pensjonaty w okolicach trójmiasta

Trójmiasto czy ktoś się orientuje czy stajnia KJ Czarna perła w goszynie funkcjonuje, mają jakieś konie lub pensjonat czy cuś ?
PumCass   zachowaj zimną krew!
23 stycznia 2017 18:11
Czarnej Perły już nie ma, to był klub Anny Skrzeszewskiej, obecnie - AS Dream.
W Goszynie raczej już sam browar pozostał  😉
A budynki stajenne nadal pozostały czy nic nie wiadomo ? Dzięki dzięki za odp  😉
trochę nie na temat  :kwiatek:

czy możecie polecić jakąś wypożyczalnie przyczep?

szukam przyczepy na 1-1,5 konia 
prawo jazdy B  DMC 1500kg
dużej przestronnej bo koń wielki
no i najważniejsze bezpiecznej bo tarsa ponad 500 km

z góry dzięki za pomoc  :kwiatek:
Słuchajcie, czy ktoś stoi w KOŃ-AKu, jakieś opinie? 15 km ode mnie, z mojej strony, trochę drożej niż chciałam, no ale robię risercz i prezentuje się wstępnie bardzo fajnie.
Oczywiście Owczarnia na mojej liście, obdzwoniłam Otomin i niestety brak miejsc, Borcz za daleko, mam jeszcze jakieś dwa miejsca albo trzy na widoku, ale nie mam swojej magicznej listy przy sobie 😉

Nie sądziłam, że Trójmiasto będzie takie trudne! 😵

edit.: U Rychterów ktoś, coś? 👀 No i Pruszcz, Otomin i Straszyn? 👀 Otomin obdzwaniałam Tabun i Swojaka, i miejsc nie ma.
U Richertów miejsc nie ma na obecną chwilę.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
01 lutego 2017 08:13
Maea trójmiasto jest dosyć słabe, jeśli chodzi o stajnie i zaplecze treningowe.
Musiałabyś ciut dalej dojeżdżać wtedy masz Dąbrówkę i np. Połchowo.

Rudzik_23, dzięki, to nie będę dzwonić już, czas zaoszczędzony :kwiatek:
lusia722, STRASZNIE słabe. No to ode mnie około 60 km, tyle to nie dam rady dojeżdżać codziennie 🙁
Chyba Koń-ak i Owczarnia to najlepsze miejsca, by pojeździć, bo złote klamki naprawdę mnie nie interesują, nie musi być nawet hala (no dobra, do marca przy tych śniegach i mrozach by się zdała!), tylko dobry plac, siano, karmienie w standardzie 3x z dawaniem dodatków, PADOK dla konia nadpobudliwego i z tendencją do opojów jak stoi, telefon jak coś nie tak i ludzie z pojęciem... No i jakby ktoś z trenerów tam dojeżdżał to w ogóle byłby kosmos! 😉 A ludzie na Wrocław narzekają 😁
Maea Borcz jest rzut beretem od Koń-aka 😉 Co do samego Koń-aka to po sprawie z tymi "otrutymi" końmi dalej nic nie wiadomo, podobno jest nowy trop w sprawie, że instalacja elektryczna się uszkodziła i prąd po kratach boksów poszedł i mogły od porażenia zginąć, ale oficjalnie nic nie mówią.. Ja w koniaku byłam na oględzinach, trener tylko i wyłącznie właścicielka, żaden inny, konie całym stadem, kute na 4 puszczane. Za odrobinę mniej masz Borcz minimalnie dalej, podejrzewam, że koszty by się wyrównały.
Fokusowa, zakaz innego trenera czy po prostu nikt nie dojeżdża?
Ha, no ja dostałam info od właścicielki, że grupy po 2-4 konie... Hmmm, no będę oglądać. Nie chciałabym mieć znowu konia porysowanego, a zgraja kolegów uzbrojonych na cztery brzmi słabo, nawet, jeśli wiem, że to moja po kątach innych ustawia.
Z takimi sytuacjami to sama nie wiem jak podchodzić do tego - to nie tak, że co roku będą takie wypadki, bo to musi uczyć na przyszłość czegoś. Nie wiem, muszę pojechać, zobaczyć, pogadać i wyczuć. W Koń-aku podobno siano w siatkach, nie ma problemu z dołożeniem, no i to brzmi fajnie, bo wiem, że z tym w wielu stajniach problem 🙁

