Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

W Nowieliach będzie stanowił nowy ogier Chacco amicor z linii Chacco Blue.


tajnaa,
Chacco Amicor czy Chacco Amicor ZM? Bo one z różnych matek, oba ogiery, oba startujące pod Bobikiem Janem 😉
Chacco Amicor uznany w AES, za to w wykazie PZHK widnieje Amicor ZM.

Więc o którym mowa? 😉
z tego co wiem to oba 🙂
O fajnie 😉
Trochę tych nowych ogierów jest w tym roku 🙂
Przeczytałam cały wątek, a dylemat dalej ogromny..  🙄
W marcu chcę zaźrebiać moją klacz. Drobnej budowy, 155 cm, bardzo skoczna, charakter anielski, bezpieczna, ale pod siodłem mega energiczna i do przodu. Ruch przeciętny. Pochodzenie ukraińskie, rasa budionnowska, po Bieletsk od Kapella.
Źrebak docelowo do skoków.

Zastanawiam się nad:
-Van Schijndel's Rascin
-Uccello
-Marino
-Bolero de Ravel
-Chupalino/Chepettano (od Wechty)
-Quentin Z

Jakieś opinie, sugestie?
To jest związane z rejestracją bądź nie punktu kopulacyjnego.


To dlaczego w miejscu, gdzie jest 12 ogierów, 11 jest dostępnych, a jeden nie?
Punkt jest, bo to stadnina i od lat pełnią taką usługę.
Dokładnie chodzi o ogiera Len z Gładyszowa.
kejti: a to nie wiem, ale już wiem: nie wykonano badań i nie zgloszono do weta powiatowego, związek wydał bloczek na krycie tylko własnych klaczy - lub pomylka w rejestrze..
Co do klaczy budionnowskiej, to można spróbować ogiera bardziej kalibrowego, traktowałbym taką krzyżówkę jak z klaczą xx, z tej listy: Marino, Rascin, Uccello, jeśli w wersji ekonomicznej /krajowej. W Nowielicach chyba wszystko co kryje by się nadawało. Ruch i kaliber poprawi na pewno Cassilio (Wechta) o ile będzie dostępny w tym roku.
kejti: a to nie wiem, ale już wiem: nie wykonano badań i nie zgloszono do weta powiatowego, związek wydał bloczek na krycie tylko własnych klaczy - lub pomylka w rejestrze..


Pomyłka to nie jest, bo w cenach stanówki na stronie stadniny też go nie ma.
Ogólnie ciekawe🙂
No to pierwsze wyjaśnienie jest aktualne.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
31 stycznia 2017 16:06
Czy ktoś wie, dlaczego ogier jest ogierem tylko do użytku prywatnego?

Myślałam, że to dotyczy ogierów najniższej kategorii. Ale w wykazie ogierów znalazłam taki zapis przy ogierach z kategorii E (elita).


Być może koń był uznany w AES.
Anglo European Studbook to księga stadna koni sportowych, której głównym założeniem jest popularyzacja oraz upowszechnienie światowej klasy koni sportowych z najlepszych europejskich linii hodowlanych. Selekcja dokonuje się na podstawie wyników sportowych oraz poprzez wybór do hodowli najlepszych osobników.
W przypadku księgi AES, uznany ogier może uzyskać jedną z czterech licencji, ze względu na wiek, osiągnięcia sportowe i potomstwo:
Registered - ogier może kryć klacze tylko i wyłącznie swojego właściciela w liczbie max. 10 rocznie,
Licensed - ogier może kryć do 30 klaczy rocznie,
Approved i Approved Elite - brak ograniczeń w ilości krytych klaczy, licencje są przyznawane jedynie ogierom sprawdzonym w sporcie i/lub hodowli.
Może w wieku 24 lat postanowiono dać mu spokój?
Tak sądzę. Zostawili sobie możliwość pokrycia jakiejś liczby własnych klaczy i dla tego nie zgłosili go do punktu kopulacyjnego (uproszczenie)
Macie jakieś propozycje Ujeżdżeniowych ogierów na ten sezon? W grę wchodzi tylko inseminacja, ktoś coś?
Już było, ale podsumujmy:
4 ogiery u Cichonia http://cichondressage.pl/cichon-stallions/ : mój typ Sweet Boy i Furst Sav
Salvatore Feragamo, Qantum of Solace  CSJ Biały Bór (obecnie Rybno) - oba jeśli będą dostepne
Florestano - słuch zaginął
Konie Parkitny http://konieparkitny.pl/konie/ogiery
Stadnina koni Opypy http://stadninakoniopypy.pl/
Konie Mazurek http://www.mazurek-konie.pl/ogiery/ - trzeba się dowiedzieć co jest w ofercie a co nie
I cała gama zagranicznych - od wyboru do..... ceny
Macie jakieś propozycje Ujeżdżeniowych ogierów na ten sezon? W grę wchodzi tylko inseminacja, ktoś coś?


