ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach

Windziakowa, spróbuj wykupić licencję. Jak jej nie znajdą - to zarejestrujesz. W biurze OZJ z pewnością mają też katalogi papierowe - karty rejestracyjne.
mils   ig: milen.ju
06 stycznia 2017 12:46
Czy instruktor rekreacji ruchowej musi wnosić tą opłatę w wysokości 300zł nazwaną licencją szkoleniowca (cennik 2017 cz.1)? Zdałam egzamin w roku 2015, w czerwcu i nikt nam nie mówił, że trzeba coś dodatkowo jeszcze płacić. Było jedynie mówione o opłaceniu licencji na instruktora szkolenia podstawowego: że  jest to warunkiem do uzyskania oficjalnych uprawnień na 3 lata, które potem trzeba ponownie opłacić.
mils, instruktor rekreacji , bez uprawnień PZJ nie płaci nic na poczet PZJ.
Czy zmiany sposobu opłaty licencji pzj dotyczą także regionalnych licencji?  Czy mogę płacić po staremu ?
mils   ig: milen.ju
06 stycznia 2017 14:39
_Gaga bardzo dziękuję! 🙂
Perlica, o regionalne licencje pytaj tam, gdzie płaciłaś dotychczas, czyli w swoim OZJcie. Każdy ma włąsne stawki i sposoby zbierania opłat.
Halo bardzo  Dziekuje 🙂 nie wiedziałam dokładnie jak to wszystko działa, ale dało sie załatwić skanami 😉 także juz wszystko za mną  😅
http://pzj.pl/node/14986389
Edit: Nie zauważyłam, że jest inny wątek dotyczący władz PZJ
Czy ktoś z Was mógłby mi objaśnić czy dobrze rozumiem przepisy dot. III licencji w ujeżdżeniu: 
"1.Zdanie egzaminu na srebrną odznakę jeździecką lub
2. Posiadanie w karierze III klasy sportowej w ujeżdżeniu lub wkkw"
Czyli posiadając srebrną odznakę automatycznie nadana jest mi III licencja? Czy muszę przejechać jeszcze 4 konkursy P x55% i dopiero łącznie z odznaką zostanie nadana III licencja?
Ta druga wersja, III będziesz miała po przejechaniu czworoboków. Z odznaki jesteś zwolniona jeśli miałaś III na starych przepisach.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
25 stycznia 2017 08:03
Tak było kiedyś, potem dodano magiczne "lub". Czyli starczy sama odznaka, albo przejechanie 4x P na przynajmniej 58%.
Koniczka, ty jak zawsze z przepisami na bieżąco jesteś, dziękuje!  :kwiatek: Czy w takim razie muszę się udać do PZJ/WMZJ czy wystarczy wysłanie jakiegoś wniosku mailem o wydanie licencji na podstawie danych z Artemor-u o srebrnej odznace i nr pzj?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
25 stycznia 2017 17:11
Skontaktuj się z WMZJ telefonicznie lub mailowo, jeśli masz już wydaną tegoroczną licencję to uzupełnią, jeśli nie wykupiłaś jeszcze licencji to po prostu przy wykupowaniu licencji się upomnij.
czy do zdobycia 2 klasy wystarczy przejechanie N na czysto x 8 w ciągu roku ? skoki oczywiście, bo ostatnio dostałam jakieś dziwne info, a w przepisach PZJ grzebie.grzebie i ciągle nie to co trzeba mi sie wyświetla 🙁 i jeszcze pytanie dlaczego BAZA WYNIKÓW PZJ mi nie działa ? coś trzeba opłacić , zalogować czy jaki grzyb ?
lekarz sportowy wymaga zaświadczenia od stomatologa, że mogę startować w zawodach. co takie zaświadczenie powinno zawierać? że nie noszę aparatu? że... no właśnie, co? Nigdy nic takiego nie musiałam mieć, ani moja stomatolog nic takiego nigdy nie wypisywała. podpowiecie coś?
Kahlan Mój pisał że mam poleczone i zdrowe zęby :P
Kahlan, zaniedbany ząb (szalejące po cichu bakterie) może wywołać piramidalne afekty w zdrowiu ogólnym, na podłożu autoimmunologicznym, duże kłopoty z sercem, nerkami, stawami itd. Część z możliwych ostrych stanów zapalnych może objawić się nagle, prowadząc np. do utraty przytomności. Stąd wymóg wyleczonych zębów, czy w trakcie leczenia.
Czasem śmieję się, że jeźdźca sportowego z dawnych lat można poznać po tym, że jak koń - ma "przerwę na wędziło" 🙂
Dlaczego? Bo kiedyś nie było takich możliwości ratowania zębów jak dzisiaj, było potrzebne "proof" od stomatologa, zawody nie poczekają - to się zęby rwało przy byle g*. Jak to dobrze, że dziś inne czasy!

