M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Są tu maniaczki projektowania kuchni w programie Ikea? Albo ktoś komu to sprawia przyjemność? Nie mogę się z nim dogadać 🙁


rtk napisałam pw w sprawie kuchni  🙂
maleństwo   I'll love you till the end of time...
26 stycznia 2017 13:05
Ascaia, chyba mnie mylisz z Dzionką, ja wstawiłam tylko poglądowe zdjęcie z neta kuchni w stylu skandynawskim. Lubię też prowansalski, ale gdzie to w domku fińskim. Multi kulti jakieś 😀
Azali wżdy nie rozumiem. 😉
W każdym razie - lubię aranżacje nienowoczesne, nie czułabym się dobrze wśród takich białych, gładkich powierzchni. Frezowane fronty, uchwyty, cieplejsze barwy lub po prostu drewno, jakieś ażurki, półeczki, szafeczki. 😉
To jest coś dla mnie.
maleństwo, domek wyszedł super! Każdy będzie miał swój kąt 🙂 i jakby rozpatrywać w kategoriach mieszkaniowych, jest to duże M4! Wiec go tu tak nie umniejszaj 🙂 ostatnio znajoma kupila szeregowke 74m,2 poziomy, klitki bo klitki ale wszystko się mieści i super. A u was nie ma schodów więc i przestrzeni jeszcze więcej.  Czekamy wiec na fundamenty! Swoja drogą kolega teraz kopal i wylewal, mrozów nie ma i nie bylo problemu 🙂

Co do stylów kuchni to zwariowalabym z uchwytami, i nie dlatego ze mi się nie podobają, bo niektóre ujdą, ale przez męża mojego cudownego, codziennie z pasją gotującego i szafki palcami brudzącego. Mam bez uchwytów więc mogę po prostu przejechać szmatką, nie manewrując miedzy uchwycikami 😉
maleństwo   I'll love you till the end of time...
26 stycznia 2017 13:43
sienka, my z fundamentami też czekamy ze względu na to, że wykonawca i tak wcześniej niż wakacje nie da rady, a nie chcielibyśmy aby te fundamenty wiele miesięcy takie gołe stały - po co narażać dłużej niż trzeba na działanie pogody 😉
Dzięki. Kątów w sam raz, salon, sypialnia, pokój Kijanki i męża gabinecik (w razie czego pokój dla drugiej Kijanki gdyby postanowiła się pojawić). Wiele się nasłuchaliśmy, że po co taki mały, ale po co większy 😉 Dzieć się wyprowadzi i co, 200m na dwie osoby? Kto to posprząta. Zazwyczaj odparowujemy, że budujemy sobie mieszkanie, ino wolnostojące 😉

edit.
Ascaia pardon, chyba coś źle przeczytałam, bo przeczytałam "Dzionka, maleństwo, Wasze kuchnie ładne, ale nie w moim stylu", nie wiem, jak to się stało, teraz widzę, że napisałaś zupełnie co innego  🤔wirek: 😵
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
26 stycznia 2017 14:24
Ascaia, dogadałabyś się z moją mamą 🙂
Libella wyszlo super! Bardzo prosta i przyjemna! Bedziesz miala wiecej blatu?


Nie, blatu nie będzie więcej. Ale w miarę sobie radzę, a jak jest za dużo rzeczy do ogarnięcia, to mam taki pomocnik/wózek z ikei, który sobie podstawiam i służy za dodatkowy blat 😉

Dzionka przepiękna! I ile szafek 😜

Maleństwo taka jak pokazujesz też mi się strasznie podoba! Taka ciepła, miła do przebywania 🙂