Borcz 10km dalej, chciałam się w tych 20km zmieścić, bo tyle dojeżdżałam do poprzedniej stajni i to było i tak na granicy mojej tolerancji czasowej. 🤣 Ale chyba muszę przewalutować sobie to jeszcze raz, bo będzie cienko coś widzę... 😉
Maea zakaz innych trenerów, cytuję "nie po to robiłam wszystkie licencje i mam własny ośrodek, żeby ktoś inny przyjeżdżał".
Fajną opcją jest Owczarnia, bo to blisko, o ile nie ma korka giganta na obwodnicy, chociaż pewnie dziewczyny mają jakieś objazdy 😉
Fokusowa, skoro w takim temacie jest konflikt, no to ja już widzę dramki o inne sprawy... 😵

Ech, no Owczarnia to mocny kandydat, ale człowiek zawsze szuka wyboru, bo wtedy jest pewniejszy w decyzji. 😉
Moon   #kulistyzajebisty
01 lutego 2017 10:27
Fokusowa, tak naprawdę to wszędzie jak się korek trafi to jest masakra :P Ja obwodnicą jadę tylko odległość między jednym zjazdem a drugim, więc korek akurat pomiędzy trafia mi się rzadko, ale jak już się trafi... to omg, lepiej mieć prowiant i sprawne ogrzewanie (zimą :P)

A odnośnie zakazów tych innych trenerów - po części rozumiem (wolnoć Tomku w swoim domku) - jeśli byłby to jakiś trener z doświadczeniem, sukcesami - zawodnik. W przypadku takich osób X... cóż. 😉 można powiedzieć że sami sobie zmniejszają grono klientów.

Maea
w owczy konie sprowadzane są w ręku, pojedynczo, takowoż idą na padok 😉 Padokowane pojedynczo/w małych stadach, jak się który z jakim ogonem dogada i uzgodni z właścicielami. Z dopakowywaniem siana w siatkę też nie ma problemu. Na pory karmienia dostają takowe na ziemię (nie w siatki)
Moon jak ta mega śnieżyca była i korek to ludzie w tym korku handlowali papierosami i paliwem, bo nie mieli już  😁
Maea najlepiej pojeździć, obejrzeć wszystkie stajnie 😉
Moon   #kulistyzajebisty
01 lutego 2017 10:41
Fokusowa, hahaha, ta w ostatnie śnieżyce to na obwodnicy uroczo było - jedni handlowali fajkami, inni lepili bałwany, a jeszcze inni rzucali się śnieżkami :P Na szczęście mnie ominęło wtedy akurat 8-)
Nie no wiadomo, że jakbym stała u Piaseckich to bym nie jeździła z nikim innym, chyba, że ujeżdżenie by mi się zamarzyło 😉

Hahahaha, serio takie atrakcje? 😁

Dziewczyny, naprawdę DZIĘKUJĘ za PW i odpisy w wątku, na pewno będę jeździć i oglądać! :kwiatek: Mam nadzieję, że się zadomowimy w Trójmieście z kobyłą 😉
Do owczy jest sporo objazdow w razie korka  😉  ja polecam, złotych klamek i ciepłej wody brak, ale o konie ma kto zadbać. Bdb plac,  przeszkody,  treningi zarówno skokowe jak i ujezdzeniowe. I przyjeżdżają różni trenerzy. Dodatkowo plusem jest położenie przy obwodnicy,  jest to wygodne także dla weterynarzy w razie w.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
01 lutego 2017 19:16
Ja bym KOŃ-AKa nie skreślała.
Warunki są dość fajne. Dwie hale, z czego jedna duża z niezłym podłożem. Plac zewnętrzny jest trawiasty z krosówkami i piaszczysty czworobok.
Siano dawane w siatkach i z padokami też nie jest tak, że wszystkie chodzą razem. Chodzą w mniejszych grupach też.
Piękne tereny. I nie wiem o co chodzi z trenerami, bo mój trener tam dojeżdżał 😉

