Kącik Ujeżdżenia

Paa - dzięki  :kwiatek: Pisałam do Dominiki ale też niestety nie ma. Jakoś damy radę 🙂  :kwiatek:

Ciekawa sprawa z tymi butami. Czy chodzi tylko o to, że są zakładane na jakiś czas? Są buty, które działają na identycznej zasadzie co podkowa np. Dallmery z tą jedyną różnicą właśnie, że się je zakłada.
Zazwyczaj rzeczywiście podłoże na zawodach jest bardzo dobre więc nawet bose konie, które chadzają w butach na co dzień na treningach to na takim podłożu eleganckim "fruną" 🙂 Ale chyba np. na WKKW zdarzają się (czy zdarzały) czworoboki trawiaste, nie? Czy się mylę? Głowy sobie nie dam uciąć ale wydaje mi się, że gdzieś widziałam....  👀 Co wtedy?
Fajnie gdyby Wam się udało znaleźć te przepisy  :kwiatek:
Dava   kiss kiss bang bang
31 października 2016 17:39
A widzialas kiedys jakiegos konia w wkkw albo na skokach w butach?

Ja pisze o normalnych zawodach uj, czyli na kwarcu albo innym dobrym podlozu  😉

Ps: dla mnie buty nie beda nigdy dzialaly jak podkowa, bo zwyczajnie sie je ubiera i sciaga  😁 chyba, ze sa takie, w ktorych kon stoi 6-7 tyg  🤣 😉
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
31 października 2016 17:42
Sędziowie dyskutowali sprawę butów jak tylko zaczęły się w Polsce pojawiać i interpretacja była taka, że nie można.
milenka_falbana, no chyba nie wyobrażasz sobie żadnych dostępnych butów na wkkw, na skokach zresztą też. Sami producenci przy niektórych piszą, że owszem, skoki są możliwe, do ....80cm. W życiu nie kazałabym koniowi w tym skakać, przecież to przy przcciążeniach jakie występują przy wyższych skokach oraz siłach działających na kopyto byłoby po prostu niebezpieczne.
jedna z moich klaczy w tamtym sezonie skakała L w butach , gdyby koń mógł skakać wyżej to buty też nie byłyby problemem  😀
Pewnie zależy od konia  🤣
Widziałam kiedyś reklamę butów i opinie wkkwistów, że jeżdżą (nie pamiętam kogo).
Z mojej kobyły spadały przy lotnych zmianach nogi  😀iabeł:
blucha, no niestety mnie to nie przekona nigdy. Miałam świetnie dopasowane buty, wysoko zapinane (nad koronką), mocno ciasne i potrafiły przy większych przeciążeniach dziać się cuda 🙁. Jeśli takie coś potrafiło się stać przy podjeździe galopem pod ostrzejszą górkę to na skoku buty mogą się zachować jakkolwiek i można np wylądować na zsuwającym się bucie. Zresztą nawet producenci nie polecają tego rozwiązania do skoków - i wcale im się nie dziwię. Siły działające są ogromne i kompletnie nie do przewidzenia - wystarczy jak koń krzywo nogę postawi i wszystko dzieje się "nie tak".
Może ktoś kiedyś wymyśli pewniejsze rozwiązanie - bo tak to fajna sprawa i mocno pomaga w niektórych przypadkach.
epk - no tak, w sumie to wyimaginowany problem bo konie WKKW chyba prawie wszystkie (o ile nie wszystkie) są kute więc im czworobok trawiasty nie zrobi problemu...  :kwiatek:
Sądzę, że na zawodach ujeżdżeniowych towarzyskich z kolei, w razie gdyby podłoże było nienajlepsze to można wynegocjować z sędziami start w butach.
Niestety buty nie grzeszą stabilnością. Mój kobył nie skacze z przyczyn zdrowotnych ale nawet przy ostrzejszych galopach potrafią się przekrzywić... Klnę potwornie na Dallmery bo same w sobie są super ale zawodzą w takich sytuacjach. Turfkingi się trzymają znacznie lepiej ale mają inne wady. Skakać bym się nie odważyła w butach.. 🙁
epk każdy bazuje na własnych doświadczeniach 🙂 buty Cavallo Sport założone na sztorcowe kopyta, lużne, gdzie teoretycznie możliwość okręcenia sie na kopycie bardzo duża, nie okręciły sie nigdy, Old Macsy do skoków mogę polecać w ciemno.
milenka_falbana, nawet na zwykłych regionalkach możesz iść do sędziego głównego i poprosić o zezwolenie na start w butach. U nas to przechodziło jeszcze parę lat temu. Inna sprawa, że wtedy sędzina sama mi mówiła, że ona nie zamierza się z trenerem tej osoby wykłócać, bo ona nie ma na to siły ani ochoty a para prezentuje taki poziom, że nikomu nie ma szans to zagrażać 😉, zresztą o co się spierać w klasie P, chyba o kolor flot's 😉

blucha, zgadza się, każdy na swoich, ale to że but się nie przekręcił to jeszcze nie oznacza, że na nodze faktycznie się nie rusza podczas lądowania a noga nie zachowuje się inaczej niż powinna. Dla mnie sprawa jest prosta, skoro żaden z producentów nie zapewnia o bezpieczeństwie podczas skoków wyższych to znaczy, że nie mają pewności jak się ten produkt zachowa. Znałam parę koni chodzących w butach i wszystkie (bez względu na rodzaj kopyta i butów) miały problemy z niestabilnością butów przy skokach. Także masz duuużo szczęścia 🙂
epk ależ ten but rusza się na kopycie, jest niestabilny, tylko w czym problem jeżeli koń nie pokazuje dyskomfortu, nie nabawił się kontuzji, but nie spadł ? w czym w takim wypadku niestabilność przeszkadza ?
Dava   kiss kiss bang bang
01 listopada 2016 15:24
Chyba nie masz pojęcia o motoryce konia jeśli tak mówisz...

