Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Cala masa nowej nexta za grosze u mnie na placu! 😲
Oprócz tego M&S, zara...10-20pln od sztuki. No i kilka lupow z tkmaxxa, jestem z tych co lubią szperać.

Jestem w szoku i zamierzam tam wpadać 🙂 myślałam że mąż mnie pogoni a wyglądał tylko na oszolomionego ale złego słowa nie powiedział...także będę to powtarzać 🤣

nerechta, next 🙂 wpadaj do wro w któraś niedzielę, zaprowadzę Cię 🙂
nerechta  :kwiatek:

Jesteśmy po giga przeziębieniu i bolesności związanej z zębami..horror. 3 dni z rzędu pozarywane całe noce bo albo gorączka albo płacz i łapanie się za głowę z bólu.. dramat.

Aktualna Alicja:
[img]https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/v/t34.0-12/16359109_1329090177112039_1113790841_n.jpg?oh=f87f9cfe58fb2ac345147d153094e183&oe=58900F8F[/img]

[img]https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/v/t34.0-12/16344273_1325593504128373_354046432_n.jpg?oh=54c3dba3c7fe93cbb4c02b9089236f90&oe=5890E216[/img]

[img]https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/v/t34.0-12/16425575_1329393200415070_2128031573_n.jpg?oh=185675fa2a1facb74b2165f695344822&oe=588FEA10[/img]

Jest rewelacyjna, non stop gada, ma swojego ulubionego pieska-pluszaka, woła na niego "łał łał" i daje mu buziaka prosto w nos  😍 😍 😍
Z ojcem widuje się co drugi weekend i za każdym razem kiedy wraca mam dwa dni "naprawiania" totalnie rozdrażnionego dziecka..
maleństwo   I'll love you till the end of time...
29 stycznia 2017 18:07
sienka, piękne łowy! Ja dziś buszowałam w h&m, z Sis, wyszłyśmy z dwiema ślicznymi sukienkami, czarną w olne kwiaty i różową w czarne kokardki. A było tyyyyyle pięknych rzeczy... I dla niemowlaczków śliczne takie rzeczy, no aż załuję czasem, ze ta Kalina taka wielka baba już (ale tylko czasem, bo  teraz jest szałowsza niż kiedykolwiek).

Quendi, cudo Ala, no i wreszcie ma włosy! I to takie czarne, nie wiem dlaczego, ale myślałam, ze ona jest jasną blondynką 😉 Ile Ala juz ma? Nie pamiętam, niestety...
sienka, zdradzisz, co to za miejsce? 😀
maleństwo jakieś tam ma, bez szału  😁 zleciał już 17sty miesiąc 🙂
maleństwo, oo do h&m tez kiedys wpadne, ale to bliżej wyprzedaży 😉

figura, wyslalam Ci priv z instrukcją 😉
maleństwo   I'll love you till the end of time...
29 stycznia 2017 18:49
Quendi, moja miała bez szału bardzo długo, do tego dużo po bokach i mało na czubku. Nie jest źle 😉
Lotnaa   I'm lovin it! :)
29 stycznia 2017 19:02
sienka, ale obłędnie piękne rzeczy!  😜

Quendi, Alicja piękniutka jak zawsze  💘

Dziewczyny, czy w Polsce jest jakieś lepsze źródło kupowania dobrej jakości słoiczków niż Rossmann? Bo ceny w nim wyższe niż w DE (za ten sam asortyment) 🤔wirek:
I czy w jakiś marketach można dostać ekologiczne warzywa i owoce? A może mrożonki? Przyjdzie nam raczej posiedzieć w Polsce dłużej i muszę to jedzenie ogarnąć  :/
Lotnaaa, sporo produktów z Hippa jest tańszych w Tesco, niż w Rossmannie. A co do ekologicznych warzyw i owoców, to chyba zostaje Ci tylko jakiś targ lokalny, albo poszukaj na fejsowych grupach kooperatyw spożywczych, lub lokalnych ekologicznych rolników.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
29 stycznia 2017 19:33
maleństwo, ja dorwałam ostatnio wyprzedaże w Zarze i też oszalałam, a wczoraj zamówiłam jeszcze kurtkę... zimową. Kit w to, że zima się kończy, była tak ładna i tania, że nie wytrzymałam 😉
Quendi, śliczna ona jest! I też myślałam, że będzie blondynką.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
29 stycznia 2017 19:54
Kailna z zary ma tylko jedną bluzkę taką hipisowską. Prują jej się kwiatki - hafty. Ale piękna jest. Dobrze, że mam tyle ciuchów po kimś. Sklepy puszczą rodzica z torbami...
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
29 stycznia 2017 20:09
To fakt. Ceny są straszne, a wszystko śliczne. Strasznie podobają mi się te wyprzedaże w Zarze, bo naprawdę można poszaleć. Były super kurtki po 40 zł i nawet zastanawiałam się czy nie kupić na przyszły rok jeszcze ale bałam się, że jednak nie trafię z rozmiarem.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
29 stycznia 2017 20:30
figura, o dzięki! Zajrzę w takim razie do tesco.
Julie sto lat, sto lat Gabikowi 😅

