Dopasowanie siodła

,

Help - mam na testach takie siodło, na pierwszy rzut oka wyglądało w miarę ok, ciut lecące w tył, ale tak w granicach możliwości korekty podkładką, dopchaniem paneli.

Za to na jeździe trochę bujało się na boki, dość mocno siadło (ale nie leżało na kłębie). I sama nie wiem - czy bujanie spowodowane jest za szerokim czy za wąskim łękiem? Bo jakoś nie umiem stwierdzić w tym przypadku😀. Wiem, że trochę guzik widać (postaram się dziś dorobić bardziej wyjściowe zdjęcia), ale może coś Wam się już w oczy rzuci :kwiatek:

Koń świeżo po zajazdce jeszcze bez mięśni.
Witam, czy może mi ktos polecić osobę która przyjedzie spojrzy czy siodło jest dobrze dopasowane i zabierze do ewentualnej możliwej przeróbki? Jestem z Poznania:-)
stacjonatakarol Traveling Saddler, (ma stronkę na FB o tej samej nazwie), zadzwoń i zapytaj, może będzie akurat jechał do Drezna po siodła, albo będzie w okolicy, on spod Wrocławia jest. Mi dopasował siodło kupowane u niego, ale z tego co mi wiadomo, zajmuje się też dopasowaniem "nie swoich" siodeł, a jak coś nie będzie grało, to u niego też można siodło przerobić. 🙂
Mam pyatnie o siodło Lemetex jak wypada tam rozmiarówka łeku?
Wikusiowata dziękuję bardzo  😅
To jeszcze raz ja (wprawdzie bez zdjęć, ale..).
Potrzebuję dokupić klocki do siodła (za łydkę), takie przykręcane. Ktoś ma pomysł gdzie szukać? Daw mag? Czy może da się kupić ze sklepu bez szczególnego zamawiania?
olq U siodlarza/rymarza może? Mogą mieć na stanie, popytałabym na Twoim miejscu, bo tak żeby w sklepie coś bywało, tak "na stanie" bez szczególnego zamawiania, to nie kojarzę.
[quote author=palemka link=topic=95.msg2640472#msg2640472 date=1485250271]
Mógłby ktoś zerknąć? :kwiatek:
Siodło jest za szerokie na pewno stąd gruby lamicell memory. Niepokoi mnie jednak fakt że z tyłu czapraka zrobiły się wytarcia sierści (kiedyś przy innym siodle,ale  też zimą ,sierść w tym miejscu również była przystrzyżona.), Ostatnio włożyłam pod tył kocyk, żeby go troszkę podnieść- zdjęcie dolne w tym porównawczym, bo zastanawiam się nad acavallo memory z korektą tyłu.Z lamicellem pod przedni łęk kiedy siedze wchodzą mi ciasno dwa palce, bacik przechodzi swobodnie przez całą długość siodła.W kłusie siodło nie anglezuje, a koń ładnie się wyciąga i schodzi głową w dół. Siodło służy mi tylko do jazdy w teren.

Niestety to siodło w ogóle nie leży w równowadze, nawet z tymi podkładkami. ;(
Obtarcia mogą być od czapraka, mnie też się tak zrobiło. Koń nie ma bolesności pleców a wet który był przy okazji powiedział że to czaprak.
Wolsia a czemu wogóle nie leży w równowadze? Bo to że trochę leci na tył to się zgodzę. Ale w porównaniu z innymi siodlami przewalonymi na tył które tu widziałam to aż takiej tragedii chyba nie ma. Chyba że jestem w błędzie  👍  :kwiatek:
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
02 lutego 2017 11:35
Pomocy! Mam problem, bo coś mi tu nie pasuje, ale nie wiem co?  🤔
To, że siodło leży na łopatce?
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
04 lutego 2017 10:06
Tak myślałam,  dzięki za potwierdzenie 😉 da się to jakoś zmienić "przebudowując" siodło?
Pati2012, 😀 przesunąć siodło do tyłu o 2 palce od łopatki i wtedy obfotografować 🙂
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
04 lutego 2017 19:34
Dobra, to różne leżenie na łopatce miałyśmy na myśli :P
teraz jest przesunięte do tyłu:
Pati2012, te zdjęcia nie bardzo się nadają do oceny. Zrób to zdjęcie z boku tak, żeby było widać całego konia, stojącego równo na czterech, aparat równolegle do konia, nie pod kątem. Przejrzyj wątek, jak powinny wyglądać pozostałe zdjęcia (zdjęcie paneli z przodu też jest trochę za bardzo z boku i mogłoby być z większego oddalenia...). Po tych zdjęciach sądząc - wygląda, jakby leżało nieco pod górkę, ale możliwe, że perspektywa przekłamuje.
Pati2012, te zdjęcia nie bardzo się nadają do oceny. Zrób to zdjęcie z boku tak, żeby było widać całego konia, stojącego równo na czterech, aparat równolegle do konia, nie pod kątem. Przejrzyj wątek, jak powinny wyglądać pozostałe zdjęcia (zdjęcie paneli z przodu też jest trochę za bardzo z boku i mogłoby być z większego oddalenia...). Po tych zdjęciach sądząc - wygląda, jakby leżało nieco pod górkę, ale możliwe, że perspektywa przekłamuje.


warto jeszcze, sprawdzić poziomicą miejsce gdzie ustawiacie konia
...bo można zrobić zdjęcia takie, jak moje kiedyś, które sugerowały, że siodło jest jeszcze do "uratowania" na danym koniu 😁 (no dobra, tam akurat podłoga była równa...).
Ale tak serio: Pati, czy na pewno na żywo, stojąc z boku, widzisz, że to siodło leży tak samo, jak wygląda to na zdjęciach?
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
05 lutego 2017 16:12
Uf-znalazłam  kogoś  kto spojrzy  na siodło  "na żywo ", niemniej jednak dziękuję  za pomoc 😉
Ale mam kolejne pytanie- kto mógłby  przerobić  siodło? Przez forum przewinęło  się  parę  nazwisk, ale nie bardzo orientuję się  w tym temacie... jest ktoś  w Wielkopolsce?
Podeśle ktoś zdjęcie dobrze dopasowanego siodła wszechstronnego ?