Mamy, ale to tajemnica  😀iabeł:
Titina: Poluzuj majty......
Titina: Poluzuj majty......


I tak mam luźne, spadną mi na kostki  🤣 😁
Ok, dziekuję:-) czyli jednak nic ponad to co sama wymyśliłam
To zdradź nam, co sama wymyśliłaś?
A jakieś opinie o Stakkato Top?  :kwiatek:
A jakieś opinie o Stakkato Top?  :kwiatek:
-
Brałam pod uwagę ogiery z Cichondressage, ogiery z Rybna-też dotarłam do informacji, że nie wiadomo czy będą dostępne dla hodowców w tym sezonie, Niemcy. Jeszcze brałam pod uwagę Luxora, myślałam też o Ronie Williamie. Tych stadninowych ogierów nie brałam pod uwagę, z tego względu, że będzie dużo źrebaków w danym roczniku.
A macie jakieś przemyślenia odnośnie tych ogierów z Cichondressage? Kilka stron temu pojawił się wątek ogierów z tej stajni ale może ktoś ma jakieś nowe spostrzeżenia?
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
02 lutego 2017 16:22
A jakieś opinie o Stakkato Top?  :kwiatek:


Forumowa efka miała młodziaka po nim - może będzie w stanie Ci coś powiedzieć
A jakieś opinie o Stakkato Top?  :kwiatek:


Mi się podoba, jest waleczny, wojownik . Nie wiem tylko jak po nim źrebaki, no i w zeszłym roku , jak i 2015 z tego co słyszałam ,był niedostępny .
na podstawie bazy PZHK Stakatto Top w ostatnich sezonach (chyba trzech) krył wyłącznie klacze we własnej stajni. Należy domniemywać , że Pan Makowski uznał, że źrebięta są na tyle obiecujące, że nie będzie na rynek wpuszczał źrebiąt z konkurencyjnych stajni - według zasady to wartościowe co rzadkie. Tym ciekawszy temat : czy rzeczywiście tak rewelacyjny jest ten przychówek?! Zapewne kto ma coś po tym ogierze ten niech trzyma i czeka. Pan Makowski nie robiłby takich numerów bez potrzeby.
Ma ktoś może wykaz ogierów stanowiących w województwie pomorskim i warminsko - mazurskim ??
Musisz poczekać na opublikowanie rejestru przez PZHK.
[quote author=tajnaa link=topic=5087.msg2643218#msg2643218 date=1485802712]
W Nowieliach będzie stanowił nowy ogier Chacco amicor z linii Chacco Blue.


tajnaa,
Chacco Amicor czy Chacco Amicor ZM? Bo one z różnych matek, oba ogiery, oba startujące pod Bobikiem Janem 😉
Chacco Amicor uznany w AES, za to w wykazie PZHK widnieje Amicor ZM.

Więc o którym mowa? 😉
[/quote]

ten bez ZM też niby uznany w PZHK - dopiero co, dlatego go jeszcze nie ma
Szukam ogiera Quaterka najlepiej kolorowego, woj. lubuskie, wlkp, dolnośląskie naturalnie, lub nasienie cała polska.
Kto bedzie w u Cichoniów na pokazie ogierów 18.02?
Mam prośbę 😉
Pokaz ogierów zorganizowany przez OZHK Wrocław i Partynice:

http://www.swiatkoni.pl/gallery/2684,pokaz-ogierow-partynice-2017.html

Megane - a co potrzebujesz?
Ide na pv 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się