magnetoterapia

Ja ma przody kentaura ,ciezko mi powiedziec czy działaja bo daje wcierke rozgrzewajaca z arnika i na zwyrodnienie stawu nadgarstkowego mam torpola z futrem i jest duza poprawa w stawie konia ,ruchomosc ,ja bolała noga przy podnoszeniu do czyszczenia a teraz trzyma w górze tyle ile trzeba a te kentaura to napewno nie ma co porównywac z torpolami a juz napewno z veredusami 4 h niebieskimi ,jak bede przy kasie to kupie na przody kon 3 lata temu po zerwanym  🙄 sciegnie ,chodzi fajnie nie kuleje ,oczywiscie sa to jazdy spokojne a zreszta te kentaury maja taka gruba podkładke te magnesiki ledwo wyczuwalne watpie ze cos pomagaja ,jak kłade na piecu metalowym torpola zeby sie podgrzał to magnesy sie łapia pieca ,podobno tez fajne torpole na całe nogi te z futerkiem ale koszt juz tez wiekszy ,kentaury nie polecam ,mysle ze wcierka i zwykły ocieplacz to by było bez róznicy wprawdzie pisze therapy wawe ,ale watpie ,chyba ze jednak sie myle i cos w tym jest 
Stosował ktoś z was naczółek/podkładkę pod pasek potyliczny magentyczny/ą? 🙂 Faktycznie "koi nerwy"?
deborah   koń by się uśmiał...
18 grudnia 2016 20:17
heheh chyba jeźdźcowi 😉
Możecie polecić  ochraniacze magnetyczne na stawy nadgarstkowe?  Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi  :kwiatek:
Mam pytanie, czy dobrze doczytałam, że jedynie Torpol w swoich ochraniaczach ma zmienne pole magnetyczne?

Poszukuję ochraniaczy na staw skokowy, nie mogę się zdecydować które wybrać 🙂

http://www.amigo-konie.pl/e2720t-zandona-therapeutic-hock-ochraniacze-magnetyczne-na-staw-skokowy.html

https://www.equishop.com/pl/ochraniacze-dla-konia/1401-magnetik-hock.html

http://www.pasi-konik.pl/pl/p/TORPOL-Ochraniacze-magnetyczne-na-staw-skokowy/11845

Czytałam wątek i są tak skrajne opinie....
Żadne nie mają zmiennego pola magnetycznego. Mają magnesy neodymowe, wytwarzające stałe pole. Zmienne pole magnetyczne jest w derkach wyposażonych w odpowiednie urządzenie generujące takie pole (Centurion, ActivoMed, Viofor, Biomag) lub aparatach do magnetoterapii. Te urządzenia są zdecydowanie droższe niż kilkaset złotych (cena aparatu do magnetoterapii to koszt kilku tysięcy+cena głowic, cena derki - kilkanaście tysięcy).
Czyli Torpole różnią się tylko tym, że mają dodatkowo wewnątrz wełnę, a dwa pozostałe nie....? No i obejmują więcej nogi 🙂
kto ma biomag vet ? albo może mi coś powiedzieć o tej nowince?
Ktoś stosował kaloszki magnetyczne veredusa? U nas przy diagnozie skostnienia chrząstek kopytowych w zasadzie oprócz poprawy kopyta nowym struganiem tylko taka byla sugestia. Zastanawiam się czy warto inwestować. Czy ścięgna nie sa obciążone wyżej niz tam gdzie sięga kaloszek? Moze lepsze te wyższe do nadgarstka? Albo tylko derke dla rozluźnienia napięć?  Będziemy jeszcze robili znieczulenia żeby się upewnić ze ta sztywność to od tego.. wet nie widzi powodu robienia rtg innych stawów bo kulawizny nie ma i nie było :/
Jedną z "diagnoz" u mojego konia są czasowe, wzmożone napięcia mięśniowe w obrębie stawu biodrowego powstałe wskutek urazu. Zaproponowano mi abym skorzystała z derki magnetycznej. Powiedziano mi, że mam użyć tylko raz i pomoże. To prawda? U koni nigdy z tym nie miałam kontaktu. Magneto stosowałam u siebie na kolano ale były to codziennie zabiegi przez kilka dni pod rząd bez jakiś super spektakularnych efektów.
heheh chyba jeźdźcowi 😉