To tak dla mnie jakbyś kazała koniowi skakać nawet mega niskie przeszkody ale tak, aby miał lądowanie na stercie gałązek. Może nogi sobie nie złamie, a może nie...

Dla mnie buty super na wyjazd w teren czy jakieś tam jazdy, ale z pewnością nie na skoki, JAKIEKOLWIEK. To zwyczajnie nie fair wobec konia.
Dava znam dużo więcej zachowań nie fair w stosunku do konia i to uznawane w świadku jeżdzieckim za ,,normę,, i prawidłowość. ale ok o ja zła i niedobra  🤦 dlaczego moje konie nie chcą kuleć i łamać nogi ? żarcik taki, gdyby ktoś wziął na poważnie.
kończę temat bo to raczej wątek ujeżdzeniowy 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
01 listopada 2016 15:56
Równajmy w dół, to na pewno takich zachowań będzie mniej  🙄 "ja nie robię krzywdy bo widziałam gorsze rzeczy", no brawo  😵
blucha, eee tam ja cię nie odsądzam od czci i wiary 😉, za dobrze cię znam. Piszę tylko, że jak dla mnie to taka niestabilność nogi jest na tyle nie do przewidzenia, że bałabym się kontuzji. Wydawało mi się, że dąży się do jak największej stabilności lądującego kopyta a co za tym idzie bardziej przewidywalnym zachowaniu nóg, szczególnie przy większym tempie.
eee, temu naszemu koniowi, który chodzi w butach jakoś się te buty nie ruszają i jeszcze ani razu nie spadły. Fakt że kon chodzi w butach po placu (ale dość błotnistym aktualnie) ale ostatnio coś tam sobie dziewczyny skoczyły i było ok, koń skakał odważnie, z dalekich odkoków to raczej nie odczuwał dyskomfortu chyba. Mam na myśli malutkie skoki co prawda ale jakiś obraz to daje.
Wie ktoś przypadkiem czy można będzie gdzieś CDI Zakrzów oglądać online?
milenka_falbana, no chyba nie wyobrażasz sobie żadnych dostępnych butów na wkkw, na skokach zresztą też. Sami producenci przy niektórych piszą, że owszem, skoki są możliwe, do ....80cm. W życiu nie kazałabym koniowi w tym skakać, przecież to przy przcciążeniach jakie występują przy wyższych skokach oraz siłach działających na kopyto byłoby po prostu niebezpieczne.


Laska, która w Kanadzie parę razy wyjechała podium na ja jakiś większych zawodach startowała w butach niższe klasy a boso jeździła do jednej gwiazdki włącznie.
Dava   kiss kiss bang bang
09 listopada 2016 07:24
[quote author=epk link=topic=11.msg2610488#msg2610488 date=1477936115]
milenka_falbana, no chyba nie wyobrażasz sobie żadnych dostępnych butów na wkkw, na skokach zresztą też. Sami producenci przy niektórych piszą, że owszem, skoki są możliwe, do ....80cm. W życiu nie kazałabym koniowi w tym skakać, przecież to przy przcciążeniach jakie występują przy wyższych skokach oraz siłach działających na kopyto byłoby po prostu niebezpieczne.


Laska, która w Kanadzie parę razy wyjechała podium na ja jakiś większych zawodach startowała w butach niższe klasy a boso jeździła do jednej gwiazdki włącznie.
[/quote]

Jak się nazywa?
Wichurkowa   Never say never...
24 listopada 2016 09:38
Jasiek Gawecki pożegnał swojego przyjaciela Questa...  Wie ktoś może co było przyczyną padnięcia konia?  Taka fajna para z nich była :-(
Coś strasznego, chyba jeszcze nikt nigdzie nie pisał o przyczynie śmierci Questa, przecież jeszcze parę miesięcy temu byli w takiej formie...  🙁
Czy wy też macie taki pechowy rok?  🙁
Na MP Quest wyglądał super, ale wiadomo jak to życie. Dziś jesteś, jutro Ciebie nie ma... Coś strasznego  😕


Jak się nazywa?


Kurdę nie pamiętam, bloga w temacie tych kopyt jakiegoś prowadziła.
kotbury, dava tutaj piszą coś o bosych gwiazdkach 🙂

http://eventingnation.com/eventing-barefoot-is-it-possible/
Facella   Dawna re-volto wróć!
14 grudnia 2016 18:44
Jeśli ktoś nie ma Class Horse TV ani FEI TV, a chciałby obejrzeć pożegnanie Valegro, to można tutaj: http://www.classhorse.tv/classhorsetv_live_stream
Fajny artykulik poparty badaniami w temacie tego, jak niewłaściwe metody treningowe prowadza do trwałych  - mechanicznych uszkodzeń kości (ich struktury):
http://www.horsetalk.co.nz/2016/01/02/why-working-forehand-horse-killer/#axzz4UchSPykK
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
29 stycznia 2017 11:29
Czy ktoś się wybiera na seminarium ujeżdżeniowe z Peterem Hollerem za tydzień?
Ja się wybieram. 🙂
Orientujecie się czy Ola lub Asia Szulc prowadzą treningi w swoim ośrodku na "swoich" koniach, czy tylko i wyłącznie pary koń i jeździec?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się