłaszcza ze są gotowe rozwiązania, w nie dużo droższej cenie.


Napisałam, że mieszkam za granicą, więc skąd mam wytrzasnąć derkę z Caball i jeszcze zapłacić złotówkami? 🤔 Ty sobie nie wyobrażasz, a mój koń stoi tak od kilku dni i kołdra jest biała, lekko przybrudzona z tyłu. Może dlatego, że mój koń ma grubą warstwę trocin i sprzątane dokładnie 2 razy dziennie. Co do wychodzenia, to w kołdrze bym konia nie wypuściła, a po drugie wiem, że konie tak wychodzą, mogę udostępnić nawet zdjęcie, choć nie moje dla niedowiarków..

Jak ktoś używa kołdry 500g pod derkę to ja sie nie dziwie, ze noe może znaleźć odpowiedniej derki na rynku. Na jakie temperatury to kołdra, minus 40?  🤣


derek 500g jest mnóstwo.. Ale ich cena jest wyższa niż 30euro, uwierz 😉

[quote author=_Gaga link=topic=43.msg2639870#msg2639870 date=1485116371]
gllosia, ja nie krytykuję (to nie moja sprawa), tylko nie rozumiem zwyczajnie...
Osobiście bym czegoś takiego nie zastosowała. Wolałabym znaleźć używaną stajenną derkę. No i wypełnienie rzeczywiście na minus 40 st... 😉
[/quote]

możesz wierzyć lub nie, ale przy obecnej temperaturze od -6 do -8 koń jest pod tym zestawem odpowiednio ciepły. Niestety gdy stał w 400g o czym już wspominałam, to marznął.

Laski, ale skoro inaczej koń gilosi marznie (swoją drogą: wiadomo czemu? zdrowy koń nie powinien tak marznąć), to co ma zrobić?


fajnie, że znalazła się ktoś, kto bierze pod uwagę, że koń jest po prostu inny. Już tłumaczę zainteresowanym: koń jest z Brazylii, tam się urodził i tam mieszkał przez pierwsze 7 lat swojego życia.. Najzwyczajniej w świecie nie jest przyzwyczajony do tych temperatur, bo przez całe swoje życie nie miał z nimi do czynienia. W związku z tym muszę mu pomóc i go odpowiednio ubierać. Koń jest absolutnie zdrowy i ma się ogólnie świetnie 😉

Ja nie widzę nic dziwnego w kołdrach.
Konie nie są jednakowe, więc jeden w 200g może stać ciepły, a inny w 400g marznąć.
Poza tym za jak są golone często i gęsto (nie rzadko cały rok)mają inną/zaburzoną termoregulację.
Mój kucyk w tym roku strasznie marzł, więc był czas, że na noc stał w dwóch derkach 300g.
A jest prymitywem.


otóż to. Przy koniach właściwie na nic nie ma reguły, więc trzeba się dopasować i brać pod uwagę różne, czasem mocno indywidualne sposoby. Moje konie są właśnie golone przez cały rok, choć temu podarowałam, jak przy pierwszym goleniu na zimę mi marznął, bo już wolę, żeby był trochę zarośnięty i czuł się dobrze, niż marznął, jak nie mam go w co ubrać
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się