Lubię to!
Sonkowa, a problemy z kolanem dotyczyły napięć mięśniowych czy były następstwem jakiegoś urazu? 😉 Rozluźnienie mięśni i przyspieszenie zrostu kostnego to główne efekty działania magnetoterapii - przy czym rozluźnienie jest raczej wyraźnie zauważalne. Natomiast sceptycznie bym podchodziła do stwierdzenia, że jeden zabieg będzie wystarczający - może być, że tak, ale jeśli problemy dotyczą głębszych tkanek miękkich i napięcia są duże, to kategoryczne stwierdzenie, że raz wystarczy, jest dla mnie nieco na wyrost...
U mnie problem nie dotyczy mięśni. Ale właśnie spotkałam się z seryjnymi zabiegami. Dlatego pytam bo w tym zakresie moja wiedza jest znikoma.  😉 czyli rozumiem, ze może ale nie musi? W każdym razie warto próbować ?
Przetestowałam dłuższy czas ochraniacze magnetyczne Veredus na staw skokowy. Szału nie było. Cena wysoka. Nepoern z którego są wykonane pęka i dodatkowo przerywa się na szwach, Łatałam je kilkakrotnie szeroką gumką. Stosunek ceny do jakości raczej słaby. Jeśli już decydujecie się na jakieś magnetyki to może szukajcie czegoś trwalszego.
My jesteśmy po pierwszej magneto z derką o tą - http://shop.bober.com.pl/product_info.php?products_id=7645 .
Koń odpłynął! Odwrócił się do nas, stał z zamkniętymi oczkami i spuszczoną głową i tylko co jakiś czas sobie ziewał albo przeżuwał.  😍
Czy w torpolach te magnesy powinny być wyczuwalne jakoś przy macaniu?
Kupiłam używane i tak jakoś nic nie mogę wymacać i nie wiem czy przypadkiem to nie jest wersja z samą wełną a bez magnesów.
Wprawdzie naszywkę theraphy wave mają, ale jakoś jestem podejrzliwa  :kwiatek:
Są wyczuwalne.
Ma ktoś porównanie między derka magnetyczna a sportz-vibe https://www.gnl.pl/derka-masujaca-horseware-sportz-vibe.html? Która lepsza? Działanie maja podobne..
Jakie ochraniacze stajenne zakładane na noc polecacie ? mam kuc 148. większość ochraniaczy dostępnych na stronach jest w rozmiarze full... 🙁 potrzebowałabym coś mniejszego i skutecznego.

deborah   koń by się uśmiał...
22 września 2017 08:40
mrowka004, mówisz o derce z wszytymi magnesami na stałe? czy derce do magnetostymulacji?
Z wszytymi magnesami np z Veredusa. Derki kosztują nie małe pieniądze a zastanawiam się czy nie działają tylko na psychikę właściciela konia  🤣 a 20 paru tysięcy nie dam, chyba ze w lotka wygram  🤣
Akurat derki te za 20 tys. nie działają tylko na psychikę, tylko działają faktycznie (choć też raczej nie na wszystkie schorzenia wskazane w "ulotce", a w każdym razie nie wszystkie wskazania mają naukowe potwierdzenie - możliwe, że jeszcze). Natomiast derki czy ochraniacze z wszytymi magnesami rzeczywiście działają tylko na psychikę właściciela, zwłaszcza na dłuższą metę. 😉
deborah   koń by się uśmiał...
26 września 2017 09:06
mrowka004, ja działanie derek masujących porównuję do działania maty masującej na siedzenie w samochodzie.
poza przyjemnym powodującym rozleniwienie i senność efektem trudno mi uznać jakiekolwiek działanie lecznicze.

rozumiem, że koń ziewa i przysypia bo mu coś wibruje po plecach ale podobny a może nawet lepszy efekt można osiągnąć masażem gumowym zgrzebłem 😉

jeśli masaż ma mieć sens i zakres terapeutyczny to polecam zrobiony przez profesjonalistę z głębokim rozluźnieniem napięć i rozpracowaniem usztywnionych partii ciała i rozluźnieniem powięzi.

majeczka   Galopem przez życie!
28 września 2017 06:47
Czy ktoś może polecić kaloszkow magnetyczne na polepszenie funkcjonowania trzeszczkowca? U kogoś działały? Widać było efekty? Jeśli tak to które?
Cześć,

Stosował ktoś może tę derkę  z Horseware'a?

https://www.gnl.pl/derka-masujaca-horseware-sportz-vibe.html?

Może podzielicie się swoimi opiniami?
Mam dylemat 🤔 Nie wiem jakiej firmy ochraniacze magnetyczne wybrać. Myślę nad Premier Equine Magni Teque i Torpolem 🙂 Które są lepsze?
To i ja mam pytanie.
Veredus, Torplo czy jeszcze inna firma?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
02 kwietnia 2018 16:15
Ja miałam Veredusy, teraz mam Premiere Equine i jeśli chodzi o kształt, trzymanie się na nodze i dopasowanie to zdecydowanie wygrywają Veredusy. W tych Premiere Equine nie zostawię konia na noc :/ w Veredusach zostawiałam. To znaczy, może w boksie bym zostawiła, ale moje konie na dworze stoją, poprzedni, który te Veredusy użytkował też bezstajennie.
Dobra, punkt dla veredusów. One faktycznie tak dobrze wykonane? Trochę kiepsko się prezentują, przynajmniej na zdjęciu
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
03 kwietnia 2018 09:57
Moim zdaniem bardzo dobrze, swoje użytkowałam kilka lat, a teraz nadal żyją i koleżanka ich używa. One są lekkie i dobrze się na nodze trzymają. Premiere Equine są mega ciężkie w porównaniu do nich i mają gorzej wyprofilowaną część na pęcinę, przez co się zsuwają. Veredusy były zawsze na miejscu po nocy na padoku, i wcale nie musiałam ich ciasno zapinać.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się