Siodło skokowe

Przyłączam sie do pytania, bo chyba będę musiała kupić drugie siodło  😤 gdyż moje dwa identyczne konie zaczynają wyglądać inaczej  👿
Czy ktoś z was jeździł w Stubben Portos S?
Potrzebuje opinii 😀
Wiecie może co to za siodło? Jedyne co wiem to to, że to Kieffer, ale chodzi mi o konkretny model😀
Hej
Ktoś może porównać jakość i miękkość siodła firmy Parkur z Daw Mag? Szukam siodła a z firmą Parkur nie miałam jeszcze doczynienia. 😉 :kwiatek:
przyszłam się Was poradzić - czy jest to moje wrażenie czy siodło faktycznie bardzo spada na tył? I czy podkładka będzie w stanie poradzić sobie z tak dużą korektą bez zbyt dużego zwężenia siodła?
Niestety nie mam zdjęcia bez jeźdźca 🙁
lovesunrise, Ty jakoś dziwnie siadasz na tył siodła lub jest ona na Ciebie za małe , w sensie siedzisko.
Perlica, wysadza mnie na tył prawdopodobnie ponieważ środek ciężkości siodła jest przesunięty mocno do tylu, musiałabym siadać pod górkę (raczej niemożliwe). jest też prawdopodobne że siodlo jest małe. Musiałabym to zweryfikować kiedy siodło leży w równowadze. Ponawiam pytanie o podkładkę z korekcją 🙂
lovesunrise, mattesa odradzam, bo zwęży ci dużo, ale jest np. Taki żel, chyba horze , że jest tylko połówką żelu i dajesz na sam tył.
Dziękuję, poszukam 🙂
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
30 stycznia 2017 22:56
mój wybór padł na razie na Daw-Mag kiecoń, jakieś opinie?

da radę w tym skakać tak do 120cm?
lepiej lateks czy wełna?
Jak wypada rozmiarówka siedziska?
Wełnę zawsze można dopchać i dopasować pod konia. Lateksowe panele albo pasują albo nie. Jeśli nie to trzeba wyciągać lateks i przerabiać na standardowe  wypełnienie: wełna syntetyczna lub naturalna.
mils   ig: milen.ju
30 stycznia 2017 23:46
Brzask Zuzu. miała te siodło i skakała wyższe przeszkody. 🙂
Czy mógłby mi ktoś pomóc rozszyfrować numery tego siodła? Siodło prestige venezia
zawsze spotykałam się z innym rodzajem numerów w tych siodłach. Nie mam pojęcia jaki jest rozstaw łęku
będę wdzięczna za pomoc  :kwiatek:
Brzask, Mściwoj jest płaski jak naleśnik, co nie każdemu pasuje. Da się skakać i wyżej, bardzo wygodne w skoku. Ja sama w Daw Magach nie lubię tego, że mają takie szerokie siedziska 😉
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
17 lutego 2017 19:02
uff jestem po testach. Kiecoń w którego celowałam niestety nie zachwycił mnie kompletnie  🙁 , testowałam tez GP już było jakby lepiej.

Już płaczę za moim Emporio  😕

Nie wiem czy jednak nie będę polować na equipa, chociaż dałam jeszcze Kieconiowi  szansę i wzięłam na tydzień testów a nuż się przekonam.
Dlaczego? bo na koniu leżało super...
Brzask, mam Mściwoja z większymi klockami. Faktycznie jest dość twardy i płaski, ale w parkurze bardzo przyjemny. Nie jest to siodło które w jakikolwiek sposób pomaga, ale też nie przeszkadza, trzeba w nim po prostu dobrze siedzieć, no i raczej dla tych co lubią mieć nogę puszczoną bardziej do przodu niż w dół. Ja byłam z niego zadowolona, niestety teraz nie pasuje mi na konia. I ma fajną skórę 😉 GP to dla mnie strasznie głęboki fotel i jak już chcesz skoczyć coś wyżej czy mieć więcej swobody to naprawdę czuć, że nie jest to siodło wysokich lotów 😉 Chociaż siedzi (nie skacze) się w nim lepiej IMO
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
17 lutego 2017 19:30
Zuzu. No właśnie, siedzi się lepiej w GP. Dzisiaj podłoże na testy było najgorsze z możliwych plus koń nie chodził pod siodłem 2 miesiące  😁

Bardzo ryzykując zagalopowałam na małym kółku. Nie dało mi to natomiast zbyt dużo, dlatego mam nadzieję, że podłoże poprawi się na tyle żeby chociaż symboliczna kopertkę postawić i coś skoczyć.

Boję się tego "pół głębokiego" siedziska w GP i tak jak piszesz, jak będę chciała skoczyć coś wyżej  może być problem, aczkolwiek podobno robią GP w wersji z płytszym siedziskiem.
A jednak chcę siodło na lata a nie na teraz.

skórka fajna ale wizualnie... hmm nie trafia w mój gust  😉
Brzask, mimo nawet płytszego siedziska GP to nadal siodło z panelami i kształtem tybinki, moim zdaniem, bardziej wszechstronnym niż skokowym. Do startowania P/N i wyżej (o ile dobrze pamiętam co jeździłaś 😉 ) ja bym go nie kupiła.
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
17 lutego 2017 20:35
Zuzu.,dobrze pamiętasz. I z młodym tak celuję nawet w to "wyżej". Jak nie na zawodach to na treningach na pewno się powyżej 120 skoczy.
Ostatecznie jest to siodło do skoków a nie roboty na płaskim do czego będę miała ujeżdżeniówkę.