Ale mam kolejne pytanie- kto mógłby  przerobić  siodło? Przez forum przewinęło  się  parę  nazwisk, ale nie bardzo orientuję się  w tym temacie... jest ktoś  w Wielkopolsce?


pleszew to zagłębie firm rymarskich. 😉 ktoś na pewno Ci zrobi przeróbki, choć też nie wiem jakie się szykują. 😉 Andersz, Daw-Mag, Siodlarz... 🙂
Muszę przerobić siodło i już mam mętlik w głowie, przez rozmaite sugestie. Czym najlepiej dopchać panele? I kogo polecacie do takiej przeróbki?
Nie polecam Travelling Saddler - korzystałam z Ich usług wraz z dwiema koleżankami ze stajni i trzy wtopy ... kompletnie nie znają się na tym co robią, tak jak większość ludzi w PL niestety.
Od dopasowania siodeł polecam Basia Kolczewska tylko i wyłącznie - ma zagraniczną wiedzę i jeśli tylko da się przerobić Wasze siodło to zrobi Wam wytyczne do zmian lub jeśli będzie konieczność zmiany siodła to wiadomo ... Jedyna osoba sprawdzająca siodło W RUCHU, bo to jak leży w stój to jest najmniejsza sprawa, ważne jak siodło leży w ruchu czy nie blokuje grzbietu i umożliwia mu swobodną pracę. Naprawdę bajki o dopasowywaniu siodła na stojącym koniu TYLKO I WYŁĄCZNIE, można sobie wrzucić do kosza 🙂
"Jedyna osoba sprawdzająca siodło w ruchu"? Poważnie? 😎
wtrącę taką małą uwagę, osób które przyjadą, sprawdzą jak leży siodło, czy jest dopasowane czy nie jest sporo, co z tego że powiedzą co należy przerobić jeśli brak jest osób które to wykonają, wszystkie firmy które sie tym trudnią mają 50% skutecznosć 🙂 albo się uda albo nie 🙁

a taką ,,perełkę,, znalazłam dzisiaj w ogłoszeniach re-volty, ciekawie wygląda kanał na kręgosłup
http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/273095?q=siodło&kategoria=&stan=&lokalizacja=4&sortuj=0&widok=0&strona=
No właśnie... I w tym jest cały problem - odsyła się siodło do poprawek z wytycznymi, co i gdzie trzeba zrobić, odrysami, zdjęciami... a wraca siodło, w którym poprawki nie zostały wykonane zgodnie z zaleceniami. Bo się np. rymarzowi zapomniało, że miał jeszcze poszerzyć tunel między panelami. Albo umówisz się z kimś, kto teoretycznie robi takie poprawki na miejscu, i nie dojedzie wcale, nie uprzedzi i nawet nie odbierze telefonu. Albo osoba dokonująca korekty uzna, że przecież równo dopchane siodło na nie do końca symetrycznym koniu nie wymaga żadnych poprawek i wszystko jest super, za to za w ewidentnie za wąskim siodle dopcha tył (bo przecież leży pod górkę).
sumire poważnie, nie widziałam jeszcze żeby osoba dopasowująca siodło lub sprawdzająca dopasowanie sprawdzała siodło w ruchu 🙂
To, że nie widziałaś, nie znaczy, że takich osób nie ma... Albo że jest tylko jedna.
gosiuus, a sama jak przymierzasz nowe siodło, to nie patrzysz, jak się zachowuje w ruchu bez jeźdźca? Ja zawsze patrzę, bo grzbiet rudej w stój a w ruchu to dwa różne konie  🤔 i nawet ostatnio tak miałam, że przymierzałam (z ciekawości) siodło koleżanki, które wydawało się pasować, w stój leżało względnie dobrze, a w ruchu nastąpił efekt "łojezu co to się dzieje..."  😉 więc jakbym wsiadła w to siodło i chciała pojeździć, to bym koniowi plecy pewnie jedną jazdą załatwiła.
abbigail   jak konia kocham... już nigdy się nie będę nudzić
10 lutego 2017 07:22
Może się ktoś znajdzie, kto ostatnio kupował ujeżdżeniowe siodło od Andersza? Wyglądają całkiem fajnie. Jakis nowy design.  A nie wiecie jak z dopasowaniem? :/
[Murat-Gazon jasne, że patrze. Dygresja była odnośnie osób zajmujących się tym profesjonalnie 😉 Mi się zmieniło podejście do dopasowania diametralnie gdy znalazłam osobę, która zna się na rzeczy, na szczęście teraz mam już spokój i wiem, że siodło jest na pewno dobre a konio potwierdza 🙂 i nie tylko mój inne też zadowolone, dlatego tylko chciałam polecić innym Basię, bo warto 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się