Weterynarze- opinie o wetach, do kogo w potrzebie

bera7 Jasne, że prawo prawem, a życie życiem, ale wolałam to zaznaczyć, żeby nikt nie był zdziwiony, że tech wet nie może sam zadecydować o podaniu leku, jeśli tech wet będzie się wzbraniał, bo będzie przestrzegał prawa. Tak samo jak prawo prawem, niektórzy weci potrafią dać zastrzyki właścicielowi, żeby sam je wykonywał, oczywiście uprzednio ucząc, jak to zrobić prawidłowo, jeśli bardzo istotne jest, że koń ma dostać np. domięśniowe co 1-2 dni przez jakiś okres czasu.
Kto w okolicy Wrocławia (50km od ) jest w miarę dostepny żeby zrobić badanie na ruchu, tu ewentualnie?
Kon kuleje, potrzebny weterynarz. Zna ktos weta z Rybnika, Katowic i okolic ?
[quote author=Łosiowa link=topic=199.msg2638927#msg2638927 date=1484909264]
KRAKÓW do kogo dzwonić z kulawizną? W Warszawie mieliśmy swojego weterynarza, a w Krakowie nikogo nie znam  🙇  Doktor Jakubowska?
[/quote]

Dzwoń do niej. Jak sama nie będzie mogła pomóc, na pewno powie, z kim się skontaktować.
SzalonaBiBi, skąd jesteś? Sorki za  🚫


Południowy kraniec powiatu włodawskiego, na granicy z chełmskim, gmina Hańsk... Tu naprawdę nie ma NIC! Nie tylko wetów  🙄
Piszecie, że weci nie jeżdżą do kolek, bo klienci nie płacą za wizyty. Ja akurat płaciłam, więc dlaczego mam pokutować za to, że kto inny nie płacił?
Stąd taki żart, że szkoda, że płaciłam, bo w innym razie może przyjechaliby po odbiór gotówki 😉
Ale widzę, że nie każdy czyta ze zrozumieniem.

A co do bicia piany, to może E pokaże w którym miejscu co jej się nie podoba, zanim zacznie mnie wyzywać.
Bo chyba się nie znamy? Czy może jesteś wetem którego obraziłam i mu nie zapłaciłam?

Edit:
pisałam już, że ja wiem jaki był powód, że nikt nie odbierał - Nowy Rok.
Piszecie - wet też człowiek, po godzinach chce odpocząć. Więc ja się pytam, jeśli ktoś reklamuje swoją działalność, że jest dostępny on lub zastępca lub np klinika, 7 dni w tygodniu, 24h, to naturalne jest że się dzwoni. I myślicie, że można się dodzwonić bez problemu?
Tak samo jak do utylizacji 24h... następnego dnia...
efeemeryda   no fate but what we make.
20 stycznia 2017 21:28
Jeśli ktoś się reklamuje, ze jest dostępny 24h/ dobę to oczywiście powinien się wywiązywać  🙂
No widzisz efeemeryda, tylko tak nie jest 🙁
I to nie są odosobnione przypadki i nie tylko dotyczące wetów.
Ja rozumiem, że pracownikom trzeba dać wolne. Jak daję wolne stajennemu np. w święta, to obrządek robię sama, a nie zostawiam koni głodnych i w gnoju, albo nie żądam, żeby np. pensjonariusze sami się zajęli, bo są święta. I myślę, że większość osób trzymających konie na pensjonatach nie jeździ w święta sprzątać, bo właściciel stajni musi się wyspać albo poimprezować.
I chciałabym, żeby "lekarz weterynarii" to była usługa na poziomie "właściciel stajni pensjonatowej". Czy to tak wiele?
Jeśli ktoś prowadzi działalność 'reklamując się' (bo weci nie mogą się reklamować), że pracuje 24h cały rok to lecznica powinna mieć taki system pracy, że ktoś dyżur tego dnia ma. Ja sama pracuję w całodobowej lecznicy i odkąd jest określona jako całodobowa nie było nocy, na której by nie było lekarza na dyżurze, w Nowy Rok też jest lekarz w nocy i w dzień, ja tez miałam dyżur w święta i pacjenci się pojawiają. Nie wyobrażam sobie, że ktoś przychodzi a tu zamknięte. Zawsze też na telefon jest lekarz do pomocy w razie czego i ten lekarz też tego dnia nie pije/nie jest na drugim końcu świata (i za taką gotowość ma płacone, ale płaci po prostu pracodawca...), ale w ten sposób nie da rady pracować jeśli ma się jednoosobową działalność... więc zostaje albo dogadanie się pomiędzy lekarzami na danym terenie, albo klinika.
anil22, doloruu, SzalonaBibi,dzwoniłyście do wetów z forumowej listy??
Listę proponuję uzupełnić o miejsce działania czy zamieszkania weta, bo to też istotne 🙂