Dzionka wow to już pewnie ten upgrade okołoroczkowy. Wydaje Ci się takim poważnym dzieciaczkiem już?  Mój też taka metamorfozę przeszedł. Jest teraz słodkim łobuzem. Rozgadał się i jak to stwierdziła moja koleżanka zaczyna się rządzić 😁  Pokazuje na coś łapką i mówi "da" w senie daj, jak nie może dostać to armagedon, odpowiada na pytania "ta" (tak) no szał! i zabawy rzeczywiście jakieś dojrzalsze no może poza uderzaniem mamy zabawkami  i zaśmiewania się z reakcji.

Tak przy okazji to super te ciuszki wyszukujecie, mi zawsze jakoś cierpliwości brak  albo przepuszczam kasę na książki dla dzieciaków. Swoją drogą dostaliśmy teraz tyle świetnych, super rzeczy wychodzą nawet dla takich maluchów 😍

Quendi Ala jaki ma błysk w oczach, chochlik
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
29 stycznia 2017 20:48
Lotnaa, w rossmannie co chwila jakies promocje- dzis np bylam i 3 obiadki gerbera (dowolnie wybrane) za 9,99, wiec chyba nie tak zle. Ostatnio byla promocja na hippa i babydream, tez w okolicach 3,50-90 za sloik wychodzilo. Tak samo z biedronce na hippa i bobovite.
Eko warzywa i owoce znajdziesz w Lidlu.
Quendi, Zosia przecudna 🙂 I faktycznie, mnie też zaskoczyły jej ciemne włosy 😀 Współczuję rozwodu, nie spodziewałam się takiego obrotu spraw 🙁 Bardzo przykre... Mam nadzieję, że zaraz wyjdziesz na prostą.

pani myk, tak, to chyba ta aktualizacja 😀 Właśnie przestała być niemowlaczkiem a stała się nagle dzieckiem 😉 Też pokazuje palcem i mówi "da!" 😀 I kuma naprawdę skomplikowane rzeczy, np. bierze pilota o wieży, naciska przyciski i patrzy na wieżę czekając co się stanie 🙂 Gada już super i non stop, straszna gaduła! No i zsocjalizowała się w końcu, chociaż dalej ma "wybrańców" przy których od razu wpada w płacz (ach, teściowa ;P ). Z opisu Alek brzmi na super chłopaka. Ja lubię "łobuzów" i dzieci z charakterem!

Lotnaa, ooo, to może wpadniesz do Warszawy :>? Btw powiedz mi, ile razy dziennie karmisz teraz Hanię? U mnie wychodz 4xdziennie teraz i ciekawa jestem jak u was.

Mamy innych około-roczniaków, ile razy dziennie (i nocnie) karmicie piersią?