Dlatego tez bardzo się cieszę, że zostało jeszcze na tydzień ze mną.

Dzięki za opinię!
Brzask a może KenTaur? Ja w nim hopsam i jest bardzo, bardzo fajne 🙂
1. Spotkał się ktoś może z Kieffer'em Hintermayer? Wrzuciłam w wyszukiwarkę, ale nie wyskoczyło nic konkretnego. Nawet google niewiele chce mi powiedzieć, albo mówi tylko to co mam w ogłoszeniu "siodło jakby wsysa".

2. I drugie pytanie o Prestige Black Star i Green Star, ogólną opinię o tych dwóch siodełkach poproszę 🙂
Co sądzicie o siodłach Daw Mag Millennium i Oskar?Które jest lepsze?
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
18 lutego 2017 16:52
Z dwojga złego lepsze millenium, ale ja bym dolozyla do Grand Prix.

Co do opinii o Grand Prix to ja skaczę na treningach do 140 i spokojnie kros 1* w nim jadę. Mam jeszcze starego jak świat Ken Taura i też bardzo mi pasuje. Wszystko zależy od jeźdźca. Mnie akurat Mściwoj zupełnie nie pasował. Nie mogłam znaleźć sobie w nim miejsca.
izabela9105, To powinnaś sama zobaczyć - które będzie lepsze dla Twojego konia i Ciebie.

marta.witkowska77, Green Star chyba jeszcze jest produkowany.... ale generalnie oba te siodła są z półki Prestige bardziej "ekonomicznej", jeśli mogę się tak wyrazić - z tańszej skóry, profil taki.... zwyczajny. W Blacku nie siedziałam, Greena miałam i, hm, no siodło jak siodło. Nietrzymające nic a nic, nie blokujące, ale też nie przeszkadzające, usadzało mnie trochę z tyłu. Wielką fanką nie zostałam. I w ogóle przestałam się interesować Prestige w tamtym czasie, bo nie mogłam się odnaleźć w paru modelach - ale to wszystko do momentu, kiedy wsiadłam w Paris K 😍
Ja jeździłam Golden Star'a przez bite 2 lata, no nie najgorzej, na pewno lepiej niż w DawMagu mi się siedziało, ale i tak KenTaur Titan II lepszy jak dla mnie.
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
18 lutego 2017 19:42
Plunia,myślałam pozwolisz, że zacytuję własną wypowiedz jak zaczynałam myśleć o siodle:

Czy ktoś ma doświadczenie z dopasowywaniem przez yard-equites?
Maja Kentaura a pamiętam, że najlepszym siodłem ever w jakim skakałam był właśnie Kenataur JH II no i jak się mają nowoczesne modele skokowe do JH? Bo nie ukrywam, że ceny bardzo dobre.


nie uzyskałam żadnej odp więc póki co celuję w daw-mag

tak młody w Kieconiu dzisiaj:

izabela9105, To powinnaś sama zobaczyć - które będzie lepsze dla Twojego konia i Ciebie.

marta.witkowska77, Green Star chyba jeszcze jest produkowany.... ale generalnie oba te siodła są z półki Prestige bardziej "ekonomicznej", jeśli mogę się tak wyrazić - z tańszej skóry, profil taki.... zwyczajny. W Blacku nie siedziałam, Greena miałam i, hm, no siodło jak siodło. Nietrzymające nic a nic, nie blokujące, ale też nie przeszkadzające, usadzało mnie trochę z tyłu. Wielką fanką nie zostałam. I w ogóle przestałam się interesować Prestige w tamtym czasie, bo nie mogłam się odnaleźć w paru modelach - ale to wszystko do momentu, kiedy wsiadłam w Paris K 😍


Szukam siodła z "półki ekonomicznej" tak, żeby używkę kupić do 2500tyś 🙂
Ja kupiłam moje jako używkę, ale nie żałuję. Następnym razem jak będziesz czegoś szukać to popatrz na te nowsze modele KenTaura, serio warto 😀 Jedyny cholerny minus to fakt, że łezki eskadrona nie wchodzą pod siodło za nic, a zwykłe VS tak ledwo ledwo.
Ja mam teraz Golden Stara i jestem bardzo zadowolona. Dużo lepszy niż Daw Mag GP czy Millenium.
Koleżanka ma Apallosa i tez super siodło.
A zna się ktoś na siodłach i byłby w stanie zidentyfikować siodło po zdjęciach? A raczej potwierdzić markę (model nie koniecznie, tylko firma). Nie wiem czy ktoś mi jakiegoś kitu odnośnie siodła nie wciska, pierwszy raz widzę to siodło, a nie chce mi się potem biegać po sądach...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się