Zobacz sobie też Warcz, Mierzeszyn.
Cześć wszystkim.
Przekopywanie się przez 120 stron wątku... masakra... Wiec na szybko i krótko. Koło czerwca/lipca będę przeprowadzać się do Gdańska (okolice Oliwy) w związku z tym chciałabym zabrać od razu mojego ukochanego (konia oczywiście😉 ) Poszukuje więc pensjonatu niezbyt daleko, bezpiecznego pod względem wybiegów, byłoby bajkowo z krytą halą oraz jeśli byłaby myjka wewnętrzna z ciepłą wodą (ale to już sfera na prawde dużych marzeń posiadacza siwka)
Pomóżcie!
lusia ja byłam pytać o pensjonat pod koniec budowy hali i takie info o trenerze dostałam, specjalnie pytałam właścicielki, która zresztą mnie oprowadzała 😉
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
02 lutego 2017 15:02
Fokusowa może to się zmieniło z czasem...
Dlatego ja bym nie skreślała.
Generalnie o takie rzeczy jak wypuszczanie koni, możliwość dojazdu trenerów i inne poruszane ostatnio to ja bym jednak pytała na miejscu. Co z tego że ktoś kiedyś był albo coś słyszał jeśli wszystko się zmienia 😉 Ewentualnie potem można dopytywać aktualnych pensjonariuszy jak jest 'w praniu'.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
02 lutego 2017 17:39
magda dokładnie. Kilka lat temu były peany na cześć pewnej stajni. Dzisiaj nikt by tam konia trzymać nie chciał.
Dlatego ja bym nie skreślała i sprawdzałabym stajnie sama.
Generalnie o takie rzeczy jak wypuszczanie koni, możliwość dojazdu trenerów i inne poruszane ostatnio to ja bym jednak pytała na miejscu. Co z tego że ktoś kiedyś był albo coś słyszał jeśli wszystko się zmienia 😉 Ewentualnie potem można dopytywać aktualnych pensjonariuszy jak jest 'w praniu'.

raczej dopytałabym pensjonariuszy. W trzech różnych stajniach sprawdzając  dowiadywałam się, że tak, koń będzie co dzień na padoku (w praktyce przez 3 miesiące był na "padoku" tylko wtedy, kiedy sama go wypuściłam zamiast jazdy), tak będzie ściągany w razie upałów (nie był, sama przyłaziłam go ściągać, gdy temperatura przekraczała 30 w cieniu), będzie lada moment ciepła woda w myjce (do dziś jej nie ma) itp, itd. Obietnicom właścicieli bym aż tak nie ufała.
Pewnie, że nie, ale to już się sprawdza na miejscu. Widać przecież jakie są warunki. Dla mnie po prostu śmieszne jest skreślanie stajni tylko pod wpływem opinii z forum internetowego. Owszem, jeśli słychać o rażących zaniedbaniach to jeszcze można. Ale kwestie takie jak tu poruszane... każdy może napisać coś co słyszał. A potem plotka goni plotkę.
Dziewczyny, jeżeli dyskusja się toczy o mnie, to ja na pewno odwiedzę wszystko jak będę wybierać, ale wszystkie "zasłyszanki" są cenne, bo potem wiadomo na co zwrócić uwagę i o co pytać :kwiatek: Bo też zazwyczaj znikąd się to nie bierze. 😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
12 lutego 2017 12:27
Może nie okolice Trójmiasta, ale ten wątek żyje znacznie raźniej niż Pomorski.
Czy jest jakiś wet godny polecenia z okolic Kwidzyna? Miałam wczoraj potrzebę weta wołać, a trzech na trzech obdzwonionych nie mogło do mnie dotrzeć akurat :/ . Generalnie mam namiary raczej na Trójmiejskich wetów, ale może z drugiej strony też jest ktoś konkretny? Pytam tak na przyszłość, żeby mieć alternatywę w razie potrzeby TFU! TFU!
hej,
w związku z tym, że w mojej obecnej stajni zaczyna robić się nieciekawie, rozważam przeniesienie zwierzaka. Nie mamy zbyt wielkich wymagań - jedynie potrzebujemy pastwisk (przez cały dzień a latem najlepiej i w nocy), lasów i terenów do jazdy, oraz opieki - praca oraz inne obowiązki nie pozwalają mi na zbyt częste wizyty w stajni, więc chciałabym aby miał najlepszą możliwą opiekę.
Miło by było gdyby stajnia nie była dalej niż 25 km od Gdyni / Gdańska Żabianka, oraz żeby cena nie przekraczała 600-650zł...  W katalogu znalazłam stajnie Swojak, Niegowo i Koniczynka - czy ktoś może posiada jakieś informacje na temat tych stajni i mógłby podzielić się opinią? Próbowałam poradzić się wyszukiwarki ale wypluła mi jedynie posty sprzed kilku lat i nie wiem na ile są aktualne
Z góry dzięki za pomoc 🙂
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
14 lutego 2017 12:05
Ktoś - nie, tego nie znalazłam. Wygląda obiecująco, spróbuję się tam rozejrzeć 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się