ash   Sukces jest koloru blond....
29 stycznia 2017 20:59
Lotnaa, mam 10%rabatu do Rossmanna, jak chcesz to podesle Ci nr karty. Ja kupowałam tylko w Ross bo sporo promocji jest no i ten rabat
Gorączka 38,5 stopnia u nas grana od rana....masakra boje sie o nia jak fiks!
Mam nadzieje ze to zeby górne, ńiby nie wyglądają dziąsła jakby cos tam miało byc ale moze poprostu ida?
maleństwo   I'll love you till the end of time...
29 stycznia 2017 21:24
Dzionka, 4 x na dobę??? To luksus masz. Kalina w tym wieku jadła milion razy. Obecnie je 2-3 x na dobę i odżywam :p
maleństwo, nie na dobę, no co Ty ;P W ciągu dnia! Potem jeszcze je 2-3 razy w nocy. Zazwyczaj 23, 2 i 5, wstaje o 8.30. Dla mnie to już i tak mega mało i dziwnie mi z tym 😁
maleństwo   I'll love you till the end of time...
29 stycznia 2017 21:30
Aaaa. Uff :p
Żartuję z tym milionem ofc, chyba jadła podobnie jak Sara. Poza jakimiś kryzysami typu zęby, kiedy więcej.
maleństwo, a teraz jeszcze je w ciągu dnia Kalinka?
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
29 stycznia 2017 21:34
pani myk - poleć jakies fajne ksiazki dla dwulatki ! Bo widze, ze obeznana jestes w temacie 🙂
maleństwo   I'll love you till the end of time...
29 stycznia 2017 21:36
Teraz doi praktycznie tylko nad ranem, kiedy przełazi od siebie do nas, i na noc. Z rzadka trzeci raz w ciągu dnia, jak ma jakiś dołek mocny emocjonalny. Jakoś naturalnie się zaczęło ograniczać. Odwrotnie do jedzenia - dziś np. na drugie śniadanie zjadła dwa serki Piątuś, czym mnie dość mocno zadziwiła. Odpadły te cycki, to widać, ile się nimi najadała...
Lotnaa   I'm lovin it! :)
30 stycznia 2017 09:03
szafirowa, ok, dzięki, będę polować! Przy czym pamiętam, że któreś z tych BoboVita czy Gerberków miały bardzo "bogaty" skład, więc zazwyczaj celowałam w BabyLove i Hippa. Będę czytać etykiety dokładnie.

ash, dzięki! Jeśli zaakceptują numer karty bez karty to bardzo chętnie!  :kwiatek:

Roczniaki są super fajne!  😍 Hania też uwielbia piloty, wie którym warto celować w wieżę, a którym w tv. Codzienne rano podaje mi po kolei całe stado zwierzątek tip tap, żebym jej włączała, i robi to już bez kontaktu wzrokowego pt. "dalej służba, dlaczego one jeszcze nie gotowe?!" 😁 Posiłki zajada sama, a jak się naje, to zaczyna karmić mnie 😉 No słodziak z jej straszny, tylko sciąganie okularów doprowadza mnie do szału.

Dzionka, ale Ty pytasz o kp czy inne jedzenie? Cyckania to jeszcze dużo mamy, właśnie zastanawiam się, jak to ograniczać, bo nie podoba mi się to. Tzn. najgorzej jest rano - bo przyłazi co chwile i marudzi, jak już zje kaszkę o 8 to odpuszcza. Później ok. 9:30 przed drzemką  🙄, po drzemce, i o ok. 13:30-14 przed drugą drzemką  🙄 , po południu już mniej, koło 17 lubi pociągnąć, i później około 19:30 przed spaniem. W nocy je raz, dziś obudziła się dopiero o 5:15.
A posiłki ma cztery: 8😲0 kaszka, 12😲0 jakiś słoik, po drzemce ok 15:30 owoc, 18😲0 kolacja.

Do Wawy fajnie by było wpaść (btw, jedyny raz "zwiedzałam" Warszawę na wycieczce szkolnej i znacznie lepiej kojarzę Londyn niż stolicę 😡 ), ale zważywszy na okoliczności raczej nie jestem w humorze, i nie chcę zostawiać ojca samego. Ale może kiedyś się uda  :kwiatek:
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
30 stycznia 2017 09:36
wwale sie tylko z przedurodzinowa (akuraz moi rodzice sa teraz ) fotka mojego mlodego prawie roczniaka ( w srode powinnismy swietowac  😉 ). Jako ze od srody pracuje to pomalu nie wiem w co rece wlozyc, tyle rzeczy musze pozalatwiac...