Sienka zgadzam się z uchwytami, umycie frontów zajmuje mi kilka sekund 😉
A nas dzisiaj czeka wizyta u doradcy finansowego... Boję się... 🙄
ash   Sukces jest koloru blond....
26 stycznia 2017 15:41
Dzionka, noooo pięknie! Jednak jak Darek zrobi kuchnie to zawsze jest szał!
Powiem Ci, ze po 3 latach mieszkania na swoim, moim ulubionym "meblem" jest kuchnia!
Uwielbiam ją i nic bym nie zmieniła!
nerechta dawno temu zobaczyliśmy w Ikei właśnie taką kuchnie, jeszcze przed przeprowadzką. Byliśmy wtedy biedni jak myszy kościelne, nie mieliśmy kasy na nic i stanęliśmy obydwoje zapatrzeni marząc, że kiedyś będziemy mieć dokładnie taką samą. No i stało się 😉 Z drugiej strony kuchni są drewniane elementy, całość wygląda ok, te drewniane fronty wpisują się w zamysł całości. Cyknę jeszcze zdjęcia salonu dla pełniejszego efektu.
Zastanawiam się nad dodaniem cegły miedzy szafki, ale boje się, że przytłoczy to jasną kuchnie, co myślicie?
Pandurska, to lampy fiut 😁 Tak na nie przynajmniej ciągle mówimy 😉
http://www.ceneo.pl/14750057

maleństwo, my wszystkie płytki zamówiliśmy przez internet (macając wcześniej w sklepach) i różnica w cenie ogromna. Inaczej w życiu byśmy sobie na nie nie mogli pozwolić. Tak więc polecam, wszystko dotarło w stanie nienaruszonym 🙂

ewuś, zapraszam, przecież miałaś się z Sarą w końcu poznać 🙂!

ash, już też posłodziłam panu Darkowi, a on mi 😁 Bo powiedział, że jak projekt taki ładny, to i kuchnia ładna wyjdzie hehe Nie zapeszam, bo jeszcze cała łazienka i szafa wnękowa spod jego ręki musi wyjść, ale kuchnia pięknie wykonana! Dzięki za namiar, już też go polecam dalej 🙂

Wizja kuchnię robił nam stolarz na wymiar, firm Kadar.

W czwartek przeprowadzka!! Bez drzwi, bo pan nam zrobił zonka i przeniósł montaż na sobotę. Jeszcze nigdy nie byłam z mężem na takim stopniu intymności jak teraz będziemy te parę dni 😁
Piękne kuchnie!
Dziewczyny, pomóżcie, bo już zgłupiałam. Płytki na ścianę pomiędzy blatem a szafkami górnymi w kuchni, kładzie się przed czy po montażu kuchni?

Dzionka, a jak cenowo wygląda zamówienie kuchni w Kadar?
Maleństwo Chyba mam podobne fronty i uchwyty 😉 Moja kuchnia wciaz czeka na dokończenie 😉 Mam cegłę pomiędzy szafkami i blatem i raczej ona nic nie przytłacza. Jednak u nas jasność wielka bo dookoła duuuże okna.

Dzionka Przez dwa miesiące żyłam z mężem i dzieckiem bez drzwi 😉 miało to swoje uroki i wady niewątpliwie 😉 Teraz z drzwiami jest inaczej, nie mogę się przyzwyczaić do końca. Btw kuchniia piękna  🙂
Banitka nie wiem jak z płytkami ale szklane fartuchy robi się na samym końcu - po zamontowaniu szafek i blatu.
Banitka, Płytki miedzy szafkami kładzie sie przed montażem kuchni.
Dzionka my ostatnio byliśmy w hotelu w Pieninach i dostał nam się taki pokój....(kibelek widać za wanną - wszystkie wrażenia wizualne i fonetyczne dostępne 100%). I jeszcze na nas z paroletnim stażem to nie zrobiło wrażenia, ale wyobraźcie sobie pojechać na pierwszy romantyczny weekend w nowym związku do takiego pokoju :P



A w temacie remontowym - staliśmy się posiadaczami mieszkania z rynku wtórnego, 94m2, salon z aneksem, sypialnia z łazienką, mały pokój i mała łazienka. Pierwszy raz w życiu zderzyłam się z koniecznością pełnego nadzoru remonto-przebudowy i muszę przyznać że jest hardcore. Mam nadzieję, że wkrótce finisz, a roboty dodatkowe nas nie zabiją...Zdjęcia zaraz po zakupie pod koniec listopada





















dzizas, ale ktos mial zamysl na kuchnie... takie wielkie mieszkanie i taka kicha. Dziwna przestrzen.
Ważne, że pies ma swój pokój  😁
krysiex213, nie widzę zdjęcia pokoju 🙁