Edit - we współpracy z Livią uzupełniłam listę wetów z moich okolic (zachodniopomorskie)
Sądzę, że gdybyśmy wszyscy ogarnęli tę listę , to byłaby baza danych która może uratować niejedno końskie istnienie


Zatem do dzieła moi drodzy. Piszcie, uzupełniajcie , aktualizujcie dane. To może się udać 🙂

Tu nowa lista
efeemeryda   no fate but what we make.
21 stycznia 2017 10:41
gosiaopti
A może by tak lekarz sam decydował o tym czy chce pracować całodobowo czy nie ?
Jeśli ktoś na swojej stronie umieszcza informacje, ze jest dostępny cała dobę, a potem nie odbiera to faktycznie bardzo nieprofesjonalnie, natomiast wymaganie od kogoś bezustannej gotowości dlatego, ze jest lekarzem to już delikatne nieporozumienie.
efeemeryda przekonałaś mnie. Jade do stajni przeprowadzić poważną rozmowe z koniem. O ewentualnych chorobach ma mnie informować z tygodniowym wyprzedzeniem i chorować mu wolno tylko między 8 a 14 . Normalnie odetchnęłam z ulgą .
gaga , wyobraź sobie ,że kiedyś korzystaliśmy , konsekwentnie zwiększając promień odległości . Kobyłka miała otwarte złamanie nóg i .... i ...
zamilczę ...
.... postawa efeemerydy....
wtedy najbardziej boli bo to nie pryszcz wyskoczył tylko sytuacja typowo "W"!  i nawet jej rada - zapakować do koniowozu bo go trzeba mieć ...
wiele godzin musiało upłynąć , dzień tygodnia - sobota
efeemeryda, czy umiesz czytać ze zrozumieniem? Nikt nie wymaga rzeczy absurdalnych czyli pracy 24 h.  Ale jako właściciele zwierząt uważamy, że da się stworzyć system, który zabezpieczy nasze zwierzęta. Wymagały jednak od lekarzy AŻ współpracy z sobą. Jak widać nie jest to niewykonalne, bo jak pamiętam dobrze to ekipa z Centrum Zdrowia Konia polecała się wzajemnie na długo przed tym jak powstała klinika.
efeemeryda   no fate but what we make.
21 stycznia 2017 11:52
Fajnie by było jakby był taki system, ale niestety poki co go nie ma i nie liczyłabym na to, ze lekarze pracujący w pojedynkę go stworzą. Natomiast o ile wiem całodobowe kliniki, często świadczą również pomoc wyjazdowa. Także umiem czytać, ale Ty bera7 mówisz o czymś innym niż majowa, która uważa, ze każdy lekarz z racji wykonywanego zawodu ma być dostępny 24/h  😉


Edit
bera7
Zaznaczę po raz kolejny, ze ja się z Tobą naprawdę zgadzam i rozumiem co piszesz, natomiast absolutnie nie zgadzam się z majowa.
bera7, ale pisząc, że lekarze to tylko ludzie, nie chodzi mi jedynie o spanie, picie i urlopy. Po tym jak od klientki usłyszałem, że sugerowano jej, że nie wysterylizowałem jej suki (uwaga rzucona bez związku z powodem wizyty po zauważeniu mojego wpisu w książeczce) staram się tego nazwiska nikomu nie podawać, czasami jednak pęknę i podam. Całe szczęście że psokotami prawie się nie zajmuję, a w końskim światku coś podobnego mnie do tej pory nie spotkało, ale sami wiecie, że jest różnie.
ogurek, ja rozumiem, że są sympatie i uznanie dla wiedzy i odwrotnie. Ale zakładam, że buraków jest procent a reszta może się spokojnie dogadać. W ten sposób cześć zostałaby trochę wykluczona, ale każdy pracuje na to co ma.
Gaga, z przykrością uaktualniając listę lekarzy wet z mazowieckiego: dr.Sławek Kulina nie żyje od ponad roku.
Livia   ...z innego świata
21 stycznia 2017 14:34
[quote author=_Gaga link=topic=199.msg2639250#msg2639250 date=1484983631]
we współpracy z Livią uzupełniłam listę wetów z moich okolic (zachodniopomorskie)
Sądzę, że gdybyśmy wszyscy ogarnęli tę listę , to byłaby baza danych która może uratować niejedno końskie istnienie

Zatem do dzieła moi drodzy. Piszcie, uzupełniajcie , aktualizujcie dane. To może się udać 🙂
[/quote]