Lotnaa, wystarczy podać nr karty przy zakupach.Wiem,bo myślalam,ze zgubiłam swoją ostatnio i pytałam w sklepie,a ze przeważnie składam zamówienie online i mąż odbiera,to Pani mnie pocieszyla,że tam mam nr karty wpisany i wystarczy, ze go sobie przepisze i bd mieć w portfelu.Karta się znalazła, była u męża w portfelu!? Oczywiście twierdz,że jej nie miał jak pytałam...
A my już coś jemy!? Słoiczek i kaszę yeah ( no i buzię otwiera- dzisiaj piłam inke i mi spokoju nie dawała heh wiec dałam powachac i buzke otworzyła.).  Jeszcze tylko nauczymy się coś pić oprócz cyca i bd mogła wyjść z domu!!
Rozczula mnie miłość między moimi robaczkami! Olo dzisiaj przyszedł rano  do nas,poszłam  po ubrania, wracam a Mała spi przytulona do niego ( trzymała go za rękę).  Wspaniałe są takie widoki! Mam fotkę,może uda mi się wstawić z tableta,bo z tel kiepsko idzie...
Lotnaa, o kurde, zapomniałam o Twojej mamie, przepraszam za faux pas :/ Jak tam w ogóle sytuacja?
Btw zawsze dajesz słoiki czy czasem gotujesz? Sara nie chce żadnego słoika, a moje czasem pożre, więc ja już nie topię kasy w kupnym, bo wszystko po kolei wyrzucałam nieruszone. Pytałam o liczbę karmień piersią właśnie. Sara też czasem na mnie włazi i jęczy mimo że jest najedzona. Planuję na to reagować braniem w chustę, niech się przytula ale nie cyckuje bez sensu. W ogóle mi parcie na kończenie kp zupełnie przeszło odkąd je inne rzeczy, czuję się spuszczona z łańcucha w końcu i stwierdzam, że w zasadzie to lubię karmić i mogę tak jeszcze trochę pociągnąć (nomen omen 😉 ). A Hanka już super mądra dziewczynka widzę 😍

Gienia-Pigwa, ooo słodki prawie jubilat! Sto lat pożyczę w środę 🙂

A ja ruszam na pierwszy roczek w naszej lutówkowej paczce 🙂 Zrzuciłyśmy się na prezent- tablicę manipulacyjną.
Donka super pomysł prezentowy, pokarzesz tą tablicę? szukam inspiracji bo robimy własną dla Alka (jak skończymy też cyknę) miało być na roczek a wyszło jak zwykle tzn. jeszcze w toku 😁

Lotnaa dużo uścisków dla Ciebie, trzymaj się jakoś w  tym ciężkim czasie :przytul:

Genia-pigwa o jaaa ale miny, wymiata 😁 wydaje się bardzo pogodnym chłopcem i takim właśnie łobuziakiem 😉

Wizja jesteś pewna, bo ja to mogę w nieskończoność heh
Tak na serio to bardzo polecam Ulicę Czereśniową (Wiosna, Kato, Jesień,  Zima i Noc - w tej ostatniej najmniej się dzieje) kartonówka bez tekstu a można siedzieć o opowiadać godzinami, Miasteczko Mamoko (bardziej fantastyczne ale u nas miłość do niego ogromna), Rok w lesie, Drugie urodziny prosiaczka (Są też pierwsze i trzecie), Gałgankowy skarb, Poznaj Pettsona i Findusa, całą serię "Kicia Kocia" ( trochę wizualnie średnia ale moja córka kocha i dużo dzieci znajomych też -  tak około 2 r. ż. ją pokochała). Z bardzo fajnym przesłaniem Nawet nie wiesz jak bardzo Cię kocham McBartney, Miłość Desbordes i W moim sercu Jo Witek (o uczuciach),Pan Tygrys dziczeje Browna, Elmer. U nas też chwycił Miś Uszatek (jest piękne wznowienie Naszej Księgarni). Wiem że niektóre dzieci bardzo lubią serię Opowiem ci mamo co robią.. ( my mamy Koty z racji że Hela bardzo lubi) a i dziewczyny (maleństwo?) polecały chyba Tupcia Chrupcia - my akurat go nie mamy więc nie wiem.
pani myk Ooo, to ja sie podpinam pod Twoje polecenia ksiazek! Skopiuje tekst i wysle mojej mamie. Bedzie jak znalazl wskazowka na prezent! Paulina nie lubi klasycznych czytanych ksiazek, ale chetnie przeglada te obrazkowe bez tekstu.

Gienia-Pigwa Wooow, ale fantastyczne minki! Super chlopiec wam wyrosl!! My jednak bedziemy robic male kinderparty, bo tak jakos mi sie smutno zrobilo, ze nie uczcimy tego wyjatkowego dnia. Zapraszamy wiec na torta i przekaski paru znajomych z dziecmi. Zeby bylo smieszniej nagle dziadkom sie przywidzialo, ze moze jednak by przyjechali (i to z obu stron!), wiec niezamierzenie bedziemy miec pelna chate. Fajnie!!

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się