edit: część wpisu w nie tym wątku 🙁
Czy na zawody regionalne z koniem xx hodowli zagranicznej wystarczy jego podstawowy (zagraniczny) paszport?
Czy trzeba wyrobić zielony PZHK, czy inny sportowy PZJ?
tuch, ja mam paszport niemiecki z pieczątką pom zhk (bo tam zgłaszałam zmianę właściciela) i na takim startuję w regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych zawodach. Paszporty zagraniczne uznane przez FEI są uznawane na naszych zawodach.
Dziękuję :kwiatek:
Gillian   four letter word
04 lutego 2017 10:27
Dobra bo już nie wiem. Jestem zarejestrowana w WZJ, FZJ i kupowałam w zeszłym roku licencję FEI. Co mam przedłużyć na ten rok  😵 biorę pod uwagę jakieś ZO w tym roku, może znowu Cavaliada. Wystarczy zapłacić do PZJ i olać WZJ?
Gillian, opłać tylko licencje ogólnopolskie (pzj),  a jak będziesz chciała na cavaliade, dokupisz licencje FEI.
Gillian   four letter word
04 lutego 2017 14:10
dzięki 🙂
tuch, może się okazać, że konkretny wzór paszportu xx wystarczy także na ogólnopolskie. Warto przesłać skany do PZJ i zapytać.
Kahlan, zaniedbany ząb (szalejące po cichu bakterie) może wywołać piramidalne afekty w zdrowiu ogólnym, na podłożu autoimmunologicznym, duże kłopoty z sercem, nerkami, stawami itd. Część z możliwych ostrych stanów zapalnych może objawić się nagle, prowadząc np. do utraty przytomności. Stąd wymóg wyleczonych zębów, czy w trakcie leczenia.

halo, bardzo Ci dziękuję za szczegółowe wytłumaczenie kwestii :kwiatek: 🙂
Czy wszyscy mają taki problem w tym roku z terminowością PZJotu?
Już jedne zawody musiałam jeździć poza konkursem, drugie się zbliżają a na stronie dalej mnie nie umieścili a minęły już dobre 2 tyg.
Dodzwonić się oczywiście nie da jak to zwykle bywa na początku roku ;]
Czy wszyscy mają taki problem w tym roku z terminowością PZJotu?
Już jedne zawody musiałam jeździć poza konkursem, drugie się zbliżają a na stronie dalej mnie nie umieścili a minęły już dobre 2 tyg.
Dodzwonić się oczywiście nie da jak to zwykle bywa na początku roku ;]


u mnie zawsze działa wysłanie maila  z grzeczną prośbą o szybką aktualizację danych w systemie artemor  "ponieważ w najbliższy weekend planuję start w zawodach i wolałabym uniknąć nieprzyjemności związanych z brakiem aktualizacji"
Zawsze po takim mailu moje dane pojawiają się max po 2 dniach.
somebody, zapłaciłam 1 lutego za licencje,  po 9 dniach wysłałam mail na główny adres oraz do obu pań z działu licencji ze skanami wszystkich moich dokumentów i nr zamówienia oraz pytaniem, kiedy wrzucą moje licencje do Artemora. W piątek zrobiłam to ponownie ( Dodzwonić się nie mogłam). W piątek popołudniu w artrmorze już była moja licencja.
To jest jakaś masakra wszystko opłacone jak trzeba a i tak się trzeba upominać bo na pewno tak ciężko jest wpisać licencję wrzucić do Artemora.
Ja do PZJ dzwoniłam chyba z 10 razy bo za każdym razem czegoś zapomnieli wpisać, raz klubu, raz badań, raz ubezpieczenia. Na początku roku tam zawsze jest ostro  👍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się