Przyłączam się do prośby Gagi - bez waszej pomocy nie uaktualnię wszystkich województw. Gaga ogarnęła zachodnio-pomorskie, ja ogarnęłam śląskie. Przejrzyjcie proszę swoje kontakty i albo dopiszcie się w wątku z nową listą, albo napiszcie mi na PW.
Wspólnie damy radę zadbać o to, żeby ta lista była zawsze aktualna.
gaga , wyobraź sobie ,że kiedyś korzystaliśmy , konsekwentnie zwiększając promień odległości . Kobyłka miała otwarte złamanie nóg i .... i ...
zamilczę ...
.... postawa efeemerydy....
wtedy najbardziej boli bo to nie pryszcz wyskoczył tylko sytuacja typowo "W"!  i nawet jej rada - zapakować do koniowozu bo go trzeba mieć ...
wiele godzin musiało upłynąć , dzień tygodnia - sobota


Ale gdyby nie ta lista, to w ogóle nie byłoby opcji dzwonienia przecież. Tylko tak możemy sobie nawzajem pomagać. Chyba, że masz lepszy pomysł... ?
to jedyna rzecz jaką można zrobić
[quote author=_Gaga link=topic=199.msg2639250#msg2639250 date=1484983631]
anil22, doloruu, SzalonaBibi,dzwoniłyście do wetów z forumowej listy??
[/quote]

Jasne, do konia na trzech nogach w końcu jeden po dobie przyjechał. Nie mógł w sobotę, bo... miał dyżur. A w całym moim województwie wetów na liście jest SZEŚCIU, z czego dwóch (przynajmniej o tym wiem) raczej nie jeździ w weekendy a jeden (jak dla mnie) nie ma podstawowej wiedzy - to moja opinia, ale do takiego zadzwonię w ostateczności.
Więc wybór mam minimalny, szanse na ogarnięcie wszystkich przypadków z województwa znikome...

Popieram apel: WPISUJCIE!
gosiaopti
A może by tak lekarz sam decydował o tym czy chce pracować całodobowo czy nie ?
Jeśli ktoś na swojej stronie umieszcza informacje, ze jest dostępny cała dobę, a potem nie odbiera to faktycznie bardzo nieprofesjonalnie, natomiast wymaganie od kogoś bezustannej gotowości dlatego, ze jest lekarzem to już delikatne nieporozumienie.


w mojej sytuacji byłam umówiona, że w razie W będę dzwonić w te dni, bo bałam się jak konie zareagują na fajerwerki (cztery nowe konie w stajni) i wet potwierdził dostępność, więc raczej sam zdecydował...

Fajnie byłoby jakoś zachęcić młodych wetów, żeby szli w konie. Środowisko i małe zarobki raczej zniechęcają, więc nie będzie to łatwe. Ale może jakiś pomysł przyjdzie komuś do głowy. Ja myślałam o ogarnięciu tego poprzez jakiś system dopłat (przecież co i rusz ruszają jakieś projekty, są fundacje ratujące konie). Niestety w tej chwili nie mogę się tym głębiej zająć (sytuacja prywatna zmusza mnie do zajęcia się czym innym...), ale może uda mi się coś zadziałać za jakiś rok dwa lata.
A w całym moim województwie wetów na liście jest SZEŚCIU

Dlatego warto to uzupełniać, bo jak na razie to niewiele się dzieje 🙁
Livia,  może jakieś ogłoszenie podwiesić na początku? Nie wiem - akcję na FB zrobić?
W zachpomie np jest dużo więcej lek wetów, ja wpisałam tylko kilku których znam ale wiem, że to raptem może z 10%...
W pozostałych województwach zapewne jest podobnie... :/
Pilnie potrzebuje doradztwa. Jutro ogladanie i badanie konia w okolicy Świdnicy/Niemczy kogo polecacie? Badanie ruchu/USG nog??
Mam namiar na Gniazdowski, Mazurek,Golonka Pawel, Klinika Wrocław. Ktos doradzi?
efeemeryda   no fate but what we make.
23 stycznia 2017 07:52
ja bym wybrała dr Henklewskiego  😉
W nowym wątku poświęconym akcji zbierania namiarów na weterynarzy, znalazłam taki oto link:

http://www.evan-vet.pl

Wygląda ciekawie, ale jak wiadomo - czasem informacje na stronie nie mają przełożenia na rzeczywistość.
Wobec tego: czy ktoś korzystał, ma doświadczenie z ów panem weterynarzem? (może być oczywiście na priv jeśli ktoś nie chce publicznie 😉 )
Uzupełnienie do Wielkopolski.

Olejniczak Monika - 604 081 177
Marchewczyk Katarzyna (klinika w Buku) - 512 584 231

Niby tylko 2 numery, ale dziewczyny godne zaufania i szybkie w działaniu.


A ja jestem ciekawa opinii o tych paniach, zawsze to jakieś poszerzenie horyzontów.
Anill22
Ja tez brala bym Radomira Henklewskiego 🙂 
Dzwoniłam wszytsko zależy czy znajdzie termin w tym tygodniu.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się