Banitka, tak jak wyżej, najpierw płytki, potem meble. A Kadar cenowo wychodzi bardzo dobrze, zdecydowanie taniej niż 3 innych stolarzy, których prosiliśmy o wycenę a jakość pierwsza klasa!
Rozumiem. Dziękuję za odpowiedzi.
Płytki mają "zachodzić" za szafki np. 5-10 cm czy kończyć sie równo z blatem? Właśnie próbuje obliczyć, ile powinnam zamówić i chyba mnie to przerasta...
Ciekawe, czy Kadar zrealizowałby kuchnie we Wrocławiu?
Gdzie tanio kupię płytki ze zdjęcia wymarzonej kuchni maleństwo?
W marcu czeka mnie metamorfoza 180m domu i chyba zagoszczę w tym wątku na dobre.. cel: pozbyć się venge style  😁
Banitka, musisz do niego zadzwonić (radze dzwonić a nie pisać maile 😉 ), pan Darek jest bardzo miły 🙂

Quendi, znajdź nazwę płytek i wrzuć w ceneo, wyskoczą nazwy tanich sklepów.

U nas armagedon, pakowanie i wyrzucanie rzeczy - aa!
"zagramanica" klada tez plytki po instalacji mebli, mozna wiec i tak. Rob jak Ci wygodnie 🙂

Czy pan Darek to ten z Doroty Szelagowskiej?  😁
Dzionka   

😀
Mam do was pytanko o planowanie oswietlenia w domu. Konkretnie chodzi o to, ze lada chwila zamykamy projekt i chalupa idzie do realizacji, ale jak to przy szkieleciakach bywa juz teraz musimy dokladnie wiedziec, jak i gdzie pociagnac instalacje elektryczna. Mamy zaprojektowana kompletnie elektryke w lazienkach, kuchni i jadalni. Z korytarzem jakos sie rozprawilismy sami z mezem, ale nie mamy kompletnie pomyslu na oswietlenie w sypialni, pokoju dla dziecka, ewentualnie korytarzach.

Czy teraz naprawde wszyscy montuja wszedzie swietliki? Sama nie wiem nawet gdzie szukac inspiracji i na co zwracac uwage w w/w wymienionych pomieszczeniach. Moze ktos ma jakies doswiadczenie i mnie wspomoze  😵 ??
ash   Sukces jest koloru blond....
29 stycznia 2017 21:02
Pandurska, ja u Tymka w pokoju mam lampę sufitową i małą lampkę nocną. w sypialni tez nie mam świetlików,tylko lampę i lampki przy łóżku
Pandurska, my mamy w salonie z kuchnią 4 punkty oświetlenia - szafki kuchenne, 3 lampy wiszące, lampa sufitowa i lampa stojąca. W pokoju Sary lampa wisząc (i piękny abażur :kocham🙂 i mała lampka tak jak u ash, a w sypialni lampę sufitową i lampkę stojącą przy łóżku. Ledy w suficie podwieszenym mamy nad kuchnią i w łazience. W korytarzu mamy dwie lampy świecące w 2 kierunkach, więc jakby 4 pkty świetlne. Tak to mniej więcej się prezentuje 🙂

krysiex213, no lipa, nie otwiera się 😀
krysiex213, co to za kanapa? Naturalna skóra? Mój mąż wymyślił sobie, że trzeba kupić kanapę. Warto, fakt, ale... ja już nie mam siły oglądać i rozmawiać o tym. On nie umie podjąć decyzji i ciągle zmienia zdanie... Ja to żonę (ci zorientowani mówią też czasem "żona"😉 mam... I zaczyna mi być wszystko jedno, niech coś znajdzie w miarę to zaakceptuję.
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
29 stycznia 2017 21:36
Dzionka - ile czasu za zajęło wam wykończenie ? Ilu osobowa mieliście ekipę ? Dobrze pamietam, ze mieszkanie ok 100 M?
ash   Sukces jest koloru blond....
29 stycznia 2017 22:06
Wizja, ja nie Dzionka ale metraż mamy identyczny- 85m2.
Ekipa 2 osobowa, 1 parkieciaż i słynny Pan Darek od mebli na zamowienie.
Równe 5,5 tygodnia i sie wprowadziliśmy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się