literatura końska

dittka,

Dokładnie tak, jak napisała drabcio - masaż to jedno, a metoda Mastersona to raczej rodzaj manualnej techniki (tak bym to ujęła).
W Mastersonie nie ma pocierania, ugniatania i innych tego typu rzeczy, jak np. w klasycznym masażu. To metoda wymagająca bardzo dużo spokoju, cierpliwości, wrażliwości i dobrego kontaktu z koniem. Moim zdaniem, wcale nie taka łatwa, jak może się pozornie wydawać, właśnie ze względu m. in. na subtelność i spokój, którego wymaga.

Sama książka Masterona jest takim "amerykańskim poradnikiem", czyli wszystko opisane, zobrazowane zdjęciami bardzo przejrzyście, jasno i zrozumiale. Dobra do samodzielnej pracy z własnym koniem.
Dzięki za podpowiedzi 🙂 Wygląda na to, że mam już listę życzeń do Św. Mikołaja ;-)
Siwa953   przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro.. :)
02 grudnia 2016 10:06
hej hej, szukam wszelkich ksiązek, czasopism, w których były artykuły na temat wicherków u konia itd. o tym jak ich rozmieszczenie wpływa na konia.
ktoś coś?
🏇 🏇 🏇
Prawdziwa więź z koniem - metoda ttouch, sporo jest 🙂
Szukam opini o " Praktycznej dermatologii koni ". Ktos ma? Czytal?

edit:

Poleci ktoś dobre książki o masażu koni zagraniczne najlepiej w języku angielskim ?
A ma ktoś może pdfa z "Masażem..." i/albo Mastersonem? :kwiatek:
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
17 grudnia 2016 18:30
Hej,
A jak wypada porownanie "Masaż koni - poradnik dla właścicieli" Sue Palmer z "Metodą Mastersona - terapia manualna koni"? O "Metodzie..." znalazłam pozytywne opinie. "Masaż..." też gdzieś byl polecany. A jak jedno z drugim? Któraś zde ydowanie lepsza czy jako uzupełniające się?


Mam jedną i drugą książkę. Bardzo się różnią. Mastersona jest raczej dla ludzi obytych z końmi i w miarę je znające- niektóre punkty do uciskania są w bardzo wrażliwych miejscach, typu nad odbytem. Chociaż i przy masażu trzeba uważać... W sumie nie znalazłam czasu, żeby się zagłębić w lekturę.
Dysponuje ktoś może wersjami tych książek w PDFie:
-101 ćwiczeń z dresażu
-101 ćwiczeń na ujeżdżalni
jak ktoś ma nawet w wersji namacalnej-polecacie?? 😀
Szukam opini o " Praktycznej dermatologii koni ". Ktos ma? Czytal?


W moim odczuciu bardzo pobieżnie napisana książka, nic konkretnego się z niej nie dowiedziałam, pochłonęłam całą w 2-3 godziny. Mało jest fajnych podręczników czy materiałów dotyczących końskiej dermatologii na rynku polskim, niestety.
Dysponuje ktoś może wersjami tych książek w PDFie:
-101 ćwiczeń z dresażu
-101 ćwiczeń na ujeżdżalni
jak ktoś ma nawet w wersji namacalnej-polecacie?? 😀

Mam i polecam. Generalnie wg mnie te książki z serii '101 ćwiczeń' są całkiem fajne.
Również polecam. Bardzo fajna jest też ta dla skoczków. Są ćwiczenia z cavalettkami, w sam raz do ujeżdżeniowego zastosowania.
Przeczytałam "Gdyby konie mogły krzyczeć". I się srogo rozczarowałam. Nie dowiedziałam się niczego nowego, a sama książka mogłaby być po prostu artykułem w gazecie, a nie pozycją książkową...przeczytałam w godzinkę i zakończyłam z wyrazem twarzy wtf 👀
Spodziewałam się porządnej dawki nowej wiedzy, a dowiedziałam się, że koń powinien pracować grzbietem, co oczywiście jest prawdą objawioną od dawna😉 🤔wirek:
Niestety książki mają to do siebie,  że nadają się do przeczytania na konkretnym etapie jezdzieckim, dla niektórych będzie pbjawieniem jeżeli np zaczynaja, mało wiedzą o treningu, dla wyjadaczy nic nowego np 😉

Wyszła nowa książka gerda anatomia zgiecia i ustawienia , czekam na dostawę 😀
olq Miałam podobne odczucia 😉
Przeczytałam "Gdyby konie mogły krzyczeć". I się srogo rozczarowałam. Nie dowiedziałam się niczego nowego, a sama książka mogłaby być po prostu artykułem w gazecie, a nie pozycją książkową...przeczytałam w godzinkę i zakończyłam z wyrazem twarzy wtf 👀
Spodziewałam się porządnej dawki nowej wiedzy, a dowiedziałam się, że koń powinien pracować grzbietem, co oczywiście jest prawdą objawioną od dawna😉 🤔wirek:


Tak to jest jak będąc zaawansowanym w jakimś temacie czyta się podręczniki dla początkujących🙂
Jeśli ciekawi Cie punkt widzenia Gerda spróbuje może "W poszukiwaniu równowagi". Tam dokładnie opisuje jaka praca grzbietem jest wg niego prawidłowa. 256 stron i sporo zdjęć.
Napotkał ktoś może Metodę Mastersona w jakiejś księgarni w wersji elektronicznej?  🙇
drabcio daj znać jak wrażenia po lekturze  😀
Leży i czeka bo sesja  🙄
Tak trochę historii trochę teorii i trochę zdjęć 😉
Wg mnie lepsza jest dama w siodle czy jakos tak - z czerwoną okładką.
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
03 lutego 2017 08:21
czy ktoś dysponuje książką I. Klimke Podstawowe szkolenie młodego konia? Można ją gdzieś jeszcze kupić?
A może ktoś poratuje pdfem lub kserówką?
Chętnie odkupię
Dla "walczących" z własnym ciałem polecam Dosiad przepuszczalny.

Fajna mała książeczka, rzeczowo napisana, pozwala wstępnie ustalić gdzie nasze ciało potrzebuje rozćwiczenia i podaje konkretne przykłady ćwiczeń.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
03 lutego 2017 10:51
czy ktoś dysponuje książką I. Klimke Wszechstronne szkolenie młodego konia? Można ją gdzieś jeszcze kupić?
A może ktoś poratuje pdfem lub kserówką?
Chętnie odkupię



Mam książkę, ale nie mam jak jej skserować. Zerknij na allegro lub po księgarniach internetowych.
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
03 lutego 2017 11:27
Dementek, niestety nie ma nigdzie. Poluję na nią już od dłuższego czasu.
Może znajdziesz jakiś punkt ksero, proszę. Zapłacę za kserowanie i wysyłkę. Niestety książka jest nie do zdobycia w inny sposób.
Rudzik A nie chodzi Ci o PODSTAWOWE szkolenie młodego konia?
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
03 lutego 2017 12:23
Atea, racja. Oczywiście podstawowe szkolenie młodego konia
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
03 lutego 2017 13:04
W poniedziałek spróbuję gdzieś dać na ksero, ok?
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
03 lutego 2017 13:29
Dementek będę bardzo, bardzo wdzięczna  :kwiatek:
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
03 lutego 2017 14:12
W razie czego przypomnij mi się na PW w niedzielę, żebym książki nie zapomniała zabrać do Olsztyna  😉
maliniaq   Just do your job.
06 lutego 2017 08:46
Czytał ktoś książkę książkę "Inteligencja koni"? Warto zainwestować?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się